Τοξικομανείς σε μέσα μαζικής μεταφοράς

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Πρεπει να καταλαβουμε πως οι τοξικομανεις ειναι αρρωστοι ανθρωποι.Οι περισσοτεροι δεν θα σου κανουν κακο χωρις λογο.Καποιος που σερνεται ζητωντας σου χρηματα δεν μπορει να σου επιτεθει ευκολα.Και εγω εχω τυχει σε εναν που ηρθε εκατσε διπλα μου και μου μιλαγε,αλλα συμπεριφερθηκα ψυχραιμα και κατεβηκα στην σταση μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγω μετακινούμαι σχεδόν πάντα με το 27 στη θεσσαλονίκη το οποίο περνάει από το ψυχιατρικό νοσοκομείο και από κέντρο απεξάρτησης στη σαυρούπολη.καλά το τι έχω πετύχει δε λέγεται!!ως πιο τρανταχτά περιστατικά αναφέρω έναν τοξικομανή ο οποίος προσπάθησε να ανέβει στο λεωφορείο σκαρφαλώνοντας ΑΠ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ!ένας άλλος τοξικομανής μέσα από το λεωφορείο τον εμπόδισε σπρώχνοντας τον για να χωθεί στη συνέχεια ο ίδιος στο παράθυρο και να πηδήξει έξω(αυτό ενώ το λεωφορείο είχε ήδη ξεκινήσει απ το φανάρι!)ο οδηγός φυσικά σταμάτησε και κατέβηκε να τους φωνάξει.αυτοί απάντησαν μα κάτι ασυναρτησίες και μετά έφυγαν.
από ψυχιατρικές περιπτώσεις το πιο παράξενο ήταν ένας που μιλούσε και φώναζε με δυο διαφορετικές φωνές(ήμουν και γυμνάσιο τότε απ τις πρώτες φορές που γύριζα βράδυ μόνος απ το κέντρο και τα χρειάστηκα για τα καλά:'()
γενικά πιστεύω ότι δεν είναι οι κατάλληλες περιπτώσεις για να δείξουμε τα ανθρωπιστικά μας αισθήματα(πχ να τους πλησιάσουμε,να τους μιλήσουμε κλπ).υπάρχουν ειδικοί που ξέρουν πως να τους φερθούν με το σωστό τρόπο.το καλύτερο είναι να είμαστε αδιάφοροι και να μη τους προκαλούμε.
φίλε και εδώ μια απ' τ ίδια, το 27 το χουμε κάνει δεύτερο σπίτι :P (μένω σταυρούπολη )στο συγκεκριμένο λεωφορείο, καθώς και στις στάσεις έξω από το ψυχιατρείο και απ' τις 2 πλευρές της οδού Λαγκαδά, βλέπεις πολύ συχνά αποστεωμένους ναρκομανείς...μέχρι στιγμής δεν μου 'χει κάνει κάποιος κακό αλλά με θλίβει αυτή η κατάσταση...μες στο λεωφορείο δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα αν συνέβαινε κάτι. επειδή δεν είμαι και ψύχραιμη, θα πανικοβαλλόμουν. μου χουν ζητήσει χρήματα, μερικές φορές δίνω. να μου μιλήσουν γενικά δεν έχει τύχει. συνήθως δεν μιλάνε μ'άλλους, ή μιλάνε με άλλους τοξικομανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
φίλε και εδώ μια απ' τ ίδια, το 27 το χουμε κάνει δεύτερο σπίτι :P (μένω σταυρούπολη )στο συγκεκριμένο λεωφορείο, καθώς και στις στάσεις έξω από το ψυχιατρείο και απ' τις 2 πλευρές της οδού Λαγκαδά, βλέπεις πολύ συχνά αποστεωμένους ναρκομανείς...μέχρι στιγμής δεν μου 'χει κάνει κάποιος κακό αλλά με θλίβει αυτή η κατάσταση...μες στο λεωφορείο δεν ξέρω πώς θα αντιδρούσα αν συνέβαινε κάτι. επειδή δεν είμαι και ψύχραιμη, θα πανικοβαλλόμουν. μου χουν ζητήσει χρήματα, μερικές φορές δίνω. να μου μιλήσουν γενικά δεν έχει τύχει. συνήθως δεν μιλάνε μ'άλλους, ή μιλάνε με άλλους τοξικομανείς...
και γω δίνω καμιά φορά.1 ευρώ δεν είναι τίποτα εδω δίνουμε αλλού κι αλλού.αλλά τις περισσότερες φορές απομακρύνομαι διακριτικά από εκεί που κάθονται.είναι άσχημο να τους βλέπεις σ αυτή την κατάσταση αλλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
παιδιά νομίζω ότι είναι αρκετά ευέξαμπτοι αν θυμώσουν γιατί λόγω ουσιών δεν ελέγχουν τα νεύρα τους!...και μπορούν να κάνουν βλακίτσες

