Υποκριτική - Θέατρο

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
"Πως σας φαίνεται το επάγγελμα ενός ηθοποιού;" "Θα σας άρεσε να είστε ηθοποιός και να παίζετε στο θέατρο ή στη TV;"
"Ήθελε ή θέλει κάποιος από εσάς να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα;" "Κι αν ναι, τί όνειρα κ προσδοκίες έχει;"

Γιατί τα ρωτάω όλα αυτά;
Επειδή ενδιαφέρομαι πολύ, κ μου αρέσει αυτή η τέχνη, σκέφτομαι μάλιστα να ασχοληθώ επαγγελματικά στο μέλλον...
Όποιος μπορεί, ας απαντήσει λοιπόν...Περιμένω τις απόψεις σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
"Πως σας φαίνεται το επάγγελμα ενός ηθοποιού;" "Θα σας άρεσε να είστε ηθοποιός και να παίζετε στο θέατρο ή στη TV;"
"Ήθελε ή θέλει κάποιος από εσάς να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα;" "Κι αν ναι, τί όνειρα κ προσδοκίες έχει;"

Γιατί τα ρωτάω όλα αυτά;
Επειδή ενδιαφέρομαι πολύ, κ μου αρέσει αυτή η τέχνη, σκέφτομαι μάλιστα να ασχοληθώ επαγγελματικά στο μέλλον...
Όποιος μπορεί, ας απαντήσει λοιπόν...Περιμένω τις απόψεις σας!



  • Μου αρέσει πολύ το θέατρο και να παρακολουθώ αλλά και να παίζω.
  • Πιστεύω ότι το επάγγελμα του ηθοποιού είναι πολύ δύσκολο, ασταθές και με λίγες πιθανότητες επιτύχιας.
    Γιατί δυστυχώς δεν χρειάζεται μόνο ταλέντο και προσπάθεια...
  • Αν πάντως κάποιος μου ζητούσε να του πω που θα ήθελα να παίξω , θα έλεγα ασυζητητί θέατρο.
    Θεωρώ την την τηλεόραση εμπορευματοποιημένο όργανο προβολής παρά χώρο τέχνης.Επίσης μου αρέσει και ο κινηματογράφος.
    Ok. Είναι μεγάλα λόγια αυτά (υποθετικά πάντα μιλώντας:D)
  • Δεν ξέρω αν αυτό το συγκεκριμένο επάγγελμα μου ταιριάζει αλλά κάπου εκεί είμαι.( ίσως σκηνοθέτης, σκηνογράφος...έχω χρόνο να δω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
  • Μου αρέσει πολύ το θέατρο και να παρακολουθώ αλλά και να παίζω.
  • Πιστεύω ότι το επάγγελμα του ηθοποιού είναι πολύ δύσκολο, ασταθές και με λίγες πιθανότητες επιτύχιας.
    Γιατί δυστυχώς δεν χρειάζεται μόνο ταλέντο και προσπάθεια...
  • Αν πάντως κάποιος μου ζητούσε να του πω που θα ήθελα να παίξω , θα έλεγα ασυζητητί θέατρο.
    Θεωρώ την την τηλεόραση εμπορευματοποιημένο όργανο προβολής παρά χώρο τέχνης.Επίσης μου αρέσει και ο κινηματογράφος.
    Ok. Είναι μεγάλα λόγια αυτά (υποθετικά πάντα μιλώντας:D)
  • Δεν ξέρω αν αυτό το συγκεκριμένο επάγγελμα μου ταιριάζει αλλά κάπου εκεί είμαι.( ίσως σκηνοθέτης, σκηνογράφος...έχω χρόνο να δω)

Μπράβο, πολύ καλά τα λες, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Όντως, είναι πολύ δύσκολα να τα καταφέρεις και να αναδειχθείς αλλά αν είσαι τυχερός, γιατί πέρα από το ταλέντο χρειάζεται κ τύχη, τότε ο δρόμος για την "αποθέωση" θα είναι πολύ κοντινός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanis_ts

Νεοφερμένος

Ο Fanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βραχάτι (Κορινθία). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μπράβο, πολύ καλά τα λες, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Όντως, είναι πολύ δύσκολα να τα καταφέρεις και να αναδειχθείς αλλά αν είσαι τυχερός, γιατί πέρα από το ταλέντο χρειάζεται κ τύχη, τότε ο δρόμος για την "αποθέωση" θα είναι πολύ κοντινός...


