Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

FOTO

Νεοφερμένος

Η FOTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστω για την απαντηση ελπιζω να μπορω γιατι θελω να δηλωσω αυτα τα τμηματα που ειναι στο παντειο .Αυτο δεν ξερω αν εχει σημασια που ειμαι φοιτηρια σε αλλο τμημα εκει και αν περασω σε αλλο τμημα δημοσια διοικηση η πολιτικη επιστημη μπορω να γραφτω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ειμαι αποφοιτος του 2009 και σκεφτομαι να δωσω με το 10% .Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου μπορειτε να με βοηθησετε .Τι χαρτια χρειαζομαι;;;μπορω να καταθεσω μηχανογραφικο σε αλλο λυκειο εκει που σπουδαζω δηλαδη;;ποτε τα καταθετουμε;;Ευχαριστω πολυ πολυ :redface: :redface: :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini2011

Νεοφερμένος

Η eirini2011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μια φιλη μου εδωσε πανελλαδικες το 2006 . τελικα μπορει να κανει μηχανογραφικο για το 10%... ???
ή ισχυει ακομα αυτο που ελεγαν για τα 2 τελευταια έτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μέχρι και το 2011 ισχύει το 10%
αλλά δεν πιστεύω οι βάσεις να μείνουν τόσο χαμηλές. Πέρυσι ήταν τυχεροί όσοι έδωσαν αλλά φέτος μαθεύτηκε ότι οι βάσεις έπεσαν και θα δηλώσουν πολλοί (εννοείται όσοι έχουν δώσει πανελλήνιες εντός 2 ετών)

μια φιλη μου εδωσε πανελλαδικες το 2006 . τελικα μπορει να κανει μηχανογραφικο για το 10%... ???
ή ισχυει ακομα αυτο που ελεγαν για τα 2 τελευταια έτη?

ισχύουν τα νέα μέτρα.. όσοι έδωσαν πανελλήνιες το 2010 και το 2009 μπορούν να δώσουν 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

.FFF

Νεοφερμένος

Ο. FFF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδια εχει βγει ανακοινωση πως φετος θα ειναι η μοναδικη χρονια που υπαρχει το 10%??Εγω εδωσα περυσι πανελλαδικες ειναι η τελευταια χρονια που εχω δικαιωμα να δωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδια εχει βγει ανακοινωση πως φετος θα ειναι η μοναδικη χρονια που υπαρχει το 10%??Εγω εδωσα περυσι πανελλαδικες ειναι η τελευταια χρονια που εχω δικαιωμα να δωσω?
Nαι έχει βγεί ανακοίνωση πως φέτος είναι η τελευταία χρονιά που έχεις δικαίωμα να κάνεις μηχανογραφικό με το 10%.

Κάν'τε και καμιά αναζήτηση στο forum,δεν είναι τόσο κουραστικό πια. :P

Click εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaly

Νεοφερμένος

Η fotaly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!θελω να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με το 10%!εδωσα το 2009 και φετος πηρα τη δυναμη και ξεκινησα να διαβαζω μηπως και περασω αθηνα!ΟΜΩΣ η υπομονη μου εχει εξαντληθει...και σκεφτομαι να δηλωσω με το 10% !ποτε πρεπει να καταθεσω χαρτια??αν δωσω φετος και δν γραψω καλα μπορω να δηλωσω με το 10% με τα μορια που ειχα το 2009???το ξερω ειναι παραλογο...αλλα λεω μηπως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!θελω να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με το 10%!εδωσα το 2009 και φετος πηρα τη δυναμη και ξεκινησα να διαβαζω μηπως και περασω αθηνα!ΟΜΩΣ η υπομονη μου εχει εξαντληθει...και σκεφτομαι να δηλωσω με το 10% !ποτε πρεπει να καταθεσω χαρτια??αν δωσω φετος και δν γραψω καλα μπορω να δηλωσω με το 10% με τα μορια που ειχα το 2009???το ξερω ειναι παραλογο...αλλα λεω μηπως !

