Υπέρ ή κατά του απουσιολογίου;

Υπέρ ή κατά του απουσιολογίου?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 74)
  • Υπέρ

    Ψήφοι: 42 56.8%
  • Κατά

    Ψήφοι: 32 43.2%

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Αφου τιποτα δεν σας αρεσει στο Λυκειο ,δεν θελετε να λειτουργειτε με αυτο το εκπαιδευτικο συστημα , δεν συμφωνειτε με τον τροπο των εξετασεων ,δεν θελετε "ελεγχο" στα απουσιολογια , δεν θελετε "να ειστε προβατα και μαζικοποιημενοι " αλλα θελετε "να εχετε ελευθερια εκφρασης και προσωπικοτητας" χωρις ποδιες κλπ

Γιατι πολυ απλα πηγατε στο λυκειο ???????

οταν κατι δεν μας αρεσει,πολυ απλα δεν το ακολουθουμε ????

το λεω γιατι πολλοι εδω μεσα παρατηρω οτι τιποτα δεν τους αρεσει στο Λυκειο αλλα το παιζουν επαναστατες,αντιθετοι,αντιφρονουντες κλπ
Βγαζουν δηλαδη την αισθηση οτι τους αναγκασαν να πανε εκει

πολυ απλα κανεις δεν σας αναγκαζει...

υπαρχουν τα επαλ επιπροσθετα οπου μπορεις να μαθεις πολυ ομορφα ενα τεχνικο επαγγελμα
αλλα ειμαι σιγουρος οτι και εκει παντα κααατι "κακο" θα εβρισκαν για να το κατηγορισουν και να το κραξουν

αλλα βεβαια ετσι ειναι

οτι δεν μας αρεσει δεν πρεπει να υπαρχει

κριτικη σκεψη μηδεν ( 0 )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
ενδιαφερον αποψη αλλα δεν ειμαι αναρχικο στοιχειο...οπως πιστευεις...
Στην κυριολεξία αναρχία σημαίνει «χωρίς εξουσία» και το κοινό χαρακτηριστικό όλων των αναρχικών κινημάτων είναι το αίτημά τους για κατάργηση του κράτους, το οποίο βλέπουν ως βασικό καταπιεστικό παράγοντα περιορισμού της ελευθερίας του ατόμου ή / και της κοινωνία.

εσυ λοιπον θεωρεις πως δεν θελω να υπαρχει ελεγχος...ωραια πες μου πως εφτασες σε αυτο το συμπερασμα.

ελα μου ντε...
μα ειναι δυνατον?ημερησια απουσιολογια?ΔΕΝ υφισταται ελεγχος με κατι τετοιο...δε νομιζω οτι χρειαζεται περαιτερω ε3ηγηση σ αυτο...
και δε 8α σε ελεγα σε καμια περιπτωση αναρχικη...χρειαζεται κατι παραπανω για κατι τετοιο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ελα μου ντε...
μα ειναι δυνατον?ημερησια απουσιολογια?ΔΕΝ υφισταται ελεγχος με κατι τετοιο...δε νομιζω οτι χρειαζεται περαιτερω ε3ηγηση σ αυτο...
και δε 8α σε ελεγα σε καμια περιπτωση αναρχικη...χρειαζεται κατι παραπανω για κατι τετοιο...:)


2-3 μολοτωφ για την ακριβεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μου φαινεται πως παρερμηνευετε να λογια μου οπως εσεις θελετε να τα ακουσετε.λοιπον.
πηγαινουμε στο λυκειο διοτι θελουμε να περασουμε σε ΑΕΙ και οχι σε τεχνικη σχολη.πηγαινουμε στο λυκειο διοτι στην ελλαδα οι αποφοιτοι τεκνικου λυκειου θεωρουνται στους εργοδοτες ''αναλφαβητοι''.πηγαινουμε στο λυκειο διοτι η σχολη που θελω να περασω βγαινει μονο απο το γενικο...και για να καταλαβω??πρεπει να αποδεχομαστε την εκπαιδευση οπως ειναι αλλιως να μην πηγαινουμε καθολου???δηλαδη εμενα δεν μου αρεσει το απουσιολοογιο αρα δεν θα παω λυκειο γιατι τα εχει ???δηλαδη τα παιδια που θα πανε με το νεο εκπαιδευτικο συστημα θα λενε δεν παμε γιατι δεν μας αρεσει αυτο το συστημα αλλα οι πανελληνιες???καλο θα ηταν η νεα γενια να παλευει να αλλαξει καποια πραγματα στην χωρα που ζει για την βελτιωση της παιδειας και του πολιτισμου ΟΛΩΝ και οχι απλα να μην αναλαμβανει μερος και να λεει δεν μου αρεσει αυτο παμε αλλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
καλο θα ηταν η νεα γενια να παλευει να αλλαξει καποια πραγματα στην χωρα που ζει για την βελτιωση της παιδειας και του πολιτισμου ΟΛΩΝ και οχι απλα να μην αναλαμβανει μερος και να λεει δεν μου αρεσει αυτο παμε αλλου...