πολλοί κρατάνε και ελαφρό οπλισμό (π.χ. σουγιά, πιστόλι) ...

Δεν είναι ευέξαπτοι βασικά,απλά έχουν πολύ λιγότερη συναίσθηση των πράξεών τους και βρίσκονται σε απελπιστική κατάσταση.Οι ουσίες όμως τους κάνουν πολύ αδύναμους,όπλα δεν κουβαλάνε και το μαχαίρι τους το παίρνεις εύκολα.Γενικότερα,ένας νορμάλ νεαρός 15+ χρονών,μπορεί άνετα να βάλει κάτω ένα πρεζάκι σε περίπτωση επίθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν είναι ευέξαπτοι βασικά,απλά έχουν πολύ λιγότερη συναίσθηση των πράξεών τους και βρίσκονται σε απελπιστική κατάσταση.Οι ουσίες όμως τους κάνουν πολύ αδύναμους,όπλα δεν κουβαλάνε και το μαχαίρι τους το παίρνεις εύκολα.Γενικότερα,ένας νορμάλ νεαρός 15+ χρονών,μπορεί άνετα να βάλει κάτω ένα πρεζάκι σε περίπτωση επίθεσης.
Κατ'αρχήν: οι πρεζάκηδες δεν είναι πάντα μαστουρωμένοι. Όταν δεν είναι μαστουρωμένοι, είναι άρρωστοι.
Όταν όμως είναι μαστουρωμένοι, βρίσκονται συχνά σε πολύ καλύτερη κατάσταση απ'ό,τι όταν δεν έχουν πάρει τη δόση. Common sense, στερητικό σύνδρομο κλπ.

Εν γένει, είναι ηλίθια ιδέα να θεωρήσεις ότι σε περίπτωση επίθεσης θα καταφέρεις να πάρεις το μαχαίρι ή όποιο άλλο πολεμικό εργαλείο έχει κάποιος (πρεζάκης ή μη). Πολλοί πρεζάκηδες δαγκώνουν. Δε θες να σε δαγκώσει ένας πρεζάκης έτσι δεν είναι; Γενικά δε θες να έρθεις σε στενή σωματική επαφή γιατί από την επαφή μέχρι την εκδορά είναι ένα χιλιοστό απόσταση.

Έχω τύχει πρεζάκη στο 19 της Θεσ/νικης ο οποίος αιμορραγούσε απ'την κοιλιά. Είχε αιμορραγήσει αρκετά στο λεωφορείο, φαινόταν ότι ήταν σε αγωνία και ίδρωνε ξεΐδρωνε, τελικά κατέβηκε 2-3 στάσεις μετά στο ΝΣΣ. Εικάζω πως είχε εμπλακεί σε κάτι. Δεν ανακατεύτηκα να του δώσω βοήθεια γιατί με γυμνά χέρια δε θα έπιανα το αίμα κανενός. Όλοι οι επιβάτες είχανε σπρωχτεί μπροστά (κλασσικά) και υπήρχε μια γενικά τεταμένη ατμόσφαιρα.

