Υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου 2023

Kostas_Athens

Νεοφερμένος

Ο Kostas_Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομάδα. Τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί ιδιαίτερα το θέμα του μηχανογραφικού. Είμαι από 2ο πεδίο και συγκέντρωσα περίπου 19 χιλιάδες μόρια. Όλοι μου λένε να δηλώσω ημμυ ΕΜΠ αλλά γνωρίζοντας τον εαυτό μου πιστεύω θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα στην Αθήνα, καθότι προέρχομαι από επαρχιακή πόλη. Έτσι σκέφτομαι να δηλώσω ημμυ ΑΠΘ ως πρώτη επιλογή που είναι σχετικά κοντά στο σπίτι μου. Σε περίπτωση που θελήσω να δοκιμάσω και Αθήνα, υπάρχει η δυνατότητα του 10%, έτσι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις απόψεις σας, θα με βοηθούσε ιδαίτερα
Η Αθήνα φτιάχτηκε πριν δύο γενιές από επαρχιώτες, κυρίως από την Πελοπόννησο και την Κρήτη.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Είμαι αρκετά κοντά στην Θεσσαλονίκη 1 με 1,5 ωρα με αμάξι. Σε περίπτωση που βγάλω ένα χρόνο στην Θεσσαλονίκη και κανω μηχανογραφικό για Αθήνα, ξεκινάω από 2ο έτος η ξανά από την αρχή;
Nαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην φοβάσαι τίποτα όμως. Το ΕΜΠ έχει τρελή χρηματοδότηση και κάνουν φοβερά πράγματα οι φοιτητές, κατεβαίνουν σε διαγωνισμούς και παντα βραβεύονται.
Θα αξίζει.
 

Kostas_Athens

Νεοφερμένος

Ο Kostas_Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν είχαν οι ΗΜΜΥ ΑΠΘ άλλες 2 κατευθύνσεις και άλλα επιπλέον 40 μαθήματα επιλογής στα 6, 7, 8, 9 εξάμηνα θα σου έλεγα να πας εκεί, μιας και η Θεσσαλονίκη είναι πιο ήσυχη, ανθρώπινη, όμορφη και ρομαντική πόλη.

Αλλά έτσι μονότονη που την έχουν κάνει την πολυτεχνική σχολή οι δικηγόροι και οι γιατροί της πρυτανείας του ΑΠΘ, πήγαινε στο ΕΜΠ, γνήσιο αυτόνομο Πολυτεχνείο. Οι ΗΜΜΥ ΕΜΠ έχουν 12 ροές, 13 πιθανούς αρχικούς συνδυασμούς ροών και πάνω από 200 τελικούς συνδυασμούς ροών. Θεωρητικά μπορείς να φτάσεις και το 30% ή και 40% των μαθημάτων σου να είναι αυτόνομα: Κανείς άλλος ποτέ να μην έχει πάρει αυτόν τον συνδυασμό μαθημάτων που θα επιλέξεις εσύ (σε ποσοστό 30% ή 40% από τα συνολικά μαθήματα).

Άμα δεν καπνίζεις (δηλαδή άμα οι πνεύμονές σου δεν έχουν συνηθίσει περίεργους αέρες) πρόσεχε που θα μείνεις στην Αθήνα, να έχει καθαρό αέρα. Τίποτε άλλο μην φοβάσαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Arie