Θα καταθέσουμε τα χαρτιά για το 10% μετά από τις πανελλήνιες. Αρχές Ιούλη μάλλον..Θα βγει ανακοίνωση λογικά.

Αν δώσεις πανελλήνιες και δε γράψεις καλά ΔΕ μπορείς να δηλώσεις με το 10% σχολές. :)
(Αυτό διότι βγαίνει καινούρια βεβαίωση οπότε δεν ισχύουν τα μόρια του 2009)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaly

Νεοφερμένος

Η fotaly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Θα καταθέσουμε τα χαρτιά για το 10% μετά από τις πανελλήνιες. Αρχές Ιούλη μάλλον..Θα βγει ανακοίνωση λογικά.

Αν δώσεις πανελλήνιες και δε γράψεις καλά ΔΕ μπορείς να δηλώσεις με το 10% σχολές. :)
(Αυτό διότι βγαίνει καινούρια βεβαίωση οπότε δεν ισχύουν τα μόρια του 2009)

σε ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Altair92

Νεοφερμένος

Ο Altair92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλη επιτυχια στα παιδια που δινουν Πανελληνιες φετος. Ειμαι φοιτητης λογιστικης στο Πειραια και θα ηθελα να ρωτησω εκ μερος του κολητου μου που ειναι φοιτητης και εκεινος λογιστικης αλλα στην Χαλκιδα πρωτον αν πιστευεται οτι μπορει να περασει με το 10% στον Πειραια του χρονου (ειναι ο 20ο εισακτεος στην Χαλκιδα και ειχε χασει τη σχολη για 300 μορια), αν θα εχει τι δικαιωμα να κρατησει τα μαθηματα που εχει περασει στο 1ο εξαμηνο και αυτα που θα περασει στο 2ο η θα αρχισει απο την αρχη στο Πειραια αν περασει και αν τελικα τα ΤΕΙ Πειραια θα κλεισουν διοτι εγω πολλα ακουω εδω και 2 χρονια.
Παρακαλω να απαντησουν μονο σχετικοι με το θεμα διοτι ειναι σημαντικο για το παιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaly

Νεοφερμένος

Η fotaly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σε ευχαριστω!

να κανω και αλλη μια ερωτηση??τελικα αν εγω εχω περασει σε μια σχολη στην επαρχια και θελω την ιδια στην αθηνα μπορω να την δηλωσω??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
να κανω και αλλη μια ερωτηση??τελικα αν εγω εχω περασει σε μια σχολη στην επαρχια και θελω την ιδια στην αθηνα μπορω να την δηλωσω??:hmm:

Ναι μπορεις φυσικα!!!! Δεν σε εμποδιζει τιποτα! Οτι γουσταρεις κανεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FOTO

Νεοφερμένος

Η FOTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας να ρωτησω δηλαδη δεν νομιζω να υπαρξει κανενα προβλημα που εχω περασει στο παντειο και θελω να βαλω στο μηχανογραφικο αλλο τμημα στο ιδιο πανεπιστημιο θελω να ειμαι σιγουρη γιατι θελω να βαλω σχολες απο εκει .και κατι αλλο στο κωδικο υποψηφιου στο μηχανογραφικο βαζεις τον κωδικο που ειχες οταν ησουν υποψηφιος.Εγω εχω παρει το απολυτηριο λυκειου το 2008 αλλα ξαναεδωσα το 2009 και εχω βεβαιωση προσβασης του 2009 μπορω να το κανω το 10 τοις εκατο δεν νοιαζει το απολυτηριο.ευχαριστω πολυ συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις ειμαι λιγο αγχωμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Γεια σας να ρωτησω δηλαδη δεν νομιζω να υπαρξει κανενα προβλημα που εχω περασει στο παντειο και θελω να βαλω στο μηχανογραφικο αλλο τμημα στο ιδιο πανεπιστημιο θελω να ειμαι σιγουρη γιατι θελω να βαλω σχολες απο εκει .και κατι αλλο στο κωδικο υποψηφιου στο μηχανογραφικο βαζεις τον κωδικο που ειχες οταν ησουν υποψηφιος.Εγω εχω παρει το απολυτηριο λυκειου το 2008 αλλα ξαναεδωσα το 2009 και εχω βεβαιωση προσβασης του 2009 μπορω να το κανω το 10 τοις εκατο δεν νοιαζει το απολυτηριο.ευχαριστω πολυ συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις ειμαι λιγο αγχωμενη.

