Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
...νομιζω οτι ειναι αρκετα δυσνοητο!Ασε που μετα τις πανελλαδικες δε εχω καμια ορεξη να διαβαζω βιβλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι ότι δεν είναι από τα "εύκολα" βιβλία αλλά αν σου αρέσει το μυστήριο, η περιπέτεια και συγχρόνως οι ιστορικές πληροφορίες, είναι ότι πρέπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
planet 3(γερμανικα)pfff και τα βαριεμαιιιιι,..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Τελειώνω το χαμένο σύμβολο και θα αρχίσω το μόνη ξανά δεν θα σε αφήσω του Γιάννη Αγραφιώτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
ο στρατιοτης της ομιχλης πολυ καλο μιλα για τους ολυμπιους και εχει και καποια ιστορικα γεγονοτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το ζωντανό σύμπαν του Κρις Ίμπι
The living Cosmos Chris Impey

Ένα βιβλίο για την αστροβιολογία και την ζωή στο σύμπαν..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
οι προφητειες του νοστραδαμου :P
του μαριο ρεντινγκ
μυθιστορημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
τα πουλια πεθαινουν τραγουδωντας τησ Colleen ΜcCullough
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
"Ολα σου τα'μαθα μα ξεχασα μια λεξη"!!!!!!!!!!! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιβλιο!!!!!!!!!! το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
"Ολα σου τα'μαθα μα ξεχασα μια λεξη"!!!!!!!!!!! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιβλιο!!!!!!!!!! το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!

ξεκινησα να το διαβαζω αλλα το βρηκα πλ βαρετο αν και σαν θεμα μου αρεσε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
"the lost symbol"(στα αγγλικα)-dan brown (δεν ειναι πολυ καλο ομως...) και μολις το τελειωσω θα αρχισω το "εγκλημα και τιμωρια"-φ.ντοστογιεφσκι και μετα βιβλια αρχιτεκτονικης(αν εχει κανεις κατι καλο υποψιν,ας μου πει!!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
"Ολα σου τα'μαθα μα ξεχασα μια λεξη"!!!!!!!!!!! ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ βιβλιο!!!!!!!!!! το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!
Ωραίος τίτλος! Μπορείς να μας πεις σε ποια κατηγορία ανήκει, συγγραφέα κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ωραίος τίτλος! Μπορείς να μας πεις σε ποια κατηγορία ανήκει, συγγραφέα κτλ;
ειναι μυθιστορημα και εχει παρει βραβειο αναγνωστων το 2008:) ειναι του Δημητρη Μπουραντα εκδοσεις Πατακη

ξεκινησα να το διαβαζω αλλα το βρηκα πλ βαρετο αν και σαν θεμα μου αρεσε.....
αααα εμενα μου αρεσει πολυ...στην αρχη οντως μπορει να ειναι βαρετο (αν και δεν το βρηκα) αλλα περναει σημαντικα μηνυματα!!! μου αρεσει πολυ η πλοκη του και υπαρχει συνεχης εξελιξη των γεγονοτων κατι που το κανει αρκετα ενδιαφερον κατα τη γνωμη μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Crown

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το Τελευταίο Θεώρημα του Φερμά - Simon Singh. Πρόσφατα διάβασα και το Logicomix του Απ. Δοξιάδη. Ένα γκράφικ νόβελ που περιγράφει μια συναρπάστικη, πολυεπίπεδη διανοητική περιπέτεια της Λογικής.
"Τα μαθηματικά ποτέ δεν ήταν τόσο συναρπαστικά, πριν το LOGICOMIX!" Alex Bellos, GUARDIAN
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
θα σε βρω ξανα ( a place called here) της Cecilia ahern:D:clapup:
ασχετος ο ελληνικος τιτλος σε σχεση με τον αγγλικο το ξερω και εγω παραξενευτικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
θα σε βρω ξανα ( a place called here) της Cecilia ahern:D:clapup:
ασχετος ο ελληνικος τιτλος σε σχεση με τον αγγλικο το ξερω και εγω παραξενευτικα :P
ο τίτλος του πρωτοτύπου δε συμπίπτει πάντα με εκείνον της μετάφρασης:) μετάφραση δεν είναι απλά μεταφράζω λέξεις μία προς μία αλλα μεταφέρω το νόημα που περνά ο συγγραφέας μέσω του τίτλου στον αντίστοιχο ελληνικο, προσπαθώντας να δημιουργήσει τα ίδια συναισθήματα...αυτο είναι λογοτεχνία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ναι δεν το ειπα για αυτο εγω ηξερα τον αγγλικο τιτλο και πηγα σε ενα βιβλιοπωλειο να το ζητησω και δεν ειχαν ιδεα ποιον ηταν και το εψαξα στο διαδικτυο για να καταφερω να τους το εξηγησω:P
(εμμ και ξερω τι ειναι λογοτεχνια φετος αποφοιτησα απο το λυκειο και ημουν θεωρητικη...η λογοτεχνια ηταν το αγαπημενο μου μαθημα μετα τα αρχαια...:))
ευχαριστω για την διευκρινυση παντως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ναι δεν το ειπα για αυτο εγω ηξερα τον αγγλικο τιτλο και πηγα σε ενα βιβλιοπωλειο να το ζητησω και δεν ειχαν ιδεα ποιον ηταν και το εψαξα στο διαδικτυο για να καταφερω να τους το εξηγησω:P
(εμμ και ξερω τι ειναι λογοτεχνια φετος αποφοιτησα απο το λυκειο και ημουν θεωρητικη...η λογοτεχνια ηταν το αγαπημενο μου μαθημα μετα τα αρχαια...:))
ευχαριστω για την διευκρινυση παντως:P
ελα βρε σιγα...;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
:P:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top