Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

jolenecat

Νεοφερμένος

Η jolenecat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αρχισα προσφατα το "Παλι χωρισα"της Κατερινα Πλουμιδακη...πολυ καλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πριν λιγο καιρο τελειωσα το "Δωματιο" της Εmma Donoghue και μεσα στα Χριστουγεννα διαβασα το "Μπριντα" του Paulo Coehlo και "Το Αριστερο Χερι του Θεου" του Paul Hoffman
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Jack Kerouac- On the Road
Το γνωστότερο πόνημα ενός εκ των εκφραστών της Beat Generation.
Για όσους θέλουν να βιώσουν, έστω και έμμεσα, την τρέλα της εσωτερικής αναζήτησης και το κομφούζιο της εξωτερικής περιπλάνησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Αυτο τον καιρο περιοριζομαι στην πολιτεια του Πλατωνα και στα ηθικα νικομαχεια του Αριστοτελη λογω εξετασεων. :/

Το τελευταιο βιβλιο που διαβασα ηταν "Η σκια του ανεμου" - Carlos Ruiz Zafon
Ανυπομωνω να τελειωσω, εχω μια αρκετα μεγαλη λιστα για το καλοκαιρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
vampire academy!!!<3<3<3!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
στο Υπόσχεση Αίματος. έχει βγεί και το Δεσμωτες Ψυχών αλλά δεν το έχω πάρει ακόμα! εσύ σε ποιο είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ τα διαβάζω στα αγγλικά όλα αυτά, και έχω διαβάσει και τα 6, την έχω τελειώσει τη σειρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Το Πάσχα ξεκίνησα το υπέροχο ΟΧΤΩ της Κatherine Neville.... Πολύ μυστήριο,τρομερή αγωνία, συμπτώσεις,σύνδεση με το παρελθόν και το παρόν.....Δύο διαφορετικές ιστορίες με κοινή αφετηρία το σκάκι που ελπίζω πως κάποτε θα συνδεθούν......:confused: Οι λάτρεις του σκακιού επιβάλλεται να το διαβάσουν.....Όχι μόνο αυτοί όμως! Όσοι αγαπούν τα μυστήρια θα το απολαύσουν από την πρώτη μέχρι και την εφτακοσιοστή και βάλε σελίδα του.....:clapup:
https://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/xeni-logotehnia/thriler-tromu/ohto.product
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
διαβάζω τον "Ανεψιό του Μάγου" το πρώτο βιβλίο της σειράς "το χρονικό της Νάρνια" Ίσως να το ξέρετε , γιατί 3 από τα βιβλία έχουν γίνει ταινίες! Είναι πολύ ωραίο , γεμάτο φαντασία και περιπέτεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Nόμιζα πως το πρώτο ήταν αυτό με τη ντουλάπα. Θέλω να τα ξεκινήσω κάποια στιγμή, έχω όμως την αίσθηση πως είναι αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
τεχνητη νοημοσυνη,γ εκδοση :-p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Δύο από τα τελευταία βιβλία που διάβασα και μου άρεσαν πάρα πολύ ήταν το Δεκαεννιά λεπτά της Jodi Picoult και Επαναστατημένες ζωές της Τζένιφερ Ντόνελι.

Λόγω πανελληνίων, δε διαβάσω κάποιο αυτή την στιγμή...αλλά έχω κάνει μια mini καλοκαιρινή λίστα για να αναπληρώσω τον χαμένο χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Nόμιζα πως το πρώτο ήταν αυτό με τη ντουλάπα. Θέλω να τα ξεκινήσω κάποια στιγμή, έχω όμως την αίσθηση πως είναι αρκετά...
Βασικά δεν είσαι λάθος ;) αλλα είναι λίγο περίεργη η κατάσταση μ' αυτή τη σειρά. Όντως το πρώτο βιβλίο που εκδόθηκε είναι το λιοντάρι η μάγισσα και η ντουλάπα το οποιο έγινε και ταινία. Όμως το πρώτο με βάση το νόημα είναι ο ανεψιός του μάγου. Οπότε αν θες να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα καλύτερα να το ξεκινήσεις από κει ;)
να η σειρά τους με βάση το νόημα :
1. Ο ανεψιός του Μάγου
2. Το λιοντάρι , η Μάγισσα και η ντουλάπα
3. Το άλογο και το αγόρι του
4. Ο πρίγκιπας Κασπιανός
5. Ο ταξιδιώτης της αυγής
6. Ο ασημένιος θρόνος
7. Η τελευταία μάχη

όντως είναι πολλά αλλά δεν είναι πολύ μεγάλα σαν βιβλία , τα ευχαριστιέσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Thanks θα τα τσεκάρω γιατί έχει πέσει ξηρασία τελευταία.

A song of ice and fire, το προτείνω. Ξεκινήστε με το 1ο το Game of Thrones και θα κολλησετε <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό


"Party Lines - in 12 Languages"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
The adventures of Sherlock Holmes - Arthur Conan Doyle

καλα ε καταπληκτικος ....μαγικα τα αγγλικα του
θα διαβασω και καποιο βιβλιο στα ελληνικα ποιο μου προτεινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
θα διαβασω και καποιο βιβλιο στα ελληνικα ποιο μου προτεινεται


"γραμματική της ελληνικής γλώσσας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
The adventures of Sherlock Holmes - Arthur Conan Doyle

καλα ε καταπληκτικος ....μαγικα τα αγγλικα του
θα διαβασω και καποιο βιβλιο στα ελληνικα ποιο μου προτεινεται?
Γιατί το διαβάζεις στα αγγλικά? Δεν κυκλοφορούν στα ελληνικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
λοιπον αυτο το καιρο διαβαζω το Black out της Lisa Unger.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top