Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
παιδια ενας φιλος μου περασε με το 10% περσυ αλλα τον φλεβαρη είχε παει και είχε κανει μια αιτηση στο σχολειο με τα απαραιτητα εγγραφα οπως τον βαθμο προσβασης την κιτρινη καρτελιτσα και τα λοιπα..φετος θα χρειαστει κατι τετοιο? εγω είμαι απο θεωρητικη κατευθυνση και εχω δικαιωμα για το 1ο και 3ο επιστημονικο πεδιο..τι πρεπει να κανω τωρα?
Ο φιλος σου για τι ειδους σχολες ηθελε να δηλωσει ;
Την αιτηση την κανεις για καποιες συγκεκριμενες σχολες (στρατιωτικες , αστυνομιας κτλ) , εσυ για τι σχολες ενδιαφερεσαι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
να σου πω την αληθεια δεν ξερω...αλλα τι στοχο να είχε αφου ειχε συγκεντρωσει 4000 μορια...δεν νομιζω να είχε στοχο καποια σχολη απο αυτες που χρειαζεται οπως λετε η αιτηση στο σχολειο..εγω δεν θελω αστυνομια,στρατιωτικες.ξενες φιλολογιες,τεφαα χρειαζεται να κανω αιτηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
να σου πω την αληθεια δεν ξερω...αλλα τι στοχο να είχε αφου ειχε συγκεντρωσει 4000 μορια...δεν νομιζω να είχε στοχο καποια σχολη απο αυτες που χρειαζεται οπως λετε η αιτηση στο σχολειο..εγω δεν θελω αστυνομια,στρατιωτικες.ξενες φιλολογιες,τεφαα χρειαζεται να κανω αιτηση?
Για αυτες που χρειαζονται αθληματα εχω εντυπωση πως ναι , αλλα καλυτερο θα ηταν να το ψαξεις λιγο περισσοτερο...σε λιγο καιρο βεβαια (λογικα) θα βγουνε τα επισημα εγγραφα του υπουργειου για τις φετινες δηλωσεις στο 10% κτλ. Μπορεις να δεις εδω το αντιστοιχο περσυνο εγγραφο : https://www.minedu.gov.gr/publicatio...ithsh_gel_apofoitos_10_2010_teliko_100120.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
δεν νομιζω να χρειαζεται αιτηση και να πρεπει να γινει πριν την ανακοινωση ? ποτε είχε βγει περσυ? καλο θα ηταν να επερνε καποιος ενα τηλ στο υπουργειο και να ρωτησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
δεν νομιζω να χρειαζεται αιτηση και να πρεπει να γινει πριν την ανακοινωση ? ποτε είχε βγει περσυ? καλο θα ηταν να επερνε καποιος ενα τηλ στο υπουργειο και να ρωτησει
Δεν χρειαζεται να κανεις προς το παρον καμια αιτηση , θα περιμενεις μεχρι τα μεσα Φεβρουαριου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ποσοι πανε για αστυφυλακων με το 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

francine

Νεοφερμένος

Η francine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όσοι έχουν βεβαίωση πρόσβασης σε ισχύ (απόφοιτοι 2008-2009 και 2009-2010) και θέλουν να περάσουν με το 10% σε στρατιωτικές, αστυνομικές σχολές, Εμπορικό ναυτικό και ΤΕΦΑΑ πρέπει να κάνουν Αίτηση-Δήλωση. Πέρυσι ήταν το από 2 έως 12 φεβρουαρίου, αν θυμάμαι καλά. Πάντως σίγουρα το Φεβρουάριο γίνεται η δήλωση, στο σχολείο που φοιτούσαν ή αν έχουν αλλάξει τόπο κατοικίας στο πλησιέστερο στην κατοικία τους Λύκειο.
Οι ημερομηνίες για φέτος δεν έχουν ανακοινωθεί. Θα είναι όμως, όπως πάντα, μαζί με τις Δηλώσεις των μαθητών για το 2ο μάθημα επιλογής και την κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianhs18

Νεοφερμένος

Ο gianhs18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
από ότι κατάλαβα το 10% θα ισχύσει φέτος έτσι?βέβαια λένε ότι θα μειωθούν οι θέσεις σε διάφορες σχολές.....ελπίζω αυτό να μην επηρεάσει έντονα τις βάσεις του 10%.....αν έχετε ακούσει κάτι σχετικό μ΄αυτά πείτε το....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karkas