αυτα που 8εωρεις εσυ οτι πρεπει να αλλα3ουν πρεπει να αλλα3ουν δηλαδη?ειπαμε, ειναι πολλα αυτα που απαιτουν αλλαγη και βελτιωση οσο αφορα το ελληνικο εκπαιδευτικο και οχι μονο συστημα, αλλα καπου χανουμε τη μπαλα...
και τουλαχιστον εγω δεν παρερμηνευσα κα8ολου τα λεγομενα σου...επειδη 8εωρω τον εαυτο μου νοημων αν8ρωπο, καταλαβα ο,τι αφησες να εννοη8ει...
μα ημερησιο απουσιολογιο?:worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
και θα το αλλαξεις εσυ κανοντας την καταληψη καθε Σεπτεμβρη,ετσι ???
Θεωρεις οτι αυτοι που ελπιζετε οτι ασχολουνται παίρνουν στα σοβαρα τις καταληψουλες σας ????
θα δει δηλαδη ο υπουργος πχ στις αναφορες "καταληψη 5ο Λυκειο Πειραια ,ξερωγω" και θα πει "ΠΩΩΩΩ τα παιδιαα,τι κριμαα...κανουν καταληψη τα χρυσα μου γιατι το εκπαιδευτικο συστημα εχει αυτο το προβλημα..Πωποοο τα αδικησα τα καημενα...Πωποο τωρα τι θα κανω....Παει,ουτε σημερα θα κοιμηθω το βραδυ...Δικιο εχουν..πρεπει να το αλλαξουμε το ταδε"

ουτε καν ασχολουνται
απλα περιμενουν να περασει η μπογια και η καψα σας και μετα πισω στα μαθηματα..πολυ απλα...

αυτα που 8εωρεις εσυ οτι πρεπει να αλλα3ουν πρεπει να αλλα3ουν δηλαδη?ειπαμε, ειναι πολλα αυτα που απαιτουν αλλαγη και βελτιωση οσο αφορα το ελληνικο εκπαιδευτικο και οχι μονο συστημα, αλλα καπου χανουμε τη μπαλα...
και τουλαχιστον εγω δεν παρερμηνευσα κα8ολου τα λεγομενα σου...επειδη 8εωρω τον εαυτο μου νοημων αν8ρωπο, καταλαβα ο,τι αφησες να εννοη8ει...
μα ημερησιο απουσιολογιο?:worry::/:

ειναι αυτο που ειπα πριν

ολοι νομιζουμε οτι ειμαστε οι αλαθανστοι πλεον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
ειναι αυτο που ειπα πριν

ολοι νομιζουμε οτι ειμαστε οι αλαθανστοι πλεον

αυτο 3αναπες το...
λιγη αυτοκριτικη και αναληψη ευ8υνων που και που δεν κανει κακο σε κανεναν νομιζω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elefantaki07

