Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Πριν ενα μηνα διαβαζα το πολυ ωραιο βιβλιο της Αγκαθα Κριστι "Ο Λορδος Εντγκουερ πεθαινει" και αφου τελειωσε (κριμα :( ) διαβαζω το χορο των ψυχων.....Εχω μανια με τα μυθιστορηματα...:D:redface:

Δώσε μια σύντομη περιγραφή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Άλκη Ζέη "Ο ψεύτης παππούς"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Άλκη Ζέη "Ο ψεύτης παππούς"...


τι κλαμα εχω ριξει γι αυτο το βιβλιο...ειδικα στο τελος...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Είναι ωραίο δηλαδή?


ειναι αρκετα ωραιο αλλα το τελος ειναι λυπητερο...εγω τουλαχιστον (οντας συναισθηματικη)εκλαψα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όσα παίρνει ο άνεμος.... Το καλύτερο βιβλίο! Η 10η φορα που το διαβαζω και παρ'όλα αυτά κλαίω τώρα που τελειώνει...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Όσα παίρνει ο άνεμος.... Το καλύτερο βιβλίο! Η 10η φορα που το διαβαζω και παρ'όλα αυτά κλαίω τώρα που τελειώνει...:(

Ποιο είναι το θέμα του?

ειναι αρκετα ωραιο αλλα το τελος ειναι λυπητερο...εγω τουλαχιστον (οντας συναισθηματικη)εκλαψα .

Τέλειο βιβλίο..είχες δίκιο...και πολύ λυπητερό τέλος..:(
Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο άλλο καλό βιβλίο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Σε ποιο απ΄τα δυο??? :)

Και στα 2!:)

Όσα παίρνει ο άνεμος.... Το καλύτερο βιβλίο! Η 10η φορα που το διαβαζω και παρ'όλα αυτά κλαίω τώρα που τελειώνει...:(

10η φορά? Σοβαρά μιλάς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ναι και δεν βαριέμαι ποτέ να το διαβάζω είναι το αγαπημένο μου!!!! Έχει θέμα τον πόλεμο μεταξύ Βορίων-Νοτίων με αφορμή την απελευθέρωση των νέγρων. Κύρια ηρωίδα είναι η Σκάρλετ, μια κακομαθημένη κόρη γαιοκτήμονα, η πιο όμορφη της επαρχίας όπου καλείται να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες του πολέμου και να φροντίσει όλη την οικογένεια της... Κάνει τρομερά λάθη όμως και χάνει την πραγματική αγάπη της.... Αλλά στο τέλος αφήνει μια σπίθα ελπίδας....Το προτείνω σε όλους είναι τέλειο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
τελειωσα το ιμαρετ¨στη σκια ρολογιου και σημερα το κοριτσι με το σκουλαρικι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερ!να

Νεοφερμένος

Η κατερ!να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Το 'ο λορδος εντγκουερ πεθαινει' ειναι σε στυλ ντεντεκτιβ και τετοια...με τον Ηρακλη Πουαρω...Σκοτωνεται ο λορδος Εντγκουερ μυστηριωδως και ψαχνουν τον ενοχο...πολυ μεγαλη πλοκη!!!
Και ο χορος των ψυχων λεει για τις ψυχες πως μεταφερονται σε αλλες ζωες κλπ...Πολυ ωραιο μεχρι τωρα για μενα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
"Ναι και δεν βαριέμαι ποτέ να το διαβάζω είναι το αγαπημένο μου!!!! Έχει θέμα τον πόλεμο μεταξύ Βορίων-Νοτίων με αφορμή την απελευθέρωση των νέγρων. Κύρια ηρωίδα είναι η Σκάρλετ, μια κακομαθημένη κόρη γαιοκτήμονα, η πιο όμορφη της επαρχίας όπου καλείται να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες του πολέμου και να φροντίσει όλη την οικογένεια της... Κάνει τρομερά λάθη όμως και χάνει την πραγματική αγάπη της.... Αλλά στο τέλος αφήνει μια σπίθα ελπίδας....Το προτείνω σε όλους είναι τέλειο!!!!"

Το έχω στην αγγλική του έκδοση αλλά είναι ακόμη στο ράφι...

"και σημερα το κοριτσι με το σκουλαρικι"

Είναι τόσο ενδιαφέρον όσο λέγεται? Έχω δει μόνο την ταινία και, αν και ωμή, μου φάνηκε καλή...

"Και ο χορος των ψυχων λεει για τις ψυχες πως μεταφερονται σε αλλες ζωες κλπ...Πολυ ωραιο μεχρι τωρα για μενα!!:)"

Η Αγκάθα Κρίστι είναι εγγύηση οπότε δε θα ρωτήσω τίποτε άλλο;). Αλλά ο χορός των ψυχών ακούγεται λιγάκι βαρύς..Δεν είμαι σίγουρη για τα βιβλία που πραγματεύονται μεταφυσικά θέματα..:confused:

Πάντως θα αναζητήσω τους τίτλους!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Αυτην την περιοδο διαβαζω το ''Η μουσικη του κοσμου''!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notebook___ΑΡΚΑς

Νεοφερμένος

Ο ο βιολιστης της στεγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αυτην την περιοδο διαβαζω το ''Η μουσικη του κοσμου''!!!!:P
πολυ ενδιαφερον το βιβλιοο....διαβασα την περιγραφη του...!!
αλλα δεν νομιζω να εχει και καμια μεγαλη συμμασια με την μουσικη??? γενικαα???εεε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Φαλατσι Οριανα-Γράμμα σε ένα παιδί που δε γεννήθηκε ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Το Κουρδιστό Πορτοκάλι
Anthony Burgess
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
great expectations, charles dickens, ειναι πολυ καλο βιβλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darth_Bunny

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
The Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top