Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γενικά, θα το χαρακτήριζες «ελαφρύ» ως βιβλίο; Διαβάζεται π.χ. στην παραλία;
Αυτό είναι υποκειμενικό. Εγώ δεν συνηθίζω να διαβάζω βιβλία στην παραλία, θέλω να είμαι σπίτι μόνη μου για να τα απολαμβάνω. Αν θές να επωφεληθείς πραγματικά απο τις πληροφορίες που αναφέρονται στο βιβλίο, δεν θα σου πρότεινα να το διαβάσεις σε μία παραλία. Αν θές απλά να το διαβάσεις, γιατί όχι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ το inferno στην παραλία το διαβάζω. :P :P
Κι εγώ κάτι τέτοιο ψάχνω τώρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Είναι βατό το λεξιλόγιο; (κάπου το '45 πρέπει να γράφηκε) Εγώ μόνο στα αγγλικά το έχω και δε θέλω να είμαι με το λεξικό στο δεξί χέρι. Έχουν σκουριάσει λιγάκι τα αγγλικά. :P

Καλό είναι για εξάσκηση πάντως στα αγγλικά, είναι και σχετικά μικρό. ;) Μην κάνεις τον κόπο να το αγοράσεις στα ελληνικά, άρχισε το στα αγγλικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Αυτό είναι υποκειμενικό. Εγώ δεν συνηθίζω να διαβάζω βιβλία στην παραλία, θέλω να είμαι σπίτι μόνη μου για να τα απολαμβάνω. Αν θές να επωφεληθείς πραγματικά απο τις πληροφορίες που αναφέρονται στο βιβλίο, δεν θα σου πρότεινα να το διαβάσεις σε μία παραλία. Αν θές απλά να το διαβάσεις, γιατί όχι;:)
Και μόνο που έχει αγωνία κάνει για παραλία (ναι, του έριξα μια ματιά :Ρ). Για παράδειγμα, δε θα μπορούσα να πάρω τον Καζαντζάκη στην προκυμαία. Από το «βάρος» θα κάναμε μπλουμ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για τους Αθλίους του Ουγκώ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ το inferno στην παραλία το διαβάζω. :P :P
παντού διαβάζεται ο brown:) σήμερα θα τον έχω παρέα στο κτελ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Γενικά αυτόν τον καιρό για την δουλειά κυρίως, διαβάζω τα:


Και από σήμερα που ξεκίνησε η άδειά μου θα συνεχίσω το: "Μετά το τέλος, του Κώστα Βεργόπουλου", που έχω αφήσει στην μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Τώρα διαβάζω το: Ιστορία(Κωμικοτραγική) του Νεοελληνικού Κράτους 1830-1974 του Βασίλη Ραφαηλίδη! Τρομερό βιβλίο, σας προτείνω να το διαβάσετε όλοι,για να μάθετε την πραγματική ιστορία του Ελληνικού Κράτους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ποια η γνώμη σας για τους Αθλίους του Ουγκώ ;

Εξαιρετικό. Και θα μου φαινόταν περίεργο αν μου έλεγε κάποιος ότι δεν του άρεσε (μιλάμε για ανθρώπους σχετικούς με τη λογοτεχνία).

Όταν τελειώσω αυτό το απαίσιο που διαβάζω τώρα :P :P, θα πάρω το "Ένας αστρολάβος του ουρανού και της ζωής" που έπεσε απόσπασμα του και καλά στις πανελλήνιες.
:worry:
τι και καλά;


αλήθεια το απαίσιο ποιο είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Παγκοσμιος Μινωταυρος-Βαρουφακης Γιαννης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ξεκινάω το «Κοινωνία στο απόσπασμα» του Μητρόπουλου

Καλό φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Μα δεν είναι υπέροχα που έχει κίνηση το thread; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Οι ουρανοξυστες της Μοσχας-Axionov Vasily
Δυο σελιδες διαβασα και το παρατησα. Δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι βαρεθηκα το διαβασμα η οτι απλα δεν ειναι καλο σαν βιβλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
"Βασικές αρχές και υπολογισμοί στη Χημική Μηχανική." από Himmelblau D. και Riggs J.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
"Βασικές αρχές και υπολογισμοί στη Χημική Μηχανική." από Himmelblau D. και Riggs J.
Αυτο θα διαβασω! Ειμαι σιγουρη πως θα τα καταλαβω ολα!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Αυτο θα διαβασω! Ειμαι σιγουρη πως θα τα καταλαβω ολα!!!!:P

Κοίταξε να δεις,είναι πολύ αναλυτικό βιβλίο.Έχει θεωρία και λυμένα παραδείγματα.Όμως,οτι δε θα τα καταλάβεις όλα είναι σίγουρο.Θα πιάσεις όμως το γενικό concept των τεχνικών που περιγράφει και αυτό είναι η μισή απόσταση στο δρόμο της γνώσης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις,είναι πολύ αναλυτικό βιβλίο.Έχει θεωρία και λυμένα παραδείγματα.Όμως,οτι δε θα τα καταλάβεις όλα είναι σίγουρο.Θα πιάσεις όμως το γενικό concept των τεχνικών που περιγράφει και αυτό είναι η μισή απόσταση στο δρόμο της γνώσης. :)
Μην συνεχιζεις αλλο,θεωρητικη κατευθυνση ημουν και το ειπα ειρωνικα! :P χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Μην συνεχιζεις αλλο,θεωρητικη κατευθυνση ημουν και το ειπα ειρωνικα! :P χαχα

Ωχ,άκυρο το προηγούμενό μου post.Δεν ήταν για σένα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Ωχ,άκυρο το προηγούμενό μου post.Δεν ήταν για σένα. :P
λεω και εγω,ειναι δυνατον να καταλαβω κατι απο χημικη μηχανικη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
λεω και εγω,ειναι δυνατον να καταλαβω κατι απο χημικη μηχανικη;;;

Mπα,δε νομίζω.Eμ,δεν είπες από την αρχή ότι είσαι θεωρητική.Τώρα ορίστε,βγήκαμε off-topic άδικα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top