Φέτος με το 10%

Θα καταθέσετε μηχανογραφικό δελτίο για το 10%;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Ναι

    Ψήφοι: 26 61.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • Δεν είμαι βέβαιος

    Ψήφοι: 8 19.0%
  • Δεν ξέρω/ Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 2 4.8%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DarkWolf

Νεοφερμένος

Ο DarkWolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν ανταλλαζετε θεσεις:P??????
To παιδί περνά και μόνος του Φυσικοθεραπεία με το 10%. Δεν με έχει ανάγκη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Σπουδάζω Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών στη Θεσσαλονίκη. Τώρα ξεκινάω το δεύτερο έτος. Θέλω να κάνω 10% του χρόνου αλλά για αγγλική φιλολογία! Ήμουν τεχνολογική στο λύκειο και δεν είχα ειδικό μάθημα τα αγγλικά. Υπάρχει καμιά πιθανότητα να μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου και να δώσω μόνο το ειδικό μάθημα (αγγλικά στην προκειμενη) ή πρέπει να ξαναδώσω πανελλήνιες; Και μπορείς να πας αγγλική φιλολογία από άλλες κατευθύνσεις ή μόνο από θεωρητική; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σχολές από το 1ο πεδίο μπορείς να δηλώσεις από θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση μόνο αν είχες επιλέξει ως μάθημα γενικής παιδείας την ιστορία με μείωση των μορίων εισαγωγής (το απόλυτο άριστα γίνεται 18600 από 20000 μόρια). Αν δεν εξετάστηκες στην ιστορία γενικής παιδείας δεν έχεις το δικαίωμα να δηλώσεις καμία σχολή από το 1ο πεδίο. Ακόμα όμως και να έδωσες ιστορία γενικής παιδείας δεν εξετάστκες στο ειδικό μάθημα των αγγλικών. Δυστυχώς δεν γίνεται να δώσεις μόνο αγγλικά και να κρατήσεις τους βαθμούς στα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα (100% σίγουρο). Ο μόνος τρόπος είναι να ξαναδωσεις πανελλήνιες είτε από θεωρητική κατεύθυνση με οποιοδήποτε μάθημα γενικής παιδείας και ειδικό μάθημα αγγλικών είτε από θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση με μάθημα γενικής παιδείας την ιστορία και ειδικό μάθημα αγγλικών. Υπάρχει και η λύση των κατατακτηρίων πάντα εφόσον πάρεις το πτυχίο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Και να σκεφτείς πως εγώ είμαι φυσικοθεραπεία και θέλω να πάω βιολογικό:P.
μπορεις να μου πεις πανω κατω πως ειναι τα μαθημαματα οι καθηγητες η δυσκολια και γενικα η σχολη για να κατατοπιστω κι εγω λιγο???
εγω παντως σου λεω πως το βιολογικο αλλιως το περιμενα κι αλλιως το βρηκα..απογοητευτικα με λιγα λογια γι αυτο και εκανα και 10% για διαιτολογια που ηθελα απο περσυ αλλα και παλι την εχασα για 80 μορια οπως ειχε γινει δλδ και το 2009...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkWolf

Νεοφερμένος

Ο DarkWolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορεις να μου πεις πανω κατω πως ειναι τα μαθημαματα οι καθηγητες η δυσκολια και γενικα η σχολη για να κατατοπιστω κι εγω λιγο???
εγω παντως σου λεω πως το βιολογικο αλλιως το περιμενα κι αλλιως το βρηκα..απογοητευτικα με λιγα λογια γι αυτο και εκανα και 10% για διαιτολογια που ηθελα απο περσυ αλλα και παλι την εχασα για 80 μορια οπως ειχε γινει δλδ και το 2009...:(
Θα σ στείλω πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biologist

Νεοφερμένος

Ο Biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καπου διαβασα για τις αλλαγες που προωθει το υπουργειο οτι εχει στα σχεδια να καταργησει καποιες κατηγοριες, δεν λεει ξεκαθαρα οτι θα καταργησει την κατηγορια του 10%. Δεν ακουσα απο καμια σοβαρη πηγη κατι τετοιο. Μακαρι παντως να μην καταργηθει! Κριμα για τα παιδια που αλλαζουν γνωμη για το ποια σχολη τους ταιριαζει πραγματικα! Για μενα εκαναν πολυ καλα που καταργησαν το δικαιωμα να κανουν μηχανογραφικο οι παλαιοτεροι αποφοιτοι!!;)
Παρεπιπτοντως μηπως ξερετε ποσοι αποφοιτοι εκαναν φετος 10%?? Ετσι εντελως πληροφοριακα ρωταω.. Παντως επιτελους ειδαμε νορμαλ επιπεδα βασεων στις μικρομεσαιες σχολες.. Ενταξει μερικες ηταν υπερβολικα κατω, αλλα του χρονου που θα το παρουν χαμπαρι οι πολλοι θα φτασουν κι αυτες σε κανονικα επιπεδα!

