ΦΠΨ vs Κοινωνιολογία

Anti12

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας! μόλις τελειωσα πανελλήνιες κ τώρα ήρθε η ώρα να συμπληρώσω το μηχανογραφικό μου. το πρόβλημα όμως είναι ότι ενδιαφέρομαι για ψυχολογία αλλα έβγαλα μονο 16.440 και έτσι το πιο πιθανό είναι να μην περάσω(ψυχολογία κρητης 16745).
γι αυτό το λόγο σκεφτόμουν να παο σε μια άλλη σχολη και μετά να συνεχίσω με master ψυχολογίας. είμαι ανάμεσα στο ΦΠΨ και την κοινωνιολογία και θα ήθελα να μου πείτε -κύριος άμα κάποιος σπουδάζει εκεί- πιο είναι πιο κοντά στο αντικείμενο που θέλω να σπουδάσω..γνωρίζω ότι από ΦΠΨ βγαίνεις φιλόλογος αλλα έχει μέσα και ψυχολογία:/ τι λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Anti12

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Περιμένω απάντηση αλήθεια είναι ανάγκη να ακούσω μια δεύτερη γνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

avlk

Νεοφερμένος

Ο avlk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εννοείτε ότι πρέπει να επιλέξεις φιλολογία + παιδαγωγική ψυχολογία!
είναι αρκετά κοντά στην ψυχολογία και ειδικά αν επιλέξεις το πρόγραμμα ψυχολογίας είναι σχεδόν το ίδιο[από ότι ξέρω]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Nομίζω πως το φπψ-προγραμμα ψυχολογίας είναι άλλη σχολή,με υψηλότερη βάση που δεν την πιάνει.Οπότε από το φπψ που λέει δεν βγαίνει ψυχολόγος.
Λογοθεραπεία έχεις σκεφτεί:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anti12

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ναι όντως είναι άλλη σχολή που δεν την πιάνω.. αλλα σκεφτόμουν για κατατακτήριες ή master αργότερα έτσι ώστε να ειδικευτώ στη ψυχολογία όσο περισσότερο γίνεται.. όχι δεν έχω σκεφτεί τι λογοθεραπεία καθόλου:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xtinag

Νεοφερμένος

Η xtinag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλυτερα φπψ γιατι οσο 8α σπουδαζεις ψυχολογια θα μπορεις ν κανεις κ καποια μαθηματα για να βγαζεις καποια χρηματα..παντως δηλωσε πρωτη την ψυχολογια ρεθυμνου..δν εχεις ν χασεις τπτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anti12

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις! τελικα αποφασισα να βαλω ΦΠΨ! αλλα τωρα με προβληματιζει το που.. εχω ακουσει οτι επαρχια ειναι πολυ καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xtinag

Νεοφερμένος

Η xtinag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
φπψ ειναι δυο..σε αθηνα κ γιαννενα..υπαρχει κ στη θεσ/κη μονο φπ..κ γω ξερω οτι στα γιαννενα ειναι η καλυτερη απτις 3..κ μετα θεσ/κη..τωρα οτι θες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top