Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Άνεμοι Πολέμου
Στιβεν Πρεσσφιλντ

Αφού διάβασα τις πύλες της φωτιάς τον εμπιστεύτηκα για ένα πολύ καλό βιβλίο. Άντε να δούμε!

Είναι εξίσου ενδιαφέρον!
Το συνιστώ όπως και τις Αρετές του Πολέμου και τις Τελευταίες Αμαζόνες (με αυτή τη σειρά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μια μέρα-Ντειβιντ Νικολς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Η Βερόνικα Αποφασίζει να πεθάνει- του Paulo Coelho
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Λογισμός Μιας Μεταβλητής. -Βασίλειος Μ.Ρόθος και Χρυσοβαλάντης Α.Σφυράκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λογισμός Μιας Μεταβλητής. -Βασίλειος Μ.Ρόθος και Χρυσοβαλάντης Α.Σφυράκης.

Τι πραγματευεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Σκοτεινά Μονοπάτια
Χρύσα Μπάχα

Απροσδόκητα ενδιαφέρουσα δουλειά...

Για να έχετε μία ιδέα:https://www.diavasame.gr/book.cfm?itemID=419
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Κάτι αλλάζει γύρω στα 16-Τζωρτζίνα Κουλιέρη. Πολύ μέτριο. :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η Βερόνικα Αποφασίζει να πεθάνει- του Paulo Coelho

Θυμάμαι όταν το είχα διαβάσει στα νιάτα μου ( :hehe: ) μου είχε αρέσει αρκετά! Την ταινία δεν είδα αλλά μου είπαν είναι καλή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
1984 του Όργουελ.
Πρέπει να το τελειώσω μέχρι την πρωτοχρονιά που θα μου φέρει ο Άγιος Βασίλιος την "Εκδίκηση του Πυθαγόρα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Δεν είναι λογοτεχνικό,αλλά εγω αυτό διαβάζω τις τελευταίες μέρες..
"Εσείς τι ιδιοσυγκρασία είστε?" (Xandria Williams)
Αναλύει τους 4 βασικούς τύπους προσωπικότητας και μας βοηθάει να καταλάβουμε σε ποιόν τύπο ανήκουμε και παράλληλα να κατανοήσουμε τις αδυναμίες και τις δυνατότητες μας..
Το είχαμε καιρό στη βιβλιοθήκη, το σνόμπαρα γιατι το θεωρούσα "κλασική αμερικανιά" αλλά τώρα έχω κολλήσει τρελά.. ο λόγος και τα παραδείγματα είναι πολύ απλά,και συγκεκριμένα κεφάλαια είναι λες και έχουν γραφτεί για το τομάρι μου..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΧριστίναΤσ

Νεοφερμένος

Η ΧριστίναΤσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
η αρχοντισσα της Σμυρνης του Κονδυλη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Το λάθος του Αντώνη Σαμαράκη ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MikeZ

Νεοφερμένος

Ο MikeZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν γενικά τα βιβλία. Τώρα πια όμως ξαφνικά απομακρύνθηκε το ενδιαφέρον μου. Η μόνη βιβλιοφάγος στην οικογένεια είναι η αδερφή μου (μάλιστα έχει λογαριασμό εδώ στο ischool ___Μαρουλάκι___ λέγεται). Μου έχει δώσει διάφορα βιβλία να διαβάσω αλλά δεν με πολυενδιαφέρουν. Είχα διαβάσει το πρώτο βιβλίο του Πέτρου Μάρκαρη (αστυνομικό) και πριν από κάτι μήνες το "Τα Χρονικά Του Σπάιντεργουικ"
Τώρα έχω τσακίσει την σειρά του σπασίκλα και τώρα διαβάζω την ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΕΦΙΑΛΤΗ (που μου το έχει δώσει η αδερφή μου.) :P Είναι πραγματικά καταπληκτικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το ανθρώπινο στίγμα, Φίλιπ Ροθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Το ανθρώπινο στίγμα, Φίλιπ Ροθ.
Ωραίο βιβλίο. Μια εποχή διάβαζα μετά μανίας Φίλιπ Ροθ και κάθε Οκτώβρη σπαζόμουν που δεν του έδιναν το Νόμπελ:P.
Για μένα το αριστούργημά του είναι το Ό,τι θέλει ας γίνει. Διεισδυτικό και καθηλωτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
BUY-OLOGY του Martin Lindstrom!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
τη βιογραφία του steve jobs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Η Πόλη των Έκπτωτων Αγγέλων της Cassandra Clare. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Είναι εξίσου ενδιαφέρον!
Το συνιστώ όπως και τις Αρετές του Πολέμου και τις Τελευταίες Αμαζόνες (με αυτή τη σειρά).

Δε θα συμφωνήσω. Δε με κρατάει καθόλου, όλα εξελίσσονται απίστευτα αργά. Ακόμη να το τελειώσω:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top