Νεοφερμένος

Ο karkas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Βασικά, τηλεφώνησα στο σχολείο μου και μου απάντησαν ότι όσοι δεν ενδιαφέρονται για στρατιωτικές, αστυνομικές κτλ. σχολές, δεν χρειάζεται να προβούν σε καμία ενέργεια μέχρι τον Ιούνιο, όπου θα συμπληρώσουν τα χαρτιά τους με τους υπόλοιπους κανονικά εξεταζόμενους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Ξερουμε αν τελικα θα εχουν δικαιωμα και παλιοτεροι που εδωσαν και οχι αυτοι των τελευταιων 2 χρονων;
Τωρα οσο αναφωρα την συμπληρωση..παλι 2 πεδια επιλεγει καποιος; Μπορει να δηλωσει διαφορετικα αλλα μονο αυτα που ανοιγει ή ειχε ανοιξει;
πχ: Καποιος απο θεωρτηκη που εδωσε μαθηματικα γενικης και αοθ μπορει να επιλεξει το 4ο-5ο πεδιο;
Πρεπει να παρει υποχρεωτικα και το πρωτο πεδιο επειδη ειναι της το "κυριο πεδιο" της κατευθυνσης του; Με τις βασεις του 90% ετσι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

francine

Νεοφερμένος

Η francine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σχετικά με το 10%, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι μπορείτε να δηλώσετε όσοι έχετε δώσει πανελλήνιες τουλάχιστον 2 έτη νωρίτερα δηλαδή το 2009. Και βέβαια και το 2010. Επίσης μπορείτε να δηλώσετ ίδια σχολή με αυτή που έχετε περάσει αλλά σε άλλη πόλη.
Τώρα για τις στρατιωτικές, αστυνομικές κλπ δηλώνετε για το 10% το φεβρουάριο (κατά τα περσινά δεδομένα) αλλά με την προϋπόθεση ότι έχετε εξεταστεί στα μαθήματα που απαιτεί το επιστημονικό πεδίο που βρίσκεται η σχολή. Τα αθλήματα και τα τεστ τα δίνετε μαζί με τους μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ρε παιδια ποτε θα ανακοινωθουν ο αριθμος των θεσεων της καθε σχολης?:hmm::hmm:
Αυτό στο τέλος δεν ανακοινώνεται? Μαζί με τις βάσεις?
Ξέρει κανείς κάτι πιο συγκεκριμένο?
Αν ναι,να μας πεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ως υποψηφιοι με το 10% απλά θα καταθέσουμε το μηχανογραφικό μαζί με τα παιδιά του 90%;Η θα πρέπει να κάνουμε και κατι αλλο τους προσεχεις μηνες(περαν των ειδικών μαθηματων) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Ως υποψηφιοι με το 10% απλά θα καταθέσουμε το μηχανογραφικό μαζί με τα παιδιά του 90%;Η θα πρέπει να κάνουμε και κατι αλλο τους προσεχεις μηνες(περαν των ειδικών μαθηματων) ;

Εννοεις μονο τα αθληματα γιατι οι ξενες γλωσσες ναι μεν ειναι στα ειδικα μαθηματα αλλα δεν εχει δικαιωμα ο υποψηφιος με το 10% να δωσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ναι ναι!Για τις ξενες γλωσσες αλλωστε ο βαθμός που γραψαμε στις πανελληνιες δεν ισχύει;
Απλά δεν ξέρω αν πρεπει να γινει καποια αλλη (γραφιοκρατικη) διαδικασία απο τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Ναι ναι!Για τις ξενες γλωσσες αλλωστε ο βαθμός που γραψαμε στις πανελληνιες δεν ισχύει;
Απλά δεν ξέρω αν πρεπει να γινει καποια αλλη (γραφιοκρατικη) διαδικασία απο τώρα!

Ναι αυτος ισχυει που γραψαμε!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.FFF

Νεοφερμένος

Ο. FFF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Και εγω φετος με το 10%.
Ξερει κανεις αμα μπορω να φτιαξω τα χαρτια μου σε διαφορετικο λυκειο απο αυτο που αποφοιτησα?Εγω θελω αστυνομικες και στρατιωτικες σχολες και πρεπει να παω τωρα το Φλεβαρη.Ξερει κανεις αμα μπορω να παω σε αλλο λυκειο?Ευχαριστω.

Α και δεν ειμαι 40 χρονων LOL (πρεπει να το διωρθωσω)
Απλως θελω να παω σε αλλο λυκειο γιατι δεν ειμαι κοντα σε αυτο που αποφοιτισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο αργουν τοσο πολυ φετος για την εγγυκλιο των πανελληνιων! Περσυ ειχε βγει γυρω στις 17 του μηνα! Τι ακριβως κανουν δηλαδη?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο αργουν τοσο πολυ φετος για την εγγυκλιο των πανελληνιων! Περσυ ειχε βγει γυρω στις 17 του μηνα! Τι ακριβως κανουν δηλαδη?:hmm:
Θα σου ελεγα τωρα τι κανουνε εκει...:P
Η αληθεια ειναι οτι οντως παντως εχουν αργησει , εδω εγω σκεφτομαι να φυγω απο τη σχολη μου και να γυρισω στο σπιτι μου, αλλα μεχρι να δω κατι επισημο για το 10% , δεν την καναω απο εδω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Υπηρχε καποια ανακοινωση απο πριν και ξερουμε σιγουρα οτι φετος θα ισχυει το 10%;
Ασχετα με το αν δεν εχει βγει ανακοινωση ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top