και εγω ηθελα να ασχοληθω με την υποκριτικη αλλα δεν ξερω ακομα
αλλα να ξερεις οτι το πραγματικο θεατρο ειναι στο σανιδι και οχι στην τηλεοραση... να το θυμασαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
και εγω ηθελα να ασχοληθω με την υποκριτικη αλλα δεν ξερω ακομα
αλλα να ξερεις οτι το πραγματικο θεατρο ειναι στο σανιδι και οχι στην τηλεοραση... να το θυμασαι

Εννοείται, αυτό λέω κ γω...Δεν είμαι από αυτούς που θέλουν να βγαίνουν στη τηλεόραση και στις εκπομπές (Τατιάνα,Λαμπρίρη κ.λπ). Απλώς θέλω να κάνω αυτό που μου αρέσει κ αγαπώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
στο Πανεπιστημιο παντως υπαρχει τμημα θεατρικων σπουδων το οποιο θα ελεγα ειναι αρκετα απαιτητικο... οποιος ενδιαφερεται μπορει να το δηλωσει...εχω μια φιλη εκει που εβγαλε 18100 και δεν διστασε να το δηλωσει γιατι πολυ απλα ηταν το ονειρο της ζωης της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
στο Πανεπιστημιο παντως υπαρχει τμημα θεατρικων σπουδων το οποιο θα ελεγα ειναι αρκετα απαιτητικο... οποιος ενδιαφερεται μπορει να το δηλωσει...εχω μια φιλη εκει που εβγαλε 18100 και δεν διστασε να το δηλωσει γιατι πολυ απλα ηταν το ονειρο της ζωης της..

Ναι, όντως...Επίσης όποιος ενδιαφέρεται για το θέατρο, μπορεί να σπουδάσει Θεατρολογία (Αθήνα,Θεσ/νίκη,Πάτρα) όπου είναι πιο χαμηλές οι βάσεις κ μπορεί να περάσεις πιο εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ναι, όντως...Επίσης όποιος ενδιαφέρεται για το θέατρο, μπορεί να σπουδάσει Θεατρολογία (Αθήνα,Θεσ/νίκη,Πάτρα) όπου είναι πιο χαμηλές οι βάσεις κ μπορεί να περάσεις πιο εύκολα...
πρεπει να σκεφτεις βεβαια και τις δυσκολιες του επαγγελματος...και φυσικα την προοπτικη να βγεις και εξωτερικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
πρεπει να σκεφτεις βεβαια και τις δυσκολιες του επαγγελματος...και φυσικα την προοπτικη να βγεις και εξωτερικο...

Όντως πολύ δύσκολο επάγγελμα, αλλά όποιος έχει θέληση έχει και τρόπο δε λένε; Εξάλλου, είναι το όνειρο μου κ σκοπεύω να κάνω τα πάντα για να το πετύχω...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Όντως πολύ δύσκολο επάγγελμα, αλλά όποιος έχει θέληση έχει και τρόπο δε λένε; Εξάλλου, είναι το όνειρο μου κ σκοπεύω να κάνω τα πάντα για να το πετύχω...! :)
σου το ευχομαι ολοψυχα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
φετος εδωσα πανελληνιες... περασα μαιευτικη θεσσαλονικης, μια σχολη που μου αρεσει αρκετα...
παρ'ολα αυτα, αν τα πραγματα ηταν αλλιως και αν πιστευα πως θα εχω σιγουρα μελλον αν δηλωνα σχολη θεατρου, θα ηταν η ΠΡΩΤΗ σχολη που θα εβαζα στο μηχανογραφικο.
συμμετηχα σε σχολικες παραστασεις ως τωρα που ειχαν μεγαλη επιτυχια, οπως εχω αλλοστε αναφερει κ σε προηγουμενο θεμα.. ειναι το ονειρο μου να γινω ηθοποιος..
τωρα θα μου πεις, αφου ειναι το ονειρο σου γιατι δε δηλωσες την σχολη??
μετα απο πολλες συζητησεις με γονεις, καθηγητες και ειδικους στο ΣΕΠ κατεληξα να δηλωσω πρωτα την μαιευτικη και να σπουδασω σε καποια ιδιωτικη αρχικα και στην συνεχεια ΕΛΠΙΖΩ κρατικη δραματικη σχολη...:zilia:
εχω αρχιζει ηδη να ψαχνω και νομιζω πως εχω κατασταλαξει καπου.
μακαρι αυτο το επαγγελμα να ειχε καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση... και αυτο το λεω γιατι γνωριζω πολλους αποφοιτους τμηματων θεατρου η κινηματογραφου που δουλευουν στο μπαρακι της γειτονιας.. :(
αυτα απο μενα!!! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
αλλα ρε γμτ για μενα αυτες ειναι σχολες( θεατρου, κινηματογραφου, μουσικων σπουδων )με την εννοια οτι οταν εισαι καλλιτεχνης θες διακαως να ασχοληθεις με αυτες... δυστυχως στην κωλοχωρα που ζουμε δεν ειναι ιδιαιτερα εφικτα αυτα τα επαγγελματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
μ' αρεσει πααααααρα πολυ και θελω πολυ να παω σε καποια σχολη υποκριτικης αργοτερα αλλα προτιμω το θεατρο γενικως απο ολες τις αποψεις και το κινηματογραφο φυσικα τη τηλεοραση παλλι.....δε τη μπορω καθολου
-----------------------------------------
αλλα ρε γμτ για μενα αυτες ειναι σχολες( θεατρου, κινηματογραφου, μουσικων σπουδων )με την εννοια οτι οταν εισαι καλλιτεχνης θες διακαως να ασχοληθεις με αυτες... δυστυχως στην κωλοχωρα που ζουμε δεν ειναι ιδιαιτερα εφικτα αυτα τα επαγγελματα...

