Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ξεκίνησα το ''Σκοτεινά Μυστικά'' αλλά προέχει η ''Βιολογία Κυττάρου'' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια εχετε να προτεινετε κανενα βιβλιο μυστηριου?Που να σας αρεσε,να ειχε πολυ αγωνια...:):)

Σκέψου έναν αριθμό(το διαβάζω τώρα), ΣΕ ΚΩΜΑ, Κρατα τα ματια σου κλειστα!!! (Εκδοσεις Διοπτρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Παιδια εχετε να προτεινετε κανενα βιβλιο μυστηριου?Που να σας αρεσε,να ειχε πολυ αγωνια...:):)

Edgar Allan Poe, βέβαια διηγήματα έχει γράψει μόνο, για ολόκληρο βιβλίο δεν ξέρω...
ΥΓ: και τα ποιήματά του είναι πολύ ωραία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Scientific English in Applied Mathematics & Physics.
Μπαα δεν λέει και πολύ, μην το πάρετε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Διαβάζω το "Η Βίβλος για αθεόφοβους"
Δεν το έχω τελειώσει, αλλά μέχρι στιγμής το βρίσκω πολύ διασκεδαστικό. Το προτείνω σε όσους μπορούν να δεχτούν τέτοιου είδους χιούμορ. Μικρό βιβλιαράκι. χωρίς τις εικόνες γύρω στις 120 σελίδες.


Πώς είναι δυνατόν η ανθρωπότητα να γεννήθηκε από δυο άντρες, τον Κάιν και τον Αβελ; Εντάξει, τα Σόδομα την άξιζαν την τιμωρία, αλλά ο Θεός γιατί κατέστρεψε και τα Γόμορρα;
Σε τι ποσά κυμάνθηκαν τα στοιχήματα για τον αγώνα Γολιάθ εναντίον Δαβίδ; Ο Ιησούς ήξερε να πολλαπλασιάζει να προσθέτει όμως; Απάντησαν ποτέ οι Κορίνθιοι στις επιστολές του Αποστόλου Παύλου;
Σ' αυτές και σε άλλες χίλιες δυο άλλες απορίες, που μας βασάνισαν από τα πρώτα κιόλας μαθήματα στο κατηχητικό, απαντά με μια ξεκαρδιστική παρωδία της Βίβλου ο συγγραφέας, ένας κωμικός που, κυριολεκτικά, δεν έχει το Θεό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Λοιπόν διάβασα αυτή τη βδομάδα το 'Ο υπέροχος Γκάτσμπυ' του Fitzgerald και τώρα είμαι στο τέλος του 'Ο ταχυδρόμος χτυπάει πάντα δύο φορές' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ρε παιδια εσεις μες τις εξετασεις προλαβαινετε και εχετε και ορεξη για βιβλια??!:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Μόλις τελείωσαν οι πανελλήνιες ξεκίνησα το "οι ώρες" του Michael Cunningham...
Το ακούσατε ότι σήμερα πέθανε η Ζωρζ Σαρή??? Στεναχωρήθηκα πολύ..Στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού κ στην αρχη του γυμνασίου διάβαζα συνέχεια βιβλία της....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ναι:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Μόλις τελείωσαν οι πανελλήνιες ξεκίνησα το "οι ώρες" του Michael Cunningham...
Το ακούσατε ότι σήμερα πέθανε η Ζωρζ Σαρή??? Στεναχωρήθηκα πολύ..Στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού κ στην αρχη του γυμνασίου διάβαζα συνέχεια βιβλία της....!
Εξαιρετικό βιβλίο, κατά τη γνώμη μου. Μετά από αυτό, κυνήγησα και την "Κυρία Νταλογουέι" της Βιρτζίνια Γουλφ, για προφανείς λόγους, το οποίο, επίσης, συστήνω.
Ο θάνατος της Ζωρζ Σαρρή με συγκίνησε και μένα. Εντρυφούσα κι εγώ από μικρή και εξακολουθώ να εντρυφώ, πού και πού, εδώ που τα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
νταν μπραουν.....απο τους καλυτερους συγγραφεις!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ποιο βιβλίο του;
Τα έχω διαβάσει όλα εκτός από τον Αρκτικό Κύκλο. Εντάξει, αν διαβάσεις περισσότερα πράγματα, ίσως αναθεωρήσεις. Όχι πως δεν είναι καλός, μην παρεξηγηθώ! :P Το αγαπημένο μου είναι το Ψηφιακό Οχυρό!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τα έχω διαβάσει όλα εκτός από τον Αρκτικό Κύκλο. Εντάξει, αν διαβάσεις περισσότερα πράγματα, ίσως αναθεωρήσεις. Όχι πως δεν είναι καλός, μην παρεξηγηθώ! :P Το αγαπημένο μου είναι το Ψηφιακό Οχυρό!!! :)

Τα έχω διαβάσει όλα :P
Εντάξει, καλά είναι, έχουν μια πλοκή ρε παιδί μου, δε βαριέσαι, αλλά όποιο βιβλίο του κι ας πιάσεις έχει την ίδια ακριβώς δομή.
Κι εγώ το ψηφιακό οχυρό προτιμώ, ο αρκτικός κύκλος δε με ενθουσίασε και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia16

Νεοφερμένος

Η lia16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
καλα απο βιβλια διαβαζω τα παντα αλλα τωρα διαβαζω το λουλουδι του θερμοκηπιου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Τα έχω διαβάσει όλα :P
Εντάξει, καλά είναι, έχουν μια πλοκή ρε παιδί μου, δε βαριέσαι, αλλά όποιο βιβλίο του κι ας πιάσεις έχει την ίδια ακριβώς δομή.
Κι εγώ το ψηφιακό οχυρό προτιμώ, ο αρκτικός κύκλος δε με ενθουσίασε και τόσο.
Αυτό ενοούσα! Πλέον προτιμώ πιο ρεαλιστικά πράγματα, πως να το πω! :D

Βρήκα σε pdf (στα ελληνικά!!) το "Ο ΜΥΘΟΣ ΤΟΥ ΣΙΣΥΦΟΥ- ΔΟΚΙΜΙΟ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΟΓΟ" του Αλμπέρ Καμύ.
:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
και εγω εχω διαβαζει ολα του νταν μπραουν..προσφατα τελειωσα τον αρκτικο κυκλο... Εμενα μου αρεσε και το ψηφιακο οχυρο και το χαμενο συμβολο(το ειχα διαβασει πριν απο χρονια και μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση). βασικα μου αρεσουν αυτου του ειδους τα βιβλια που εχουν πλοκη και δραση.. Θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο αλλο βιβλιο, ιδιου τυπου, και ενδιαφερον για να καταπιαστω μαζι του; :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
παιδια ολα αυτα τα διαβαζετε σε original βιβλια ετσι? εννοω οχι online...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ε μερικά κανονικά, μερικά κατεβασμένα, εξαρτάται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top