Υποψήφιοι με το 10% 2012

[Υποψήφιοι με το 10% 2012] Ποια θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
υπαρχει κανεις εδω μεσα που να σπουδαζει μηχανολογος στο Βολο?θα ηθελα να ρωτησω τον αριθμο των μαθηματων του πρωτου εξαμηνου,γτ στο προγραμμα σπουδων αναφερεται πως διδασκονται εξι μαθηματα,ενω στις υπολοιπες σχολες μηχανολογων ειναι τλχ επτα...ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katma

Νεοφερμένος

Η katma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν καποιος περασει σε μια σχολη με το 10% αναγνωριζονται τα μαθηματα που ειχε περασει στην προηγουμενη?Εννοω για την ιδια σχολη αλλα σε αλλη πολη.Γραφεται ξανα στο πρωτο εξαμηνο? Ευχαριστω.

Ναι γραφεται κανονικα στο πρωτο εξαμηνο αλλα ισως αναγνωριστουν καποια (μπορει και κανενα) απο τα κοινα μαθηματα..
Ρωτα καλυτερα στη γραμματεια της σχολης στην πολη που θελεις να πας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
έτσι από περιέργεια ήθελα να ξέρω αν γίνεται 10% να πας αρχιτεκτονική χωρίς σχέδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
έτσι από περιέργεια ήθελα να ξέρω αν γίνεται 10% να πας αρχιτεκτονική χωρίς σχέδιο!
Όχι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
μηχανολογοι μηχανικοι πατρας ή μηχανολογοι μηχανικοι βολου??? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katma

Νεοφερμένος

Η katma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μηχανολογοι μηχανικοι πατρας ή μηχανολογοι μηχανικοι βολου??? :/



Στα Τμήματα Μηχανολόγων Μηχανικών εκπαιδεύονται επιστήμονες Μηχανικοί που θα ασχοληθούν με τη μελέτη, παραγωγή, εγκατάσταση και επίβλεψη μηχανολογικού εξοπλισμού, τόσο σε κτίρια οσο και σε παραγωγικές και εμπορικές μονάδες (βιομηχανίες, βιοτεχνίες, εταιρείες). Το Τμήμα του Παν. Θεσσαλίας ειδικότερα καταρτίζει Μηχανολόγους Μηχανικούς εξειδικευμένους στον τομέα της Βιομηχανίας (Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας). Το τμήμα της Πάτρας καταρτίζει και Αεροναυπηγούς Μηχανικούς προσφέροντας διπλό πτυχίο.
Αυτά βρήκα εδώ: https://www.edu4u.gr/SchoolDetails.aspx?sxolh_id=213 ..Επομένως το πτυχίο του μηχανολόγου μηχανικού Πάτρας είναι καλύτερο απ'αυτό του Βόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paladin_k20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Στα Τμήματα Μηχανολόγων Μηχανικών εκπαιδεύονται επιστήμονες Μηχανικοί που θα ασχοληθούν με τη μελέτη, παραγωγή, εγκατάσταση και επίβλεψη μηχανολογικού εξοπλισμού, τόσο σε κτίρια οσο και σε παραγωγικές και εμπορικές μονάδες (βιομηχανίες, βιοτεχνίες, εταιρείες). Το Τμήμα του Παν. Θεσσαλίας ειδικότερα καταρτίζει Μηχανολόγους Μηχανικούς εξειδικευμένους στον τομέα της Βιομηχανίας (Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών Βιομηχανίας). Το τμήμα της Πάτρας καταρτίζει και Αεροναυπηγούς Μηχανικούς προσφέροντας διπλό πτυχίο.
Αυτά βρήκα εδώ: https://www.edu4u.gr/SchoolDetails.aspx?sxolh_id=213 ..Επομένως το πτυχίο του μηχανολόγου μηχανικού Πάτρας είναι καλύτερο απ'αυτό του Βόλου

Πλεον στο Βολο λεγονται Μηχανολογοι Μηχανικοι...αυτο το βιομηχανιας εχει καταργηθει και η σχολη ειναι ισοτιμη με τις αλλες.Στην Πατρα ΔΕΝ παιρνεις διπλο πτυχιο...καποια στιγμη διαλεγεις ποια απο τις 2 κατευθυνσεις θα ακολουθησεις και γινεσαι αντιστοιχα Αεροναυπηγος ή Μηχανολογος Μηχανικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas_1992

Νεοφερμένος

Ο kwstas_1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
σας ευχαριστω πολυ..γινεται καποιος που να σπουδαζει μηχανολογος στο Βολο να μου παραθεσει τα μαθηματα που διδασκονται στο α'εξαμηνο?οχι να μου στειλει link απο το προγραμμα σπουδων..ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
σας ευχαριστω πολυ..γινεται καποιος που να σπουδαζει μηχανολογος στο Βολο να μου παραθεσει τα μαθηματα που διδασκονται στο α'εξαμηνο?οχι να μου στειλει link απο το προγραμμα σπουδων..ευχαριστω

έλα φιλαράκο..είμαι ο άνθρωπος σου..καταρχάς είναι πολύ βασικό να ξέρεις ότι εδώ μέσα θα ακούσεις πολλές γνώμες που είναι απλά ΓΝΩΜΕΣ του ενός και του άλλου και πως δεν σημαίνουν τίποτα για τις σχολές στις οποίες αναφέρονται..όσο για αυτό που ακούστηκε πριν περί πτυχίου και ανωτερότητας να ξέρεις ότι είναι όλα ....(άσε τη φαντασία σου να συμπληρώσει το κενό). Όλες οι σχολές είναι ισάξιες.Συγκεκριμένα,αυτό που σου προσφέρει παραπάνω το πανεπιστήμιο των πατρών είναι η επιλογή να γίνεις είτε μηχανολόγος είτε αεροναυπηγός πιο συγκεκριμένα. τίποτα ιδιαίτερο δηλαδή μιας και η κατευθυνση των αεροναυπηγών είναι για πολύ λίγους. εσύ αν θες να γίνεις μηχανολόγος θα γίνεις και από τη πάτρα και από αθήνα και από βολο και από κοζάνη ισάξια.εξαρτάται από εσένα περισσοτερο πόσο καλος θα γίνεις παρά από τη σχολή.