πεστα πεστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
μ' αρεσει πααααααρα πολυ και θελω πολυ να παω σε καποια σχολη υποκριτικης αργοτερα αλλα προτιμω το θεατρο γενικως απο ολες τις αποψεις και το κινηματογραφο φυσικα τη τηλεοραση παλλι.....δε τη μπορω καθολου
-----------------------------------------


πεστα πεστα

Μπράβο, και εγώ αυτής της άποψης είμαι...Θέατρο κ πάλι θέατρο...

Βέβαια αν σου προτείνουν να παίξεις στη TV αποκλείεται να πεις όχι...:)

Πάντως, βλέπω μαζευτήκαμε πολλοί...θεατρόφιλοι...

Χαίρομαι για αυτό...!!!!! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
αλλα ρε γμτ για μενα αυτες ειναι σχολες( θεατρου, κινηματογραφου, μουσικων σπουδων )με την εννοια οτι οταν εισαι καλλιτεχνης θες διακαως να ασχοληθεις με αυτες... δυστυχως στην κωλοχωρα που ζουμε δεν ειναι ιδιαιτερα εφικτα αυτα τα επαγγελματα...

συμφωνω... δυστυχως....
γι' αυτο κ διαλεξα κατι αλλο να σπουδασω κ οχι αποκλειστικα το θεατρο..

:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
αλλα ρε γμτ για μενα αυτες ειναι σχολες( θεατρου, κινηματογραφου, μουσικων σπουδων )με την εννοια οτι οταν εισαι καλλιτεχνης θες διακαως να ασχοληθεις με αυτες... δυστυχως στην κωλοχωρα που ζουμε δεν ειναι ιδιαιτερα εφικτα αυτα τα επαγγελματα...


Αν τα θες πραγματικά και το κυνηγάς,θα ανταμοιφθείς,τίποτα δεν έρχεται από μόνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο όμορφη τέχνη αλλά θα σε βοηθήσει πολύ στην ζωή σου το θέατρο και η υποκριτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Αν τα θες πραγματικά και το κυνηγάς,θα ανταμοιφθείς,τίποτα δεν έρχεται από μόνο του.
καλα τα λες φιλε... αλλα αστο...εχω ψαχτει πολυ για αυτο το ζητημα και κατεληξα σε αυτο το συμπερασμα...
-----------------------------------------
Δεν είναι μόνο όμορφη τέχνη αλλά θα σε βοηθήσει πολύ στην ζωή σου το θέατρο και η υποκριτική.
οτι εχει σχεση με την τεχνη δηλαδη την εκφραση προς τα εξω συναισθηματων κανει καλο στην ψυχολογια του ανθρωπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Και σε μένα αρέσει τ θέατρο και σκέφτομαι αργότερα να ασχοληθώ. Αλλά όπως είπε και πριν η νιτσα θα ασχοληθώ αφου πρωτα μπω με τ καλό σε μια σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top