Υποκριτική - Θέατρο

kRySiA

Νεοφερμένος

Η Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
τρελαινομαι για το θεατρο και θα ηθελα (παραλληλα με κατι αλλο φυσικα) να ασχοληθω με αυτο. Απο πολυ μικρη ηλικια παιζω σε παραστασεις, και τωρα σε μερικους μηνες ανεβαζουμε ενα εργο με μια ανεξαρτητη θεατρικη ομαδα με εναν παλιο μου ''δασκαλο''
πραγματικα θα μου αρεσε πολυ να ασχοληθω επαγγελματικα αλλα ειναι παρα πολυ δυσκολο.
ισως παω και σε καμια δραματικη σχολη αργοτερα, αλλα προς το παρον κανω μαθηματα υποκριτικης με την ομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
τρελαινομαι για το θεατρο και θα ηθελα (παραλληλα με κατι αλλο φυσικα) να ασχοληθω με αυτο. Απο πολυ μικρη ηλικια παιζω σε παραστασεις, και τωρα σε μερικους μηνες ανεβαζουμε ενα εργο με μια ανεξαρτητη θεατρικη ομαδα με εναν παλιο μου ''δασκαλο''
πραγματικα θα μου αρεσε πολυ να ασχοληθω επαγγελματικα αλλα ειναι παρα πολυ δυσκολο.
ισως παω και σε καμια δραματικη σχολη αργοτερα, αλλα προς το παρον κανω μαθηματα υποκριτικης με την ομαδα

Εντάξει, μικρή είσαι...Έχεις ακόμα καιρό να αποφασίσεις και να καταλήξεις με τι θέλεις να ασχοληθείς..! :):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
η σχολη κινηματογραφου ειναι μονο απο θεωρητικη μαλλον ετσι μου ειπε ο ΣΕΠας:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1ο και 2ο πεδίο είναι.Ο σεπας να αλλάξει δουλειά πες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Αν τα θες πραγματικά και το κυνηγάς,θα ανταμοιφθείς,τίποτα δεν έρχεται από μόνο του.
συμφωνω.. :D
-----------------------------------------
αλλα ρε γμτ για μενα αυτες ειναι σχολες( θεατρου, κινηματογραφου, μουσικων σπουδων )με την εννοια οτι οταν εισαι καλλιτεχνης θες διακαως να ασχοληθεις με αυτες... δυστυχως στην κωλοχωρα που ζουμε δεν ειναι ιδιαιτερα εφικτα αυτα τα επαγγελματα...
και με αυτο συμφωνω..
-----------------------------------------
αγγλικη φιλολογια..:D:D πρωτη μου επιλογη και δεν μετανιωνω!! γενικοτερα ηθελα πολλες σχολες εγω... φιλολογια ιστορικο αγγλικη... τελικα αποφασισα αγγλικη φιλολογια επειδη μου αρεσουν οι ξενες φιλολογιες και η διδασκαλια...αλλα το βαθυτερο ονειρο μου φιλε θα ηταν να σπουδασω μουσικη στο Τζουλιαρντ στη Νεα Υορκη και να γραφω μουσικη για τον κινηματογραφο.... αλλα οκ προσγειωθηκα γιατι δεν ηταν εφικτο...χρειαζονται και λεφτα για αυτο... αλλα ποτε δεν ξερεις..:)
για το τελευταιο που λες χαιρομμαι αφανταστα..
μπορει καποια μερα να τα καταφερεις..:) στο ευχομαι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
... δυστυχως στην κωλοχωρα που ζουμε δεν ειναι ιδιαιτερα εφικτα αυτα τα επαγγελματα...

και πόσο μάλλον σε μια χώρα που γέννησε το θέατρο και την τέχνη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά...:P
:D μου αρεσει που το θες και πιστευεις σε αυτο τοσο πολυ !!
:no1::no1::no1::no1:
-----------------------------------------
μια και το ανεφερες σκεφτομαι να παω στη σχολη κινηματογραφου αλλα δεν εχω βρει περισσοτερες πληροφοριες γιατι δεν εχω προλαβει ακομα να το ψαξω κυριως αν ξεριε κανεις κατι ας μου πει και αν ξερει αν παιζει ρολο η κατευθηνση κ.λ.π κ.λ.π
:bye: γεια σου..
Γνωριζω μια κοπελα που παθος της ειναι ο κινηματογραφος..
Περασε περυση οικονομικο Ιωαννινων..
και φετος ή θα ξανα κανει το μηχανογραφικο ή θα δωσει πανελλαδικες για να παει στη σχολη κινηματογραφου της Θεσσαλονικης..
Θα αφησει το οικονομικο..
Δεν αντεχει που αφησε το ονειρο της..
εχει τα χιλια συγχαρητηρια απο εμενα γιατι θα ακολουθησει αυτο που αγαπα..:xixi:

