Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ρε Γιάννη,κουράστηκα και μόνο που τα είπες όλα αυτά:xixi:
Έχω διαβάσει την τριλογία,ήταν καλή εννοείται,αλλά σε κάποια σημεία με κούραζε...Αλλά άξιζε τον κόπο!

Εμ, όλα τα ωραία κατά κανόνα είναι και δύσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tassosg_1

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Stephen king / Dan Brown διαβάζει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ο ήχος του ακάλυπτου της Κάλλια Παπαδάκη,φοβερό για όσους δεν είναι φαντασιόπληκτοι αλλά ρεαλιστές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Stephen king / Dan Brown διαβάζει κανείς?
Ευτυχώς πριν να βγει η ταινία είχα προλάβει να διαβάσω το Illuminati το οποίο μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον αλλά ως μια απλή περιπέτεια όχι τίποτα εξαιρετικό. Είχα διαβάσει πριν από δύο χρόνια περίπου το "Πράσινο Μίλι" και τολμώ να πω ότι το βιβλίο ήταν ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο από την ταινία, αν και για ταινία βασισμένη σε βιβλίο ήταν καλούτσικη. Πρόσφατα άρχισα στα Γερμανικά το Sakrileg το οποίο είναι... ο Κώδικας Ντα Βίντσι!
Αυτό το διάστημα είμαι μεταξύ πολλών αλλά τελικά κατέληξα στο "Η ζωή εν τάφω" του Στρατή Μυριβήλη. Λόγω περιορισμένου χρόνου δεν μπορώ να διαβάσω όσα θα ήθελα αλλά κι αυτά καλά είναι, τι να κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Stephen king / Dan Brown διαβάζει κανείς?
Λοιπόν,

Νταν Μπράουν δεν διαβάζω και ούτε πρόκειται...
Αλλά Στέφεν κινγκ,ναι φυσικά και διαβάζω...
Ποιά έχω διαβάσει;
Το κινητό-Μου άρεσε πολύ αν και πολλοί λένε ότι δεν ήταν το καλύτερο του κλπ.Αλλά εμένα μου άρεσε αρκετά!
Ντεσπερέϊσον-Καταπληκτικό βιβλίο,το συστήνω ανεπιφύλαχτα!Το διάβασα σε μια μέρα,αν και είναι 630 σελίδες!
Το Αυτό-Ε,τι να πω;Ένα τεράστιο βιβλίο,απ'όλες τις απόψεις...Μου πήρε αρκετές μέρες βέβαια,αλλά άξιζε...
Νεκρή ζώνη-Πολύ καλό βιβλίο,αλλά δεν ξετρελάθηκα και τόσο!
Πράσινο Μίλι-Εντάξει,τι να πει κανείς;Καταπληκτικό βιβλίο,διαφορετικό απο ότι συνήθως γράφει ο Κινγκ!Το συστήνω...
Τελευταία έξοδος:Ρίτα Χέϊγουορθ-Δεν έχω να πω και τίποτα!Το βιβλίο καταπληκτικό,όπως και η ταινία!Αν και είναι μικρό βιβλίο,είναι μια πολύ καλή ιστορία...
Κούτζο-Δεν μου άρεσε τόσο,αλλά είχε αρκετές ιδέες...
Το φυλαχτό-Πολύ καλό βιβλίο.
Το μαύρο σπίτι-Επίσης καλό βιβλίο.
Μόλις σήμερα,αγόρασα το Κοράκι(The Stand).Είναι ένα τεράστιο βιβλίο(957 σελίδες)και απ'όσο έχω ακούσει,είναι απο τα καλύτερα του Κινγκ,μαζί με το "Λάμψη" και το "Σάλεμ'ς Λοτ".Θα το διαβάσω και θα σας πω την γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tassosg_1

