Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
γεια σας!
Είχα δώσει πανελλήνιες το 2008. Στις φετινές μπορώ να δηλώσω με το 10% ή πρέπει να ξαναγράψω από την αρχή???
και αν ναι μέχρι πότε πρέπει να πάω να το δηλώσω?
Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει,please γιατί είμαι τελείως άσχετη πλέον με αυτά τα θέματα...

Για να δηλωσεις με το 10% πρεπει να εχεις δωσει πανελληνιες τα τελευταια 2 χρονια. Δηλαδη φετος να καταθεσουν με το 10% αυτοι που εδωσαν πανελληνιες το 2009 και το 2010...
Απ΄οτι φενεται θα αργησει να βγει καποια ανακοινωση για το 10% καθως φενεται οτι το ΥΠΕΠΘ δεν εχει αποφασισει ακομα για το ποτε θα καταθετονται τα μηχανογραφικα του 90%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Για να δηλωσεις με το 10% πρεπει να εχεις δωσει πανελληνιες τα τελευταια 2 χρονια. Δηλαδη φετος να καταθεσουν με το 10% αυτοι που εδωσαν πανελληνιες το 2009 και το 2010...
Απ΄οτι φενεται θα αργησει να βγει καποια ανακοινωση για το 10% καθως φενεται οτι το ΥΠΕΠΘ δεν εχει αποφασισει ακομα για το ποτε θα καταθετονται τα μηχανογραφικα του 90%...
ακριβως την ιδια διαπιστωση εκανα και εγω χτες............:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aniouz92

Νεοφερμένος

Η aniouz92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω..ακουσα οτι τις προηγουμενες χρονιες (εκτος του 2010) οι βασεις του 10% κυμαινονταν σε πολυ υψηλοτερα
επιπεδα σε συγκριση με τις ''κανονικες'' βασεις των σχολων.αυτο ισχυε;την τελευταια χρονια οι βασεις του 10% πεσαν κατακορυφα.
εγω περυσι εδωσα πανελληνιες κ απο οσο σκεφτομαι καταληγω σοβαρα στο οτι πρεπει να κανω το 10%..περασα καπου αλλα οχι στη σχολη
που επιθυμουσα τοσο πολυ.καθως κ ο βαθμος μου ηταν σχετικα ικανοποιητικος.επισης θελω να ρωτησω:μπορεις να κανεις το 10% ενω
ταυτοχρονα εισαι γραμμενος στη σχολη που φοιτουσες για φετος;η πρεπει πρωτα να ξεγραφτεις; ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω..ακουσα οτι τις προηγουμενες χρονιες (εκτος του 2010) οι βασεις του 10% κυμαινονταν σε πολυ υψηλοτερα
επιπεδα σε συγκριση με τις ''κανονικες'' βασεις των σχολων.αυτο ισχυε;την τελευταια χρονια οι βασεις του 10% πεσαν κατακορυφα.
εγω περυσι εδωσα πανελληνιες κ απο οσο σκεφτομαι καταληγω σοβαρα στο οτι πρεπει να κανω το 10%..περασα καπου αλλα οχι στη σχολη
που επιθυμουσα τοσο πολυ.καθως κ ο βαθμος μου ηταν σχετικα ικανοποιητικος.επισης θελω να ρωτησω:μπορεις να κανεις το 10% ενω
ταυτοχρονα εισαι γραμμενος στη σχολη που φοιτουσες για φετος;η πρεπει πρωτα να ξεγραφτεις; ευχαριστω πολυ εκ των προταιρων
δν ξεγραφεσαι γιατι δεν ειναι σιγουρο αν θα περασεις. περνα και μετα ξεγραψου για να γραφτεις στην αλλη σχολη. επαναλαμβανω οτι η μεγαλη διαφορα οφειλεται στην καταργηση της βασης του 10, ομως κανενας δεν εγγυαται οτι θα ειναι ιδιες και φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι βάσεις του 10% έπεσαν ακριβώς γιατί περιορίστηκε μόνο σε υποψηφίους που έδωσαν τις δύο τελευταίες χρονιές. Παλαιότερα, όπου και μπορούσε να δίνει όποιος ήθελε, συνήθως έβλεπες άτομα που τελείωναν μία σχολή να κάνουν 10% και σε άλλη για να πάρουν το πάσο.

