Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Happy Idler

Νεοφερμένος

Ο Happy Idler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Διαβάζω την Ασκητική της Αγάπης της Μοναχής Γαβριηλίας.
Μιλάει για την γερόντισσα της που ταξίδεψε απο Αμερική εως Ινδία εμπιστευόμενη την ζωή της
στον Θεό. Δεν προνοούσε πως θα συντηρηθεί στην ζωή, εργαζόταν πάντοτε χωρίς λεφτά και
δεν προνοούσε ποτέ για την αυριανή ημέρα. Πολύ καλό βιβλίο που παράλληλα με την βιογραφία της γερόντισσας
μιλάει και για τον εσωτερικό της κόσμο, τις ιδέες και τα κίνητρα που την οδήγησαν σε αυτή την ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Παιδια,συγνωμη αν γραφω σε ,σχετικα, ακυρο θεμα.
Θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να μου προτεινει βιβλια με θεματα τη φιλοσοφια και θετικες επιστημες(απο μαθηματικα εχω διαβασει μπολικα απο υπερβολικο ενδιαφερον,απο τις υπολοιπες τιποτε)
Πριν φαω καμια 10 μουτζες,αναφερω οτι μου αρεσαν παρα πολυ τα "θεωρημα του παπαγαλου" , "ο Θειος Πετρος και η εικασια του goldbach" και οσον αφορα τη φιλοοσοφια-που στην προκειμενη θα προτιμουσα ενα τετοιο βιβλιο- ,το φοβερο "Ο κοσμος της σοφιας"

Αυτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Τελειώνω το καινούργιο βιβλίο της Λένας Μαντά, χωρίς χειροκρότημα... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Διαβάζω το αγγλικό βοήθημα "Spacetime Physics" των E.Taylor και J.Wheeler μπας και περάσουμε το μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ξέχασα ότι πλέον μπορώ να ξαναστείλω στο θέμα. ΧΑ! :D

Θα το τιμήσουμε εν καιρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
αυτο το καιρο διαβαζω το ''θεωρημα του παπαγαλου'' αν και δεν το εχω τελιωσει μου φαινεται πολυ καλο και παρα πολυ ενδιαφερον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
''Aπολύτως εύλογες παρεκκλίσεις από την πεπατημένη: Oι επιστολες του Richard Feynman''
https://www.allbooks.gr/book.php?TitlesID=135771
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Malouta

Νεοφερμένος

Η Malouta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Αρχική δημοσίευση από Happy Idler
Παιδια,συγνωμη αν γραφω σε ,σχετικα, ακυρο θεμα.
Θα ηθελα αν μπορουσε καποιος να μου προτεινει βιβλια με θεματα τη φιλοσοφια και θετικες επιστημες(απο μαθηματικα εχω διαβασει μπολικα απο υπερβολικο ενδιαφερον,απο τις υπολοιπες τιποτε)
Πριν φαω καμια 10 μουτζες,αναφερω οτι μου αρεσαν παρα πολυ τα "θεωρημα του παπαγαλου" , "ο Θειος Πετρος και η εικασια του goldbach" και οσον αφορα τη φιλοοσοφια-που στην προκειμενη θα προτιμουσα ενα τετοιο βιβλιο- ,το φοβερο "Ο κοσμος της σοφιας"

Από φιλοσοφία Διάβασε Παπανούτσο (Πρακτική Φιλοσοφία ή το δίκαιο της πυγμής) και για θετικές επιστήμες ,αφού σου άρεσε το Θεώρημα του Παπαγάλου δοκίμασε το Θεωρία των ομάδων

Εγώ διαβάζω Το Μεγαλύτερο Θέαμα στη Γη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Διαβάζω το ''Έμποροι των εθνών' του Α.Παπαδιαμάντη.Μου έχει βγάλει την πίστη η γλώσσα που χρησιμοποιεί....:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Εγώ τώρα τελειώνω τη " Χαραυγή" της Stephenie Meyer και μετά θέλω να διαβάσω ''Το νησί''.Μπορείτε να μου προτείνετε κανένα καλό βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante ravenclaw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dante ravenclaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ τώρα τελειώνω τη " Χαραυγή" της Stephenie Meyer και μετά θέλω να διαβάσω ''Το νησί''.Μπορείτε να μου προτείνετε κανένα καλό βιβλίο;

Θα σου πρότεινα τον αλχημιστή του κοέλιο αν δεν το έχεις διαβάσει και το νορβηγικό δάσος του χαρούκι μουρακάμι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.