τώρα για να απαντήσω στην ερώτηση σου για τα μαθήματα πρώτου εξαμήνου μπορείς να τα δεις εδώ:

https://www.mie.uth.gr/n_mathimata_pro.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@ria

Νεοφερμένος

Η M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά μια ερωτησούλα. Ξέρω ότι είναι ψιλοαυτονόητη η απάντηση αλλά καλού κακού θα ρωτήσω. Εγώ είμαι απόφοιτη του 2010. Πέρασα τότε ψυχολογία αλλά έκανα την τεράστια μλκ να διαγραφώ από τη σχολή μου για να πάω στη Νομική με το 10%. Δυστυχώς την επιλογή μου αυτή την μετάνιωσα πικρά. Ο μόνος τρόπος λοιπόν για να ξαναγυρίσω στην πρώτη μου σχολή(ψυχολογία) είναι το 10% για ακόμη μια φορά, καθώς έχω διαγραφεί από τα μητρώα και θεωρούμε πλέον φοιτήτρια Νομικής. Θα ήθελα να κάνω λοιπόν τις εξής ερωτήσεις: 1)Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να δηλώσω ξανά (με το 10%) την σχολή που είχα δηλώσει και με το 90% από τη στιγμή που δεν είμαι πλέον εγγεγραμμένη σε αυτή, έτσι δεν είναι? 2)Στο πιστοποιητικό διαγραφής που μου έδωσαν από την ψχλ έλεγε ποια μαθήματα πέρασα και με τι βαθμό.Από τη στιγμή λοιπόν που ξαναπεράσω και μάλιστα ακριβώς στην ίδια σχολή θα μπορέσουν να μου αναγνωρίσουν τα μαθήματα αυτά???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sleep12

Νεοφερμένος

Η sleep12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γνωρίζετε τον συνολικό αριθμό των μηχανογραφικών που κατατέθηκαν πέρυσι με το 10% ? Διάβασα για 15.000 περίπου..ισχύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonathannnnnnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
μακαρι να ειναι 15χιλιαδες αλλα δε το βλεπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wadebill

Νεοφερμένος

Ο wadebill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Μηπως γνωριζετε αν μπορουμε να κατοχυρωσουμε τα μαθηματα που εχουμε περασει και ειναι κοινα με τα μαθηματα της σχολης που θελουμε να περασουμε με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
γινεται ομως να μπεις με το 10% και απλα να δωσεις καποιο ειδικο μαθημα;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
γινεται ομως να μπεις με το 10% και απλα να δωσεις καποιο ειδικο μαθημα;;;;
Oύτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Τελικά μάθαμε τον αριθμό των μηχανογραφικών όσων δήλωσαν 10% φέτος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cgkou

Νεοφερμένος

Ο cgkou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα αποτελεσματα του 10% ανακοινώνονται στο σχολείο στο οποίο έχω φοιτήσει ή στο σχολείο απ το οποίο πηρα
το κωδικό ασφαλείας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cgkou

Νεοφερμένος

Ο cgkou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα με το 10% θα ανακοινωθούν στο σχολειό στο οποιο φοίτησα ή σε εκείνο στο οποιο απεκτησα τον κωδικο ασφαλείας?Επισης τι γινεται σε περίπτωση που δεν θέλω να πάω στη σχολή που πέρασα με το 10%?διαγράφομαι αυτόματα απ την προηγούμενη σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Oσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα , δε γνωρίζω την απάντηση αν και εχω κι εγω την ιδια απορία .
Προς όλα τα μέλη και όχι προσωπικα για εσενα : ---->
Για ποιο λόγο να δηλώσεις
μια σχολή με το 10% και να μην εισαι σιγουρος αν θα πας ή οχι ; Τελικά να μην πας , και να στερησεις την θεση αυτή στη σχολη καποιου αλλου παιδιου που ειναι το ονειρο του ; Είναι κρίμα και άδικο .
Καλό θα ήταν να είμαστε σιγουροι και ακόμα πιο προσεκτικοι για την δήλωση των μηχανογραφικών του 10% και να μην τα κάνουμε για την πλάκα μας, γιατι κρίνεται παράλληλα και το μελλον αλλων παιδιών.(τα οποία δεν εχουν καμία διαθεση περι πλάκας τετοιου είδους και είναι μες στο άγχος, αφού ενας παράγοντας που επηρεάζει τις βασεις του 10% ειναι και ο αριθμος των παιδιων που δηλωνει την ''ταδε'' σχολή. )

Νομιζω πως δεν διαγράφεσαι αυτόματα απο τη σχολη που ήδη βρίσκεσαι , αν και κανονικά αυτό το μέτρο θα έπρεπε κατα τη ταπεινη μου γνώμη να είχε ήδη εφαρμοστεί από την αρχή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδια μια βοηθεια λιγο...εχω μια φιλη που τωρα θα μπει 3 ετος και ενδιαφερετε απο ψυχολογια Κρητης σε Ψυχολογια Θεσσαλονικης...ειναι εφικτο να κανεις ακομα τα χαρτια της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top