  • Τώρα όμως, 10% κάνουν κυρίως όσοι δεν είναι ευχαριστημένοι με τη σχολή που πέρασαν.
  • Για το λόγο αυτό, ένας υποψήφιος που έβγαλε μεγάλο αριθμό μορίων, συνήθως έχει πιάσει μία σχολή που θα ήθελε, άρα δεν έχει νόημα να κάνει 10%.
  • Έτσι λοιπόν, οι υποψήφιοι που κάνουν 10% είναι κυρίως υποψήφιοι με ... χαμηλότερες βαθμολογίε και κατά συνέπεια περνάνε περισσότεροι υποψήφιοι με χαμηλότερες βαθμολογίες, αφού δεν υπάρχουν τόσοι αριστούχοι για να κάνουν 10%.
  • Όμως η βάση είναι εξ' ορισμού η βαθμολογία του τελευταίου εισαχθέντος, σωστά; Έτσι λοιπόν πέρσι έπεσαν και οι βάσεις του 10%, αφού βγήκαν απ' το παιχνίδι οι αριστούχοι που τελείωναν τις σχολές και έκαναν 10% για το πάσο.

Εάν δεν κάνω λάθος το 2010 ήταν η πρώτη χρονιά που με 10% έδιναν μόνο όσοι είχαν δώσει πανελλήνιες τα 2 τελευταία χρόνια. Για τις βάσεις το 10% ειδικά ΔΕΝ ευθύνεται τόσο η κατάργηση της βάσης του 10, όσο η αλλαγή που έγινε στο ίδιο το σύστημα του 10%.

Οι βάσεις του 10%, τέλος, είναι οι πιο απρόβλεπτες, οπότε καλό είναι ειδικά εκεί να μην κοιτάτε τα περσινά μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
  • Όμως η βάση είναι εξ' ορισμού η βαθμολογία του τελευταίου εισαχθέντος, σωστά; Έτσι λοιπόν πέρσι έπεσαν και οι βάσεις του 10%, αφού βγήκαν απ' το παιχνίδι οι αριστούχοι που τελείωναν τις σχολές και έκαναν 10% για το πάσο.

Εάν δεν κάνω λάθος το 2010 ήταν η πρώτη χρονιά που με 10% έδιναν μόνο όσοι είχαν δώσει πανελλήνιες τα 2 τελευταία χρόνια. Για τις βάσεις το 10% ειδικά ΔΕΝ ευθύνεται τόσο η κατάργηση της βάσης του 10, όσο η αλλαγή που έγινε στο ίδιο το σύστημα του 10%.
Δν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι... Με τη λογικη οτι κοιταξα τισ βασεις με το 10% οταν υπηρχε η βαση του 10 και οταν δεν υπηρχε μεχρι το 2004, εβγαλα το συμπερασμα οτι η βαση του 10 περιοριζε πολλους μαθητες...ειναι απροβλεπτες οπως λες γιατι διαμορφωνονται βασει μοριων των υποψηφιων που δηλωνουν τις σχολες αλλα και τις διαθεσιμες θεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amaryllis1gr

Νεοφερμένος

Η amaryllis1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Χωρίς την βάση του 10 περνούσα στη σχολη που ήθελα. Αλλά πέρυσι που καταργήθηκε εγώ δεν το ήξερα και φέτος που το έμαθα έχουν κάνει αυτό με τα 2 χρόνια...
Δεν είμαι πολύ άτυχη..?
Ποιός κάθεται να ξαναδιαβάσει και μάλιστα ανάμεσα σε δουλειά και ΙΕΚ.....
Το σκέφτομαι να ξαναδώσω αλλά μου φαίνεται πόλύ δύσκολο να κάτσω να διαβάσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δωσω κι εγω φετος με το 10%, οχι ομως οτι η σχολη μου δεν ειναι ενδιαφερουσα απλα δεν εχουμε πολλα Αρχαια!Γι αυτο λοιπον λεω να δωσω με το 10% για Φιλολογια.Βεβαια, δεν ειναι και σιγουρο οτι θα το πιασω και απο την αλλη παλι αν καταφερω να μπω σ αυτο το τμημα θα χασω μια ολοκληρη χρονια!Εσεις τι λετε? Πειτε μου τη γνωμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staffy

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δωσω κι εγω φετος με το 10%, οχι ομως οτι η σχολη μου δεν ειναι ενδιαφερουσα απλα δεν εχουμε πολλα Αρχαια!Γι αυτο λοιπον λεω να δωσω με το 10% για Φιλολογια.Βεβαια, δεν ειναι και σιγουρο οτι θα το πιασω και απο την αλλη παλι αν καταφερω να μπω σ αυτο το τμημα θα χασω μια ολοκληρη χρονια!Εσεις τι λετε? Πειτε μου τη γνωμη σας!