Νεοφερμένος

Η elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Το απουσιολόγιο είναι ο τρόπος που χρησιμοποιεί το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα για να καταγράφει τις ώρες κατά τις οποίες δε βρίσκεται στην αίθουσα ένας μαθητής(απουσίες). Αυτός που κρατά, προσέχει, συμπληρώνει το απουσιολόγιο είναι ο μαθητής που έχει την υψηλότερη βαθμολογία σε κάθε τάξη. Αυτό λογικά σύμβαινει επειδή οι θεσμοθέτες σκέφτονται ότι ένας μαθητής με τέτοια επίδοση είναι υπεύθυνος και δεν πρόκειται να κρύψει κάποιες απουσίες. Προφανώς ένα παιδί με ψηλούς βαθμούς δε σημαίνει πάντα πως θα τηρεί τα παραπάνω και κάποιο άλλο με χαμηλότερους όχι. Προσωπικά, πιστεύω ότι το καλύτερο θα ήταν ο καθηγητής που βρίσκεται στην τάξη να παίρνει παρουσίες και ύστερα να το συμπληρώνει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
μου επιτρεπεται να βγω λιγακι off?:redface:
εκεινο το ανεκδοτακι το 3ερετε?(δεν 3ερω κατα ποσο αστειο και ατοπο μπορει να 8εωρη8ει ομως...:hmm::hmm:)


[FONT=&quot]Ο υπουργός του κυβερνώντος κόμματος κάνει περιοδεία. Επισκέπτεται ένα σχολικό συγκρότημα και ακούει τα παράπονα των δασκάλων και των μαθητών:
- Κύριε υπουργέ, δεν έχουμε πετρέλαιο για θέρμανση και έρχεται βαρύς χειμώνας...
- Κύριε υπουργέ, δεν μας χωράνε οι αίθουσες, τα μισά θρανία είναι χαλασμένα, τα περισσότερα τζάμια είναι σπασμένα...
Αφού ακούει διάφορα τέτοια ... τους λέει:
- Μήν ανησυχείτε όλα θα γίνουν το συντομότερο δυνατόν.
Μπαίνει στην μερσεντές και πάει στον επόμενο σταθμό, στις τοπικές φυλακές.
Ακούει και εκεί πολλά παράπονα.
- Κύριε υπουργέ, θέλουμε καλύτερο φαγητό, περισσότερα κλινοσκεπάσματα, πιο πολύ προσωπικό γιατί δεν επαρκούμε...
- Θα γίνουν όλα όσα ζητάτε, μην ανησυχείτε.
Μπαίνει στην Μερσεντές και καθώς φεύγουν αρχίζει να δίνει οδηγίες στον γραμματέα του.
- Λοιπόν, Κωστάκη. Στο σχολείο στείλε ένα συνεργείο να μπαλώσει μερικές τρύπες, και να βάλει μερικά τζάμια, αλλά τίποτε άλλο. Μετά στείλε ένα συνεργείο στις φυλακές να φτιάξει: πισίνα, χαμάμ, τζακούζι, σάουνα, αίθουσα για διασκέδαση με 50άρα τηλεόραση, φλίπερ...
Μένει κάγκελο ο γραμματέας.
- Μα κύριε υπουργέ, τί είναι αυτά που λέτε;
Και απαντά ο υπουργός:
- Κοίτα Κωστάκη. Σχολείο πήγαμε και δεν θα ξαναπάμε. Στην φυλακή όμως δεν ξέρεις πότε θα μπούμε... Κατάλαβες;[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
η επανασταση ερχεται μονο μεσα απ την μορφωση...ο λαος χαλιναγωγειται...οπως λεει και ενα παλιο συνθημα ""ο εξυπνος υποσχεται,ο βλακας περιμενει''μονο με την μορφωση θα ξυπνησει ο λαος και θα παψει να περιμενει...θυμισου και κατι αλλο...ποιοι εδωσαν τα μεγαλυτερα χτυπηματα στην χουντα??οι φοιτητες στα πολυτεχνεια πιστευω ηταν ενα απ τα μεγαλυτερα χτυπηματα,επι τουρκοκρατιας ποιοι κινουσαν την επανασταση οι μορφωμενοι ελληνες του εξωτερικου...αν διδασκομαστε απ την ιστορια αυτο σε απλα ελληνικα μας λεει.''μορφωσου ρε ,ετσι θα αλλαξουν τα πραγματα''γι αυτο παμε στο λυκειο και διαβαζουμαι....αυτο δεν σημαινει πως πρεπει να τρωμε οποια ''φολα''μας σερβιρουν...τι να ειμαστε απαθεις πολιτες???γνωριζω πως οι καταληψεις δεν ειναι η μονη λυση..οπως ειπες και εσυ ξερω πως δεν μας υπολογιζουν ...αλλα δεν ειμαστε μονο εμεις,ειναι ολοι η κοινωνικη κατακραυγη....των συνταξιουχων που δεν εχουν να φανε,των σερβιτορων με τα διδακτορικα....η κοινωνια στην ελλαδα υποφερει και ειστε νοημωνες και το βλεπετε...η οργη του κοσμου δεν κρυβεται..ειναι τυχαιο οτι σε καθε διαδηλωση πανε τοσα πολλα ατομα???οτι πεφτει τοσο ξυλο σοτς πολιτικους ?οτι ΟΛΟΙ (και εγω το εχω κανει)φτυνουν την βουλη.????η κοινωνια μας ειναι ενα καζανι που βραζει και σε λιγο θα σκασει ..να ειστε σιγουροι γι αυτο...και αν δεν μας ακουν τωρα ...το μονο σιγουρο ειναι οτι εμεις καναμε το ''καθηκον '' μας παλεψαμε για τα θελω μας και τα ονειρα μας...παλεψαμε για εμας....θα πειτε ειναι η καταληψη αγωνας???συνηθως τρωνε οι μαθητες πιττες και οι κοπελες βαφουν τα νυχια τους...ξερετε κατι ...ολα θα τα δειξει το μελλον...ετσι δεν ελεγαν και πριν τα γεγονοτα του αλεξη?οτι ειμαστε η γενια του playstation ????ο καιρος θα δειξει...........

