Υποκριτική - Θέατρο

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και σε μένα αρέσει τ θέατρο και σκέφτομαι αργότερα να ασχοληθώ. Αλλά όπως είπε και πριν η νιτσα θα ασχοληθώ αφου πρωτα μπω με τ καλό σε μια σχολή.
και εγω πιστευω οτι αυτο ειναι το καλυτερο... δε θελω ομως να αποτρεψω οσους θελουν να ασχοληθουν αποκλειστικα με αυτο οπως το παιδι που ανοιξε το θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Παιδιά μη τα βλέπετε τόσο σκληρά τα πράγματα...Υπάρχουν πολλές λύσεις για να μη βρεθεί στο...δρόμο, κάποιος σήμερα...

Καταλαβαίνω ότι θέλετε να σπουδάσετε κάτι άλλο πριν γίνετε ηθοποιός, έτσι ώστε να είστε εξασφαλισμένοι και να μην βρεθείτε πεινασμένοι στα καλά καθούμενα...

Αυτό το "κάτι" θα μπορούσε να έχει σχέση με το θέατρο...Δηλαδή, θα μπορούσατε να σπουδάσετε σε κάποιο τμήμα θεατρικών σπουδών, όπου πέρα από ηθοποιός θα μπορούσατε να γίνετε: θεατρολόγοι, κριτικοί και θεωρητικοί της τέχνης στον ημερήσιο και περιοδικό τύπο και σε εκδοτικούς οίκους.Ή υπεύθυνοι για θεατρικά και καλλιτεχνικά προγράμματα σε υπουργεία, οργανισμούς, τοπική αυτοδιοίκηση, μέσα μαζικής ενημέρωσης (τηλεόραση, ραδιόφωνο) Ή επίσης και καθηγητές σε δραματικές σχολές, στα πανεπιστημιακά τμήματα των θεατρικών σπουδών.

Είναι πολλές οι επιλογές λοιπόν... Εγώ κάτι τέτοιο σκέφτομαι να κάνω...

Αν πραγματικά σας άρεσε το θέατρο, θα έπρεπε να το ψάξετε πιο πολύ...

Τέσπα, οι γνώμες δικές σας...!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
και εγω πιστευω οτι αυτο ειναι το καλυτερο... δε θελω ομως να αποτρεψω οσους θελουν να ασχοληθουν αποκλειστικα με αυτο οπως το παιδι που ανοιξε το θεμα...

Μπα, απλά θα μείνει άνεργος, γενικά τώρα στην κοινωνία τα όνειρα είναι όνειρα, όσο πιο νωρίς το καταλάβεις τόσο καλύτερα θα αντιλαμβάνεστε την πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
παντως καλα κανεις και το ψαχνεις...χαιρομαι..:D εγω προσωπικα δεν ενδιαφερομουν να σπουδασω θεατρο (αν και μου αρεσει πολυ) αλλα ηθελα μουσικες σπουδες... αν και η αληθεια ειναι οτι παλι δεν ηθελα να σπουδασω μουσικη στην Ελλαδα... ευτυχως υπαρχουν τα ωδεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Πολύ ωραία η μουσική...Και γω φέτος άρχισα κιθάρα σε ωδείο...Είναι πολύ ωραίο να ξέρει κάποιος μουσική...Μαγευτικό...!

Εσύ τι σπουδάζεις τώρα; ...Αν επιτρέπεται :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
αγγλικη φιλολογια..:D:D πρωτη μου επιλογη και δεν μετανιωνω!! γενικοτερα ηθελα πολλες σχολες εγω... φιλολογια ιστορικο αγγλικη... τελικα αποφασισα αγγλικη φιλολογια επειδη μου αρεσουν οι ξενες φιλολογιες και η διδασκαλια...αλλα το βαθυτερο ονειρο μου φιλε θα ηταν να σπουδασω μουσικη στο Τζουλιαρντ στη Νεα Υορκη και να γραφω μουσικη για τον κινηματογραφο.... αλλα οκ προσγειωθηκα γιατι δεν ηταν εφικτο...χρειαζονται και λεφτα για αυτο... αλλα ποτε δεν ξερεις..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Μπα, απλά θα μείνει άνεργος, γενικά τώρα στην κοινωνία τα όνειρα είναι όνειρα, όσο πιο νωρίς το καταλάβεις τόσο καλύτερα θα αντιλαμβάνεστε την πραγματικότητα.

Αυτό δε συμβαίνει πάντα...Όταν υπάρχει θέληση, υπάρχει κ τρόπος ( that's my motto)...

