Το ποδήλατο μου

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Σε 300 ευρώ δεν ξέρω τίποτα,αν θέλεις θα ρωτήσω τον Φυσικό μου που είναι τρελαμένος με αυτά..Εμένα μου είχε προτείνει αυτόhttps://www.e-podilato.gr/image.php?object_type=product&image_id=1816 πρίν του πω οτι έχω ένα Velosolex στο υπόγειο..
Η τιμή βέβαια είναι ΛΙΓΟ(?)[ΧD] τσουχτερή..500-600 ευρά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Σε 300 ευρώ δεν ξέρω τίποτα,αν θέλεις θα ρωτήσω τον Φυσικό μου που είναι τρελαμένος με αυτά..Εμένα μου είχε προτείνει αυτόhttps://www.e-podilato.gr/image.php?object_type=product&image_id=1816 πρίν του πω οτι έχω ένα Velosolex στο υπόγειο..
Η τιμή βέβαια είναι ΛΙΓΟ(?)[ΧD] τσουχτερή..500-600 ευρά..

Κι εγώ δεν ξέρω τίποτα. Ψάχνομαι τώρα να μάθω...:) Να σου πως την αλήθεια 500-600Ε είναι πολλά!Δε θέλω να ξοδέψω τόσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Κι εγώ δεν ξέρω τίποτα. Ψάχνομαι τώρα να μάθω...:) Να σου πως την αλήθεια 500-600Ε είναι πολλά!Δε θέλω να ξοδέψω τόσα...

Πάντως αν κατέβεις αθήνα ξέρω ένα πολύ καλό ποδηλατάδικο που θα σου προτείνει ότι χρειάζεσαι ανάλογα με το ύψος σου,τα κιλά σου και φυσικά την τσέπη σου.
Νέα Σμύρνη- WheelMania https://www.wheelmania.gr/about/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πάντως αν κατέβεις αθήνα ξέρω ένα πολύ καλό ποδηλατάδικο που θα σου προτείνει ότι χρειάζεσαι ανάλογα με το ύψος σου,τα κιλά σου και φυσικά την τσέπη σου.
Νέα Σμύρνη- WheelMania https://www.wheelmania.gr/about/

Αν και δε νομίζω να κατέβω, ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κάθε παρασκευή διάφοροι ποδηλατάδες μαζεύονται στο θησείο και γυρνάνε την αθήνα.
Την φράση 'Στην Ελλάδα ζούμε' μην την χρησιμοποιείτε μόνο με αρνητικό τρόπο,εφόσον γίνεται μια προσπάθεια,όσοι μπορείτε,στηρίξτε την.
Ναι, καλά!!!! Πήγα μια φορά σε κάτι παρόμοιο που διοργάνωσε ένας δήμος της Αττικής και δεν ξαναπάω. Είμασταν καμιά 35αριά και τολμήσαμε να βγούμε σε κεντρικό δρόμο. Η συμπεριφορά των οδηγών των αυτοκινήτων ήταν απαράδεκτη. Συνέχεια μας κορνάρανε, μας βρίζανε, κάνανε μαλακοκαμάκι στα κορίτσια, συνέχεια μας βγάζανε έξω από το δρόμο και μας προκάλεσαν και μερικά πεσίματα. Δηλαδή, το πρώτο που χρειάζεται να γίνει είναι να αποκτήσουν παιδεία οι οδηγοί των αυτοκινήτων γιατί αυτή τη στιγμή πολλοί θεωρούν ότι οι ποδηλάτες είναι τσογλάνια που βγαίνουν στους δρόμους για να τους καθυστερήσουν. Έλεος δηλαδή!!!

