Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καλο ηταν, αλλα μετα απο 2 Dan Brown ειναι κουραστικο.:p
Λεω να αρχισω τον Χριστο που ξανασταυρωνεται του ξερετε-ποιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πιαστε τον Καζαντζακη γιατι χανομαστε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αυτή την περίοδο διαβάζω:
-Έρωτας σαν τη βροχη
-Λίγο πριν πεθάνω
-Αν ήταν όλα..αλλιώς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
διαβαζω τον παιχτη του ντοστογιεφσκι....καλο αλλα οχι τελειο....εχω διαβασει και καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών: Η Επιστροφή του Βασιλιά.
το κακο ειναι οτι εχοντας δει τις ταινιες ειναι ψιλοξενερα να τα διαβαζεις
διαβασε το σιλμαριλλιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnightsun

Νεοφερμένος

Η midnightsun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
the host -stephanie meyer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
το κακο ειναι οτι εχοντας δει τις ταινιες ειναι ψιλοξενερα να τα διαβαζεις
διαβασε το σιλμαριλλιον

Όχι απαραίτητα. Είναι όντως χαζομάρα να 'χεις δει τις ταινίες πριν γιατί το χαλούν το όλο πράγμα. Συνολικά όμως δε συγκρίνονται.

Και το Σιλμαρίλλιον, που ανέφερες, στο πρόγραμμα είναι. :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
αφου τελειωσα το χομπιτ-τολκιν,εχω αρχισει το σκοτεινο ποταμι-Dennis Lehane.ειμαι καπου στη μεση και φαινεται αρκετα καλο μεχρι στιγμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα. Είναι όντως χαζομάρα να 'χεις δει τις ταινίες πριν γιατί το χαλούν το όλο πράγμα. Συνολικά όμως δε συγκρίνονται.

Και το Σιλμαρίλλιον, που ανέφερες, στο πρόγραμμα είναι. :xixi:
διαβασε Dragonlance μετα, ειναι σαν το λορντ, μονο που ασχολειτε ποιο πολυ με τους χαρακτηρες τους ειδιους παρα τον κοσμο που κατοικουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χμμ έχω ακόμα αρκετά να διαβάσω πριν περάσω σε καινούρια βιβλία. Αφού τελειώσω με τον Άρχοντα σκέφτομαι να τον ξαναπιάσω άλλη μία από την αρχή, δίχως πρώτα να διαβάσω τα παραρτήματα, και αυτή τη φορά μαζί με το Χόμπιτ· και αυτό για να καλύψω τυχόν κενά στην ιστορία κ.λπ. Ύστερα θα μελετήσω τα παραρτήματα και από 'κει θα πάω στο Σιλμαρίλλιον. Για τα Παιδιά του Χούριν δε ξέρω ακόμα, φαντάζουν πολύ ''μακρινά'' όταν σκέφτομαι πόσα έχω να διαβάσω μέχρι τότε :P. Για να λέμε μάλιστα και την αλήθεια, τα βιβλία του Tolkien είναι κουραστικά αναγνώσματα, που απαιτούν χρόνο - για κάποιον σαφώς που θέλει να καταλάβει, όχι γι' αυτούς που θέλουν απλά να τα διαβάσουν.

Πάντως μετά τον Άρχοντα νομίζω θα διαβάσω το Dune του Herbert. Μια ξαδέρφη μου μου έκανε δώρο το τρίτο βιβλίο, τα Παιδιά του Ντιουν, και από τα λίγα που έχω διαβάσει μου φαίνεται πολύ καλό. Όπως και να 'χει όμως ευχαριστώ για την πρόταση. Θα το έχω υπ' όψιν μου κι αυτό. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Χμμ έχω ακόμα αρκετά να διαβάσω πριν περάσω σε καινούρια βιβλία. Αφού τελειώσω με τον Άρχοντα σκέφτομαι να τον ξαναπιάσω άλλη μία από την αρχή, δίχως πρώτα να διαβάσω τα παραρτήματα, και αυτή τη φορά μαζί με το Χόμπιτ· και αυτό για να καλύψω τυχόν κενά στην ιστορία κ.λπ. Ύστερα θα μελετήσω τα παραρτήματα και από 'κει θα πάω στο Σιλμαρίλλιον. Για τα Παιδιά του Χούριν δε ξέρω ακόμα, φαντάζουν πολύ ''μακρινά'' όταν σκέφτομαι πόσα έχω να διαβάσω μέχρι τότε :P. Για να λέμε μάλιστα και την αλήθεια, τα βιβλία του Tolkien είναι κουραστικά αναγνώσματα, που απαιτούν χρόνο - για κάποιον σαφώς που θέλει να καταλάβει, όχι γι' αυτούς που θέλουν απλά να τα διαβάσουν.