Οι περισσότεροι είναι μη επιθετικοί γενικά, αρκεί να μην τους τσιγκλίσεις (όπως όλοι μας!). Άμα θένε λεφτά και δεν έχεις του λες συγγνώμη φίλε φοιτητής στη λέσχη τρώω και την κάνεις χωρίς δισταγμούς. Ιδίως τώρα αν είναι σε κανένα μέρος χωρίς κόσμο ε δεν το συζητάμε. Δε θα κάτσω να πιάσω κουβέντα με τον πρεζάκη στη Γέφυρα της Μοναστηρίου (όσοι μένουνε δυτικά ξέρουνε, εκεί μπροστά απ'τα ΚΤΕΛ). Και να μπορώ -θεωρητικά- να του πάρω το μαχαίρι ή το οτιδήποτε, μπα. Χώρια που πολύ συχνά, αυτοί πηγαίνουνε 2-2. Συνήθως είναι ζευγάρια αλλά μπορεί να είναι και δυο άντρες (σπάνια βλέπω δυο γυναίκες). Ε θα είναι ηλιθιότητα να πιστεύεις ακράδαντα ότι "τον έχω τον πρεζάκια ρε συ!". Απλώς διακριτικότητα και απομάκρυνση αυτός είναι ο τρόπος κατ'εμέ.

Το πιο συνηθισμένο είναι που οι πρέζουλες καπνίζουν μέσα στο λεωφορείο.
Είναι και τρομερά εκνευριστικό παράλληλα. Υποτίθεται ο ΟΑΣΘ έβαλε σεκιουριτάδες αλλά όλοι κι όλοι στο δίκτυο είναι 3-4 οι σεκιουριτάδες που προφανώς δύσκολο να τους πετύχεις την ώρα που τους χρειάζεσαι. Δε λέω να βγάζουν τον πρεζάκη απ'το λεωφορείο, αλλά τουλάχιστον τα τυπικά να επιβάλλονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Κατ'αρχήν: οι πρεζάκηδες δεν είναι πάντα μαστουρωμένοι. Όταν δεν είναι μαστουρωμένοι, είναι άρρωστοι.
Όταν όμως είναι μαστουρωμένοι, βρίσκονται συχνά σε πολύ καλύτερη κατάσταση απ'ό,τι όταν δεν έχουν πάρει τη δόση. Common sense, στερητικό σύνδρομο κλπ.

Εν γένει, είναι ηλίθια ιδέα να θεωρήσεις ότι σε περίπτωση επίθεσης θα καταφέρεις να πάρεις το μαχαίρι ή όποιο άλλο πολεμικό εργαλείο έχει κάποιος (πρεζάκης ή μη). Πολλοί πρεζάκηδες δαγκώνουν. Δε θες να σε δαγκώσει ένας πρεζάκης έτσι δεν είναι; Γενικά δε θες να έρθεις σε στενή σωματική επαφή γιατί από την επαφή μέχρι την εκδορά είναι ένα χιλιοστό απόσταση.

Έχω τύχει πρεζάκη στο 19 της Θεσ/νικης ο οποίος αιμορραγούσε απ'την κοιλιά. Είχε αιμορραγήσει αρκετά στο λεωφορείο, φαινόταν ότι ήταν σε αγωνία και ίδρωνε ξεΐδρωνε, τελικά κατέβηκε 2-3 στάσεις μετά στο ΝΣΣ. Εικάζω πως είχε εμπλακεί σε κάτι. Δεν ανακατεύτηκα να του δώσω βοήθεια γιατί με γυμνά χέρια δε θα έπιανα το αίμα κανενός. Όλοι οι επιβάτες είχανε σπρωχτεί μπροστά (κλασσικά) και υπήρχε μια γενικά τεταμένη ατμόσφαιρα.

Οι περισσότεροι είναι μη επιθετικοί γενικά, αρκεί να μην τους τσιγκλίσεις (όπως όλοι μας!). Άμα θένε λεφτά και δεν έχεις του λες συγγνώμη φίλε φοιτητής στη λέσχη τρώω και την κάνεις χωρίς δισταγμούς. Ιδίως τώρα αν είναι σε κανένα μέρος χωρίς κόσμο ε δεν το συζητάμε. Δε θα κάτσω να πιάσω κουβέντα με τον πρεζάκη στη Γέφυρα της Μοναστηρίου (όσοι μένουνε δυτικά ξέρουνε, εκεί μπροστά απ'τα ΚΤΕΛ). Και να μπορώ -θεωρητικά- να του πάρω το μαχαίρι ή το οτιδήποτε, μπα. Χώρια που πολύ συχνά, αυτοί πηγαίνουνε 2-2. Συνήθως είναι ζευγάρια αλλά μπορεί να είναι και δυο άντρες (σπάνια βλέπω δυο γυναίκες). Ε θα είναι ηλιθιότητα να πιστεύεις ακράδαντα ότι "τον έχω τον πρεζάκια ρε συ!". Απλώς διακριτικότητα και απομάκρυνση αυτός είναι ο τρόπος κατ'εμέ.

