Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Παιδια πιστεύετε ότι οι βάσεις με το 10% θα μεινουν και αυτήν την χρονιά έτσι χαμηλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Παιδια πιστεύετε ότι οι βάσεις με το 10% θα μεινουν και αυτήν την χρονιά έτσι χαμηλες?
ειναι απροβλεπτες, διαμορφωνονται απο το ποσα μορια εχουν οι υποψηφιοι που δηλωνουν τις σχολες... το οτι καταργηθηκε η βαση του 10 πιστευω εκανε την φετινη τους εικονα λιγο αλλοκοτη με εκπληκτικα μεγαλες πτωσεις... παντως κατα γενικη ομολογια το 2008 και 2009 εβαλαν σχετικα ευκολα θεματα και οι βασεις του 2010 ηταν χαμηλες... για το 2010 τα θεματα ηταν πιο τσιμπημενα οποτε κατα τη γνωμη μου οι βασεις σε γενικες γραμμες μαλλον παλι θα ναι ετσι χαμηλες... ιδωμεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δε νομιζω, αλλα για σιγουρια μπες στο www.ypepth.gr ή στη νεα ιστοσελιδα του υπουργειου, και μετα στο σχετικο link.
Εχει και καποιους περιορισμους, οπως το οτι μπορουν να δηλωσουν με το 10% μονο οσοι εχουν διαγωνιστει με πανελληνιες εως 2 ετη πριν και το οτι με το 10% δε μπορεις να δηλωσεις την ιδια ΣΧΟΛΗ με αυτη που περασες την τελευταια φορα που εδωσες πανελληνιες, δηλαδη αν περασες μαθηματικο Κρητης φετος, ακομη και αν πιανεις τη βαση της Θεσσαλονικης το επομενο ετος με το 10%, δε σου επιτρεπεται να το δηλωσεις.
Εαν λοιπον ισχυει ακομη το 10% και δεν το κατηργησαν, που αποτελει ενδεχομενο το οποιο και εγω ακουσα, ελεγξε εαν εχει υποστει καποια αλλαγη η διαδικασια.
Ελπιζω να βοηθησα!
αυτο δεν ισχυει που λες.εχω φιλο οποιος περασει μ το 90% νομικη θρακης και φετος με το 10% περασε νομικη αθηνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Ναι παιδια δεν ισχυει ειναι τελειως παραλογο αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Papa

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπορει καποιος να εξηγησει τι γινεται με το 10% ? Με τα μορια που ειχες ξανακανεις μηχανογραφικο και περιμενεις τις βασεις για να δεις αν περασες? Βγαινουν αλλες βασεις απ'αυτες του 90% ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, με τα μόρια που έχεις κάνεις μηχανογραφικό και βγαίνουν διαφορετικές βάσεις από το 90%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Papa

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
φανταζομαι οι βασεις του 10% για το (πχ) 2011 βγαινουν με βαση τη ζητηση και τα θεματα των δυο προηγουμενων ετων ετσι? και κατι ακομα δεν νομιζω να διαγραφεσαι απτην σχολη σου? εκτος βεβαια και αν εχεις περασει στη σχολη που δηλωσες με 10%...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αντε να ερθει αυτη η στιγμη , να δηλωσουμε μηχανογραφικο και να δουμε τα αποτελεσματα...δεν μπορω να περιμενω :/: Εχω το αισθημα οτι δεν ανηκω καπου , ειμαι Κρητη για σπουδες ενω το σπιτι μου ειναι ΘΕΣ/ΝΙΚΗ και τα πραγματα ειναι πολυ μπερδεμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
φανταζομαι οι βασεις του 10% για το (πχ) 2011 βγαινουν με βαση τη ζητηση και τα θεματα των δυο προηγουμενων ετων ετσι? και κατι ακομα δεν νομιζω να διαγραφεσαι απτην σχολη σου? εκτος βεβαια και αν εχεις περασει στη σχολη που δηλωσες με 10%...
Διαγράφεσαι από τη σχολή όταν πας να εγγραφής στην άλλη.
Στο forum κάποιος είπε πως οι βάσεις του 10% εξαρτώνται από τις θέσεις που δίνει η κάθε σχολή και από την ζήτηση που έχει.
(Αν θυμάμαι καλά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Papa