Παντα να εχεις στο νου σου οτι δηλωνοντας με το 10% επειδη υπαρχουν ελαχιστες θεσεις σε αυτην την κατηγορια ΜΗΝ κανεις μηχανογραφικο αν δεν εισαι 100% σιγουρη οτι θα παρακολουθησεις την σχολη που ενδεχομενως περασεις.ΜΗΝ στερειτε την θεση αυτη σε καποια παιδια που θελουν πραγματικα να εισαχθουν σε μια σχολη που απετυχαν με το 90%.
Σκεφτειτε ωριμα πριν δηλωσετε με το 10% και προς θεου,μην το κανετε αν δεν ειστε σιγουροι οτι θα παρακολουθησετε την σχολη που θα περασετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα!!! Δινεται μια δευτερη ευκαιρια στα παιδια που δεν καταφεραν να εισαχθουν εκει που πραγματικα ηθελαν οποτε ειναι πραγματικα κριμα να τους στερησουμε την θεση αμα δεν ειμαστε σιγουροι η οτιδηποτε!!! Επειδη ακριβως οι θεσεις σε καθε σχολη ειναι ελαχιστες πρεπει να μπουν ατομα που πραγματικα το θελουν γιατι διαφορετικα ειναι κριμα!!!!;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Σκεφτομαι να δωσω κι εγω φετος με το 10%, οχι ομως οτι η σχολη μου δεν ειναι ενδιαφερουσα απλα δεν εχουμε πολλα Αρχαια!Γι αυτο λοιπον λεω να δωσω με το 10% για Φιλολογια.Βεβαια, δεν ειναι και σιγουρο οτι θα το πιασω και απο την αλλη παλι αν καταφερω να μπω σ αυτο το τμημα θα χασω μια ολοκληρη χρονια!Εσεις τι λετε? Πειτε μου τη γνωμη σας!

Κατα την γνωμη μου δεν νομιζω πως χρειαζεται να αλλαξεις σχολη και να πας σε καποια αλλη,ποσο μαλλον πανομοιοτυπη με αυτη που ηδη εισαι.Να πας δηλαδη απο Ιστορικο και Αρχαιολογικο στη Φιλολογια.Εχεις περασει ηδη σε μια παρα πολυ καλη σχολη(και στο λεω αυτο ειλικρινα γιατι ειναι η σχολη που ενδιαφερει κι εμεναω να περασω)και δεν νομιζω πως υπαρχει κανενας λογος να φυγεις απο αυτη εφοσον και απο αυτη τη σχολη βγαινοντας θα εισαι Φιλολογος.Τι Ιστορικο Αρχαιολογικο,τι Φιλολογια εισαι το ιδιο ειναι.Ποιος λογος λοιπον να χασεις μια ολοκηρη χρονια ενω σπουδαζεις ηδη το αντικειμενο που σε ενδιαφερει?
Η κυρια και ισως μονη διαφορα που υπαρχει αναμεσα στα δυο τμηματα και ειναι ευρεως γνωστη ειναι οσον αφορα τα μααθηματα οτι στο Ιστορικο και Αρχαιολογικο κανεις λιγοτερα Αρχαια και περισσοτερη Ιστορια σε αντιθεση με το τμημα Φιλολογιας που κανεις περισσοτερα Αρχαια.(Εγω να φανταστεις το γνωριζα απο περσυ αυτο οταν πηγαινα 3η λυκειου).Τωρα αν σου αρεσουν τοσο πολυ τα Αρχαια ή βαριεσαι ωρες ωρες ισως λογω των αρκετων ωρων Ιστοριας(υποθετω εγω τωρα)ή τελος παντων δεν εισαι αρκετα ικανοποιημενος τι να σου πω?Εσυ εισαι αυτος που πηγαινει καθε μερα στη σχολη και γνωριζει ποια μαθηματα σου αρεσουν περισσοτερο και ποια λιγοτερο.Παντως για μενα δεν αξιζει να υποστεις ολη αυτη την ιστορια εφοσον σπουδαζεις παρομοιο πραγμα(και αν περασεις με το καλο με το 10%).Να μας ελεγες οτι απο Ιστοριας και Αρχαιολογιας θες να κανεις κατι διαφορετικο και να πας Νομικη να σου πω προσπαθησε το με τα μπουνια.Οτι κι αν κανεις τελικα σου ευχομαι το καλυτερο.

