Τρίχα που γυρίζει προς τα μέσα

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Έχω τεράστιο πρόβλημα, βοηθήστε με... πριν δύο μέρες ξυρίστηκα και παρατήρησα σήμερα στην κοιλιά μου ένα αηδιαστικό σπυράκι που πονάει όταν το πατάω και το έπιασα και βγήκαν δύο τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον... πρώτη φορά βγάζω τέτοιο πράγμα και όπως το έψαξα είναι τρίχα που γυρίζει αλλά γιατί βγήκαν τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον? έβαλα μπενταντιν, πότε θα φύγει περίπου? όποιος έχει βγάλει τέτοιο πράγμα ας μου πει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.
αυτα ειναι συχνα φαινομενα απο ξυρισματα σε ευαισθητα σημεια.
η λυση ειναι πλήσιμο μετα το ξυρισμα και σε καθε ντουζ με σαπουνια ουδετερου ph της ευαισθητης περιοχης του τυπου λακτασιλ ή incosept ή

1640553798826.png
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
αυτα ειναι συχνα φαινομενα απο ξυρισματα σε ευαισθητα σημεια.
η λυση ειναι πλήσιμο μετα το ξυρισμα και σε καθε ντουζ με σαπουνια ουδετερου ph της ευαισθητης περιοχης του τυπου λακτασιλ ή incosept ή

View attachment 90683
δηλαδή θα φύγει μόνο του? εγώ δεν είχα ξανά βγάλει ποτέ...
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,552 μηνύματα.

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Έχω τεράστιο πρόβλημα, βοηθήστε με... πριν δύο μέρες ξυρίστηκα και παρατήρησα σήμερα στην κοιλιά μου ένα αηδιαστικό σπυράκι που πονάει όταν το πατάω και το έπιασα και βγήκαν δύο τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον... πρώτη φορά βγάζω τέτοιο πράγμα και όπως το έψαξα είναι τρίχα που γυρίζει αλλά γιατί βγήκαν τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον? έβαλα μπενταντιν, πότε θα φύγει περίπου? όποιος έχει βγάλει τέτοιο πράγμα ας μου πει

Πήγαινε και σε ένα Δερματολόγο καλού κακού να σου πει μια γνώμη.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Έχω τεράστιο πρόβλημα, βοηθήστε με... πριν δύο μέρες ξυρίστηκα και παρατήρησα σήμερα στην κοιλιά μου ένα αηδιαστικό σπυράκι που πονάει όταν το πατάω και το έπιασα και βγήκαν δύο τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον... πρώτη φορά βγάζω τέτοιο πράγμα και όπως το έψαξα είναι τρίχα που γυρίζει αλλά γιατί βγήκαν τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον? έβαλα μπενταντιν, πότε θα φύγει περίπου? όποιος έχει βγάλει τέτοιο πράγμα ας μου πει

Γενικά τα σπυράκια, τρίχες κτλ δεν τα σπάμε και δεν τα πειράζουμε γιατί τα χέρια μας αποτελούν καλούς μεταφορείς μικροβίων και τα μολύνουμε περισσότερο. Θα πρότεινα να βάλεις μπεταντίν και να περιμένεις 2-3 μέρες αλλά παράλληλα κλείσε ένα ραντεβού για δερματολόγο αν δεις ότι το πύον και ο ερεθισμός παραμένουν. Βέβαια μη το πιέζεις περισσότερο για να το στραγγίξεις από ότι πύον έχει. Προσπάθησε να το ξεχάσεις, να βάζεις κρέμες ή να χρησιμοποιείς σαμπουάν σώματος που δεν ερεθίζουν την επιδερμίδα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχω τεράστιο πρόβλημα, βοηθήστε με... πριν δύο μέρες ξυρίστηκα και παρατήρησα σήμερα στην κοιλιά μου ένα αηδιαστικό σπυράκι που πονάει όταν το πατάω και το έπιασα και βγήκαν δύο τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον... πρώτη φορά βγάζω τέτοιο πράγμα και όπως το έψαξα είναι τρίχα που γυρίζει αλλά γιατί βγήκαν τρεις τρίχες μαζί μέσα σε πύον? έβαλα μπενταντιν, πότε θα φύγει περίπου? όποιος έχει βγάλει τέτοιο πράγμα ας μου πει
Να πας σε δερματολόγο να το δει.Δεν είναι κάτι,θα φύγει,αρκεί να ακούσεις και μια γνώμη από το δερματολόγο σου.Πάντως είσαι τυχερή,θα μπορούσες να το πάθεις στην ουρά σου,να σου βγει καμιά κύστη κόκκυγα και να μη μπορείς να κάτσεις/κοιμηθείς κτλ.Το έπαθα πρόσφατα και ταλαιπωρήθηκα πολύ.Περαστικά σου και θα δεις θα περάσει.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.
Να πας σε δερματολόγο να το δει.Δεν είναι κάτι,θα φύγει,αρκεί να ακούσεις και μια γνώμη από το δερματολόγο σου.Πάντως είσαι τυχερή,θα μπορούσες να το πάθεις στην ουρά σου,να σου βγει καμιά κύστη κόκκυγα και να μη μπορείς να κάτσεις/κοιμηθείς κτλ.Το έπαθα πρόσφατα και ταλαιπωρήθηκα πολύ.Περαστικά σου και θα δεις θα περάσει.
αν δεν φύγει σε δύο τρεις μέρες θα πάω...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πας σε δερματολόγο να το δει.Δεν είναι κάτι,θα φύγει,αρκεί να ακούσεις και μια γνώμη από το δερματολόγο σου.Πάντως είσαι τυχερή,θα μπορούσες να το πάθεις στην ουρά σου,να σου βγει καμιά κύστη κόκκυγα και να μη μπορείς να κάτσεις/κοιμηθείς κτλ.Το έπαθα πρόσφατα και ταλαιπωρήθηκα πολύ.Περαστικά σου και θα δεις θα περάσει.
πάντως δεν ξανά ξυρίζομαι , καλύτερα με τρίχες παρά με κύστες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,855 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top