Νεοφερμένος

Η Arie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όλοι μου λένε να δηλώσω ημμυ ΕΜΠ αλλά γνωρίζοντας τον εαυτό μου πιστεύω θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα στην Αθήνα, καθότι προέρχομαι από επαρχιακή πόλη.
Κανένα μα κανένα δίλημμα δεν υπάρχει. Συγχαρητήρια για τα μόρια σου, δηλωνεις και γράφεσαι στο ΕΜΠ γιατί αλλιώς θα το μετανιώνεις μια ζωή. Μην το σκεφτεσαι, go for it! Καλή φοιτητική ζωή!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,850 μηνύματα.
:excl::excl::excl::clover::kitty:
Βεβαιωθείτε ότι έχετε κάνει οριστικοποίηση / σωστά τη διαδικασία, αν υφίσταται ακόμα κάτι τέτοιο <3
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Βεβαιωθείτε ότι έχετε κάνει οριστικοποίηση / σωστά τη διαδικασία, αν υφίσταται ακόμα κάτι τέτοιο <3
Έχω ήδη ρωτήσει 100 ανθρώπους, αλλά, θα ρωτήσω και εδώ να σιγουρευτώ. Εγώ έκανα οριστικοποίηση εχθές. Όποτε βάζω τα στοιχεία μου τώρα, με πετάει στο αρχείο με το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό. Αυτό σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει, σωστά; Έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου.
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω ήδη ρωτήσει 100 ανθρώπους, αλλά, θα ρωτήσω και εδώ να σιγουρευτώ. Εγώ έκανα οριστικοποίηση εχθές. Όποτε βάζω τα στοιχεία μου τώρα, με πετάει στο αρχείο με το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό. Αυτό σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει, σωστά; Έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου.
Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα, άρα όλα καλά (σχεδόν σίγουρα).
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,850 μηνύματα.
Έχω ήδη ρωτήσει 100 ανθρώπους, αλλά, θα ρωτήσω και εδώ να σιγουρευτώ. Εγώ έκανα οριστικοποίηση εχθές. Όποτε βάζω τα στοιχεία μου τώρα, με πετάει στο αρχείο με το οριστικοποιημένο μηχανογραφικό. Αυτό σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει, σωστά; Έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου.
Ναι ακριβώς έτσι ήταν και το 2019 που έδωσα!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλά αποτελέσματα @oxipalitaidia!
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Σε όλους πορτοκαλί είναι αυτά, έτσι;
1689586029338.png
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μα γίνεται να χρησιμοποιούν ένα από τα πιο συνηθισμένα χρώματα που χρησιμοποιείται για errors;;; Γιατί πορτοκαλί;; Πρασινάκι έπρεπε.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Καλησπέρα στην ομάδα. Τις τελευταίες μέρες με ταλαιπωρεί ιδιαίτερα το θέμα του μηχανογραφικού. Είμαι από 2ο πεδίο και συγκέντρωσα περίπου 19 χιλιάδες μόρια. Όλοι μου λένε να δηλώσω ημμυ ΕΜΠ αλλά γνωρίζοντας τον εαυτό μου πιστεύω θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα στην Αθήνα, καθότι προέρχομαι από επαρχιακή πόλη. Έτσι σκέφτομαι να δηλώσω ημμυ ΑΠΘ ως πρώτη επιλογή που είναι σχετικά κοντά στο σπίτι μου. Σε περίπτωση που θελήσω να δοκιμάσω και Αθήνα, υπάρχει η δυνατότητα του 10%, έτσι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις απόψεις σας, θα με βοηθούσε ιδαίτερα
Σου το είπαν και τα άλλα παιδιά.
Συμφωνώ και γω για τους λόγους που ήδη αναφέρθηκαν.
Δήλωσε ΗΜΜΥ ΕΜΠ και δεν θα το μετανιώσεις.
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά έκανα το μηχανογραφικο αλλά είμαι σε διλλημα με ποια σειρά να βάλω της περιοχές αυτές σε ειδικότητα βρεφονηπιοκομου δημοσιο ιεκ
Αγίοι Ανάργυροι /Καματερό
Αργυρούπολης
Κερατσίνι
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Παιδιά έκανα το μηχανογραφικο αλλά είμαι σε διλλημα με ποια σειρά να βάλω της περιοχές αυτές σε ειδικότητα βρεφονηπιοκομου δημοσιο ιεκ
Αγίοι Ανάργυροι /Καματερό
Αργυρούπολης
Κερατσίνι
Ότι είναι πιο κοντά σου - βολεύει στην μετακίνηση
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
IMG_2474.jpeg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top