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μαλιστα ευχαριστω για τις πληροφοριες theodora :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
Με εσενα τι εγινε ακριβως ; :/:
Ειμαι σε μια σχολη που δεν μου αρεσει παρολο που νομιζα οτι θα ηταν τελεια... και γενικα πολλα πραγματα ηρθαν μαζεμενα και θελω να φυγω απο εδω που ειμαι, να αλλαξω παραστασεις... αν δεν περασω με το 10% θα χαλαστω πολυυυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Αμα καποιος αποφασισει να δωσει με το 10% και την χρονια εκεινη μετα τις πανελληνιες παρει καποια αθλητικη διακριση μπορει να υπολογιστει επιπλεον στα μορια η οχι???? Δηλαδη εγω που εδωσα πανελλαδικες το 2010 και παρω αθλητικη διακριση το 2011 μπορω να τα χρησιμοποιησω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
γεια σε ολους..εδωσα πανελληνιες οχι αυτες που μας περασαν,στις προηγουμενες που ηταν και η τελευταια φορα που υπηρχε η βαση του 10,εχω το δικαιωμα φετος να δηλωσω μηχανογραφικο.θα ισχυσει φετος ? ειχα συγκεντρωσει 9.134 και 9,095 αντιστοιχα θεωρητικη κατευθυνση και μαθημα βιολογια εχω καμια ελπιδα να περασω καπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
γεια σε ολους..εδωσα πανελληνιες οχι αυτες που μας περασαν,στις προηγουμενες που ηταν και η τελευταια φορα που υπηρχε η βαση του 10,εχω το δικαιωμα φετος να δηλωσω μηχανογραφικο.θα ισχυσει φετος ? ειχα συγκεντρωσει 9.134 και 9,095 αντιστοιχα θεωρητικη κατευθυνση και μαθημα βιολογια εχω καμια ελπιδα να περασω καπου?
βεβαια, τωρα που καταργηθηγκε η βαση, με τα περσινα δεδομενα τουλαχιστον, περνας... φετος πχ θα περναγες σε καμια 10ρια αει και απο τει επισης σε αρκετα, αναλογα με το μερος που θελεις γιατι εχει και κατι ακυρα :P ριξε μια ματια κ μονος σου εδω https://www.mathisi.net.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=78
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
θα είναι στα ιδια επιπεδα και οι βασεις και φέτος? εχω δικαιωμα υποβολης μηχανογραφικου? ακομα θα ισχυσει φετος το 10%? επισης ποιες ενεργειες πρεπει να κανω για να είμαι υποψηφιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
θα είναι στα ιδια επιπεδα και οι βασεις και φέτος? εχω δικαιωμα υποβολης μηχανογραφικου? ακομα θα ισχυσει φετος το 10%? επισης ποιες ενεργειες πρεπει να κανω για να είμαι υποψηφιος?
απο τη στιγμη που δε θα υπαρχει η βαση του 10 θα μπορεις να περασεις σε καποια/ες σχολες σιγουρα...
εχεις δικαιωμα.
θα ισχυει μαλλον, απλα δν ειμαστε σιγουροι μεχρι να βγει επισημη ανακοινωση.
δεν ειμαι σιγουρη για τις ενεργειες, νομιζω πρεπει να πας το φεβρουαριο στο σχολειο απο το οποιο αποφοιτησες και να συμπληρωσεις μια φορμα με τα στοιχεια σου για το 10%... μετα, καταθετεις μαζι με ολους τους αλλουσ υποψηφιους του 90% τον ιουλιο...θα δοθουν οι λεπτομερειες στην ανακοινωση του υπουργειου, οταν βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ειδωμεν..ξερεις περιπου ποτε θα βγει η επισημη ανακοινωση? δηλαδη απο ποτε να ασχοληθω με αυτο το θεμα ? μετα τα χριστουγεννα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starry_eyed

Δραστήριο μέλος

Η starry_eyed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 416 μηνύματα.
ειδωμεν..ξερεις περιπου ποτε θα βγει η επισημη ανακοινωση? δηλαδη απο ποτε να ασχοληθω με αυτο το θεμα ? μετα τα χριστουγεννα?
περσι ειχε βγει τελη νοεμβριου... φετος δεν ξερω... θα ενημερωσουμε κατευθειαν μεσω του φορουμ εμεις που καιγομαστε μην ανησυχεις :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top