Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Το πάθος χιλιάδες φορές της Ζατέλη. Αργός ρυθμός και περίεργες οι διασυνδέσεις των γεγονότων (όπως άλλωστε και στο Και με το φως του λύκου επανέρχονται), αλλά μου αρέσει πολύ η γραφή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Το πάθος χιλιάδες φορές της Ζατέλη. Αργός ρυθμός και περίεργες οι διασυνδέσεις των γεγονότων (όπως άλλωστε και στο Και με το φως του λύκου επανέρχονται), αλλά μου αρέσει πολύ η γραφή της.

Μπορεί να είναι δύσκολη σαν συγγραφέας, αλλά βγάζει κάτι αριστουργήματα..!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μπορεί να είναι δύσκολη σαν συγγραφέας, αλλά βγάζει κάτι αριστουργήματα..!!!!:)

Προσωπικά, τη λατρεύω, είναι από τις αγαπημένες μου συγγραφείς. Και το Περσινή αρραβωνιαστικιά και το Και με το φως του λύκου επανέρχονται μου είχαν αρέσει πάρα πολύ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnightsun

Νεοφερμένος

Η midnightsun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Προσωπικά, τη λατρεύω, είναι από τις αγαπημένες μου συγγραφείς. Και το Περσινή αρραβωνιαστικιά και το Και με το φως του λύκου επανέρχονται μου είχαν αρέσει πάρα πολύ...:)

Ποιοι άλλοι Έλληνες σου αρέσουν;
------------------------------

στο μεταφραστικο ειμαι στη κερκυρα

ρώτησα γιατί δεν μπορούσα να φανταστώ ποια σχολή ζητάει από τους φοιτητές να διαβάσουν κατ' οίκον, λογοτεχνία..!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Book of tells - peter collett
Body language - allan peace
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Ποιοι άλλοι Έλληνες σου αρέσουν;

Έλληνες...χμ... Η Σώτη Τριανταφύλλου είναι αρκετά καλή, μου αρέσουν και κάποια της Παπαδάκη. Ο Καββαδίας, μεγάλη λατρεία, αν και έχω διαβάσει μόνο ένα πεζό, τη βάρδια,και ποιήματα. Βέβαια, υπάρχουν και οι κλασσικοί-Βενέζης, Παπαδιαμάντης, Καζαντζάκης (ο συγκεκριμένος, βέβαια, μου φαίνεται υπερβολικά διδακτικός και, ενώ σέβομαι το έργο του δεν μπορώ να πω ότι είναι στους αγαπημένους μου), Βιζυηνός. Μεγάλη αγάπη ο Ροΐδης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έχεις διαβάσει και το Μικρό Πρίγκιπα στα γαλλικά εεε; Το κατάλαβα από την υπογραφή σου...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η μυστηριώδης φλόγα της βασίλισσας Λοάνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Πάρα, μα πάρα πολύ καλό.!!!
κι εμενα μ αρεσε πολυ
για αρχάριους σαν εμενα είναι ότι πρεπει. Κανει δύσκολες εννοειες ευκολονοητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Έχεις διαβάσει και το Μικρό Πρίγκιπα στα γαλλικά εεε; Το κατάλαβα από την υπογραφή σου...:P

Νι, αν και πρώτα το διάβασα στα Ελληνικά. Τα γαλλικά μου δεν είναι και άψογα (κάθε άλλο)...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Kate*

Νεοφερμένος

Η *Kate* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Διαβασα και γω ξανα τον μικρο πριγκηπα πριν λιγο καιρο. Ειναι το αγαπημενο μου παιδικο βιβλιο. Επισης διαβασα την Χαραυγη,Χνοτα στο τζαμι και τα Αγρια Παιχνιδια...Πολυ ωραια και τα τρια.
Τωρα διαβαζω τον Ανθρωπο που μετραγε την αμμο. Μας το δωσαν απο το σχολειο και πρεπει να τ διβασουμε γιατι ειμαι στην Ομαδα του Θαλη και οι φιλοι του...Αρκετα ενδιαφερον αν και δν το περιμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Διαβασα και γω ξανα τον μικρο πριγκηπα πριν λιγο καιρο. Ειναι το αγαπημενο μου παιδικο βιβλιο. Επισης διαβασα την Χαραυγη,Χνοτα στο τζαμι και τα Αγρια Παιχνιδια...Πολυ ωραια και τα τρια.
Τωρα διαβαζω τον Ανθρωπο που μετραγε την αμμο. Μας το δωσαν απο το σχολειο και πρεπει να τ διβασουμε γιατι ειμαι στην Ομαδα του Θαλη και οι φιλοι του...Αρκετα ενδιαφερον αν και δν το περιμενα
Μα ο μικρος πριγκιπας δεν είναι παιδικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Kate*

Νεοφερμένος

Η *Kate* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τ περιεχομενο συμφωνω πως δεν ειναι παιδικο αλλα τους περισσοτερους που 8α ρωτησεις...ακομα και τα βιβλιοπωλεια...το κατατασουν στα παιδικα γ αυτο το ειπα...!
Για μενα δε ειναι παιδικο μιας και το περιεχομενο ειναι διαχρονικο και θα το διαβαζω οσο καιρος κι αν περασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnightsun

Νεοφερμένος

Η midnightsun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
τωρα διαβαζω το "η βερονικα αποφασιζει να πεθανει" του paulo coelho .μολις το τελειωσω λεω να δω και τη ταινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος-Σερρες

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Διαβάζω τον "Αρκτικό κύκλο" του Νταν Μπράουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Διαβάζω τον "Αρκτικό κύκλο" του Νταν Μπράουν.
Το διάβασα στο scribd αλλά δυστυχώς μου το κόβει στη μέση:mad:Φαίνεται καλό μέχρι εκεί που διάβασα αλλά το ψηφιακό οχυρό μου άρεσε πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Τα ΙΜΙΑ ,μολις χτες το ξεκινησα.

https://www.protoporia.gr/product_info.php/products_id/323054
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παυλος-Σερρες

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το διάβασα στο scribd αλλά δυστυχώς μου το κόβει στη μέση:mad:Φαίνεται καλό μέχρι εκεί που διάβασα αλλά το ψηφιακό οχυρό μου άρεσε πιο πολύ.

Θα συμφωνήσω μαζί σου.Μέχρι το σημείο που έχω διαβάσει είναι πολύ καλό αλλά το ψηφιακό οχυρό(τεχνολογικό θρίλερ για όσους δεν γνωρίζουν) είναι αρκετά καλύτερο.Γεωικώς πάντως όλα τα βιβλία του Νταν Μπράουν έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Διαβαζω τον κοσμο της σοφιας,ενα βιβλιο με αρκετο ενδιαφερον απο τη μεση και μετα κυριως αλλα και με αρκετη παροχη γνωσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top