Από ότι διάβασα σε μία τοπική εφημερίδα της πόλης μου συνολικά οι απόφητοι με το 10% ήταν 8.300... και κάτι ψηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biologist

Νεοφερμένος

Ο Biologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Παιδιά και κάτι άσχετο ξέρετε πως μπορώ να αλλάξω το όνομά μου: "Biologist";

Ξέρει μήπως κανείς την βιβλιογραφία που χρησιμοπείται στα μαθήματα της Φ. Πάτρας του 1ου εξαμήνου (Γενική και Ανόργανη Χημεία, Βοτανική, Εισαγωγή στις Φαρμακευτικές Επιστήμες, Φυσική, Εφαρμοσμένα Μαθηματικά, Αγγλικά, Πληροφορική); Αν ξέρει ας απαντήσει. Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Ξέρει μήπως κανείς την βιβλιογραφία που χρησιμοπείται στα μαθήματα της Φ. Πάτρας του 1ου εξαμήνου (Γενική και Ανόργανη Χημεία, Βοτανική, Εισαγωγή στις Φαρμακευτικές Επιστήμες, Φυσική, Εφαρμοσμένα Μαθηματικά, Αγγλικά, Πληροφορική); Αν ξέρει ας απαντήσει. Ευχαριστώ:)
Και συ Φαρμακευτικη Πατρας?:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Παιδιά μια απορία. Εμείς που περάσαμε με το 10%, έχουμε να πάρουμε καποια βεβαίωση απο το σχολιο ή όχι?
Επίσης για να κάνει καποιος καποια εγγραφή στο πανεπιστήμιο πρέπει να πάει εκεί ή γίνεται και μεσω τηλεφώνου ή ηλεκτρονικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Παιδιά μια απορία. Εμείς που περάσαμε με το 10%, έχουμε να πάρουμε καποια βεβαίωση απο το σχολιο ή όχι?
Επίσης για να κάνει καποιος καποια εγγραφή στο πανεπιστήμιο πρέπει να πάει εκεί ή γίνεται και μεσω τηλεφώνου ή ηλεκτρονικά?
Για να γραφτούμε εμεις με το 10% πρεπει πρωτα να διαγραφουμε απο την αλλη σχολη που ειχαμε περασει περυσι, αν εχω καταλαβει σωστά, μετα παμε στη νεα μας σχολη για εγγραφή. Αν καποιος ξερει κατι αλλο ας το αναφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannito

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
δεν μπορω να διευκρινησω απο κανεναν αν γινετε να ξαναδωσεις πανελλαδικες και να δηλωσεις 10% ταυτοχρονα την ιδια χρονια...:confused:

αν με βοηθουσατε θα ημουν ευγνομων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Οχι δεν γινετε αυτο! Αν δωσεις πανελληνιες,η προηγουμενη βεβαιωση προσβασης που ειχες δεν θα ισχυει πλεον,αφου θα εκδοθει καινουργια συμφωνα με τους βαθμους που θα εχεις γραψει στις παν/ες και θα συμμετεχεις για τις βασεις 90%!
Οποτε ή 10% ή ξαναδινεις παν/ες,και τα δυο μαζι οχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
δεν μπορω να διευκρινησω απο κανεναν αν γινετε να ξαναδωσεις πανελλαδικες και να δηλωσεις 10% ταυτοχρονα την ιδια χρονια...:confused:

αν με βοηθουσατε θα ημουν ευγνομων!!
Δεν μπορείς να καταθέσεις 2 μηχανογραφικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
μια ερωτηση..
Γιατι φετος ηταν τοσο χαμηλες οι βασεις με το 10% ενω παλιοτερα ηταν τραγικα υψηλες σε τει κυριως;
Φετος για παραδειγμα η βαση λογιστικη χαλκιδας ειναι 4168 μορια..ηλεκτρονικη πειραια 7995 μορια..ηλεκτρολογια κοζανης 2104 μορια!
Δηλαδη αν καποιος εβγαλε φετος κανονικα 9000 μορια του χρονου μπορει να μπει σε τμηματα που εχουν σε κανονικες βασεις (οχι το 10%) πανω απο 13000 μορια!
Αν περιμενει ενα χρονο ειναι κερδισμενος διοτι ειναι σαν να κερδιζει 4000+ μορια στην σχολη που θελει.


