ΦΠΨ, Ιστορικό-Αρχαιολογικό ή Παιδαγωγικό;

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
χμμμμ οκ θα το ψαξω κι αυτο...ευχαριστω πολυ πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
αχα αρα το πιο πιθανο ειναι να απαλγεις απο καποια μαθηματα απο τη σχολη ξεναγων και οχι να εχεις γενικα το δικαιωμα ασκησης του επαγγελματος του ξεναγου...https://lyk-arnaias.chal.sch.gr/grasep/SXOLES/sxoles/112.htm
Δεν είναι υποχρεωτική η σχολή ξεναγών για όσους έχουν τελειώσει αρχαιολογία.
https://www.hbchannel.tv/tadikassasarthramenu/346-arxaiologos-xenagos-twra-swthikame

Μάλλον όμως δεν πέρασε ό νόμος απο ότι βλέπω αλλού!Τραγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
λογικα ενας αποφοιτος του τμηματος δεν θα μπορει να ειναι ξεναγος σε μια πολη του εξωτερικου αλλα μονο εδω στην Ελλαδα σε αρχαιολογικους χωρους και μουσεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Να διαλεξεις αυτο που σου αρεσει περισσοτερο.
Ασε το τι προοπτικες εχεις. Δεν ξερεις αμα σε 4 χρονια θα εχουμε να φαμε. Ουτε εμεις, ουτε και συ. Ειναι 4 χρονια που ομως θα καθορισουν ολη την υπολοιπη ζωη σου. Φροντισε να μην μετανιωσεις την επιλογη σου.
Διαλεξε τι γουσταρεις να κανεις.
Να διδασκεις σε μικρα παιδια; Εφυγες παιδαγωγικο.
Θελεις λυκειο; Σου μενουν τα υπολοιπα.
Κατσε ψαξε τα μαθηματα που διδασκονται, ενα ενα (τα περισσοτερα τμηματα τα εχουν αναλυτικα) και διαλεξε αυτο που σου αρεσει περισσοτερο. Μην σκεφτεις την επαγγελματικη αποκατασταση, προς θεου!!
Ο,τι σου αρεσει αυτο να κανεις επαγγελμα! Στην τελικα και να μην βρεις δουλεια με την πρωτη και να δυσκολευτεις θα εισαι ευτυχισμενη γιατι θα εχεις σπουδασει κατι που να σου αρεσει! Αυτη ειναι η δικη μου φιλοσοφια και η δικη μου συμβουλη γιατι περασα απο τη θεση σου.
Ο,τι κι αν επιλεξεις καντο με χαρα και ολα καλα θα πανε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερινα!!

Νεοφερμένος

Η κατερινα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία για το φπψ...υπάρχει περίπτωση να βγω ψυχολόγος έστω & μετά από μεταπτυχιακό?Δεν μιλάω για το πρόγραμμα ψυχολόγων αλλά για το απλό φπψ..ξέρει κανείς?Ή μήπως πως μπορώ να ενημερωθώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Oχι δεν μπορείς να εργαστείς ώς ψυχολόγος ούτε με μεταπτυχιακό.Μόνο ώς φιλόλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Εγώ έχω μια απορία για το φπψ...υπάρχει περίπτωση να βγω ψυχολόγος έστω & μετά από μεταπτυχιακό?Δεν μιλάω για το πρόγραμμα ψυχολόγων αλλά για το απλό φπψ..ξέρει κανείς?Ή μήπως πως μπορώ να ενημερωθώ?

Μονο ως φιλολογος μπορεις, αλλα μην ξεχνας οτι το μεταπτυχιακο ειναι ενα πολυ δυνατο χαρτι. Μπορεις, για παραδειγμα, να τελειωσεις μια ιδιωτικη σχολη παραλληλα με την δικη σου (το φπψ δηλαδη στην προκειμενη) και με ενα καλο μεταπτυχιακο να εχεις 2 πτυχια και να μπορεις να εργαστεις ως ψυχολογος στον ιδιωτικο ή στον δημοσιο τομεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερινα!!

Νεοφερμένος

Η κατερινα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ιδιωτικη σχολη οσον αφορα την ψυχολογια εννοεις?

Βασικα με τα τωρινα δεδομενα πιανω την ψυχολογια κρητης..απλα φοβαμαι μην ανεβει!Οποτε θελω να εχω εναλλακτικες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
το προγραμμα ψυχολογιας που ειναι και αυτο στη φιλοσοφικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερινα!!

Νεοφερμένος

Η κατερινα!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν το πιανω οπως εχουν τωρα οι βασεις & δεν προκειται να πεσει κιολας στην Αθηνα!Ειναι γυρω στα 17.400 και εγω εβγαλα 16982..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Δεν το πιανω οπως εχουν τωρα οι βασεις & δεν προκειται να πεσει κιολας στην Αθηνα!Ειναι γυρω στα 17.400 και εγω εβγαλα 16982..

Τότε δήλωσε την Κρήτη κι αν δεν κάτσει βρες αλλιώς την άκρη! Φτιάξε ένα καλό μηχανογραφικό ώστε να μείνεις ικανοποιημένη όπου κι αν περάσεις!!
Να το παλέψεις αυτό που θέλεις, μην το βάλεις κάτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Πρωτα ιστορικο που θεωρεισαι φιλολογος με ειδικευση ομως στην ιστορια, μετα φιλοσοφικο, που αν και ειναι ενα ανακατο τμημα απο αποψη επιστημονικων αντικειμενων, παλι βγαινεις φιλολογος. Παιδαγωγικο θα το δηλωνα, αν ηθελα να πω οτι σπουδασα, γιατι ουτε διοριζεσαι πλεον ευκολα, ουτε μπορεις να κανεις κατι μετα τη σχολη , παρα μονο κανενα ιδιαιτερο σε παιδια δημοτικου, που αυτο το κανει οποιοσδηποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top