Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
"Ο αλχημιστής -Paulo Coelho " δεύτερη φορά που το διαβάζω, είναι τόσο ωραίο βιβλίο ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
"Ο αλχημιστής -Paulo Coelho " δεύτερη φορά που το διαβάζω, είναι τόσο ωραίο βιβλίο ^_^
Δεν ξέρω γιατι ,αλλά παντα θεωρουσα τον Coelho υπερεκτιμημένο!Τα βιβλία του παραέχουν "αποκρυφιστικό" χαρακτήρα για τα γούστα μου!Ο δε 'Αλχημιστής' έχει τοοοσους συμβολισμούς πίσω από αυτα που διαβάζεις(σχετικά με την αλχημεία κτλ) που απορώ πώς έγινε best seller!Πώς γίνεται να ξερουν τοσοι άνθρωποι π.χ τι συμβολίζει το γυάλι στη αλχημεία κ γιάτι το αναφέρει σε κάποιο κομμάτι του βιβλίου και άλλα τέτοια!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Οι 7 συνηθειες των εξαιρετικα αποτελεσματικων εφηβων!!!!!!!!!!! κοντευει στο τελος δυστυχως :( ειναι εξαιρετικοτατο!!:D σου αλλαζει τη ζωη πραγματικα ;) το συστηνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
καλησπερα.κανενα καλο ψυχολογικο(βιβλιο βελτίωσης εαυτου)?καμια καλή ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinafil

Νεοφερμένος

Η Katerinafil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
φιλε γιαννη....χορχέ μπουκάι! πολύ καλός ! βέβαια έχει βγαλει πολλά! πρόσφατα δίαβασα τον δρόμο προς την αυτοεξάρτηση! το συστήνω αναεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εμένα μου άλλαξε εντελώς τρόπο σκέψης και γενικά μου πρόσθεσε κάποια "χρέη" ως προς τον κόσμο, η "Ασκητική" του Νίκου Καζαντζάκη!
@Γιάννης Παπ. Τσέκαρε το! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
φιλε γιαννη....χορχέ μπουκάι! πολύ καλός ! βέβαια έχει βγαλει πολλά! πρόσφατα δίαβασα τον δρόμο προς την αυτοεξάρτηση! το συστήνω αναεπιφύλακτα!
καποιο συγκεκριμένο βιβλίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinafil

Νεοφερμένος

Η Katerinafil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τον δρομο προς την αυτοεξάρτηση! ωραιο ειναι και το να σου πω μια ιστορια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Εμένα μου άλλαξε εντελώς τρόπο σκέψης και γενικά μου πρόσθεσε κάποια "χρέη" ως προς τον κόσμο, η "Ασκητική" του Νίκου Καζαντζάκη!
@Γιάννης Παπ. Τσέκαρε το! ;)
οκ εχαριστώ.;)

τον δρομο προς την αυτοεξάρτηση! ωραιο ειναι και το να σου πω μια ιστορια...!
οκ ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Katerinafil

Νεοφερμένος

Η Katerinafil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
τίποταα!αν διαβάσεις κανενα απ αυτά να μου πεις αν σ άρεσαν και σε βοήθησαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
"Οι ναυαγοι των ονειρων" πολυ ωραιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αμαντα: το κοριτσι της Γης... Tom Robins
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ειμαι το τυρι-----> Cormier Robert
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Kώδικας Ντα Βίντσι του Dan Brown και ένα κόμιξ για τη μαθηματική λογική που το λένε Logicomix.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
"Ο κατήφορος", Γρ. Ξενόπουλος

Γενικά αγαπάμε Ξενόπουλο, μ' αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος γραφής του, τον θεωρώ ιδιαίτερο :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Τωρα που ειπες Γιαλομ,αμα μιλαμε για τον ιδιο γιαλομ τον Ψυχιατρο,και το βιβλιο ''Θρησκεια και Ψυχιατρικη'' γαμαει.Δοκιμιο βεβαια αλλα πολυ καλο.

Αξιεπαινος ο Γιαλομ.
Τώρα είδα ότι απάντησες.

Ναι,τον ίδιο πρέπει να λέμε.
Έχω διαβάσει μέχρι στιγμής το "Στο ντιβάνι",το "Η θεραπεία του Σοπενάουερ" και το "Όταν έκλαψε ο Νίτσε".
Και τα τρία μ'αρέσαν πολύ,πλούσια βιβλία(αν και από καθαρά λογοτεχνική άποψη υστερούν λιγάκι μού φαίνεται).
Δοκίμιά του δεν έχω ακουμπήσει ακόμα.

Ευχαριστώ για την πληροφορία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ο Γιάλομ πριν μερικές μέρες είχε αφιέρωμα στο Σκάι, και -φυσικά- ήταν 12.15 το βράδυ.

Εγώ διαβάζω αυτό το διάστημα το "Θα τρώγατε την γάτα σας;". Εξαιρετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ο Γιάλομ πριν μερικές μέρες είχε αφιέρωμα στο Σκάι, και -φυσικά- ήταν 12.15 το βράδυ.

Εγώ διαβάζω αυτό το διάστημα το "Θα τρώγατε την γάτα σας;". Εξαιρετικό.

Αλήθεια;!
Και μία στη ΕΤ1 νομίζω που είχα ακούσει,τέτοια ώρα την είχε:(

Ίσως υπάρχουν στο internet.Θα ήθελα να τον δω να μιλάει.

Του Yalom είναι;
(Αν και γατόφιλη πιθανότατα θα μ'αρέσει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τwilight
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top