Το πιο συνηθισμένο είναι που οι πρέζουλες καπνίζουν μέσα στο λεωφορείο.
Είναι και τρομερά εκνευριστικό παράλληλα. Υποτίθεται ο ΟΑΣΘ έβαλε σεκιουριτάδες αλλά όλοι κι όλοι στο δίκτυο είναι 3-4 οι σεκιουριτάδες που προφανώς δύσκολο να τους πετύχεις την ώρα που τους χρειάζεσαι. Δε λέω να βγάζουν τον πρεζάκη απ'το λεωφορείο, αλλά τουλάχιστον τα τυπικά να επιβάλλονται.

Τι να σου πω man,προσωπικά γέννημα θρέμμα του κέντρου της Αθήνας είμαι και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα neutralizing a couple of junkies.Γενικά,το κόλπο είναι απλό,πιάνεις το χέρι που κρατάει το μαχαίρι,χτυπάς τον κορμό και στη συνέχεια σπας το χέρι ώστε να του πέσει το μαχαίρι (ο ευκολότερος τρόπος είναι χτυπώντας το σε κάποια σκληρή επιφάνεια,π.χ. καγκελάκια κλπ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Τι να σου πω man,προσωπικά γέννημα θρέμμα του κέντρου της Αθήνας είμαι και ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα neutralizing a couple of junkies.Γενικά,το κόλπο είναι απλό,πιάνεις το χέρι που κρατάει το μαχαίρι,χτυπάς τον κορμό και στη συνέχεια σπας το χέρι ώστε να του πέσει το μαχαίρι (ο ευκολότερος τρόπος είναι χτυπώντας το σε κάποια σκληρή επιφάνεια,π.χ. καγκελάκια κλπ).
Δεν είναι και Baltimore west side το κέντρο της Αθήνας... αχαχαχ γελάω αυτή τη στιγμή.

Έτσι αν είναι, συνεχίζω να απορώ γιατί υπάρχουν ακόμα άτομα που τα ληστεύουν ή τα βιάζουν στο δρόμο.
Μπορείς επίσης να κουβαλάς έναν οπλισμένο στυλεό, 2 εκατοστά θες όλα κι όλα για να κόψεις την καρωτίδα, θα ξαιματώσει σε χρόνο dt. Επίσης μπορείς να βγάλεις το ξίφος από τον πέτσινο κολεό που θα κρέμεται απ'τη ζώνη σου, και να του επιτεθείς με kendo κίνηση κατευθείαν στη σφαγιτιδική εντομή ουρλιάζοντας TSUKIIIIIIII και να του αφαιρέσεις τη ζωή με ιαπωνικό τρόπο.

:D lol...

Πάντως θα έχεις σίγουρα πέραση στις γκόμινες, αυτό είναι που μετράει. Φρόντισε να είναι καμιά τριγύρω όσο εσύ θα "neutralize a couple o' junkies" στις παρυφές του Αθηναϊκού ή Θεσσαλονικιώτικου υποκόσμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δεν είναι και Baltimore west side το κέντρο της Αθήνας... αχαχαχ γελάω αυτή τη στιγμή.

Έτσι αν είναι, συνεχίζω να απορώ γιατί υπάρχουν ακόμα άτομα που τα ληστεύουν ή τα βιάζουν στο δρόμο.
Μπορείς επίσης να κουβαλάς έναν οπλισμένο στυλεό, 2 εκατοστά θες όλα κι όλα για να κόψεις την καρωτίδα, θα ξαιματώσει σε χρόνο dt. Επίσης μπορείς να βγάλεις το ξίφος από τον πέτσινο κολεό που θα κρέμεται απ'τη ζώνη σου, και να του επιτεθείς με kendo κίνηση κατευθείαν στη σφαγιτιδική εντομή ουρλιάζοντας TSUKIIIIIIII και να του αφαιρέσεις τη ζωή με ιαπωνικό τρόπο.

:D lol...