Έχω την εντύπωση πως μπορείς να δηλώσεις όποια σχολή θέλεις - ακόμα και την ίδια που είσαι τώρα(αν και αυτό θα ήταν πόντιο :P )- δεν έχω διαβάσει για περιορισμούς. Στο βιβλιαράκι του υπουργείου "Σύστημα Πρόσβασης Στην Ανώτατη Εκπαίδευση" δε γράφει τίποτα.
Μπορείς να ρωτήσεις την γραμματεία σου ή στο Λύκειο σου βέβαια για να είσαι περισσότερο σίγουρη.

Μπορείς να κάνεις μηχανογραφικό με το 10%, 2 χρόνια αφότου εξετάστηκες τελευταία φορά σε πανελλήνιες.
So, ναι μπορείς να κάνεις μηχανογραφικό με την βεβαίωση πρόσβασης του 2009.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FOTO

Νεοφερμένος

Η FOTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ok ευχαριστω πολυ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Ποτε θα μαθουμε τις φετινες θεσεις στα ΑΕΙ-ΤΕΙ ρε παιδια??? Ειναι πολυ σημαντικη ανακοινωση που αφορα σε πολυ μεγαλο βαθμο την πορεια του 10% σε θεμα βασεων!!! Λογικα υπαρχουν δυο ενδεχομενα!! Το πρωτο ειναι να μην μειωθουν καθολου οι θεσεις αλλα να μπουν πολυ δυσκολα θεματα στοθς φετινους υποψηφιους για να μεινουν κενες θεσεις και για να πεσουν βεβαια και οι βασεις που εχουν παει στα ουρανια και το δευτερο ενδεχομενο ειναι να μειωθουν οι θεσεις απο 5-25% που ακουγεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
....να μπουν πολυ δυσκολα θεματα στοθς φετινους υποψηφιους για να μεινουν κενες θεσεις και για να πεσουν βεβαια και οι βασεις ....
Δεν νομίζω ότι αυτό στέκει. Δεν είναι δυνατόν να μείνουν κενές θέσεις αφού δεν υπάρχει η βάση του 10. Με δύσκολα θέματα, απλά θα πέσουν οι βάσεις και θα μπει ο ίδιος αριθμός με λιγότερα μόρια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Θεωρώ ότι λόγω των χρεών που έχουν κάποιες σχολές ίσως μειώσουν τους εισακτέους. Πάντως έχει αργήσει να βγει το σχετικό έγγραφο.


Κενές θέσεις αποκλείω να μείνουν πάντως. Εκτός αν δηλώσουν μια σχολή λιγότεροι από όσους ζητά η ίδια η σχολή που αυτό γίνεται σπάνια και συνήθως σε κάτι άσχετα Τει.

Πέστε με απαισιόδοξη αλλά θεωρώ ότι θα ανέβουν οι βάσεις του 10% αρκετά, ειδικά Αθήνα. =| Ελπίζω να μην κάνουν πολλοί μηχανογραφικό. Και ελπίζω να μην κάνουν πολλοί μηχανογραφικό για την πλάκα τους ή επειδή είναι τελευταία χρονιά και μας φάνε καμια θέση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
το θέμα είναι ένα

οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ φέτος θα μειωθεί ο αριθμός εισακτέων σε πολλές σχολές

καιρός ήταν με τον κορεσμό που υπάρχει (ιατροί , φυσικομαθηματικοί κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top