Υποτροφία για Διδακτορικές Σπουδές

benzene

Νεοφερμένος

Ο benzene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας,

Είμαι τελειόφοιτος σχολής του Ε.Μ.Π. και σκέφτομαι να συνεχίσω σε διδακτορικές σπουδές, στο εξωτερικό κατά προτίμηση, από Οκτώβριο μόλις πάρω το πτυχίο. Παράλληλα, σκέφτομαι να ξεκινήσω τις διαδικασίες για την ίδρυση επιχείρησης start-up, της οποίας είμαι ιδρυτικό μέλος, κάτι σαν πρόεδρος. Ήθελα να σας ρωτήσω αν μπορώ να διεκδικήσω υποτροφία για διδακτορικές σπουδές, σε περίπτωση που ιδρύσω εταιρεία, καθώς διάβασα στις προϋποθέσεις του ΙΚΥ, ότι δεν πρέπει κάποιος να εργάζεται στον ιδιωτικό τομέα με σύμβαση αορίστου και δεν ξέρω αν αφορά και τη συγκεκριμένη περίπτωση. Να σημειώσω εδώ, ότι έχω απαραίτητη ανάγκη την υποτροφία για να υποστηρίξω τις σπουδές μου, αλλά έχω αφιερώσει πολύ χρόνο και κόπο στην επιχείρηση και δεν θέλω να την εγκαταλείψω σε καμία περίπτωση. Η επιχείρηση αυτή δεν θα έχει στο άμεσο μέλλον κέρδη, επειδή είναι ακόμα υπό κατασκευή κατά κάποιο τρόπο και κατά συνέπεια δεν μπορώ να βασιστώ πάνω σε αυτή για εισόδημα έναντι της υποτροφίας.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top