Πάντως μετά τον Άρχοντα νομίζω θα διαβάσω το Dune του Herbert. Μια ξαδέρφη μου μου έκανε δώρο το τρίτο βιβλίο, τα Παιδιά του Ντιουν, και από τα λίγα που έχω διαβάσει μου φαίνεται πολύ καλό. Όπως και να 'χει όμως ευχαριστώ για την πρόταση. Θα το έχω υπ' όψιν μου κι αυτό. :iagree:
Κοιτα τα βιβλια dragonlance διαβαζονται πολυ γρηγορα, τολκιν εχω διαβασει πολυ και εγω και τα μισα τα εχω σταματησει τα εχω ξαναρχισει, απο προσωπικη εμπειρια σου λεω να δοκιμασεις 1 βιβλιο μονο για αρχη, μονο μην κανεις την βλακεια που εκανα εγω και πειρα βιβλιο απο την μεση της ιστοριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
HarryPotter5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Αυτή την περίοδο διαβάζω:
-Έρωτας σαν τη βροχη
-Λίγο πριν πεθάνω
-Αν ήταν όλα..αλλιώς

το λιγο πριν πεθανω μολις το τελειωσα.Το ρουφηξα πραγματικα μεσα σε μια μερα.Σκετη απελπισια το θεμα και πολυ κλαμα αλλα πολυ καλογραμμενο βιβλιο.

Ναρκισσος και χρυσοστομος του Χερμαν Εσσε(καποιος ρωτησε)ειναι απο τα πιο γνωστα του βιβλια.Κυκλοφορει απο τις εκδοσεις Καστανιωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Χμμ έχω ακόμα αρκετά να διαβάσω πριν περάσω σε καινούρια βιβλία. Αφού τελειώσω με τον Άρχοντα σκέφτομαι να τον ξαναπιάσω άλλη μία από την αρχή, δίχως πρώτα να διαβάσω τα παραρτήματα, και αυτή τη φορά μαζί με το Χόμπιτ· και αυτό για να καλύψω τυχόν κενά στην ιστορία κ.λπ. Ύστερα θα μελετήσω τα παραρτήματα και από 'κει θα πάω στο Σιλμαρίλλιον. Για τα Παιδιά του Χούριν δε ξέρω ακόμα, φαντάζουν πολύ ''μακρινά'' όταν σκέφτομαι πόσα έχω να διαβάσω μέχρι τότε :P. Για να λέμε μάλιστα και την αλήθεια, τα βιβλία του Tolkien είναι κουραστικά αναγνώσματα, που απαιτούν χρόνο - για κάποιον σαφώς που θέλει να καταλάβει, όχι γι' αυτούς που θέλουν απλά να τα διαβάσουν.
Εσυ έχεις επιδοθεί για τα καλά σε μαραθώνιο Αρχοντα!:jumpy:
Ειναι όντως κουραστικά αναγνώσματα, θέλουν φιλότιμο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Χα! Ναι, περίπου. Όπως κι αν έχει είναι από τις ιστορίες που, όσο κουραστικές κι αν γίνονται σε σημεία, αξίζουν και με το παραπάνω τον κόπο. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Έχει διαβάσει κανείς το βιβλίο του Peter James,"Κάτω απο το χώμα";
Αν ναι,ήταν καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σκοτώστε το Ρόμελ, Στήβεν Πρεσφηλντ. Πρώτη φορά συγκινήθηκα σε τέλος βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Α,το έχω ξανακούσει το Σκοτώστε τον Ρόμελ...
Είναι καλό βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Διαβάζω το ''ΠΑΘΟΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ'' της Ζυράννα Ζατέλη...~ souper.~ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top