(Η φωτό είναι από δυστύχημα που προκάλεσε τέτοιος μ_________ οδηγός αυτοκινήτου στην Ιταλία: https://sportcity.gr/2010/12/05/πολύνεκρο-δυστύχημα-με-θύματα-ποδηλά/ )​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios159

Νεοφερμένος

Ο stelios159 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
για μενα ποδηλατο σημαινει οικολογια, οικονομια χρονου, χρηματων και φυσικα ασκηση. το να το χρησιμοποιεισ ομω στην ΕΛΛΑΔΑ εινα πραγματικα δυσκολο και επικινδυνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philimonas

Νεοφερμένος

Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Στο Freeday, που λέει το Άλλο Φρούτο, μαζεύονται πολύ περισσότεροι από 35.
Χτές που πήγα πρώτη φορά ήμασταν άααααπειροι :Ρ

Ουσιαστικά κλείνει όλος ο δρόμος και δεν περνάνε καθόλου αυτοκίνητα. Χτες περάσαμε από πολλούς κεντρικούς δρόμους της Αθήνας (Πειραιώς, Σταδίου, Πανεπιστημίου, Ακαδημίας κλπ) και όλη τη Συγγρού και βγήκαμε παραλιακή.
Οπότε αν σε ανησυχεί η συμπεριφορά των οδηγών, νομίζω δεν είναι πρόβλημα.

Επίσης η φωτογραφία έχω την εντύπωση ότι είναι από Β. Αμερική (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στο Freeday, που λέει το Άλλο Φρούτο, μαζεύονται πολύ περισσότεροι από 35. Χτές που πήγα πρώτη φορά ήμασταν άααααπειροι :Ρ Ουσιαστικά κλείνει όλος ο δρόμος και δεν περνάνε καθόλου αυτοκίνητα. Χτες περάσαμε από πολλούς κεντρικούς δρόμους της Αθήνας (Πειραιώς, Σταδίου, Πανεπιστημίου, Ακαδημίας κλπ) και όλη τη Συγγρού και βγήκαμε παραλιακή. Οπότε αν σε ανησυχεί η συμπεριφορά των οδηγών, νομίζω δεν είναι πρόβλημα.
Επίσης η φωτογραφία έχω την εντύπωση ότι είναι από Β. Αμερική (:P)
Ο.Κ. ίσως το δοκιμάσω να πάω, ευχαριστώ... :)
Όσο για τη φωτό, δεν επιμένω, αλλά επειδή έγραφε Καλαβρία νόμισα ότι ήταν στην Ιταλία (δεν είμαι και σπουδαίος στη γεωγραφία), ίσως να είναι τώρα στη Β. Αμερική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

philimonas

Νεοφερμένος

Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
[off-topic]
Η Καλαβρία είναι στην Ιταλία αλλά νομίζω ότι έχουν μπερδέψει τη φωτογραφία με το περιεχόμενο του άρθρου.
Π.χ. εδώ λέει ότι είναι στο Μεξικό.