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λοιπόν,

Νταν Μπράουν δεν διαβάζω και ούτε πρόκειται...
Αλλά Στέφεν κινγκ,ναι φυσικά και διαβάζω...
Ποιά έχω διαβάσει;
Το κινητό-Μου άρεσε πολύ αν και πολλοί λένε ότι δεν ήταν το καλύτερο του κλπ.Αλλά εμένα μου άρεσε αρκετά!
Ντεσπερέϊσον-Καταπληκτικό βιβλίο,το συστήνω ανεπιφύλαχτα!Το διάβασα σε μια μέρα,αν και είναι 630 σελίδες!
Το Αυτό-Ε,τι να πω;Ένα τεράστιο βιβλίο,απ'όλες τις απόψεις...Μου πήρε αρκετές μέρες βέβαια,αλλά άξιζε...
Νεκρή ζώνη-Πολύ καλό βιβλίο,αλλά δεν ξετρελάθηκα και τόσο!
Πράσινο Μίλι-Εντάξει,τι να πει κανείς;Καταπληκτικό βιβλίο,διαφορετικό απο ότι συνήθως γράφει ο Κινγκ!Το συστήνω...
Τελευταία έξοδος:Ρίτα Χέϊγουορθ-Δεν έχω να πω και τίποτα!Το βιβλίο καταπληκτικό,όπως και η ταινία!Αν και είναι μικρό βιβλίο,είναι μια πολύ καλή ιστορία...
Κούτζο-Δεν μου άρεσε τόσο,αλλά είχε αρκετές ιδέες...
Το φυλαχτό-Πολύ καλό βιβλίο.
Το μαύρο σπίτι-Επίσης καλό βιβλίο.
Μόλις σήμερα,αγόρασα το Κοράκι(The Stand).Είναι ένα τεράστιο βιβλίο(957 σελίδες)και απ'όσο έχω ακούσει,είναι απο τα καλύτερα του Κινγκ,μαζί με το "Λάμψη" και το "Σάλεμ'ς Λοτ".Θα το διαβάσω και θα σας πω την γνώμη μου...

Σου προτείνω απο King επίσης Νυχτερίτες, πολύ καλο... Και απο τα καλύτερα του, Αϋπνία... Και ο Brown έχει βγάλει καλά βιβλία, και μερικά χωρις θρησκευτικό περιεχόμενο... Προσωπικά, μου αρέσει πάρα πολύ ο Αρκτικός Κύκλος... Αλλα κακά τα ψέματα, σαν το Illuminati βιβλία δεν βγαίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Απ'όσα έχω ακούσει,το Αϋπνία,όσοι το έχουν διαβάσει,δεν μπορούν να κοιμηθούν μετά,για λίγο καιρό...
Πάντως το καλύτερο του έργο είναι η σειρά "Ο μαύρος πύργος"...Αλλά δεν έχω μπεί στον κόπο να το διαβάσω...
Είναι και 7 τόμοι και πάρα πολλές σελίδες ο κάθε τόμος...
Εγώ πάντως προτείνω το "Καλλίστο" του Τόρστεν Κρολ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγώ πάλι,έχω τελειώσει το 'Τελευταίο Κρασί ' της Μαίρι Ρενώ και έχω αρχίσει τον 'Ήρεμο Ντον' του Σόλοχοφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Τελειώνω το 'Μαύρο Σπίτι' και θα ξεκινήσω να διαβάζω το 'Ο γρίφος του ψηφιδωτού' σε κάποιες μέρες. Ωραίο πρέπει να είναι...:xixi:


Κοίταξα στο ίντερνετ, μοιάζει με αυτά που με ενδιαφέρουν. Αν δεν είναι ωραίο....:attack::xixi::xixi:
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
στον αγώνα για το ψωμί-ντεμπορα ελλις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ελπιζω πως εραγκον εχουμε διαβασει ολοι και δεν εχουμε πεσει στην παγιδα της χαζοταινιας του ε? :D
παντως πολυ του τρομου σας βρισκω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Ρόμπερτ Αλεξάντερ-Ρασπούτιν ο πατέρας μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Όταν οι άγγελοι πέθαιναν στη Σμύρνη
Ο Βενιζέλος και η εποχή του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μπορεί. Αρχίζουμε με Σιλμαρίλλιον. Συνεχίζουμε με παιδιά του Χούριν για να εμβαθύνουμε στη συγκεκριμένη ιστορία. Μετά με Χόμπιτ και τέλος με την Τριλογία. Πάντα δίπλα μας το βιβλίο των Ατελείωτων Ιστοριών. Εγώ έτσι τα διάβασα και τα διαβάζω. Τώρα θέλω να διαβάσω τις Επιστολές του, όπου μπορείς να μάθεις πολλά για το έργο του και τους χαρακτήρες του έργου του.