του χρονου παλι τοσο χαμηλα θα ειναι οι βασεις με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
μια ερωτηση..
Γιατι φετος ηταν τοσο χαμηλες οι βασεις με το 10% ενω παλιοτερα ηταν τραγικα υψηλες σε τει κυριως;
Φετος για παραδειγμα η βαση λογιστικη χαλκιδας ειναι 4168 μορια..ηλεκτρονικη πειραια 7995 μορια.
Δηλαδη αν καποιος εβγαλε φετος κανονικα 9000 μορια του χρονου μπορει να μπει σε τμηματα που εχουν σε κανονικες βασεις (οχι το 10%) πανω απο 13000 μορια!
Αν περιμενει ενα χρονο ειναι κερδισμενος διοτι ειναι σαν να κερδιζει 4000+ μορια στην σχολη που θελει.


του χρονου παλι τοσο χαμηλα θα ειναι οι βασεις με το 10%?

εκανα και εγω φετος 10%..ημουν στο τει διοικησης επιχειρησεων στην Πατρα και ηθελα να ερθω αθηνα..ημουν στο τσακ να μην κανω αφου περσυ η βαση για το αντιστοιχο τμημα στην αθηνα ηταν 18.700:eek::eek:..φετος επεσε στο 11.200 και ετσι ηρθα αθηνα..επισης το τμημα αυτο στην αθηνα με το 90% εχει βαση 14 κατι..συμμαθητρια μου περσυ δεν κατεθεσε καν μηχανογραφικο αφου εβγαλε 7000 μορια και φετος εκανε 10% και περασε Πατρα στην σχολη μου..λογικα τοσο χαμηλα θα ειναι και του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Το ιδιο ισχυει και για τα αει! Συγκεκριμενα τα ναυτιλιακα στο παπει περσυ ειχε βαση 19686 και φετος πηγε 12513 δηλαδη πτωση 7113 μοριων!!!! Εγω εχω βγαλει 16334 και σκεφτομαι να καταθεσω του χρονου!!! Πιστευω οτι εχω καποιες ελπιδες εσεις τι λετε???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
απο οτι καταλαβα παλιοτερα ειχαν δικαιωμα για μηχανογραφικο ολοι οσοι εδιναν πανελλαδικες αρκετα χρονια πριν.. για αυτο ηταν υψηλες οι βασεις.
φετος εδωσαν μηχανογραφικο μονο αυτοι του 2008,2009.Λογικα ετσι θα ειναι και του χρονου.
σε μερικα τμηματα επεσαν οι βασεις -14,000 μορια απο περυσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joannito

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
το 10% ειναι λιγο ριψοκινδυνο οποτε μενει η επιλογη να δωσει κανεις ξανα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης.

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σας , δεν γνωριζω πολλα για το 10% και σκεφτομαι να το κανω. Εχω 18854 μορια και ειμαι στην Φαρμακευτικη Πατρων , θα ηθελα την γνωμη σας αν εχω καμια ελπιδα να περασω ιατρικη οπου και να'ναι. Το 2009 με το 10% η ιατρικη Αλεξανδρουπολης ηταν 18800 ενω φετος 18967. Υπαρχει καμια ελπιδα ή εστω μια προβλεψη ή τα πραγματα θα κριθουν παλι τον Αυγουστο του 2011. Η βοηθεια σας θα μου ηταν πολυτιμη.
Με σεβασμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω πως οι όποιες εκτιμίσεις θα είναι άσκοπες. Ειδικά τόσο νωρίς. Αν το θέλεις τόσο πολύ δε χάνεις κάτι με το να κάνεις τα χαρτιά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης.

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Νομίζω πως οι όποιες εκτιμίσεις θα είναι άσκοπες. Ειδικά τόσο νωρίς. Αν το θέλεις τόσο πολύ δε χάνεις κάτι με το να κάνεις τα χαρτιά σου.

Θα υπαρχουν ελπιδες ομως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top