Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη;

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι απλή. Υπάρχει άραγε αληθινή αγάπη(ερωτικά πάντα);

Οι σχέσεις των ανθρώπων πάνε κατά διαόλου τελευταία. Κατά τη γνώμη μου πλέον η αγάπη είναι απλά μία σχέση "δίνω-παίρνω" και τίποτα παραπάνω. Πολλοί αγάπησαν, όλοι πληγώθηκαν :(:'(

Αναμένω τις απόψεις σας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Κρινοντας απο την ωρα που το κανεις το θεμα, μαλλον ερωτοκατεστραμενος εισαι.:P

Ο ορος 'αληθινη' αγαπη μου φαινεται πολυ παιδικος.Πώς μπορεις να καθορισεις αν μια αγαπη ειναι αληθινη ή οχι;και στην τελικη τι ειναι αγαπη; :P

Εγω στο παρελθον ειχα πληγωθει απο μια 'αγαπη', αλλα τωρα τελευταια το'χω ριξει στις αρπαχτες και εχω βρει την υγεια μου:D(μεχρι να βρεθει μια αλλη 'αγαπη' και να με κανει να αναθεωρησω το μηνυμα μου αυτο:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κρινοντας απο την ωρα που το κανεις το θεμα, μαλλον ερωτοκατεστραμενος εισαι.:P

Ε μάλλον είμαι και γω ο καημένος :P

Όταν λέω αληθινή αγάπη εννοώ αυτήν χωρίς όρια, που δίνεις χωρίς να απαιτείς, που αγαπάς τον άλλο από τα βάθυ της καρδιάς σου κτλ κτλ. Ότι δηλαδή διατυπώνεται στα περισσότερα ερωτικά τραγούδια με χαρούμενο περιεχόμενο.

Βέβαια δεν φταίει η ώρα, απλά έπαιζα DotΑ μέχρι τις 5! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
χαχααα!! Α ρε Dota..:) Τώρα τι να σου πω.. Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσα είπατε.. Εγώ πιστεύω πως λογικά θα υπάρχει! Απο εκεί και πέρα εμείς ας είμαστε με έναν άτομο που περνάμε καλά και βλέπουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ε μάλλον είμαι και γω ο καημένος :P

Όταν λέω αληθινή αγάπη εννοώ αυτήν χωρίς όρια, που δίνεις χωρίς να απαιτείς, που αγαπάς τον άλλο από τα βάθυ της καρδιάς σου κτλ κτλ. Ότι δηλαδή διατυπώνεται στα περισσότερα ερωτικά τραγούδια με χαρούμενο περιεχόμενο.

Βέβαια δεν φταίει η ώρα, απλά έπαιζα DotΑ μέχρι τις 5! ^^


Υπαρχει η αληθινη αγαπη και ονομαζεται DotA :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Υπάρχει, γιατί να μην υπάρχει; Αρκεί να μην την ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
3ννοειτε πωσ υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Υπαρχει.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Υπαρχει μεχρι να βρεις την επομενη!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτο δεν λεγεται αγαπη.:P
Η αγαπη, η αληθινη αγαπη, διαρκει 4eva:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Υπάρχει, γιατί να μην υπάρχει; Αρκεί να μην την ψάχνεις.
χ0αχ0αχ0α0χα0χα0χ0α το πιο σωστο που εχω ακουσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μπορει να φανω πολυ κυνικο ατομο(οχι πως δεν ειμαι:P) αλλα μαλλον τεινω προς το οχι..Σπανιως θα πεσεις σε μια τετοια περιπτωση κι αν πεσεις σιγουρα δεν θα σου "δωθει" και τοσο απλοχερα.Εννοω πως ναι μπορει να υπαρχει αλλα το να μην μπορεις να την εχεις ειναι σαν σκυλι που του πανε κοντα στο στομα το κοκαλο και μετα το τραβουν πισω και το απομακρυνουν(ψιλομαλακια παραδειγμα αλλα τεσπα:P).Δεν ξερω αν μπαινει στην λιστα αυτη και η ναι μεν αγαπη αλλα οχι εφικτη ή εστω δυσκολα εφικτη τι κι αν ειναι αληθινη λιγο καπως μου φαινεται :emm: δεν ξερω,δεν εχω ληξει μεσα μου αυτο το θεμα(φαινεται αλλωστε).Απο την αλλη ναι μεν δυσκολα εφικτη αλλα δεν παυει να ειναι αληθινη:hmm:..
:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Εγω λεω αντι να ψαχνουμε για αληθινες αγαπες,πριγκιπες/ισσες και πρασινα αλογα, να κοιταξουμε να βελτιωθουμε οι ιδιοι στις σχεσεις μας, και να επιλεγουμε τον/ην αλλον/ην με οσο το δυνατον καλυτερα κριτηρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Εγω λεω αντι να ψαχνουμε για αληθινες αγαπες,πριγκιπες/ισσες και πρασινα αλογα, να κοιταξουμε να βελτιωθουμε οι ιδιοι στις σχεσεις μας, και να επιλεγουμε τον/ην αλλον/ην με οσο το δυνατον καλυτερα κριτηρια.

