Τρόποι αντιμετώπισης κομματόσκυλων

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
~Στο θέμα του αριθμού~

Ο ευκολότερος και γρηγορότερος τρόπος να αποφύγεις να δώσεις το κινητό σου σε κάποιον: κόψε του τον αέρα και δήλωσέ του ξεκάθαρα ότι τον αριθμό σου τον ξέρουν μόνο τα κοντινά σου πρόσωπα. Κι αν είναι επίμονος κι αρχίσει τους εκβιασμούς και τα "έλα μωρέ, σιγά" στο κάτω κάτω δικαίωμά σου ν'αρνηθείς.

Όσοι πάλι προτιμούν να φερθούν πιο ευγενικά υπάρχει ένας πολύ κομψός τρόπος να το αποφύγεις.Εν τω μεταξύ ο άλλος άμα διαθέτει στο ελάχιστο νοημοσύνη θα πιάσει το μήνυμα και θα πάψει να σε πρήζει.

- *τύπος ζητά νούμερο*
- Δεν το θυμάμαι απ'έξω :D
- "Να σου πω το δικό μου να μου κάνεις αναπάντητη"
- Ξέμεινα από μονάδες. :D

Και ξεμπέρδεψες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ξέμεινα από μονάδες. :D
Το εχεις κλειστο και λες δεν εχω μπαταρια (το πιο σίγουρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Από δικαιολογίες, ουυυ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
- *τύπος ζητά νούμερο*
- Δεν το θυμάμαι απ'έξω :D
- "Να σου πω το δικό μου να μου κάνεις αναπάντητη"
- Ξέμεινα από μονάδες. :D

Δοκιμασμένη συνταγή ;)
Τελικά μου έδωσε το δικό της τηλέφωνο το οποίο έκανα πως το σημείωνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Τους λες ότι έπιασε ξαφνική φωτιά ή πλημμύρα στο εργοστάσιο του πατέρα σου και πρέπει να φύγεις αμέσως :P (by Μάνθος Φουστάνος ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αυτο με το κινητο που ειπε σωστα ο παπας ειναι πολύ συνηθισμενο φαινομενο ...φέτος δεν παρακολούθησα τη σχολή μου,αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλαδικές.Στο φροντ που πήγαινα,ειχα 2 συμμαθητριες που περασαν στο τμημα ζωικής παραγωγής,στο γεωπονικο πανεπιστημιο Αθηνων.Μου έλεγαν οτι πηγαν εκει καμια 5-6 φορες,έτσι για να παρακολουθήσουν κάποιο μάθημα.Μέσα στους πρώτους μήνες,τους κόλλησε μια τρελοκαμπερω,τους έδωσε τον αριθμο της και ήταν μες στη γλύκα.Έδωσαν και αυτές τους δικους τους..Τα κορίτσια ξέκοψαν απο τη σχολή λόγω διαβάσματος και είχαν μήνες ολόκληρους να εμφανιστούν εκεί.Αυτή λοιπόν δεν τις ξέχασε καθόλου,έπαιρνε κάθε σ/κ τηλεφωνο,τις καλούσε δηθεν για καφε.Χωρις να τις έχει γνωρισει ρε φιλε.Και όταν πλησίαζε η 16 Μαίου,η μέρα των εκλογων(αν θυμαμαι σωστα την ημερομηνια),επαιρνε τηλεφωνο καθε μερα!!! Έλεος.

και επίσης μετά απο την ιστορία,θέλω να ρωτήσω κάτι: τα παιδιά που δε θέλουν να ενταχθουν σε καμια παράταξη,πώς ''επιβιώνουν'' στις σχολές; γιατί έχω ακούσει οτι τα ''κομματοσκυλα'' έχουν κάποια προνόμια,λόγου χάρη,έχουν στη διάθεση τους παλαιότερα θέματα κτλ...ελπίζω να καταλαβαίνετε τι προσπαθω να ρωτήσω...ένας ''ουδέτερος'' φοιτητής θα μπορεσει να ανταπεξελθει στα πλαισια μιας σχολής; ή θα τα βρει σκούρα;;
ρωτω για να είμαι προετοιμασμενη,γιατι ως ευκολοπιστος ανθρωπος που ειμαι,δε θελω να μπλεξω καπου ...:mad:

Όπως επιβιώνουμε όλοι μας στις σχολές.Σιγά πια,στις παρατάξεις ανήκει ένα 10%-το πολύ 20%-των φοιτητών,όλοι οι υπόλοιποι δεν ανήκουν κάπου.