αα δεν θεωρω τον ευατο μου αλανθαστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
ελεος με τον Αλεξη

κριμα μεν για την οικογενεια του,αλλα ελεος

εγινε οτι εγινε επειδη δολοφονηθηκε απο αστυνομικο
και δεν ηταν αιτια οι καταστροφες,αλλα η αφορμη...η καλυτερη αφορμη για τους κουκουλοφορους και τους δηθεν αντιεξουσιαστες-επαναστατες

δεν ειναι δα και εθνικη γιορτη

επισης το μεγαλο κακο που καταφερε η Χουντα ειναι να κανει τους Ελληνες να μισησουν την πατριδα τους,ακομα μεχρι σημερα

οσο για την επανασταση,δεν την πρωτη ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ την εκαναν οι ελληνες του εξωτερικου

το πληγμα και το χτυπημα το εκανε ο απλος λαος της Πελοπονησου,ο αμορφωτος , που διψουσε για ελευθερια
και οι ιερεις που εδιναν τα χρηματα για τα οπλα

οχι οτι εχει σημασια,αλλα απλα το λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παραδειγμα ηταν ο αλεξης !!!και για ποιο λογο βγηκε ο καθενας ειναι αλλη δουλεια αυτο..

antony πραγματικα δεν σε καταλαβαινω .....εισαι εναντια σε καθε μορφη καταληψης,επαναστασης,αμφισβητησης της πραγματικοτητας...απ τα λεγομενα σου πρεπει να τα δεχπμαστε ολα επειδη δεν εχουμε καποιο τροπο να τα αλλαξουμε......θελεις να εισαι απαθης?ε λοιπον εγω οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
αν εβγαλες αυτο το συμπερασμα οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
μα με συγχωρεις ο,τι και να πω περι καταληψης,επαναστασης,αμφισβητησης της πραγματικοτητας κλπ μου τα βγαζεις ακυρα λεγοντας πως οι ιερεις στην αν και αμορφωτοι ξεκινησαν την επανασταση...καταρχας μετααπο 400 χρονια ξεκινησε η επανασταση...να περιμενουμε δηάδη και εμεις 400 χρονια??400 χρονια εκανε να ανασυγκροτηθει ο λαος και να αριχσει την επανασταση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ασε που αλλιως θα μετρησει η γνωμη ενος διαμαρτυρητη δασκαλου-γιατρου-δικηγορου κλπ απο ενος αγροτη ......και αυτο ειναι αρκετα εμφανες....


αααα!!!και αυτο οτι οι ιερεις ξεκινησαν την επανασταση ..δεν λεω υπαρχουν και εξεραισεις αλλα κοιτα λιγο και εδω....--->https://www.youtube.com/watch?v=HXfygaAwEfM
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
παραδειγμα ηταν ο αλεξης !!!και για ποιο λογο βγηκε ο καθενας ειναι αλλη δουλεια αυτο..