δεν νομιζω να μιλησε κανεις για ψαξιμο..Και ο αλλος δεν ειναι πραγμα ουτε ρουχο για να τον επιλεξεις, αναλογα το ειναι του και το δικο σου χαρακτηρα αισθανεσαι για τον αλλον καποια πραγματα,δεν τον επιλεγεις του στυλ "ας δω και το αλλο μοντελο αυτοκινητου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ναι. αμα ειναι να ερθει θα ερθει μονο του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
δεν νομιζω να μιλησε κανεις για ψαξιμο..Και ο αλλος δεν ειναι πραγμα ουτε ρουχο για να τον επιλεξεις, αναλογα το ειναι του και το δικο σου χαρακτηρα αισθανεσαι για τον αλλον καποια πραγματα,δεν τον επιλεγεις του στυλ "ας δω και το αλλο μοντελο αυτοκινητου".
Με δουλευεις τωρα;Δηλαδη εσυ δεν θετεις καποια κριτηρια;Εννοω να μην εισαι τοσο ευαλωτος ωστε ο αλλος αμα ειναι παλιοχαρακτηρας να μπορεις να τον διαολοστειλεις και να μην κολλησεις.Να μπορεις να εισαι ξεκαθαρος και να μην εχεις την παιδιαστικη ιδεα για τις σχεσεις οτι 'αυτος ειναι, οσα στραβα και να'χει πανω του εγω τον αγαπαω'.Ε αμα θες να σου κανει τη ζωη πατινι,γουσταρεις το κερατο,δεν εχεις προβλημα με το βρισιδι και γουσταρεις να τρως γραψιμο τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Με δουλευεις τωρα;Δηλαδη εσυ δεν θετεις καποια κριτηρια;Εννοω να μην εισαι τοσο ευαλωτος ωστε ο αλλος αμα ειναι παλιοχαρακτηρας να μπορεις να τον διαολοστειλεις και να μην κολλησεις.Να μπορεις να εισαι ξεκαθαρος και να μην εχεις την παιδιαστικη ιδεα για τις σχεσεις οτι 'αυτος ειναι, οσα στραβα και να'χει πανω του εγω τον αγαπαω'.Ε αμα θες να σου κανει τη ζωη πατινι,γουσταρεις το κερατο,δεν εχεις προβλημα με το βρισιδι και γουσταρεις να τρως γραψιμο τι να πω...

Και ο αλλος δεν ειναι πραγμα ουτε ρουχο για να τον επιλεξεις, ααναλογα το ειναι του και το δικο σου χαρακτηρα αισθανεσαι για τον αλλον καποια πραγματα,δεν τον επιλεγεις του στυλ "ας δω και το αλλο μοντελο αυτοκινητου".
O τροπος με τον οποιο το εθεσες πριν ηταν σαν να μιλας για αντικειμενο,για τον αλλον αισθανεσαι αναλογα με τα δικα σου κριτηρια και το τι σου αποπνεει..Δεν λες αα ας παω παρακατω θελω λιγο πιο πολυ χιμουρο ή λιγο πιο ξανθο μαλλι.Δεν επιλεγεις το και το, υποσυνειδητα γινεται οταν μιλαμε για αληθινη αγαπη οπως λεει ο Zod.Για μια συμβατη σχεση ναι οντως παιζει θεμα επιλογης.Ε καλα οποιος γουσταρει κερατο κακο του κεφαλιου του μη μου απευθυνσεσαι προσωπικα γτ δεν ειπα αυτο αλλα οτι στο ερωτα δεν καθεσαι να διαλεξεις αναμεσα σε λεπτομεριες.Γτ λιγες περιπτωσεις ανθρωπων ξερεις που καθονται κιας τρωνε κερατο;Αυτο ειναι ενα αλλο θεμα ομως,δεν εχει να κανει με αυτο που συζηταμε,αυτο λεγεται ελειψη αυτοσεβασμου και κολλημα με τον αλλον σε καμια περιπτωση αληθινη αμφιδρομη αγαπη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
Υπαρχει μεχρι να βρεις την επομενη!! :P

δεν ειναι απαραιτητο μπορει να υπαρχει μονο μια:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
σιγουρα υπαρχει
και θα ερθει σε καποιον που δεν την περιμενει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Αυτο δεν λεγεται αγαπη.:P
Η αγαπη, η αληθινη αγαπη, διαρκει 4eva:P
4 evah! εννοεις!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top