''Το καλοκαίρι συνδυάζει διάβασμα με ξεκούραση''. Τι πιστεύετε;

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω καν τι εστει καλοκαίρι.Άν είναι ξεκούραση ή διάβαζμα.Πάντως από πέρσυ έχω ξεκινήσει να διαβάζω Ιστορία.Θυμάμαι πέρσυ είχα πάρει το βιβλίο της Γ Γυμνασίου το φετινό και είχα αρχίσει το διάβαζμα γιατο τί θα αντιμετοπίσω την επόμενη χρονιά.Τώρα θα πάρω το βιβλίο της Α λυκείου και θα το διαβάσω στο καράβι όταν θα πάω στην Μυτιλήνη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Έγω πάντως λέω να διαβάσω κανένα μυθιστόρημα (κρίμα που τελείωσε ο Χαρυ Ποττερ :P)
και θα κάνω καμια επανάληψη την άλγεβρα της Α Λυκείου, μιας και είναι το μοναδικό μάθημα που δεν βαριέμαι να διαβάσω, ίσα ίσα... Άμα τύχει μπορεί να ρίξω και καμια επανάληψη Φυσική (εχω κενά δυστυχώς)... Πάντως το καλοκαίρι θα συνδυαστεί με δουλειά τα ΠαρασκευοΣαββατοΚύριακα,πολλές βόλτες και μπάνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
γιατι οχι; Εαν εχετε ορεξη καντε ο,τι θελετε. Αλλωστε σε μερικα μαθηματα ουτε βασεις χρειαζονται (πχ βιολογια) ουτε κανα τρομερο μυαλο. Και οσο περισσοτερο "τριβεσαι" με τα μαθηματα τοσο ωριμαζουν μεσα σου. Και διαφωνω με τον chris οτι το Καλοκαιρι ειναι ΜΟΝΟ ξεκουραση. 3 μηνες μονο ξεκουραση ειναι υπεβολικοι. θυμαμαι στο δημοτικο που παρακαλουσα να ξαναρχισουν τα σχολεια επειδη δεν ειχα τι να κανω. Θα προτιμουσα οι διακοπες να ειναι σπασμενες σε 1+1+1 παρα το τριμηνο του καλοκαιριου. Ας το σκεφτει ο κυριος Σπηλιωτοπουλος :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ναι, κάτσε διάβασε και το καλοκαίρι, να δεις με τι όρεξη θα ξεκινήσεις τη χρονιά...

:nono: Το καλοκαίρι είναι για ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.
Παραλία, μουσική, λογοτεχνικά βιβλία...

Το διάβασμα, ξεκινά από τα ΤΕΛΗ Αυγούστου...
Αν δεν ξεκουραστείς, δεν πρόκειται να τα βγάλεις πέρα τη χρονιά... Έστω 1 μήνα ξεκούραση είναι απαραίτητη κατά τη γνώμη μου...

Εγώ μετά από το διάβασμα που έριξα τη χρονιά αυτή, όταν τελειώσουν τα φροντιστήρια, δεν πρόκειται να διαβάσω άλλο, θα ξεκουραστώ.

Από τον Αύγουστο πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Μπορεί όμως κάποιος να μην βλέπει καποιο μάθημα καθαρά ως σχολικό (βαρετό) μάθημα, αλλα να του αρέσει και να έχει όρεξη να ασχοληθεί με αυτό και εκτός σχολείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μπορεί όμως κάποιος να μην βλέπει καποιο μάθημα καθαρά ως σχολικό (βαρετό) μάθημα, αλλα να του αρέσει και να έχει όρεξη να ασχοληθεί με αυτό και εκτός σχολείου...


Εννοείται...:iagree:
Εμένα για παράδειγμα μου αρέσει η βιολογία και ανθρώπινη ανατομία και ασχολούμαι συνέχεια με αυτά...
Οπότε, παρόλο που δεν αφιέρωσα όλο το χρόνο των περσινών και προπέρσινων διακοπών μου στην παραλία δε σημαίνει ότι επιβαρύνθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Βέβαια, η ξεκούραση ίσως νοείται διαφορετικά για τον καθένα μας.

Και όσων αφορά εμένα, μπανάκια, έξοδοι με φίλους και ύπνος, summer job και μετά πάλι μπάνια. Τώρα από βιβλία, κυρίως λογοτεχνικά αλλά και ό,τι έχει σχέση με φυσική και είναι του επιπέδου μου και μπορώ να το κατανοήσω και να εμβαθύνω σε αυτό :D


Και επί τη ευκαιρεία: ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Η ξεκούραση είναι και αντικειμενική.Ντάξει δεν δούλευαν όλοι, την χρονιά που πέρασε όπως κάποιοι οπότε ναι χρειάζεται να κουραστούν λίγο παραπάνω μάλλον.Να καλύψουν κενά και έτσι.

Μπορεί όμως κάποιος να μην βλέπει καποιο μάθημα καθαρά ως σχολικό (βαρετό) μάθημα, αλλα να του αρέσει και να έχει όρεξη να ασχοληθεί με αυτό και εκτός σχολείου...

