Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
"Ο συνταγματάρχης Λιάπκιν", του Μ. Καραγάτση

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.


brief description (thebookdepository)
According to The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch (the world's only completely accurate book of prophecies, written in 1655, before she exploded), the world will end on a Saturday. Next Saturday, in fact. Just before dinner.So the armies of Good and Evil are amassing, Atlantis is rising, frogs are falling, tempers are flaring. Everything appears to be going according to Divine Plan. Except a somewhat fussy angel and a fast-living demon--both of whom have lived amongst Earth's mortals since The Beginning and have grown rather fond of the lifestyle--are not actually looking forward to the coming Rapture.And someone seems to have misplaced the Antichrist . . .
το black humor στο μεγαλειο του και εξαιρετικα επινοητικοι συγγραφεις :Ρ
μου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Άπαντα σέρλοκ χόλμς τόμος α' ,τέλειο βιβλίο αργότερα θα διαβάσω και τα άλλα βιβλία,προς το παρών έχω τα σχολικά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a.tsikaderis

Νεοφερμένος

Ο a.tsikaderis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
<<ανεμώλια>>, Ισίδωρος Ζουργός(μυθιστόρημα)
Ένα βιβλίο που πραγματεύεται την αντρική φιλία και τη φυγή.
Αρκετά καλό μέχρι στιγμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Τα ζύγια του προσώπου
Σωτήρης Δημητρίου

Γενικά, είπα να διαβάσω λίγο Σωτήρη Δημητρίου (Η σιωπή του ξερόχορτου -που είχε πέσει ξανά στα χέρια μου παλιότερα-, Τους τα λέει ο θεός, Τα οπωροφόρα της Αθήνας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Sir Arthur Conan Doyle - Ανατομία του τρόμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
What comes next? - John Katzenbach
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
"Άτταλος ο τρίτος", του Κώστα Βάρναλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Let.It.Go:\

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
"αρχαίοι έλληνες ιστοριογράφοι" και δεν συμμαζεύεται.
ΓΚΑΑΑΑΑΝΤ. Θα ψοφήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Εχει ποοοολυυυ πλακα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Εχει ποοοολυυυ πλακα!

Έχω διαβάσει το 1 και το 2 γιατί έπεσαν στα χέρια μου. Καλό ήταν, αν και προτιμώ τον σπασίκλα :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
' Ολα σού τα μαθα μα ξέχασα μια λέξη του καθηγητή μάνατζμεντ του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, Δημήτρη Μπουραντά. Εξαιρετικό. Προτιμήστε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Το απόλυτο βιβλίο για τη γλώσσα του σώματος- Allan & Barbara Pease.. Τέλειοοο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ιnferno, Dan Brown & Η Μαγίστρα των Λέξεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Θερμοκρασία δωματίου της Δήμητρας Κολλιάκου και παράλληλα την Πλαστική άνοιξη της υπέροχης Στέργιας Κάββαλου. Της ταιριάζει πολύ περισσότερο η ποίηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ιnferno, Dan Brown & Η Μαγίστρα των Λέξεων.

Λέει το ινφέρνο ή μπα; it would help αν μπορείς να μου συγκρίνεις με τα άλλα του βιβλία για να αποφασίσω αν θα το διαβάσω ή όχι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Λέει το ινφέρνο ή μπα; it would help αν μπορείς να μου συγκρίνεις με τα άλλα του βιβλία για να αποφασίσω αν θα το διαβάσω ή όχι :redface:
Σαν το Χαμένο Σύμβολο και το Ψηφιακό Οχυρό που τα βρίσκω από τα καλύτερα δεν είναι. Πάντως είναι ωραίο και ευχάριστο στο διάβασμα (πετάχτηκα χωρίς να με ρωτήσεις, αλλά ως συγγραφέας μου αρέσει και τα έχω διαβάσει όλα τα βιβλία του).:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

the graveyard book by neil gaiman
ελπιζω να καταφερω να διαβασω και τον sandman απο τον ιδιο οπως επισης και ο, τι αλλο εχει εκδοσει :Ρ
ευκαιρο ελπιζω να ειναι το smoke and mirrors-μιας και το εδωσα ως δωρο αλλα θελω να το διαβασω κι εγω......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Ενας αστρολαβος του ουρανου και της ζωης- Γιωργος Γραμματικακης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Νεκρές Ψυχές του Γκογκόλ και Περι θανάτου του Saramago.
Αλήθεια, τυχαία διαβάζω αυτά τα βιβλία μαζί.

Ενας αστρολαβος του ουρανου και της ζωης- Γιωργος Γραμματικακης

Κι επίσως θέλω να πάρω αυτό!

Λέει το ινφέρνο ή μπα; it would help αν μπορείς να μου συγκρίνεις με τα άλλα του βιβλία για να αποφασίσω αν θα το διαβάσω ή όχι :redface:

Copy paste με τα προηγούμενα του,μόνο τα ιστορικά που γράφει μέσα στο βιβλίο αξίζουν και αυτό στο τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top