Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
How to Avoid Huge Ships

ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.


Αλλά την γερμανική βερσιόν:P ( das Licht zwischen den Meeren)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akenef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη Ακεζίδη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Διαβάζω το "Η απολογία ενός μαθηματικού" του G. Hardy...Είναι υπέροχο! Έχω φάει γενικότερο κόλλημα με βιβλία μαθηματικής λογοτεχνίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uncensored

Νεοφερμένος

Η uncensored αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Η καρδερίνα της Donna Tartt. Πολύ-πολύ καλό βιβλίο. Περνά κάποια πολύ ωραία μηνύματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Διαβάζω το "Η απολογία ενός μαθηματικού" του G. Hardy...Είναι υπέροχο! Έχω φάει γενικότερο κόλλημα με βιβλία μαθηματικής λογοτεχνίας!

Μόνο σε εμένα δεν άρεσε αυτό..; Δεν ξέρω, πολύ κομπλεξικός μου φάνηκε ο κος Hardy... :hmm:
Τεύκρο Μιχαηλίδη έχεις διαβάσει καθόλου;

Έχει διαβάσει κανείς το Μάρτυς μου ο Θεός;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σχεδόν κάθε φορά που το θέμα ανανεώνεται, διαβάζω το ίδιο βιβλίο. :hehe:
Και μιλάω για το Looking for Alaska του John Green, που φέτος φροντίζω να το διαβάζω τουλάχιστον μια φορά τον μήνα μη και το ξεχάσω.:confused:

Anywayz, εφόσον είμαι στα τελειώματα, το επόμενο βιβλίο που θα διαβάσω (ή μάλλον.. θα συνεχίσω!) θα είναι το Requiem for A Dream (ναι, αυτό που έγινε και ταινία) το οποίο μεγάλο λάθος έκανα και το πήρα στα ελληνικά μου φαίνεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Φωτια, το 2ο βιβλιο των Αγωνων Πεινας της Suzanne Collins :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Έχει διαβάσει κανείς τα παρακάτω βιβλία; (Trilogy)

Divergent
Insurgent
Allegiant
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχει διαβάσει κανείς τα παρακάτω βιβλία; (Trilogy)

Divergent
Insurgent
Allegiant

Δεν τα έχω διαβάσει αλλά θέλω να τα διαβάσω. Πολλοί μου λένε πως μοιάζουν με Hunger Games, αλλά δε το έχω ψάξει και πολύ.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Δεν τα έχω διαβάσει αλλά θέλω να τα διαβάσω. Πολλοί μου λένε πως μοιάζουν με Hunger Games, αλλά δε το έχω ψάξει και πολύ.
:hmm:

Κι εμένα πρόσφατα τα πήρε το μάτι μου καθώς έψαχνα για το νέο μου <<θύμα>>.
Και μιας και προτιμώ βιβλία που έχουν συνέχεια μου έκανε ένα <<κλικ>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διαβάζω (μεταξύ άλλων :P ) το:

Η Χρησιμότητα του Άχρηστου, Nuccio Ordine

Περισσότερα εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Διαβάζω (μεταξύ άλλων :P ) το:

Η Χρησιμότητα του Άχρηστου, Nuccio Ordine

Έχει και ... manual ; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
H Κομη της Βερενικης του Γραμματικακη- Πανεπιστημιακες Εκδοσεις Κρητης
Μιλαει για τη Μεγαλη Εκρηξη, την εξελιξη του Συμπαντος, την κβαντικη θεωρια κ μεσα σε οαλ αυτα πεταει κ 2 στοιχους Καβαφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τελείωσα την Πτώση του Καμύ και τώρα διαβάζω την Μεταμόρφωση του Κάφκα!
Πρόκειται για δύο αριστουργήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annieyami

Νεοφερμένος

Η annieyami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ένα βιβλίο με μικρά διηγήματα του Έντγκαρ Άλαν Πόε (Μερικές κουβέντες με μια μούμια, Χειρόγραφο σ ένα μπουκάλι, Ο μαύρος γάτος, Τρεις Κυριακές σε μια βδομάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Κι εμένα πρόσφατα τα πήρε το μάτι μου καθώς έψαχνα για το νέο μου <<θύμα>>.
Και μιας και προτιμώ βιβλία που έχουν συνέχεια μου έκανε ένα <<κλικ>>

Χμ, εγώ είμαι το ακριβώς αντίθετο. :P Δε διαβάζω συχνά σειρές βιβλίων, αλλά αν πέσει καμία στα χέρια μου εννοείται θα τη καταβροχθίσω. :crazy:


Ένα βιβλίο με μικρά διηγήματα του Έντγκαρ Άλαν Πόε (Μερικές κουβέντες με μια μούμια, Χειρόγραφο σ ένα μπουκάλι, Ο μαύρος γάτος, Τρεις Κυριακές σε μια βδομάδα)

Πολύ ωραίο το "χειρόγραφο σε ένα μπουκάλι" και "ο μαύρος γάτος". Τα είχα διαβάσει πέρσι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annieyami

Νεοφερμένος

Η annieyami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Χμ, εγώ είμαι το ακριβώς αντίθετο. :P Δε διαβάζω συχνά σειρές βιβλίων, αλλά αν πέσει καμία στα χέρια μου εννοείται θα τη καταβροχθίσω. :crazy:




Πολύ ωραίο το "χειρόγραφο σε ένα μπουκάλι" και "ο μαύρος γάτος". Τα είχα διαβάσει πέρσι. :D

Από όλα μου άρεσε πιο πολύ "Ο μαύρος γάτος''. Είναι ξεκάθαρα Πόε. Αν και τα ποιήματά του μου αρέσουν πιο πολύ από τα διηγήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Από όλα μου άρεσε πιο πολύ "Ο μαύρος γάτος''. Είναι ξεκάθαρα Πόε. Αν και τα ποιήματά του μου αρέσουν πιο πολύ από τα διηγήματα.

Ναι όντως, το ίδιο ισχύει και σε εμένα. Έχω ερωτευτεί τη ποίηση του.

Είχα δανειστεί πέρσι απο τη σχολική βιβλιοθήκη μια συλλογή και διάβασα όσα μπορούσα, αλλά ξεκάθαρα μου έμειναν τα ποιήματα του και όχι τόσο τα διηγήματα/ιστορίες. Μου αρέσει το ύφος του, πάντως. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ο Ξένος του Αλμπέρ Καμύ.
Γι αυτό το βιβλίο πήρε το βραβείο Νόμπελ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top