Ε, οχι και παραδειγμα... Ποθεν πως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
ασε που αλλιως θα μετρησει η γνωμη ενος διαμαρτυρητη δασκαλου-γιατρου-δικηγορου κλπ απο ενος αγροτη ......και αυτο ειναι αρκετα εμφανες....

εχεις μια λαν8ασμενη αντιληψη για την εργασια...το προσε3α και σε καποιο αλλο σου ποστ, οπου ειπες οτι οι αποφοιτοι του τεχνικου 8εωρουνται ''αναλφαβητοι''...δεν ειναι κα8ολου ετσι, και καλα 8 κανεις να ανα8εωρησεις συντομα γτ δεν ειναι αποψεις αυτες μορφωμενου αν8ρωπου οπως ισχυριζεσαι οτι 8ελεις να εισαι...;)

Ε, οχι και παραδειγμα... Ποθεν πως???

:) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ιωάννα μου, δεν είναι όλοι αναλφάβητοι...αλλά απ'οτι βλέπω γύρω μου είναι ελάχιστα τα παιδιά που πραγματικά γουστάρουν που πάνε ΕΠΑΛ και σκίζουν.
Παράδειγμα:

Στατιστικά ΕΠΑΛ 2010 :
Έκθεση:
18-20 : 16 στα 14474 (0,11%)
15-17.9 : 415 στα 14474 (2,87%)

Αυτό μόνο λέει πολλά,δυστυχώς.
Τα περισσότερα ΕΠΑΛ υπάρχουν για να δίνουν ειδικότητα σε παιδιά με 10αρια για βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
απλα περιμενουν να περασει η μπογια και η καψα σας και μετα πισω στα μαθηματα..πολυ απλα...

Σε κάποιους δεν είναι μόνο μια κάψα....Κάποιοι παλεύουν χρόνια για αυτά που θεωρούμε εμείς τώρα δεδομένα και λογικά να έχουμε... Και φυσικά όχι με ανούσιες πράξεις όπως οι καταλήψεις...
Το Λύκειο ΕΙΝΑΙ υποχρεωτικό... Χωρίς αυτό τι θα κάνεις στη ζωή σου; Εγώ για παράδειγμα θέλω να γίνω μαθηματικός... Το Λύκειο είναι υποχρεωτικό γιατί μόνο αν παρακολουθώ τις τρεις τάξεις του μπορώ να περάσω σε πανεπιστήμιο... Μας ενοχλούν πολλά πράγματα στο σχολείο, επειδή είναι έτσι όπως είναι... Αν τώρα κάποιοι είσαστε τόσο τυχεροί που πηγαίνατε σε σχολεία που δεν παίρνουν αλλαγές πείτε μας σε ποια για να έρθουμε και εμείς!!! ;)
Ειλικρινά πηγαίνατε και παρακολουθούσατε; Παίρνατε όλες τις γνώσεις που σας χρειάστηκαν για τις Πανελλήνιες; Γιατί αν όχι τότε βλέπετε και μόνοι σας ότι το σχολείο ΠΡΕΠΕΙ να αλλάξει γιατί προς το παρόν δεν προσφέρει τίποτα...(και πάλι επικεντρώνομαι στις 2 τελευταίες τάξεις του Λυκείου που κατά την άποψη μου είναι εντελώς faul!)
Φυσικά και οι καταλήψεις είναι άχρηστες και ηλίθιες και το παράδειγμα με τον Αλέξη δεν το αναφέρω καν γιατί μόνο ντροπή των μαθητών είναι αν θυμήθηκαν να κινητοποιηθούν με την αφορμή ενός θανάτου!.
Επειδή βγαίνω πολύ off τώρα... Το θέμα μας είναι το απουσιολόγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αφου τιποτα δεν σας αρεσει στο Λυκειο ,.....Γιατι πολυ απλα πηγατε στο λυκειο ??????? ......οταν κατι δεν μας αρεσει,πολυ απλα δεν το ακολουθουμε ......κριτικη σκεψη μηδεν ( 0 )
Συμφωνώ με το τελευταίο "κριτικη σκεψη μηδεν ( 0 )". Μόνον κάποιος που του ταιριάζει αυτό, θα μπορούσε να πει τα υπόλοιπα που έγραψες. Μόνον ένα άβουλο άτομο θα δεχόταν οτιδήποτε αδιαμαρτύρητα.
(Το -1 είναι δικό μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top