αν σου αρεσει ο κινηματογραφος ακολουθησε το..
το σκεφτομουν και εγω για λιγο να δηλωσω την σχολη κινηματογραφου αλλα δεν..:(:P:(:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
η σχολη κινηματογραφου ειναι μονο απο θεωρητικη μαλλον ετσι μου ειπε ο ΣΕΠας:(
οχι ολες οι κατευθυνσεις μπορουν να δηλωσουν αυτες τις σχολες... θα το βρω και επισημα να στο δειξω...
-----------------------------------------
για το τελευταιο που λες χαιρομμαι αφανταστα..
μπορει καποια μερα να τα καταφερεις..:) στο ευχομαι..!
μακαρι... :D σε ευχαριστω...
-----------------------------------------
και πόσο μάλλον σε μια χώρα που γέννησε το θέατρο και την τέχνη...:(
ναι αυτο ειναι το παραδοξο με την Ελλαδα....
δωσαμε τα φωτα και μειναμε χωρις φως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampire_Quiny

Νεοφερμένος

Η Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
μ'αρεσει πολυ το θεατρο..οχι μονο να βλεπω αλλα και να παιζω:P
δε θα θελα ομως να ακολουθησω το επαγγελμα αυτο γιατι πιστευω οτι ειναι δυσκολο να κανεις αυτο που θελεις πραγματικα. εχω ακουσει απο πολλους ηθοποιους οτι οταν μπηκαν στη δραματικη σχολη πιστευαν οτι θα παιζουν μονο αμλετ, οιδιπους τυραννος κτλ. αλλα οταν δε βγαζεις λεφτα αναγκαστικα αρχιζεις να προσαρμοζεις τις απαιτησεις σου και τα ονειρα σου στις απαιτησεις που εχει ο εκαστοτε εργοδοτης απο σενα και μπαινεις σε καλουπια...
επιπλεον, πιστευω οτι σε πολλες περιπτωσεις μπορει να γινει ενα πολυ σκληρο και ψυχοφθορο επαγγελμα.
βεβαια απο την αλλη τιποτα δεν ειναι ευκολο οποτε αν δε φανταζεσαι τον εαυτο σου να κανει κατι αλλο στη ζωη του κανε αυτο που σ'αρεσει κ παλεψε το...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Από την αρχή της χρονιάς σκέφτομαι να σκεφτώ σε δραματική σχολή.Μάλλον όμως θα πάω στην ομάδα θεάτρου της σχολής.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Από την αρχή της χρονιάς σκέφτομαι να σκεφτώ σε δραματική σχολή.Μάλλον όμως θα πάω στην ομάδα θεάτρου της σχολής.:D

κ εγω το ιδιο θα κανω γιατι δε λεει 2 σχολες συγχρονως...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_92

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Χμμμ θεατρο ε??
Ειναι ενα παλιο παθος που η φλογα του εχει πλεον σβησει, αλλα οχι εντελως.
Μου αρεσει πολυ το θεατρο και θα ηθελα να γινω ηθοποιος αφου εχει αποδειχτει οτι εχω το ταλεντο, αλλα δυστυχως διαλεξα αλλο μονοπατι :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
*Να γραφτώ ήθελα να γράψω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Κρίμα πάντως ρε παιδιά να αφήνετε τα όνειρα σας στην...άκρη!

...Δεν είναι κρίμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Κρίμα πάντως ρε παιδιά να αφήνετε τα όνειρα σας στην...άκρη!

...Δεν είναι κρίμα;

οντως ειναι κριμα..............:'(

ομως.... σε καποιες περιπτωσεις δε γινεται αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
κι ομως με κατι σα το θεατρο ποτε δεν ειναι αργα και ποτε "δε γινετε αλλιως"

μπορεις καλλιστα να πας σε καμια σχολη οπωτεδηποτε θελησεις η σε καποια οντισιον και να σε δεχτουν....αρκει να το θες πραγματικα και φυσικα να εχεις ταλεντο η ορεξη να αποκτησεις:D

εγω παντως θα το κυνηγησω σιγουρα θα παω σε καποια σχολη αλλα σιγουρα θα ασχοληθω και με το θεατρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κι εγω θα ηθελα πολυ να το κυνηγησω αλλα θα ειναι πολυ δυσκολο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valentina18

Νεοφερμένος

Η valentina18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Χμμμ θεατρο ε??
Ειναι ενα παλιο παθος που η φλογα του εχει πλεον σβησει, αλλα οχι εντελως.
Μου αρεσει πολυ το θεατρο και θα ηθελα να γινω ηθοποιος αφου εχει αποδειχτει οτι εχω το ταλεντο, αλλα δυστυχως διαλεξα αλλο μονοπατι :D.




Ποτέ δεν είναι αργά.Τι διάλεξες δηλαδή?Όταν το τελειώσεις μπορείς να ασχοληθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδιά μόλις σήμερα αγόρασα ένα εξαιρετικό βιβλίο του Ευδόκιμου Τσολακίδη! "Η Υποκριτική Ανευ Διδασκάλου" λέγεται...

Όσοι ενδιαφέρεστε να ασχοληθείτε,δε χάνετε τίποτα να το αγοράσετε!
Είναι γραμμένο με απλότητα και πολύ χιούμορ...
Πραγματικά θα σας βοηθήσει πολύ..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
εγω πιστευω πως οι ελληνες ηθοποιοι δεν ειν σόι τουλαχιστον οι καινουργιοι παντως οι ξενοι ειν καλυτεροι γι'αυτο ργω προσωπικα προτιμω τις ξενες ταινιες. το ελληνικο θεατρο ειν βαρετο πιστευω-----κατα τη δικη μ γνωμη-----
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top