Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
Διαβάζω το Δέκα ετών διαζευγμένη ... καλούτσικο είναι..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Διαβάζω το Δέκα ετών διαζευγμένη ... καλούτσικο είναι..!!!
αααα το χω ακουσει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
αααα το χω ακουσει...:)
haha το παράξενο θα ήταν άμα δεν το είχες ακούσει;).. έχω βαρεθεί να το βλέπω στις διαφημίσεις.. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
με πηρε τηλ πριν απο λιγο ενας δημοσιογραφος και μου ειπε οτι κερδισα το νεο βιβλιο της κικης δημουλα οποτε αυτο θα διαβασω αμεσως μετα.
για την ωρα διαβαζω κατι για να περναει η ωρα:Αγκαθα Κριστυ :το μυστηριο του σιτταφορντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
με πηρε τηλ πριν απο λιγο ενας δημοσιογραφος και μου ειπε οτι κερδισα το νεο βιβλιο της κικης δημουλα οποτε αυτο θα διαβασω αμεσως μετα.
για την ωρα διαβαζω κατι για να περναει η ωρα:Αγκαθα Κριστυ :το μυστηριο του σιτταφορντ

Κικη Δημουλα; Απο ο,τι εχω ακουσει ειναι τρομερη. "Τα εύρετρα", μαλλον αυτο θα ειναι.

Τυχερηηηηηηη! Συγχαρητηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Neil Gaiman - American Gods. (Author's preferred text edition)

Δεν έχω λόγια, η γραφή του Gaiman είναι υπέροχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
haha το παράξενο θα ήταν άμα δεν το είχες ακούσει;).. έχω βαρεθεί να το βλέπω στις διαφημίσεις.. :P:P
χαχα δεν εχεις και αδικο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos01

Νεοφερμένος

Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
The Time Machine του G.Wells (1895)
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Time_Machine
το βιβλίο είναι μικρό και πολύ μπροστά από την εποχή του. Έχει ιδέες για τον 4διάστατο χωρο-χρόνο και τα ταξίδια στο χρόνο που είναι πολύ προχωρημένες και το πιο σημαντικό πριν ακόμα από τη δημοσίευση της σχετικότητας(1905) . Επίσης συναντάς θέματα φυσικής που δεν πιστεύεις ότι τα έχει πιάσει ο συγγραφέας...όπως π.χ την εξέλιξη του ήλιου σε ερυθρό γίγαντα και το παλιρροικό κλείδωμα της Γης. Έχουν γυριστεί δυο ταινίες το 1960 (αρκετά κοντά στο βιβλίο) και 2002 (καμία σχέση με το βιβλίο αλλά βλέπεται).
https://www.imdb.com/title/tt0054387/
https://www.hollywoodlostandfound.net/pictures/props/timemachine.jpg
https://www.imdb.com/title/tt0268695/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εγω εδω και μιαμιση λεπτα εχω κλεισει ενα χρονο που διαβαζω το βιβλιο "Η άνοδος της ασημαντότητας" του Κορνηλιου Καστοριαδη (παραλληλα με αλλα). Δεν εχω διαβασει κανενα αλλο βιβλιο τοσο αναλυτικα, ουτε σχολικο να ηταν. Τελειωνει ομως σε λιγο... :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
"Ολα σου τα'μαθα μα ξεχασα μια λεξη"!!!!!!!!!!! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιβλιο!!!!!!!!!! το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

Πολύ πολύ καλό. :thumbup:

Εγώ διαβάζω την Ιστορία Της Ασχήμιας με επιμέλεια του Ομπέρτο Έκο. Πολύ ενδιαφέρον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
"the lost symbol"(στα αγγλικα)-dan brown (δεν ειναι πολυ καλο ομως...) και μολις το τελειωσω θα αρχισω το "εγκλημα και τιμωρια"-φ.ντοστογιεφσκι και μετα βιβλια αρχιτεκτονικης(αν εχει κανεις κατι καλο υποψιν,ας μου πει!!!!)

Δεν είναι πολύ καλό?!Μάλλον πρέπει να το διαβάσεις στα Ελληνικά :P.Εγώ εκστασιάστικα!Ο Νταν Μπράουν είναι κορυφή.

υγ:ίσως είναι προτιμότερο να λες "εμένα δε μου αρέσει" γιατί το "δεν είναι καλό" είναι πολύ κατηγορηματικό και αποτρέπει τους άλλους χωρίς λόγο!φιλικά πάντα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Δεν είναι πολύ καλό?!Μάλλον πρέπει να το διαβάσεις στα Ελληνικά :P.Εγώ εκστασιάστικα!Ο Νταν Μπράουν είναι κορυφή.

