1ο Πεδίο Υπάρχει ακόμα το τμήμα ΦΠΨ;

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι είναι μόνο για ειδικά σχολεία . Κοίτα για επαγγελματική αποκατάσταση οι πιο πολλοί νέοι δάσκαλοι σε ειδικά μπαίνουν ή σε παράλληλη στήριξη σε παιδιά με ειδικές ανάγκες μέσα στην κανονική τάξη. Στη γενική αγωγή η απορρόφηση είναι πολύ μικρή, αλλά όποιο παιδαγωγικό δημοτικής και να τελειώσεις δασκάλα θεωρείσαι.
Έχω σκοπο να τα δηλώσω όλα της δημοτικής εκπαίδευσης και βλέπουμε! Κάποιο άλλο καλό τμήμα με επαγγελματική αποκατάσταση και με σχετικά χαμηλή βάση γνωρίζεις;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι είναι μόνο για ειδικά σχολεία . Κοίτα για επαγγελματική αποκατάσταση οι πιο πολλοί νέοι δάσκαλοι σε ειδικά μπαίνουν ή σε παράλληλη στήριξη σε παιδιά με ειδικές ανάγκες μέσα στην κανονική τάξη. Στη γενική αγωγή η απορρόφηση είναι πολύ μικρή, αλλά όποιο παιδαγωγικό δημοτικής και να τελειώσεις δασκάλα θεωρείσαι.
Εχω σκοπό να τα δηλώσω όλα της δημοτικής εκπαίδευσης και βλέπουμε! Γνωρίζεις κάποιο άλλο τμήμα που να έχει επαγγελματική αποκατάσταση και με σχετικά χαμηλή βάση;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εγώ αν ήμουν επιστήμες υγείας θα κοιτούσα λογοθεραπεία και εργοθεραπεία.
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Όχι δεν θέλουν ! Σε ποια κατεύθυνση είσαι?
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Θα με κάψεις τελείως χαχαχ !
Άρα εργο και λογο δεν παίζουν...
Δημοτικής και νηπιαγωγών και βρεφοκόμων τότε...
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Είσαι απόφοιτη και ξαναδίνεις ? Δεν υπάρχει πλέον η πρόσβαση σε άλλα πεδία !
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Είσαι απόφοιτη και ξαναδίνεις ? Δεν υπάρχει πλέον η πρόσβαση σε άλλα πεδία !
Ναι, ακριβως! Κάτσε, δεν ειναι όπως παλιότερα με το ειδικό μάθημα; Όταν έδωσα εγώ ανοίγαμε πεδίο με το ειδικό, πλέον δεν υπάρχει αυτό;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Όχι !! Έκανες δήώση στο σχολείο??
Αν είδες δεν έχει να βάλουμε το παλιό μάθημα επιλογής: βιολογία κλπ.
Φέτος θα δώσεις?
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Απλά να ξέρεις ότι θα έχεις πρακτική και εργαστήρια στο Παιδαγωγικό, δλδ θα πρέπει να πας από εκεί να μείνεις στο Παιδαγωγικό.
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Απλά να ξέρεις ότι θα έχεις πρακτική και εργαστήρια στο Παιδαγωγικό, δλδ θα πρέπει να πας από εκεί να μείνεις στο Παιδαγωγικό.
Η καθηγήτριά μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάω. Δεν ισχύει δηλαδη;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Στη Ρόδο πχ κάθε Πέμπτη έχει παρακολούθηση σε συγκεκριμένο σχολείο.....(το οποίο δεν μπορείς πχ να πεις να πας σε αντίστοιχο της Αθήνας) και έχεις και εργαστήριο πχ φυσική βιολογία κλπ. με απουσίες.
φιλολογία και κοινωνικές επιστήμες ναι δε θέλει παρακολούθηση και υποχρεωτικά εργαστήρια αν και εκεί πλεόν βάζουν σεμιναριακά κάποια μαθήματα με απουσίες.
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στη Ρόδο πχ κάθε Πέμπτη έχει παρακολούθηση σε συγκεκριμένο σχολείο.....(το οποίο δεν μπορείς πχ να πεις να πας σε αντίστοιχο της Αθήνας) και έχεις και εργαστήριο πχ φυσική βιολογία κλπ. με απουσίες.
φιλολογία και κοινωνικές επιστήμες ναι δε θέλει παρακολούθηση και υποχρεωτικά εργαστήρια αν και εκεί πλεόν βάζουν σεμιναριακά κάποια μαθήματα με απουσίες.
Μάλιστα! Θα δούμε τι θα γίνει και με τον ιό και βλέπουμε! Μακάρι να μην χρειαστεί να πάω τον Σεπτέμβρη! Πως τα γνωρίζεις όλα αυτα;; Θέλω να πω, υπάρχει τρόπος να μάθουμε για όλα αυτά αναλυτικά;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Ναι ναι υπάρχουν όλα στο Διαδίκτυο στους κανονισμούς και προγράμματα σπουδών των τμημάτων !!
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι ναι υπάρχουν όλα στο Διαδίκτυο στους κανονισμούς και προγράμματα σπουδών των τμημάτων !!
Εχω σκοπό μόλις τελειώσω με τις εξετάσεις να ασχοληθώ με όλα αυτά για να δω τι θα δηλώσω και ανάλογα με τους βαθμούς μου. Τι προτείνεις; Να δηλώσω όλα όσα με ενδιαφέρουν;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Ρε συ τι είναι αυτό που σε ενδιαφέρει ? το πρώτο σου πτυχίο πάνω σε τι είναι ...? Έχει να κάνει με το τι θες να κάνεις στη ζωή σου. π.χ. εγώ θα δηλώσω μάλλον φιλολογία και το παιδαγωγικό β βάθμιας και ίσψς τη φιλοσοφία. Απλά να ξέρεις τα παιδαγωγικά έχουν πολλές πρακτικές που έχουν συγκεκριμένα σχολεία οπότε αν είσαι Αθήνα κυνήγησε να περάσεις Αθήνα, διαφορετικά θα έχεις ένα κόστος μετακινήσεις. Σίγουρα το χειμερινό θα είναι εξ αποστάσεως λογικά αλλά το εαρινό θεωώ πως όχι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top