Οι διαγραμμίσεις στο δρόμο και το όριο ταχύτητας δεξιά δε συνάδουν με Ιταλικό δρόμο.:redface::P
[/off-topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Ωωωωω εδω ειμαστε!!!:clapup:Λατρευω το ποδηλατο και τωρα που σπουδαζω εχει μπει ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ στην καθημερινοτητα μου...Εχω γραφτει σε ποδηλατικη ομαδα και ειναι τελεια!!!Οργανωνουμε ποδηλαταδες σε τρομερη μερη,κανουμε πικ νικ και εχει τρομερη φαση...Ειναι και γυμναστικη και κυριως εαν το συνηθισεις δεν μπορεις να πας πουθενα χωρις αυτο!!! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το ποδηλατο μου ηταν και ειναι ενα απο τα ωραιοτερα δωρα που εχω λαβει....Συνολικα απεκτησα 3...3 καλους φιλους
....στην αρχη ειχα ενα κιτρινο...λογο οτι ημουν μικρη το οδηγουσα με βοηθιτκες ροδουλες μονο στη βεραντα(που ηταν και αρκετα μεγαλη),χτυπουσα και το κουδουνακι συνεχως και τρελενα τους γειτονες :D
....αργοτερα πηρα ενα μοβ..Με αυτο το ποδηλατακι θερισα με τις φιλες μου ολο το χωριο..μαλιστα απολαμβαναμε να ανακαλυπτουμε<<νεα>> μονοπατια,να κανουμε τους καθιερωμενους αγωνες ταχυτητας και να τριγυριζουμε σαν τα χαζα μεσα στον ηλιο(τις περισσοτερες φορες χωρις καπελο :wall:)...σημασια ειχε οτι το απολαμβαναμε.. :whistle:
.....τωρα εχω ενα κοκκινο...που και που κανω κατι ψωνια για τη γιαγια....οταν ομως ειμαι στεναχωριμενη το παιρνω και οδηγαω γρηγορα...πηγαινω σε ενα μικρο παρκακι....μακρια απο ολους και απο ολα .... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε ξέρω να κάνω ποδήλατο... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
χμμ , γουσταρω τρελα ποδηλατο, ποδηλατο με φιλους, ποδηλατο μονος μου, ποδηλατο ως μεσο μεταφορας, ποδηλατο ως μεσο διασκεδασης. ποδηλατο ως μεσο αθλησης! πριν μπολικο καιρο πηγα και εγω στους freeday τελεια ηταν! να το δοκιμασετε ολοι σας! ψαχτε το στο ιντερνετ , θα δειτε πολλα και αποφασηστε μονοι σας! μετα απο αυτο επειδη μαρεσε πολυ η φαση, αρχισα να κανω τις δικιες μου διαδρομες, καθομαστε με εναν φιλο, ανοιγουμε google map και οπου δουμε πρασινο πηγαινουμε, κατα κυριο λογο η βολτα γινετε μετα τις 2 το βραδυ οπου τα αυτοκινητα ειναι παρα πολυ λιγοτερα! ψαχνοντας, θα βρειτε απιθανα μερη, αν ειστε απο αθηνα, σας συστηνω να πατε προς υμμητο εχει πολυ ομορφες καβατζες σε διαφορα σημεια, οπως πχ στ σημειο πανω απο το γαλατσι, θα μπορουσε σχεδον ο οποιοσδηποτε με ενα καλα βιδωμενο ποδηλατο να κανει κατι σαν downhill η στο υψος της αγ.παρασκευης υπαρχει μια πιστα και θα μπορουσε καποιος να παει να παιξει, νομιζωντας οτι εχει crossaki , βεβαια καλο θα ηταν να εχει λαστιχα για χωμα! ενα σακιδιο, μια δυο σαμπρελες, μια μικρη τρομπα, 2-3 λιτρα νερο, το gps προερετικα και φυγαμεεεεεεεε...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

bethoni

Νεοφερμένος

Η bethoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω παω για ποδηλατο με τν μπαμπα μου.. τωρα φτιαξανε και ποδηλατοδρομο στην γειτονια μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
Ποδήλατο μια απο τις αγαπημένες μου ασχολίες το καλοκαίρι πηγαίνουμε με φίλους για ποδήλατο συνήθως κάνω mountain bike 4 ώρς την μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ποδηλατο κανω απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μ, ειμαι γραμμενος στους bike respect. τωρα που ειμαι φοιτητης στην θεσσαλονικη το χρησιμοποιω ολη την μερα!!!! κανω τις δουλειες μου με τον πιο γρηγορο τροπο , η σχολη με το ποδηλατο απεχει 2 λεπτα, και το κεντρο 4!!!! ειναι το πιο γρηγορο (με το λεωφορειο κανω τουλαχιστον 10 λεπτα παραπανω για να φτασω εκει που θελω)ασφαλες μεταφορικο, το πιο φθινο(ουτε βενζινες ουτε πετρελαιο), σε κραταει σε φορμα, ειναι μοδατο , οικολογικο και ..... δεν το αλλαζω με τιποτα!!!!! το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να ζητησουμε να αυξηθουν οι ποδηλατοδρομοι στην πολη μας για να μειωθει και το κυκλοφοριακο. ειναι απαραδεχτο να μην υπαρχει ποδηλατοδρομος στην εγνατια και στην β.ολγας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εγω παω για ποδηλατο με τν μπαμπα μου.. τωρα φτιαξανε και ποδηλατοδρομο στην γειτονια μου
να ρωτησω σε ποια γειτονια μενεις ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
ο ποδηλατο απεχει 2 λεπτα, και το κεντρο 4!!!! ειναι το πιο γρηγορο (με το λεωφορειο κανω τουλαχιστον 10 λεπτα παραπανω για να φτασω εκει που θελω)ασφαλες μεταφορικο, το πιο φθινο(ουτε βενζινες ουτε πετρελαιο), σε κραταει σε φορμα, ειναι μοδατο ,
Kαλά δεν είναι και ασφαλές μεταφορικό για την ακρίβεια είναι το πιο επικύνδινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top