υγ:ίσως είναι προτιμότερο να λες "εμένα δε μου αρέσει" γιατί το "δεν είναι καλό" είναι πολύ κατηγορηματικό και αποτρέπει τους άλλους χωρίς λόγο!φιλικά πάντα :redface:


να διορθωσω λοιπον αυτα που ειπα...δεν το θεωρω καλο για τα δεδομενα του Ν.Μ.!!!κατα αλλα δεν παυει να ειναι ενα φανταστικο θριλερ(σε γενικες γραμμες)...υπαρχουν κεφαλαια τα οποια πραγματικα σε κανουν να μην μπορεις να το αφησεις κατω...υπαρχουν ομως αλλα που απλα σε ξενερωνουν...εγω προσωπικα δεν εκστασιαστηκα(πιο πολυ γιατι το συγκρινω με τα προηγουμενα βιβλια του)..οταν το τελειωσα αναρωτηθηκα: "τι?αυτο ηταν?"...ασε που ο κακος της υποθεσης δεν ελεγε και πολλα...;p πολλα πλαγια γραμματα(εσυ που το διαβασες καταλαβαινεις τι λεω),ελλειματικοι διαλογοι,προβλεψιμο σε καποια σημεια(παντα προσωπικη γνωμη) και λιγο κλισε,δεν νομιζεις?παρ'ολα αυτα,εγω μενω παντα εκπληκτος απο το γεγονος οτι βρισκει αυτες τις λεπτομερειες στην ιστορια και δημιουργει πλοκη που αλλοι συγγραφεις ουτε στα ονειρα τους δεν θα μπορουσαν να φανταστουν...απο περιεργεια,εχεις διαβασει αλλα του Ν.Μ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
να διορθωσω λοιπον αυτα που ειπα...δεν το θεωρω καλο για τα δεδομενα του Ν.Μ.!!!κατα αλλα δεν παυει να ειναι ενα φανταστικο θριλερ(σε γενικες γραμμες)...υπαρχουν κεφαλαια τα οποια πραγματικα σε κανουν να μην μπορεις να το αφησεις κατω...υπαρχουν ομως αλλα που απλα σε ξενερωνουν...εγω προσωπικα δεν εκστασιαστηκα(πιο πολυ γιατι το συγκρινω με τα προηγουμενα βιβλια του)..οταν το τελειωσα αναρωτηθηκα: "τι?αυτο ηταν?"...ασε που ο κακος της υποθεσης δεν ελεγε και πολλα...;p πολλα πλαγια γραμματα(εσυ που το διαβασες καταλαβαινεις τι λεω),ελλειματικοι διαλογοι,προβλεψιμο σε καποια σημεια(παντα προσωπικη γνωμη) και λιγο κλισε,δεν νομιζεις?παρ'ολα αυτα,εγω μενω παντα εκπληκτος απο το γεγονος οτι βρισκει αυτες τις λεπτομερειες στην ιστορια και δημιουργει πλοκη που αλλοι συγγραφεις ουτε στα ονειρα τους δεν θα μπορουσαν να φανταστουν...απο περιεργεια,εχεις διαβασει αλλα του Ν.Μ???

Έχω διαβάσει των Κώδικα Ντα Βίντσι και το Illuminati,δηλαδή τα πιο δημοφιλή βιβλία του αλλά θα ήθελα να διαβάσω και άλλα του.Εμένα γενικά μου άρεσε γιατί τα πρόσωπα ήταν άρτια ανεπτυγμένα(προσωπικότητες,εμφάνιση),φοβερές εικόνες,δράση,ατμόσφαιρα και πάνω απ'όλα ίσως με εξίταρε το γεγονός ότι μιλούσε για πραγματικές επιστήμες που σε μας εδώ δεν είναι πολύ γνωστές (σε εμένα προσωπικά-μιλάω γι'αυτό που ασχολείται η Κάθριν) αλλά και ότι ίσως αυτά που γράφει κρύβουν αλήθειες.Ξέρεις,ότι όλα στην Ουάσινγκτον είναι χτισμένα όχι τόσο τυχαία.Με δυσκόλεψε λίγο γιατί σε πολλά σημεία δεν ήξερα για ποιο πράγμα μιλάει (καλά είδες που έχει βγει οδηγός για το συγκεκριμένο βιβλίο; )αλλά εντάξει είχε πολλές παραπομπές.Ίσως το τέλος ήταν ας πούμε κλισέ,όλο το δράμα,αλλά εγώ δεν είχα σκεφτεί ότι θα εξελισσόταν έτσι :redface: (αν και ίσως θα έπρεπε).Πάντως ο Νταν ξέρει πολλά για τους μασσώνους.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Ο Ντάν Μπράουν είναι μια "αρπαχτή" φούσκα στο χρηματιστήριο του βιβλίου. :hmm:Μασονία και μυστικισμός φτηνού επιπέδου..