Βιολογία και για μένα.:xixi: Μακάρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και για μενα η Βιολογια ηταν παντα το μονο μαθημα το οποιο εψαχνα πολυ και εξωσχολικα. Και μαλλον απο Σεπτεμβρη θα γινει και αντικειμενο σπουδων... :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Και για μενα η Βιολογια ηταν παντα το μονο μαθημα το οποιο εψαχνα πολυ και εξωσχολικα. Και μαλλον απο Σεπτεμβρη θα γινει και αντικειμενο σπουδων... :xixi:

Τυχερέ.Συγχαρητήρια ρε Χρήστο.:xixi:

*Όνειρο ζωήςς*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ε ενας συνδυασμος απο ξεκουραση και διαβασμα θα ηταν ιδανικος,εξαρταται απο τις αναγκες του καθε μαθητη.
προς τον αυγουστο ενα φρεσκαρισμα δεν θα ηταν κακο παντως..
καλο καλοκαιρι σε ολους σας παντως ο,τι και αν κανετε,εγω θα την βγαλω με μπανια,υπνο,βολτες,συναυλια των λινκιν παρκ και βολτα στην αθηνα,αλλα και με δουλειες και αγγαριες φυσικα χαχαχαχα! καλα να περασετε!!:):) :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
ε ενας συνδυασμος απο ξεκουραση και διαβασμα θα ηταν ιδανικος,εξαρταται απο τις αναγκες του καθε μαθητη.
προς τον αυγουστο ενα φρεσκαρισμα δεν θα ηταν κακο παντως..
καλο καλοκαιρι σε ολους σας παντως ο,τι και αν κανετε,εγω θα την βγαλω με μπανια,υπνο,βολτες,συναυλια των λινκιν παρκ και βολτα στην αθηνα,αλλα και με δουλειες και αγγαριες φυσικα χαχαχαχα! καλα να περασετε!!:):) :bye:
Συμφωνώ με την Παναγιώτα ένα ξεκαθάρισμα τον Αύγουστο δεν θα μας χαλάσει και την ζαχαρένια μας.
Καλό καλοκαίρι και απο εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Bασικά δεν νομίζω να προσφέρει κάτι για την συγκεκριμένη τάξη...Εσείς ξέρετε βέβαια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Bασικά δεν νομίζω να προσφέρει κάτι για την συγκεκριμένη τάξη...Εσείς ξέρετε βέβαια:)



και εγω πιστευω οτι δεν ειναι απαραιτητα για τη β λυκειου,ισως για την τριτη να χρειαστουν..
η ουσια ειναι να καλυψει ο καθενας τα κενα του,ανεξαρτητα το ποσο θα χρειαστει να διαβασει.απο κει και περα ειναι ολα στο χερι μας και στο ποσο θα προσπαθησουμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ είμαι της γνώμης ότι καλοκαιρινά φροντιστήρια για προετοιμασία της β λυκείου δεν χρειάζονται,εκτός κ αν έχεις κενά σε κάποια μαθήματα οπότε πρέπει να τα καλύψεις.Ομως επειδή έρχονται δύο δύσκολες χρονιές καλύτερα φέτος να ξεκουραστείς...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
σωστα!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tyranous

Νεοφερμένος

Ο tyranous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έχω πολλά κενά Φυσική, του χρόνου θα πάω Β'Λυκείου και μου φαίνεται ακατόρθωτο να τα καλύψω. Μόνο στην σκέψη "μπάλωμα κενών" ξενερώνω και τα χάνω με αποτέλεσμα να μην ανοίξω βιβλίο και να πάω για ποτό..
Γενικά πιστεύω πως μια χαλαρή επανάληψη χωρίς πίεση και χωρίς να είναι αγγαρία μέχρι τον Αύγουστο να κλείσουν τα κενά είναι μια χαρά. Όλο τον Αύγουστο αραλίκι και από Σεπτέμβρη ξανά. Έλα όμως που δεν μπορώ να βάλω το κωλαράκι μου κάτω να διαβάσω -_-. Ολά καλά με τις εύκολες ασκήσεις Άλγεβρα, μα αν κάτι είναι πολύπλοκο τα παρατάω και ανοίγω το PC ή βγαίνω -_-. Πώς θα καταπολεμήσω αυτό το ρημάδι.. Πιστεύω πως το διάβασμα και γενικά όλη αυτή η φάση εξαρτάται απο τη συνήθεια, τη ρουτίνα και τη νοοτροπία μας. 'Νταξ φέτος έβγαλα 14,3 εξετάσεις δεν διάβασα Χριστό μόνο διάβαζα λίγο όλη τη χρονιά τα μαθήματα που με ενδιέφεραν. Απλώς πρέπει να καταπολεμήσω το φόβο μου να αντιμετωπίσω μια άλυτη άσκηση από την αρχή ως το τέλος. Argh τα 'χω παίξει!! Θέλω να σπουδάσω πληροφορική και με βλέπω να failάρω :S


:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ποκαχοντας

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΝΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
η ξεκουραση φυσικα ειναι πρωτη απο ολα αλλα αν εννοειται διαβασμα για σχολικα βιβλια ή ακομα για καλοκαιρινα μαθηματα με τιποτα ουτε με σφαιρες.αν ειναι για εξοσχοληκα βιβλια μαλιστα το συζηταμε αρκει να ειναι ενδιαφερον και να εχουν πλοκη!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Πιστεύω οτι το καλοκαίρι είναι για ξεκούραση όπως και οι διακοπές των Χριστουγέννων και του Πάσχα!!!!Κάνεις δεν έπαθε τίποτα επειδή δεν διάβασε το καλοκαίρι!Γιατί λοιπόν να βασανίζεστε μέχρι και το καλοκαίρι???ΙΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εγώ πάντως νομίζω ότι λέει να ανοίγεις που και που κάνα βιβλίο.. εγώ το κάνω κυρίως για προσωπική ευχαρίστηση και έχω βγάλει ήδη τη μισή άλγεβρα.. μ'αρέσει να διαβάζω και ειδικά maths... so..! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top