Τρόποι αγοράς φτηνών βιβλίων

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδιά, μια ερώτηση:
Μήπως ξέρει κανείς κανένα φτηνό βιβλιοπωλείο,παλαιοπωλείο, βιβλιοδετείο...κλπ στην Αθήνα με χαμηλές τιμές στα βιβλία;
Γιατί αυτές οι "αλυσίδες" βιβλιοπωλείων είναι πανάκριβες. Πήρα τις προάλλες ένα βιβλίο με ποιήματα 26,30 Ευρώ!! Αν είναι δυνατόν για ένα βιβλίο! Όποιος έχει να προτείνει κάτι, ας το ρίξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Παιδιά, μια ερώτηση:
Μήπως ξέρει κανείς κανένα φτηνό βιβλιοπωλείο,παλαιοπωλείο, βιβλιοδετείο...κλπ στην Αθήνα με χαμηλές τιμές στα βιβλία;
Γιατί αυτές οι "αλυσίδες" βιβλιοπωλείων είναι πανάκριβες. Πήρα τις προάλλες ένα βιβλίο με ποιήματα 26,30 Ευρώ!! Αν είναι δυνατόν για ένα βιβλίο! Όποιος έχει να προτείνει κάτι, ας το ρίξει...

Τι να σου πω δεν ξερω για Αθηνα,πνατως μια πολυ καλη λυση ειναι το Amazon.Σημειωτεον οτι αμα παρεις πραγματα αξιας ανω των 25 λιρων τα μεταφορικα ειναι δωρεαν.Οποτε,εκει σε συμφερει να παρεις πολλα πραγματα μαζι.Μια αλλη λυση ειναι τα econd-hand μαγαζια.Λογικα θα βρεις, ειτε στην Αθηνα ειτε στο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με χρήση φοιτητικού πάσου επίσης έχεις κάποια έκπτωση σε ορισμένα βιβλιοπωλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
σε ποια? σε ποια? πες μας κανενα!!!:crazy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Στα Εξάρχεια στο κέντρο έχει πολλά βιβλιοπωλεία με παλιά, second-hand αλλά και καινούρια φθηνά βιβλία.

Είχα πάρει το Υπόγειο του Ντοστογιέφσκι με 2E, 5 ιστορίες του Poe με 4E και άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη. Κάτι άκουσα για Παπασωτηρίου αλλά η έκπτωση είναι μικρή.
Είχε ένα θέμα, θα στο βρω.

Εdit: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=1610 στο #4 post λέει αυτό που είπα.
Είχα δει και ένα θέμα στο e-steki όπου ανέφεραν κάποια βιβλιοπωλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παπασωτηρίου, Ελευθερουδάκης και τα λοιπά έχουν μεν μεγάλη ποικιλία αλλά δεν είναι ιδιαίτερα φθηνά. Ο βασικότερος λόγος είναι ότι φέρνουν σχεδόν πάντα τις τελευταίες εκδόσεις από τα παλιά βιβλία που σημαίνει ότι θα είναι και πιο ακριβά. Γιατί να μην πάρεις λίγο πιο παλιά έκδοση του βιβλίου στη μισή τιμή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδιά, ψάχνω κάποια βιβλία όχι ιδιαίτερα παλιά. Πέρασα και από ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ αλλά είχαν εξαντληθεί λέει. Και είναι και πολύ ακριβά. Και γω σε Εξάρχεια ψάχνω τώρα. Πάντως αν έχετε υπόψιν σας κάποιο συγκεκριμένο βιλιοπωλείο με πολύ χαμηλές τιμές δώστε μια διεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Γνωριζει κανεις αν μπορω να κατεβασω απο το ιντερνετ το λεξικο liddell scott;
Επισης, εχω τη δυνατοτητα να το φωτοτυπησω ή ειναι παρανομο λογω πνευματικων δικαιωματων;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
πηγα σημερα στο bazaar βιβλιου στη θεσσαλονικη και αγορασα 7 βιβλια με 26 ευρωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Σε ποιο σημειο ειναι το bazaar ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
πηγα σημερα στο bazaar βιβλιου στη θεσσαλονικη και αγορασα 7 βιβλια με 26 ευρωω!!
7 βιβλία, 26€ μόνο; Εδώ με 26€ παίρνεις το πολύ δυο με τρια βιβλία από βιβλιοπωλεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
πηγα σημερα στο bazaar βιβλιου στη θεσσαλονικη και αγορασα 7 βιβλια με 26 ευρωω!!
Bιβλία βοηθήματος για τις σχολικές τάξεις ή γενικά βιβλία;;