Κάθε πρωί, η Κριστίν ξυπνάει σε μια άγνωστη κρεβατοκάμαρα, δίπλα σ’ έναν άγνωστο άντρα. Στον καθρέφτη του μπάνιου βλέπει το πρόσωπο μιας μεσήλικης γυναίκας την οποία δεν αναγνωρίζει. Και κάθε πρωί, ο σύζυγός της της εξηγεί υπομονετικά ότι είναι ο Μπεν, ο άντρας της, ότι εκείνη είναι σαράντα εφτά χρόνων και πως ένα ατύχημα πριν από πολύ καιρό της προκάλεσε μια περίεργη διαταραχή μνήμης.

Αντί για αναμνήσεις, η Κριστίν έχει κάποιες φωτογραφίες, έναν πίνακα σημειώσεων στην κουζίνα κι ένα ημερολόγιο κρυμμένο σε μια ντουλάπα. Γνωρίζει την ύπαρξη του ημερολογίου, γιατί της το θυμίζει κάθε μέρα ο δόκτωρ Νας, ένας νευρολόγος που ισχυρίζεται ότι την παρακολουθεί χωρίς να το ξέρει ο Μπεν.

Καθώς η Κριστίν γεμίζει τις σελίδες του ημερολογίου με όσα της συμβαίνουν κάθε μέρα αλλά και με κάποιες αναλαμπές από το παρελθόν της, αρχίζει να συνειδητοποιεί ότι στη ζωή της υπάρχουν κάποια αλλόκοτα κενά. Προσπαθώντας να κολλήσει τα σπασμένα κομμάτια και να βρει απαντήσεις, πλησιάζει όλο και πιο κοντά στην αλήθεια – μια αλήθεια που θα αποδειχθεί τρομακτική μα και θανάσιμη.

Ένα εξαιρετικό ψυχολογικό θρίλερ που θα κάνει τον αναγνώστη να αναρωτηθεί:
Υπάρχουν πράγματα στη ζωή που είναι καλύτερο να μη θυμάσαι;
Ποιος είσαι αν δεν ξέρεις το παρελθόν σου; Πώς μπορείς να αγαπάς χωρίς μνήμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Εγώ τώρα τελειώνω τη " Χαραυγή" της Stephenie Meyer και μετά θέλω να διαβάσω ''Το νησί''.Μπορείτε να μου προτείνετε κανένα καλό βιβλίο;





Get ready for a whole new take on
star-crossed lovers, Romeo and Juliet,
West Side Story, bad boy meets good girl...
At Fairfield High, everyone knows that south siders and north siders aren’t exactly compatible elements. So when cheerleader Brittany Ellis and gang member Alex Fuentes are forced to be lab partners, the results are bound to be explosive.

Neither teen is prepared for the most surprising chemical reaction of all – love. Can they break through the stereotypes and misconceptions that threaten to keep them apart?

Κυκλοφορεί μόνο στα αγγλικά προς το παρόν αλλά είναι τέλειο και αξίζει να το διαβάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
the catcher in the rye - J.D. Salinger :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
παιδιά τα βιβλία που κυκλοφορούν στα αγγλικά πού μπορώ να τα βρω; Θέλω να κάνω εξάσκηση το καλοκαίρι για του χρόνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.


<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
παιδιά τα βιβλία που κυκλοφορούν στα αγγλικά πού μπορώ να τα βρω; Θέλω να κάνω εξάσκηση το καλοκαίρι για του χρόνου!

στο public έχει
και στον ιανό
και στον Παπασωτηρίου
αν ψάξεις ίσως βρεις και αλλού γιατί εσύ που μένεις Αθήνα έχει σίγουρα πιο πολλά βιβλιοπωλεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Flatland, η Επιπεδοχώρα του Edwin Abbott, για όσους αγαπούν τη Γεωμετρία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top