Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,322 μηνύματα.
Ξεκίνησα να διαβάζω το Βορράς και Νότος της Ελίζαμπεθ Γκάσκελ. Κλασική ξένη λογοτεχνία. Η συγγραφέας πραγματεύεται τις αντιθέσεις ανάμεσα στον βιομηχανικό Βορρά και στον συντηρητικό Νότο, στη Βρετανία του 19ου αιώνα. Εμβλητικό, γλαφυρό και εύκολο στην ανάγνωση. Το συνιστώ! :thumbup:

Περιμένουμε εντυπώσεις!

Dimitris_Gr

New member

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ας μπω και εγώ στο θέμα!

Πριν λίγες ημέρες τελείωσα το 'Η Τελευταία Μπλόφα' (τιμιότατο βιβλίο για όποιον ασχολείται με τα κοινά και κυρίως με την πολιτική) και έχω αρχίσει τώρα το βιβλίο 'Αλχημιστής' επειδή έχω ακούσει τρομερές κριτικές.

Mind Traveller

New member

Η Mind Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ας μπω και εγώ στο θέμα!

Πριν λίγες ημέρες τελείωσα το 'Η Τελευταία Μπλόφα' (τιμιότατο βιβλίο για όποιον ασχολείται με τα κοινά και κυρίως με την πολιτική) και έχω αρχίσει τώρα το βιβλίο 'Αλχημιστής' επειδή έχω ακούσει τρομερές κριτικές.

Προσφατως διαβασα τον Αλχημιστη.Θα σε προικισει με μια διαφορετικη ματια για να αντιλαμβανεσαι τα πραγματα. Πολυ δυνατο βιβλιο.

Τωρα διαβαζω το "Ο δρόμος της ευτυχίας-Φύλλα πορείας ΙV" του Χόρχε Μπουκάι.. Στα φιλοσοφικα βιβλια θα το κατέτασσα,σε εκεινα της εσωτερικής αυτοβελτίωσης. Πραγματεύεται απλες καταστασεις της ζωης και πως μπορουμε να τις απλοποιησουμε καθως τεινουμε να πνιγομαστε σε μια κουταλια νερο και να τις γιγαντωνουμε. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.
1584963523990.png
Gustave Flaubert - "L' EDUCATION SENTIMENTALE - HISTOIRE D' UN JEUNE HOMME "

Top of the top!!!
΄Οποιος έχει χρόνο τώρα που έπεσαν οι ρυθμοί, αξίζει να το διαβάσει!

Τελευταία επεξεργασία:

Pangeos

Member

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Δημιουργική Γραφή στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Η νυχτερίδα, του Jo Nesbo. Με κράτησε από την πρώτη σελίδα, το προτείνω.

Συνημμένα

Λένω

Well-known member

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,662 μηνύματα.

Pangeos

Member

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Δημιουργική Γραφή στο Ελληνικό Ανοικτό Πανεπιστήμιο και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

Earendil

Member

Ο Earendil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Middle Earth-Ολα τα βιβλία .Ξεκαθάρα η καλύτερα σειρά βιβλίων που έχω διαβάσει.Τώρα ξαναδιαβάζω το Song of ice and Fire(Game of thrones) και αν έχω ελεύθερο χρόνο θα ξαναδιαβάσω το warcraft

Ermioni89

Active member

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Τι ωραίο θέμα συζήτησης ❤. Αυτό το καιρό διαβάζω διαφορά, δεν νομίζω βέβαια να τα ολοκληρώσω γιατί είναι και το διάβασμα της τρίτης λυκείου... Είχα ξεκινήσει τα ματωμένα χώματα της Διδώς Σωτηρίου, περί τυφλότητος του Σαραμάγκου, θα ξεκινήσω να διαβάζω τα απομνημονεύματα του Μακρυγιάννη, το χρονικό μιας ρευστής κοινωνίας Ουμπέρτο Έκο ( χρησιμεύει και πολύ στην έκθεση), τη μικρή ιστορία του κόσμου του Gombrich, μάλλον θα ξεκινήσω και το με μολύβι φαμπερ νούμερο δύο της
Άλκης Ζέη και τα άπαντα του Επίκουρου. Μάλλον θα διαβάζω 10 σελίδες τη μέρα από το καθένα, ή θα τα πάρω με τη σειρά.

Φινεύς

Active member

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας λολ :(

Χρήστες Βρείτε παρόμοια