Ωπ! Μάλλον με παρεξήγησες. Όταν είπα: ''Μπορεί να διαφέρει ο τρόπος που διαβάζουμε τα βιβλία'' φυσικά δεν εννοούσα τη σειρά που τα διαβάζουμε - αν και πάλι διαφωνώ με αυτή που ανέφερες :xixi:. Όπως κι αν έχει όμως η σειρά που θα τα διαβάσει κάποιος είναι καθαρά δικό του θέμα, δε μπορώ να πω κάτι πάνω σε αυτό. Θα μπορούσα ίσως μόνο να προτείνω, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας. Μιλούσα για τον τρόπο που γίνεται η ανάγνωση των βιβλίων. Γιατί είσαι πραγματικά ο πρώτος σοβαρός αναγνώστης του Tolkien που συναντώ ο οποίος δεν τα βρίσκει δύσκολα και κουραστικά αναγνώσματα, όσο κι αν πραγματικά αξίζουν τον κόπο. Θα μου πεις οι άνθρωποι διαφέρουν. Καλώς. Απλά μου φάνηκε παράξενο ό,τι είπες και ίσως να βιάστηκα να το αποδώσω στον τρόπο που τα διαβάζεις. Ok. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Απλά, ο τρόπος που αναφέρομαι σ' αυτά είναι κάπως ενθουσιώδης. Πολύ ενθουσιώδης, πάρα πολύ ενθουσιώδης τολμώ να πω. Καμιά φορά εκνευριστικά ενθουσιώδης. Για 'μένα ναι, δεν είναι κουραστικά. Όλα τ' άλλα που λέω κατά καιρούς, είναι στα πλαίσια του πειράγματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Και πολύ καλά κάνεις. Απλά ξέρεις, είναι σαν να μου λες: ''Μου αρέσει το αντικείμενο της σχολής μου και φυσικά όλα τα μαθήματά της και γι' αυτό το διάβασμα για τις εξεταστικές δεν είναι κουραστικό.'' Κάπως έτσι. Όμως και πάλι το δέχομαι μιας και είναι άποψή σου. :iagree:

Υ.Γ. Καλά θα κάνεις να οριοθετήσεις κάπως την καυστική σου πλάκα μιας και, εγώ τουλάχιστον, πολλές φορές δεν καταλαβαίνω πότε μιλάς σοβαρά και πότε όχι :xixi:. Ή τουλάχιστον να σκεφτείς ένα τρόπο να ξεχωρίζουν. Αλλά τι λέω, τότε δε θα 'ναι καυστική ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Και πολύ καλά κάνεις. Απλά ξέρεις, είναι σαν να μου λες: ''Μου αρέσει το αντικείμενο της σχολής μου και φυσικά όλα τα μαθήματά της και γι' αυτό το διάβασμα για τις εξεταστικές δεν είναι κουραστικό.'' Κάπως έτσι. Όμως και πάλι το δέχομαι μιας και είναι άποψή σου. :iagree:

Το έργο του Tolkien, είναι όντως κουραστικό, και μεγάλο, και απαιτεί χρόνο να το κατανοήσεις και να το διαβάσεις σε βάθος. Υπάρχουν πάρα πολλά βιβλία που έχουν γραφτεί γι αυτό, πάρα πολλοί ιστότοποι που μπορείς να ψάξεις διάφορα. Έχεις δίκιο. Είναι κουραστικό. Όταν πρωτοδιάβασα το Σιλμαρίλλιον, κόλλησα στις 5 πρώτες σελίδες για καμιά ώρα (ΑΪΝΟΥΛΙΝΤΑΛΗ - Η μουσική των Άινουρ). Απλά, όσο κι αν γκρινιάζεις για κάτι, όσο κι αν σε κουράζει, ακόμα κι αν καμιά φορά απελπίζεσαι, αν σ' αρέσει και το αγαπάς, πάντα στο τέλος σε αποζημιώνει, τόσο, που ξεχνάς ότι σε παίδευσε. Ό,τι λέω, το λέω πάνω στον ενθουσιασμό μου λοιπόν. Μετά από καιρό-και κάποιες αναγνώσεις ακόμα :P-θα με καταλάβεις. Βέβαια, με 'μένα συμβαίνει και τ' άλλο. Πιστεύω-αν και θα ξεφύγουμε λίγο από τον σκοπό του παρόντος΄ απλά είναι απαραίτητο να το τονίσω για να δικαιολογήσω τον όρο "ενθουσιώδης"-ότι πρωταρχικός σκοπός της τέχνης, οποιασδήποτε μορφής της, είναι να σε ταξιδεύει, να σε γεμίζει ιδέες και συναισθήματα, να σε κάνει να ονειρεύεσαι τόπους που δεν έχεις πάει ποτέ. Ε, για 'μενα λοιπόν, γι αυτόν ακριβώς τον λόγο το έργο του Tolkien δε με κουράζει. Γιατί με ταξιδεύει σε κάτι που δε θα μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα απ' ό,τι το κάνει εκείνος. Με ξεκουράζει.

ΥΓ1. Μέσω ενός πληκτρολογίου δυστυχώς, δε μπορώ να κάνω πολλά. :P
ΥΓ2. Όχι, δεν τελείωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Την ελληνική λογοτεχνία δεν την αλλάζω με τίποτα...! Τα βιβλία που ακολουθούν, είναι όσα έχω διαβάσει από τον Ιανουάριο και μετά και βρίσκονται σε σειρά προτίμησης:
1.ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ~ Πασχαλία Τραυλού
2.ΦΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ ~ Πασχαλία Τραυλού
3.ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ~ Χρυσηίδα Δημουλίδου
4.Ο ΒΙΟΛΟΝΙΣΤΑΣ ~ Κώστας Καρακάσης
5.ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ~ Ζυράννα Ζατέλη
6.ΕΡΩΤΑΣ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ ~ Λένα Μαντά
7.ΟΙ ΑΕΤΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ~ Γιώργος Πολυράκης
8.ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ~ Λένα Μαντά
9.ΧΑΜΕΝΟ ΧΤΕΣ ~ Αναστασία Καλλιοντζή
10.ΣΟΥΙΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ~ Χρυσηίδα Δημουλίδου
11.ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ~ Μαρία Τζιρίτα ---------> Απαίσιο..>!

Τα βιβλία με νούμερο 1/2/3/4/6/7/8/11 κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Ψυχογιός.

Το 9 κ το 10 κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Λιβάνης.

Το 5 κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Καστανιώτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Την ελληνική λογοτεχνία δεν την αλλάζω με τίποτα...! Τα βιβλία που ακολουθούν, είναι όσα έχω διαβάσει από τον Ιανουάριο και μετά και βρίσκονται σε σειρά προτίμησης:
ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ~ Πασχαλία Τραυλού
ΦΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ ~ Πασχαλία Τραυλού
ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ~ Χρυσηίδα Δημουλίδου
Ο ΒΙΟΛΟΝΙΣΤΑΣ ~ Κώστας Καρακάσης
ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ~ Ζυράννα Ζατέλη
ΕΡΩΤΑΣ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ ~ Λένα Μαντά
ΟΙ ΑΕΤΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ~ Γιώργος Πολυράκης
ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ~ Λένα Μαντά
ΧΑΜΕΝΟ ΧΤΕΣ ~ Αναστασία Καλλιοντζή
ΣΟΥΙΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ~ Χρυσηίδα Δημουλίδου
ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ~ Μαρία Τζιρίτα ---------> Απαίσιο..>!
Τα βιβλία με νούμερο 1/2/3/4/6/7/8/11 κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Ψυχογιός.

Το 9 κ το 10 κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Λιβάνης.

Το 5 κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Καστανιώτης.


Tα 2 πρώτα,πραγματικά πολύ καλά.Μ' αρέσει πολύ η γραφή της Τραυλού...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Θα της το πω και θα χαρεί πολύ...! Η γραφή της πραγματικά υπέροχη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top