Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
τελείωσα την τριλογία των αγώνων πείνας και εχω κολλήσει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotious

Νεοφερμένος

Ο panagiotious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
τελείωσα την τριλογία των αγώνων πείνας και εχω κολλήσει! :P

Τα διάβασα και τα τρία σε 2 εβδομάδες περισσή το καλοκαίρι όταν τελείωσα την καλοκαιρινή προετοιμασία για της πανελλήνιες. Τελεία μυθιστορήματα το αγαπημένο μου είναι το πρώτο.....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τα διάβασα και τα τρία σε 2 εβδομάδες περισσή το καλοκαίρι όταν τελείωσα την καλοκαιρινή προετοιμασία για της πανελλήνιες. Τελεία μυθιστορήματα το αγαπημένο μου είναι το πρώτο.....:clapup:

Εγώ σε μία εβδομάδα και τα τρία! Χμ... νομίζω οτι το αγαπημένο μου είναι το δεύτερο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Εγώ σε μία εβδομάδα και τα τρία! Χμ... νομίζω οτι το αγαπημένο μου είναι το δεύτερο :D
Βλέπω τρελό διάβασμα:P

Εγώ βασικα τα διάβασα και τα τρία σε τρείς μέρες οπότε δε μπορώ να τα ξεχωρίσω, μου φάνηκαν σαν ένα. Αλλά και η εξέλιξη του τελευταίου μου άρεσε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotious

Νεοφερμένος

Ο panagiotious αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ σε μία εβδομάδα και τα τρία! Χμ... νομίζω οτι το αγαπημένο μου είναι το δεύτερο :D

Βλέπω τρελό διάβασμα:P

Εγώ βασικα τα διάβασα και τα τρία σε τρείς μέρες οπότε δε μπορώ να τα ξεχωρίσω, μου φάνηκαν σαν ένα. Αλλά και η εξέλιξη του τελευταίου μου άρεσε πολύ.
Την ταινία του πρώτου βιβλίου την έχετε δει..; :book: Σας άρεσε ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

origo

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
τι ειπε ο Αινταιν στον κουρεα του?Εξαιρετικο βιβλιο για οσους νιωθουν περιεργεια για το γυρω τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Βλέπω τρελό διάβασμα:P

Εγώ βασικα τα διάβασα και τα τρία σε τρείς μέρες οπότε δε μπορώ να τα ξεχωρίσω, μου φάνηκαν σαν ένα. Αλλά και η εξέλιξη του τελευταίου μου άρεσε πολύ.


Από τις λίγες φορές που παρασύρομαι!:P Το τέλος δε μου άρεσε:hmm: Περίμενα μία ανατροπή που τελικά δεν ήρθε

Την ταινία του πρώτου βιβλίου την έχετε δει..; :book: Σας άρεσε ; :hmm:

Όχι ακόμα! Μέσα στην εβδομάδα σίγουρα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Η ακολουθία της Οξφόρδης - Γκιγέρμο Μαρτίνεζ


Λίγες μέρες μετά την άφιξή του στην Οξφόρδη, ένας νεαρός φοιτητής απ' την Αργεντινή βρίσκει το πτώμα μιας ηλικιωμένης γυναίκας την οποία κάποιος είχε πνίξει με ένα μαξιλάρι. Η δολοφονία αποδεικνύεται ότι είναι μια νοητική πρόκληση προς έναν από τους πιο διακεκριμένους μαθηματικούς του αιώνα, τον Άρθουρ Σέλντομ, και η πρώτη μιας σειράς από δολοφονίες. Ενώ η αστυνομία ερευνά μια σειρά από υπόπτους, δάσκαλος και μαθητής διεξάγουν τη δική τους έρευνα, απειλούμενοι από τα όλο και πιο επικίνδυνα συμπεράσματα των εικασιών τους.
Η ακολουθία της Οξφόρδης συνδυάζει τη ζοφερή ατμόσφαιρα των αγγλικών νοσοκομείων με τα γλωσσικά παιχνίδια του Βιττγκενστάιν, το θεώρημα του Gοdel με τις εκρήξεις του πάθους και τις αρχαίες σέκτες των μαθηματικών με την τέχνη των παλιών μάγων. Ένα αστυνομικό μυθιστόρημα με φαινομενικά κλασική πλοκή, μια ιστορία της οποίας η έκβαση μοιάζει με τρικ αριστοτέχνη ταχυδακτυλουργού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Τελείωσα την Πτώση του Αλμπέρ Καμύ.
Τώρα διαβάζω το Storm of Swords, τρίτο από την σειρά A Song Of Ice and Fire. Ή όπως αλλιώς είναι γνωστή Game of Thrones.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Ξανά Μπουκόφσκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Διαβάζω το "οι νάνοι" του Χάρολντ Πίντερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
"Βίος και πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά" (Νίκος Καζαντζάκης!) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
"Βίος και πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά" (Νίκος Καζαντζάκης!) :)

το αγαπω το αγαπω το αγαπω αυτο το βιβλιο...απο τα καλυτερα του καζαντζακη...αυτο και η ασκητικη του!!!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
το αγαπω το αγαπω το αγαπω αυτο το βιβλιο...απο τα καλυτερα του καζαντζακη...αυτο και η ασκητικη του!!!!!!!!!!!:P

Πωωωω διάβασα την ασκητική πριν 2 εδοάδες περίπου!
Ίσως το καλύτερο βιβλίο που έχω διαβάσει!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
"Βίος και πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά" (Νίκος Καζαντζάκης!) :)
Εξαιρετικό,απ' τα καλύτερα βιβλία που 'χω διαβάσει!Θα σ' αρέσει πολύ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Πωωωω διάβασα την ασκητική πριν 2 εδοάδες περίπου!
Ίσως το καλύτερο βιβλίο που έχω διαβάσει!!! :D

χαχαχα το καταλαβα απο την υπογραφη που εχεισ!!!!!!!!

εγω παιδευω ακομα μακιαβελλι τον ηγεμονα!!!πηγαινα για μπανιο και τον παρατησα τωρα ομωσ θα πεσω με τα μουτρα να τον τελειωσω!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εγω παιδευω ακομα μακιαβελλι τον ηγεμονα!!!πηγαινα για μπανιο και τον παρατησα τωρα ομωσ θα πεσω με τα μουτρα να τον τελειωσω!!!:)
Πες μας εντυπώσεις όταν το διαβάσεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Η αρραβωνιαστικιά του Αχιλλέα - Άλκη Ζέη
Μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
''Αληθής ιστορία'' - Λουκιανός
Μόλις το άρχισα και πραγματικά μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top