Υ.Σ:Παντως πριν αποφασισεις σκεψου το καλα αν θες οντως να πας σε καποια αλλη σχολη.Κανοντας δηλαδη το μηχανογραφικο σου με το 10% θα πρεπει να εισαι 100% σιγουρος οτι θα φοιτησεις στη σχολη που θα εχεις περασει γιατι θα ειναι πολυ κριμα να στερησεις μια θεση απο καποιον αλλο που πραγματικα επιθυμει και περιμενει πως και πως να περασει στην ιδια σχολη με εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι...μηχανογραφικο μπορουμε να δηλωσουμε απο οποιο λυκειο της χωρας ή σε συγκεκριμενα ; Δηλαδη , αν εκεινη την περιοδο τυχη να ειμαι Ηρακλειο θα μπορω να καταθεσω απο εδω μηχανογραφικο ή θα πρεπει να γυρισω Θεσσαλονικη και να μαθω απο το σχολειο μου , που κανουμε μηχανογραφικο ;
Και τελος , για να καταθεσουμε το μηχανογραφικο η βεβαιωση προσβασης θα πρεπει να ειναι επικυρωμενη απο το σχολειο το οποιο αποφοιτησαμε ; Δηλαδη δεν φτανει να το επικυρωσουμε σε ενα ΚΕΠ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aniouz92

Νεοφερμένος

Η aniouz92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
θα ήθελα επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο :redface:
μπορείς να κάνεις 10% και απλά να ξαναδώσεις ειδικά μαθήματα κλπ?
πχ.καποιος θέλει γαλλική φιλολογία...μπορεί να δώσει ξανά μονο γαλλικά και να κρατήσει
τον ίδιο γενικό βαθμό? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι.
Με τους παλιά σου μόρια είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ποτε θα τελειωσει η διαβουλευση μπας και μαθουμε ποτε τι ακριβως θα γινει? να περιμενουμε κατα τον ιουλιο η να το αφησουμε για του χρονου? :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
δεν ειπαν τιποτα για ημερομηνιες ετσι?γτ δεν βρισκω τπτ στη σελιδα του υπουργειου...
και κατι αλλο...διαβασα οτι σκεφτονται για κατα8εση μηχανογραφικων το μαρτη...κατα ποσο πιστευετε οτι ειναι εφικτο αυτο?(εφικτο, οχι σωστο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω παντως ξερω , οτι αν ειχα δηλωσει το μηχανογραφικο τον Μαρτιο αυτη τη στιγμη δεν θα ημουν Κρητη αλλα Θεσσαλονικη. Και αυτο γιατι , πρωτου δωσεις , προσπαθεις να εισαι αισιοδοξος με αποτελεσμα τις σχολες που ειναι πιο χαμηλες να μην τις κοιτας τοσο. Δηλαδη , εγω τοτε θα ημουν με το σκεπτικο "Σιγα μην παω Κρητη, θα τα παω καλυτερα πιστευω". Παιζει να μην δηλωνα και καθολου την σχολη τοτε. Αλλα οταν βλεπεις οτι δεν επιασες οσα μορια πιστευες οτι θα επιανες , τοτε αρχιζουν οι αμφιβολιες στο μυαλο σου για το τι να κανεις. Εγω δυστηχως επελεξα να ερθω εδω , Οικονομικα επρεπε να παω :P
Να μου λυσει καποιος την απορια , για να δηλωσουμε μηχανογραφικο με το 10% πρεπει να δηλωσουμε εκει οπου δηλωνει το σχολειο απο το οποιο αποφοιτησαμε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νομίζω πρέπει να πάς στη Θεσσαλονίκη...στο school σου :/
Να σου πώ, τι θα δηλώσεις? Οικονομικών Επιστημών ΠΑ.ΜΑΚ ή Οικονομικών Επιστημών Α.Π.Θ? (πιάνεις και τα 2,το ΠΑ.ΜΑΚ βέβαια +220 είσαι,γι'αυτό σε ρωτάω..είμαι και σε δίλλημα εγώ, ... αν και για Α.Π.Θ με κόβω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themis93

Νεοφερμένος

Η Themis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ρε παιδιά τι λετε για το 10 % για τις σχολες της Θεωρητικης?οσοι ειστε της Θεωρητικης για ποια σχολη θα κανετε 10%?

(συνεχεια απο το προηγουμενο μου μηνυμα)...οσοι φυσικα σκεφτεστε να κανετε 10%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yiannhs

Νεοφερμένος

Ο yiannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εγω εχω βγαλει κοντα στα 14500(λιγο πιο πανω)και εχω παει τηλεπικοινωνιες Τριπολης αλλα θελω μεσω του 10% να πιασω διδακτικης Αθηνας...τι λετε μπορει να συμβει κατι τετοιο...και γενικοτερα αν εχω αρκετες πιθανοτητες να μπω σε μια σχολη περισσοτερων μοριων ( για το 90%)απο τα μορια που εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top