Και πες ότι μένω άνεργος, πάντα υπάρχουν και εναλλακτικές...
-----------------------------------------
αγγλικη φιλολογια..:D:D πρωτη μου επιλογη και δεν μετανιωνω!! γενικοτερα ηθελα πολλες σχολες εγω... φιλολογια ιστορικο αγγλικη... τελικα αποφασισα αγγλικη φιλολογια επειδη μου αρεσουν οι ξενες φιλολογιες και η διδασκαλια...αλλα το βαθυτερο ονειρο μου φιλε θα ηταν να σπουδασω μουσικη στο Τζουλιαρντ στη Νεα Υορκη και να γραφω μουσικη για τον κινηματογραφο.... αλλα οκ προσγειωθηκα γιατι δεν ηταν εφικτο...χρειαζονται και λεφτα για αυτο... αλλα ποτε δεν ξερεις..:)

Μπράβο ρε συ...Τέλεια επιλογή...Αν και πιστεύω πως, σημασία έχει να κάνεις αυτό που θέλεις και όχι να καταπιέζεις τα όνειρα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
το ξερω φιλε... αλλα ασχολουμαι με τη μουσικη ετσι και αλλιως.. με το καλο θα παρω πτυχιο πιανου τον Ιουνιο:D ..και θα ξεκινησω Συνθεση καποια στιγμη (οταν τελειωσω και τη φουγκα..:fss: που δεν εχω ακομα αρχισει..:P).. αλλα τι να κανω ...δεν υπηρχαν τα μεσα για να παω στην Αμερικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ποτέ δεν είναι αργά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
αυτο πιστευω και εγω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
μια και το ανεφερες σκεφτομαι να παω στη σχολη κινηματογραφου αλλα δεν εχω βρει περισσοτερες πληροφοριες γιατι δεν εχω προλαβει ακομα να το ψαξω κυριως αν ξεριε κανεις κατι ας μου πει και αν ξερει αν παιζει ρολο η κατευθηνση κ.λ.π κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
μια και το ανεφερες σκεφτομαι να παω στη σχολη κινηματογραφου αλλα δεν εχω βρει περισσοτερες πληροφοριες γιατι δεν εχω προλαβει ακομα να το ψαξω κυριως αν ξεριε κανεις κατι ας μου πει και αν ξερει αν παιζει ρολο η κατευθηνση κ.λ.π κ.λ.π

Υπάρχει τμήμα Κιν/γράφου στη Θεσ/νικη...

Δες εδώ περισσότερα: https://www.film.auth.gr/index.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
σ'ευχαρστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
μια και το ανεφερες σκεφτομαι να παω στη σχολη κινηματογραφου αλλα δεν εχω βρει περισσοτερες πληροφοριες γιατι δεν εχω προλαβει ακομα να το ψαξω κυριως αν ξεριε κανεις κατι ας μου πει και αν ξερει αν παιζει ρολο η κατευθηνση κ.λ.π κ.λ.π
μπορεις να πας απο ολες τις κατευθυνσεις... η σχολη υπαρχει μονο στη Θεσσαλονικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αυτό δε συμβαίνει πάντα...Όταν υπάρχει θέληση, υπάρχει κ τρόπος ( that's my motto)...

Και πες ότι μένω άνεργος, πάντα υπάρχουν και εναλλακτικές...
Ναι σερβιτόρος σε μπαρ στην καλύτερη περίπτωση. Η εναλλακτική σου, βασικά η μια από τις άπειρες εναλλακτικές που θα έπρεπε να έχεις, θα είναι το θέατρο όχι η βασική σου.
Ναι το παιδί που πέθανε από καρκίνο φταίει που δεν ήθελε να ζήσει πολύ, τι ωραίος που θα ήταν ο κόσμος με αυτή την λογική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Ναι σερβιτόρος σε μπαρ στην καλύτερη περίπτωση. Η εναλλακτική σου, βασικά η μια από τις άπειρες εναλλακτικές που θα έπρεπε να έχεις, θα είναι το θέατρο όχι η βασική σου.
Ναι το παιδί που πέθανε από καρκίνο φταίει που δεν ήθελε να ζήσει πολύ, τι ωραίος που θα ήταν ο κόσμος με αυτή την λογική.

συμφωνω μαζι σου...ομως φυσικα κ μπορουμε να ψαξουμε καποιο αναλογο επαγγελμα, οπως αυτα που ανεφερε πριν ο νικος, αλλα μην ξεχναμε οτι βρισκομαστε στην ελλαδα!!!:xixi:
δεν θα εχουμε κ πολλες ευκαιριες να ασχοληθουμε με κατι αξιολογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν φταίει η Ελλάδα, ούτε στην Σουηδία θα έκανες πρόοδο άμα ήσουν απλή ηθοποιός, για να γίνεις πρέπει από μικρός να έχεις ήδη κάνει πάταγο στην χώρα σου, να σε θέλει ο κόσμος, ομορφιά κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Όπως και να χει, δουλειές είναι κ αυτές...Και η δουλειά δεν είναι ντροπή...Ο καθένας μας θα έκανε οποιαδήποτε δουλειά για να επιβιώσει...Αυτό δε θα αλλάξει, σε καμία περίπτωση...

Δε θέλω να καταπιέζω εμένα αλλά και τα όνειρα μου, και θα κάνω τα πάντα για να τα πραγματοποιήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμενα μου λενε συνεχεια να δηλωσω για εθνικο και γενικως να ασχοληθω με θεατρο.ηθελα καποτε(η φαση που ολοι καποτε περναμε)αλλα νταξ,εμαθα οτι οι πιθανοτητες ειναι λιγες.δεν ξερω τι θα κανω,γιατι με πρηζουν ολοι.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top