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί φρικάρετε όλοι και δεν θέλετε να δώσετε το τηλέφωνό σας.Ίσα ίσα,πλάκα έχει,σε κερνάνε κανάν καφέ,κανά τσιπουράκι,σου δίνουνε καμιά σημειώση,και μετά εσύ τους πουλάς κανά παπατζιλίκι και τους αφήνεις μπουκάλα,όλοι αυτό κάνουμε.Άσε που γνωρίζεις και άλλα παιδιά απ'το έτος σου πιο εύκολα,και μετά τους φτύνετε όλοι μαζί. :)

Μακάρι να ήμουν και 'γω πρωτοετής να τσίμπαγα κανά κέρασμα,γιατί έφαγα όλα μου τα λεφτά στις διακοπές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Εγω πηγα τις προαλλες στη σχολη μαζι με τη μητερα μου γιατι ειχαμε γνωστη τη γραμματεα του τμηματος. Δεν προλαβα να ανεβω την σκαλα του κτιριου να σου μες στα γλυκολογα μια κοπελια. Να σας βοηθησουμε, που περασες, πως σε λενε, ποσα μορια εβγαλες, απο εκει ειναι η ταδε γραμματεια απο εκει η αλλη, γιατι δεν μας μιλατε, δεν εισαι ευγενικη , εισαι αγενης και τετοια. Καποια στιγμη μας ειχανε περικυκλωσει 7-8 ατομα και δεν μπορουσαμε να προχωρησουμε. Να τους λες ευγενικα δεν θελω να μην καταλαβαινουν, να τους το λες επιθετικα δεν καταλαβαινουν , να τους φωναζεις τιποτα. Δεν εχουν τσιπα ειδικα καποιοι κολλημενοι. Δεν καταλαβαινουν απο λογια για αυτο καλυτερα ειναι να μην μιλας καθολου. Αυτοι εχουν φαει τετοια πλυση εγκεφαλου , τετοιο φροντιστηριο και εχουν μαθει τοσο καλα το ποιηματακι τους που σπαταλας το σαλιο σου μιλωντας τους. Καποιοι μπορει να ειναι ενταξει κατα τα αλλα, αλλα οσα λιγοτερα παρε δωσε τοσο το καλυτερο. Εγω απλα θα τους αγνοω..:loltooth:
Οσο για το τηλεφωνο, δεν υπαρχει περιπτωση να το δωσω και ας με πουν αντικοινωνικη:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί φρικάρετε όλοι και δεν θέλετε να δώσετε το τηλέφωνό σας.Ίσα ίσα,πλάκα έχει,σε κερνάνε κανάν καφέ,κανά τσιπουράκι,σου δίνουνε καμιά σημειώση,και μετά εσύ τους πουλάς κανά παπατζιλίκι και τους αφήνεις μπουκάλα,όλοι αυτό κάνουμε.Άσε που γνωρίζεις και άλλα παιδιά απ'το έτος σου πιο εύκολα,και μετά τους φτύνετε όλοι μαζί. :)

Μακάρι να ήμουν και 'γω πρωτοετής να τσίμπαγα κανά κέρασμα,γιατί έφαγα όλα μου τα λεφτά στις διακοπές :P
Aκριβως αυτο σκεφτηκα κι εγω.Θα χει πλακα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Στη δικιά μας σχολή πάντως κανένας δε μας ζήτησε τηλέφωνα κτλ :confused:

Γενικά τα παραταξιακά δεν είναι τόσο έντονα όσο στη ΝΟΠΕ λχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παιδια επειδη εχω ακουσει πολλα τρομακτικα:P πραγματα περι των παραταξεων,κομματοσκυλων αν δωσεις το τηλεφωνο σου τι θα παθεις? και δεν πιστευω πως ειναι κακο να εχεις μια καλη σχεση με τις παραταξεις μπορει να σου φανουν χρησιμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
καλά ρε παιδιά αυτά τα κομματόσκυλα δεν έχουν ούτε ντρόπη πάνω τους ούτε αξιοπρέπεια ?? τόσο πρήχτες είναι δηλαδή που μέχρι και κινητό σε πιέζουν να δώσεις?? αν θέλει ο άλλος να γραφτεί στην παράταξη σου θα ΄ρθεί απο μόνος του...πάντως εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω με τίποτα αυτό...να γίνομαι κολλιτσίδα στους άλλους και να τους πιέζω έτσι...πως μπορούν :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια επειδη εχω ακουσει πολλα τρομακτικα:P πραγματα περι των παραταξεων,κομματοσκυλων αν δωσεις το τηλεφωνο σου τι θα παθεις? και δεν πιστευω πως ειναι κακο να εχεις μια καλη σχεση με τις παραταξεις μπορει να σου φανουν χρησιμες...
Τιποτε δε θα παθεις. Μη φανταζεσαι οτι ειναι σα τις συμμοριες και της αδελφοτητες που βλεπεις στα πανεπιστημια του εξωτερικου. Ενωσεις της πλακας ειναι που προσπαθουν με αυτο τον τροπο να ανελιχθουν κοινωνικα η να τελειωσουν με καλυτερους βαθμους τη σχολη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Mr. Crowley!! δε θα πάθετε κάτι αν δώσετε τον αριθμό σας!! ίσα ίσα που θα γνωρίσετε πιο εύκολα παιδιά του έτους σας... και πολύ απλά όταν αρχίσουν να σας λένε πιο εντατικά για τα παραταξιακά αν δε θέλετε τους το δηλώνετε ευθέως ότι δε θέλετε να ασχοληθείτε... δε θα κάνετε κανένα έγκλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Από πότε είναι απαραίτητες οι παρατάξεις για να κάνει κανείς παρέες...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Μπορει απλα να το βλεπουμε διαφορετικα αφου δεν ξερουμε ακριβως πως λειτουργουν τα πραγματα μεσα στο πανεπιστημιο