Αυτήν την περίοδο διαβάζω βιβλία για την εξεταστική αλλά και τον Αλχημιστή του Κοέλο :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Το "ΟΧΤΩ" της Katherine Neville. Είναι φανταστικό!

Eίναι όντως τέλειο. Το έχω διαβάσει και θα ήθελα να το ξαναδιαβάσω..:D :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ο Ντάν Μπράουν είναι μια "αρπαχτή" φούσκα στο χρηματιστήριο του βιβλίου. :hmm:Μασονία και μυστικισμός φτηνού επιπέδου..

Αυτήν την περίοδο διαβάζω βιβλία για την εξεταστική αλλά και τον Αλχημιστή του Κοέλο :popcorn:


Ο Αλχημιστης ειναι ωραιο βιβλιο???θελω πολυ να το διαβασω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ο Μπραουν, περα απο τα 3 βιβλια με πρωταγωνιστη τον Ρομπερτ Λανγκτον, εχει βγαλει και αλλα 2 με τελειως διαφορετικη θεματολογια.Αυτα κατα τη γνωμη μου ειναι και τα καλυτερα του αλλα και τα υπολοιπα(Illuminati,Κωδικας Da Vinci,Το Χαμενο Συμβολο) διαβαζονται ευχαριστα.

Δεν ξερω αν η επιτυχια του αποτελει "φουσκα" που με τον καιρο θα σκασει.Η αληθεια ειναι οτι εγινε γνωστος στο ευρυ κοινο απο την μια μερα στην αλλη με τον Kωδικα Da Vinci λογω του αμφιλεγομενου περιεχομενου του, αλλα δεν θα μου κανει εντυπωση αν κρατησει μεγαλο μερος των θαυμαστων του.Γραφει καλα, τα βιβλια του κρατανε το ενδιαφερον αμειωτο στη μεγαλυτερη εκταση τους και οτι πρεπει για να περασει η ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Ο Αλχημιστης ειναι ωραιο βιβλιο???θελω πολυ να το διαβασω!!!

Ναι. Ωραίο και ενδιαφέρον φαίνεται μέχρι ώρας. Ασχολείται με λίγο φιλοσοφικά μηνύματα που αφορούν την ζωή κάθε ανθρώπου (π.χ. τον προσωπικό μύθο του κάθε ανθρώπου, τους στόχους που θέτει στην ζωή ο κάθε άνθρωπος,...κτλ)...και είναι ωραίο διότι σε κάνει να δεις κάποια πράγματα της ζωής με άλλο μάτι. Κλασικός Κοέλο. Τα μηνύματα που περνάει διοχετεύονται μέσω της δράσης του κεντρικού ήρωα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Ο Μπραουν, περα απο τα 3 βιβλια με πρωταγωνιστη τον Ρομπερτ Λανγκτον, εχει βγαλει και αλλα 2 με τελειως διαφορετικη θεματολογια.Αυτα κατα τη γνωμη μου ειναι και τα καλυτερα του αλλα και τα υπολοιπα(Illuminati,Κωδικας Da Vinci,Το Χαμενο Συμβολο) διαβαζονται ευχαριστα.

Δεν ξερω αν η επιτυχια του αποτελει "φουσκα" που με τον καιρο θα σκασει.Η αληθεια ειναι οτι εγινε γνωστος στο ευρυ κοινο απο την μια μερα στην αλλη με τον Kωδικα Da Vinci λογω του αμφιλεγομενου περιεχομενου του, αλλα δεν θα μου κανει εντυπωση αν κρατησει μεγαλο μερος των θαυμαστων του.Γραφει καλα, τα βιβλια του κρατανε το ενδιαφερον αμειωτο στη μεγαλυτερη εκταση τους και οτι πρεπει για να περασει η ωρα.

Για να περνάει η ώρα καλός είναι. Προσωπικά θέλω το βιβλίο να μου δώσει κάποιο κοινωνικό μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Αυτή την περίοδο διαβάζω το Εγχειρίδιο Βλακείας του Διονύση Χαριτόπουλου. Είναι ευχάριστο ανάγνωσμα για την παραλία. Η αλήθεια είναι πως το περίμενα κάπως καλύτερο. Πίστευα πως θα είναι περισσότερο χιουμοριστικό, αλλά μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε σε αυτό τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top