Το πιο δύσκολο μάθημα της σχολής σας

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι το πιστεύεις αυτό? Από ό,τι έχω καταλάβει, μάλλον είσαι απόφοιτος της σχολής και έχεις ολοκληρωμένη εικόνα.Εσύ τι θα απαντούσες στο αρχικό ερώτημα/

Διοικητική: Πρέπει να διαβάσεις τα σωστά βιβλία. ;)
Δημόσιο: Εξαρτάται από το κλιμάκιο, αλλά με καλή προετοιμασία χτυπάς και βαθμό.
Λοιπές συνθέσεις πλην Ποινικού: Με άψογο διάβασμα φεύγουν.

Βασικά εξαρτάται από την κλίση του φοιτητή και τα κλιμάκια. Θα απαντούσα Ποινικά, Εταιρείες και ΙΔΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Διοικητική: Πρέπει να διαβάσεις τα σωστά βιβλία. ;)
Δημόσιο: Εξαρτάται από το κλιμάκιο, αλλά με καλή προετοιμασία χτυπάς και βαθμό.
Λοιπές συνθέσεις πλην Ποινικού: Με άψογο διάβασμα φεύγουν.

Βασικά εξαρτάται από την κλίση του φοιτητή και τα κλιμάκια. Θα απαντούσα Ποινικά, Εταιρείες και ΙΔΔ.

Το σύγραμμα στη Διοικητική με καλύπτει και ελπίζω όταν το τελειώσω να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα γιατί οι φετινές παράδοσεις δε βοήθησαν. Βέβαια το Δημόσιο δεν είναι ο τομέας μου.
Για τα Ποινικά θα συμφωνήσω.Με τις Εταιρείες με προβλημάτισες αλλά ελπίζω να σε διαψεύσω στην εξεταστική που μας έρχεται.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Tεκτονικη Γεωλογια , και λογω υλης και λογω θεματων και λογω διορθωσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
για ολους τους αλλους η Νευροανατομια (ερωτας)
για εμενα η Στατιστικη :P (μισος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια δεν θα ηταν καλυτερο τωρα που λετε το δυσκολοτερο μαθημα της σχολης σας να λετε και την σχολη που φοιτηται?αν το λεει διπλα πασο...αλλα αν οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Παιδια, εμενα παντως ολα δυσκολα μου φαινονται και ολα θελουν πολυ διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Παιδια, εμενα παντως ολα δυσκολα μου φαινονται και ολα θελουν πολυ διαβασμα!

σε ποια σχολη εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
για ολους τους αλλους η Νευροανατομια (ερωτας)
για εμενα η Στατιστικη :P (μισος)
φοιτητρια Λογοθεραπειας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
η αντίστροφη μετάφραση, η ευθεία μετάφραση, τα οικονομικά, η γερμανική λογοτεχνία κτλ κτλ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Με αρκετη σιγουρια μπορω να πω πως το δυσκολοτερο μαθημα της σχολης μου (Παιδαγωγικο Δημοτικης Εκπαιδευσης Αλεξανδρουπολης) ειναι οι "Μεθοδοι Εκπαιδευτικης Ερευνας"...
Το χρωστανε απειρα ατομα και ο μεγαλυτερος βαθμος που εχει βαλει ποτε ο καθηγητης ειναι το 7 (και δεν προκειται για μυθο)!! Με την πρωτη περνανε 0,5/10...
Θα ερθω αντιμετωπος με το συγκεκριμενο παλουκι (και τον καθηγητη:P) στο προσεχες εξαμηνο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tyrex

Νεοφερμένος

Η tyrex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μάλλον η Ιστολογία- Εμβρυολογία. Το σύστημα εξέτασης είναι τέτοιο που δεν παίζει να περάσεις καν. Και οι περισσότερες καθηγήτριες είναι στριμμένες.
https://www.youtube.com/watch?v=pUiGxWWumpY

ιατρικη πατρας ................ΦΑΡΜΑΚΑ ΙΙ...........και τα μυαλα στα καγκελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dim-RS

Νεοφερμένος

Ο Dim-RS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συστήματα Αυτόματου Ελέγχου.- :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallenangel

Νεοφερμένος

Η fallenangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
στατιστική κ λογιστική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Δεν έχω ολοκληρωμένη εικόνα για το σύνολο των μαθημάτων γιατί είμαι πρωτοετής, αλλά είμαι σίγουρος ότι η Ανόργανη Χημεία δυσκολεύει την πλειοψηφία των φοιτητών στο τμήμα μου, αφού πολλοί καταλήγουν να δίνουν το μάθημα επί πτυχίω. Η δυσκολία του μαθήματος δεν οφείλεται τόσο στο αντικείμενο, αλλά στην ποσότητα της ύλης και στο γεγονός ότι ο διδάσκων είναι απαιτητικός (από το MIT μάς ήρθε :whistle:) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni20

Νεοφερμένος

Η neni20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μακραν εισαγωγη στην πρακτικη της μεταφρασης (τμημα γερμανικης γλωσσας και φιλολογιας αθηνας)δε φταιει το μα8ημα!η κα8ηγητρια φταιει.....κ ειναι μαθημα 1ου εξαμηνου.Το οποιο χρωστανε φοιτητες 8ου κ βαλε εξαμηνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Σύμφωνα με τη μέχρι τώρα εμπειρία μου η Ηλεκτρονική. Αλλά φέτος για πρώτη φορά έπεσαν εύκολα. Επίσης στη σχολή μου συχνά παρατηρείται μαθήματα που ενώ δεν είναι δύσκολα λόγω του συστήματος αξιολόγησής τους (υποχρεωτικές πρόοδοι, ασκήσεις κλπ) να μετατρέπονται σε σφαγείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Ετσι και εμφανιζοταν το τζινι θα του ελεγα να εξαφανισει ολο το τριτο ετος... τι να το κανω να φυγει η παθολογια 2 οταν μενει πχ η χειρουργικη νοσηλευτικη με τα εκτος υλης;;; Η η χειρουργικη με αυτους τους καθηγητες οι οποιοι νιωθω οτι "μου τη φερανε" σε ενα επιλογης που διδασκουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
όλα ήταν :P
μου βγήκαν τα δόντια για να τα περάσω...μετά το πτυχίο θα πάω να φτιάξω την μασέλα :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top