Από πότε είναι απαραίτητες οι παρατάξεις για να κάνει κανείς παρέες...;
ελα ντε...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Κατά την εγγραφή στο ΑΠΘ εκτός των πολλών κομματοσκύλων με πλησιάζει και μια απ την ΚΝΕ κι ακολουθεί η παρακάτω συζήτηση:
-Γεια!Πρωτοετής είσαι;
-Γεια!Ναι!Ναι!
-Α ωραία...λοιπον εγώ είμαι απ την ΚΝΕ..πρέπει να σου πω καποια πράγματα...κοιτα η κατάσταση που επικρατεί τη βλέπεις...κόβουν μισθούς κτλ κτλ οι γονείς πληρώνουν και το δικό σου ενοικιο και γενικά τη ζωή εδώ!Τι πρέπει να κάνουμε γι αυτο;
-Τι;
-Πρέπει να οργανώσουμε ένα συλλαλητήριο ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ!!!
χαχαχαχα κλαίωωωωωω :') δε παιζόταν η κοπέλα!

μια χαρα σε βρισκω.ουτε μανιες με κομματα ουτε τιποτα!μιλας με ολους!:clapup:
οχι οχι..ήμουν πλ ευγενικός!χαχα αλλα αυτη απ τη ΚΝΕ ηταν θεα!Είναι αυτη που εγραψα πριν το διάλογο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ναι ναι...απ τη στάση κιολας ήρθε μια απο την ΚΝΕ αλλα με αφησε στην είσοδο γτ περίμενα μια φίλη μου,μετά απ την εισοδο μέχρι το κτίριο διοίκησης με πήγε η Αποστολία απ τη ΠΑΣΠ και μετά με παρέδωσε στο Νίκο και τη Νάσια...αλλά επειδή βαριομουν εκει μέσα βγηκα έξω και μετά μέχρι να πάω στη γραμματεία ήρθε ο Μάνος απ τη ΔΑΠ και με βοήθησε...δε ζητησε τηλ...μ δωσε το δικό του να τον πα΄ρω εγω οταν είναι... :Ρ χαχα και μετά μολις τέλειωσε ηρθε "ΟΛΑ ΠΟΥΤΑΝΑ" χαχα απ την ΚΝΕ!

ΑΑΑ και στο τέλος πηγα να βρω μια φίλη μου και γνώρισα τη Βέρα ,την πρόεδρο της ΔΑΠ! :P:P
Μαζεμενες οι γνωριμιες απο την πρωτη μερα βλεπω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εμενα ρε παιδια που οι αντιληψεις μου ειναι ακριβως οι αντιθετες απο τις ΚΝΕ και απο οτι παραταξεις υπαρχουν εκει περα.Να το πω?? η αστο καλυτερα...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμενα ρε παιδια που οι αντιληψεις μου ειναι ακριβως οι αντιθετες απο τις ΚΝΕ και απο οτι παραταξεις υπαρχουν εκει περα.Να το πω?? η αστο καλυτερα...?
Κοιτα,αν μπλεξεις στο να απαντας στις διαφορες παραταξεις,θα μπεις σε εναν κυκεωνα κ γενικα δεν εχει κανενα νοημα!Απλα πες τους,για να τους αποφυγεις ,οτι εχεις τη στοιχειωδη νοημοσυνη ωστε αν θες να γραφτεις σε καποια απο αυτες θα τους προσεγγισεις εσυ!Και εξω απο την πορτα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Κοιτα,αν μπλεξεις στο να απαντας στις διαφορες παραταξεις,θα μπεις σε εναν κυκεωνα κ γενικα δεν εχει κανενα νοημα!Απλα πες τους,για να τους αποφυγεις ,οτι εχεις τη στοιχειωδη νοημοσυνη ωστε αν θες να γραφτεις σε καποια απο αυτες θα τους προσεγγισεις εσυ!Και εξω απο την πορτα!;)
Απλα με εκνευριζει ο τροπος που σε προσεγγιζουν.Ειναι τοσο υποκρητικος...Απλα θα ειμαι απαθεστατος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top