Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Χτες τέλειωσα το <<Οι νικητές-Ζωρζ Σαρή>>. Πολύ καλό βιβλίο :happy:

Ναι, είναι η συνέχεια του "Όταν ο ήλιος..."

Και τα δύο βιβλία είναι πολύ καλά, κυρίως λόγω της Ζωής για μένα, που είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ηρωίδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Το Νήμα- Victoria Hislop

Πολύ πολύ ωραίο βιβλίο για την ιστορία της Θεσσαλονίκης με ενδιαφέρουσα πλοκή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Καπιταλισμός εκτός νόμου - Marc Roche
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Από Χρόνη Μίσσιο το γύρισα σε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Το μυστικό της Αλκυόνης!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Tα παιδια του χουριν-τολκιν
The dark half- stephen king
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Διάβασα από περιέργεια τον Αλχημιστή μιας και έχω ακούσει πολύ αμφιλεγόμενες κριτικές γι'αυτό το βιβλίο.
Δε μ'άρεσε καθόλου, μάλλον δεν ήταν για μένα. Μεταφυσική, μοίρα, πεπρωμένο, προσωπικοί μύθοι, ψυχή του κόσμου. Μακρυά μακρυά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ΤΗOMAS, Απειροστικός Λογισμός. Άσχημο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Στη χωρα των κηφηνων- του ΧαΪνριχ Μαν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Το κοιμητήριο της Πράγας του Έκο
Δεν έχω ενθουσιαστεί και πάρα πολυ,βρίσκομαι βέβαια ακόμα στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Βαλς με δώδεκα θεούς-Λένα Μαντά.
Αύριο θα το τελειώσω.Μέχρι τώρα μου αρέσει πολύ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Τα παιδιά του Οδυσσέα Άρης Φακίνος..........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

shadowinthedark

Νεοφερμένος

Η shadowinthedark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μπριντα - Παουλο Κοελο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Denethor

Νεοφερμένος

Ο Denethor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Το κοιμητήριο της Πράγας του Έκο
Δεν έχω ενθουσιαστεί και πάρα πολυ,βρίσκομαι βέβαια ακόμα στην αρχή.

Είναι λίγο κουραστικό βιβλίο, με την έννοια ότι περιέχει πολλά ιστορικά στοιχεία, αλλά και ο έκο γενικά είναι πολύ περιγραφικός σε μερικά σημεία πράγμα που κουράζει (όπως εκεί που περιγράφει τα διάφορα γεύματα που απολαμβάνει ο Σιμονίνι). Παρόλα αυτά, είναι εξαιρετικό βιβλίο και αξίζει να το συνεχίσεις μέχρι το τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αυτή η Μαντά τα γράφει λίγο με το κιλό ή μου φαίνεται; Έτσι κι αλλιώς δηλαδή δεν είμαι καθόλου αυτού του είδους, απλώς αναρωτιέμαι ... Και πολύ μελόδραμα ρε παιδί μου! :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το κοιμητήριο της Πράγας του Έκο
Δεν έχω ενθουσιαστεί και πάρα πολυ,βρίσκομαι βέβαια ακόμα στην αρχή.

Έχω διαβάσει και έχω ακούσει τις χειρότερες κριτηκές! Λένε ότι είναι απ'τα χειρότερα έργα του Εκο!:/:

Χτες τελείωσα το "Αγαπώ θα πει χάνομαι" και σήμερα ξεκίνησα το "Ένας παράδεισος τα μάτια σου"!
Το πρώτο έκανε την φαντασία μου να ζωντανέψει και με έκανε να κλαίω στα τελευταία κεφάλαια...:redface:Το δεύτερο αν και το ξεκινησα σήμερα μου αρέσει γιατί αναφέρεται στους Έλληνες της Πόλης! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Αυτή η Μαντά τα γράφει λίγο με το κιλό ή μου φαίνεται; Έτσι κι αλλιώς δηλαδή δεν είμαι καθόλου αυτού του είδους, απλώς αναρωτιέμαι ... Και πολύ μελόδραμα ρε παιδί μου! :sick:
Γράφει με το κιλό όντως.........εγώ διαβάζω το ποτραίτο του ντόριαν γκρει-όσκαρ ουαιλντ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το όνειρο του Μεντελέγιεφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top