Η κοπέλα πρέπει να λέει το παζάρι βιβλίου που βρίσκεται στην ΔΕΘ στο περίπτερο 13, το οποίο θα λειτουργήσει ως και την Κυριακή 28/9 από τις 11 το πρωί ως τις 9 το βράδυ. Η είσοδος είναι ελεύθερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Bιβλία βοηθήματος για τις σχολικές τάξεις ή γενικά βιβλία;;

Η κοπέλα πρέπει να λέει το παζάρι βιβλίου που βρίσκεται στην ΔΕΘ στο περίπτερο 13, το οποίο θα λειτουργήσει ως και την Κυριακή 28/9 από τις 11 το πρωί ως τις 9 το βράδυ. Η είσοδος είναι ελεύθερη.

oχι και κοπελα:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jov7

Νεοφερμένος

Η Jov7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γενικότερα εάν ξέρεις σε καλό επίπεδο Αγγλικά να προτιμάς να αγοράζεις βιβλία στα Αγγλικά. Έχω διαπιστώσει ότι πολλές φορές είναι μέχρι και 15 ευρώ φθηνότερα από την ελληνική version. Επίσης να προτιμάς paperback, είναι πολύ πιο φθηνό από το hardback!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για οσους θελουν φθηνα βιβλια, παιζει ενα bazaar αυτες τις μερες στην πλατεια Κοτζια. Δεν ξερω αν εχει τελειωσει, αν ενδιαφερεται καποιος μπορει να το δει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γενικότερα εάν ξέρεις σε καλό επίπεδο Αγγλικά να προτιμάς να αγοράζεις βιβλία στα Αγγλικά. Έχω διαπιστώσει ότι πολλές φορές είναι μέχρι και 15 ευρώ φθηνότερα από την ελληνική version. Επίσης να προτιμάς paperback, είναι πολύ πιο φθηνό από το hardback!

Πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σου!
Πήρα το Will Grayson Will Grayson του John Green που δεν έχει μεταφραστεί ακόμη, κάπου στα 7 ευρώ και όλα τα βιβλία του σε πρωτότυπο είχαν ίδια τιμή, ενώ μεταφρασμένα είχαν 15-16 ευρώ.
Επειδή εγώ παραγγέλνω απο ίντερνετ κυρίως, για καλές τιμές προτείνω την Πολιτεία.:)

Τώρα περνάω λούκι όμως γιατί θέλω να πάρω τη Θεία Κωμωδία (ναι, του Δάντη) και δε ξέρω αν θέλω να την πάρω στα ιταλικά (που είμαι πιστοποιημένη Β2) ή μεταφρασμένη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Επειδή εγώ παραγγέλνω απο ίντερνετ κυρίως, για καλές τιμές προτείνω την Πολιτεία.:)

Τεραστια ποικιλια,καλες τιμες,πολλες προσφορες,δωρεαν μεταφορικα πανω απο ενα συγκεκριμενο ποσο αν θυμαμαι καλα...ο,τι πρεπει , ειδικα αν εισαι απο επαρχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα περνάω λούκι όμως γιατί θέλω να πάρω τη Θεία Κωμωδία (ναι, του Δάντη) και δε ξέρω αν θέλω να την πάρω στα ιταλικά (που είμαι πιστοποιημένη Β2) ή μεταφρασμένη. :P

Θα σου πρότεινα να πάρεις τη δίγλωσση (το ιταλικό κείμενο απέναντι από το ελληνικό) και σχολιασμένη έκδοση. Το έργο είναι τρίτομο (Κόλαση, Καθαρτήριο, Παράδεισος) σε εξαιρετική μετάφραση του Ανδρέα Ριζιώτη. Πρωτοκυκλοφόρησε από τις εκδόσεις Τυπωθήτω-Γιώργος Δαρδάνος και τώρα ανατυπώνεται από τις εκδόσεις Gutenberg. Ψάξτο στην Πολιτεία, το έχουν με έκπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top