Πάντως θα έχεις σίγουρα πέραση στις γκόμινες, αυτό είναι που μετράει. Φρόντισε να είναι καμιά τριγύρω όσο εσύ θα "neutralize a couple o' junkies" στις παρυφές του Αθηναϊκού ή Θεσσαλονικιώτικου υποκόσμου...

Έχω ζήσει εξωτερικό,man. :whistle:

Btw,μην κάνεις καμιά μαλακία και κουβαλάς κανάν σουγιά μαζί σου/βουτήξεις κανέναν από πρεζάκι,δεν θες να σε σταματήσουν για αναγνώριση και να 'χεις τέτοιο πράμα μαζί σου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Έχω ζήσει εξωτερικό,man. :whistle:

Btw,μην κάνεις καμιά μαλακία και κουβαλάς κανάν σουγιά μαζί σου/βουτήξεις κανέναν από πρεζάκι,δεν θες να σε σταματήσουν για αναγνώριση και να 'χεις τέτοιο πράμα μαζί σου. ;)
Δεν είσαι ο μόνος που έζησες στο "εξωτερικό" (και πού ήταν πια αυτό το εξωτερικό, στο Βιετνάμ το '60 ήσουνα;...)
Ήμαρτον τι άλλο θ'ακούσω για αναμετρήσεις με πρεζάκια και Ράμπο 3 ναπούμε... ήμαρτον...

τουλάχιστον είσαι αστείος XD

Υ.Γ. δε χρειάζομαι σουγιά... κόβω καρωτίδες και με τα νύχια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Χθες αργά το βράδυ στο 040 λεωφορείο για Πειραιά είχε μπει η αδερφή μου και ήταν ένας πακιστανός υπό την επήρεια ουσιών. Μπήκε στο λεωφορείο με μια μπύρα στο χέρι και ο οδηγός του φώναζε πως δε γίνεται να είναι μέσα στο λεωφορείο με την μπύρα και ότι έπρεπε να την πετάξει. Ο πακιστανός δεν του έδινε σημασία και μετά από πολλές φωνές του οδηγού την πέταξε από το παράθυρο. Να σημειώσω ότι τα ρούχα του ήταν γεμάτα αίματα και σκισμένα. Μετά από λίγο πήγε και κάθισε δίπλα σε μια κοπέλα, την οποία την είχε πάρει ο ύπνος. Αυτός προσπαθούσε να της κλέψει πράγματα μέσα από την τσάντα. Την τσάντα την είχε από την μέσα πλευρά οπότε φαινόταν ξεκάθαρα ότι προσπαθούσε να την κλέψει. Κανένας στο λεωφορείο δεν έδωσε σημασία σε αυτό που γινόταν. Δε προσπάθησε κανένας να τον εμποδίσει γιατί ήταν φοβισμένοι. Η αδερφή μου πήγε και μίλησε στον οδηγό για το τι γινόταν. Ο οδηγός σταμάτησε και άρχιζε να φωνάζει για να αφήσει την κοπέλα ήσυχη. Ο πακιστανός δεν του έδινε καμία σημασία και συνέχιζε ακάθεκτος. Της είχε πάρει το κινητό αλλά από τις φωνές του οδηγού, το έβαλε πίσω από την πλάτη της κοπέλας. Η κοπέλα ξύπνησε και συνειδητοποίησε τι συνέβαινε και σηκώθηκε να κατέβει νωρίτερα γιατί φοβόταν. Όταν πήγε να κατέβει, ο οδηγός κατάλαβε ότι ο πακιστανός θα κατέβαινε στην ίδια στάση με αυτή, η οποία στάση ήταν μέσα στην ερημιά. Της είπε να κατέβει στην επόμενη στάση για να πάει ήρεμη στο σπίτι της. Τη στιγμή που κατέβηκε ο πακιστανός του έπεσε στην πόρτα μια σύριγγα. Τη μάζεψε και έφυγε τρέχοντας ! Πόσο επικίνδυνα μπορεί να είναι τα πράγματα εκεί έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Χθες αργά το βράδυ στο 040 λεωφορείο για Πειραιά είχε μπει η αδερφή μου και ήταν ένας πακιστανός υπό την επήρεια ουσιών. Μπήκε στο λεωφορείο με μια μπύρα στο χέρι και ο οδηγός του φώναζε πως δε γίνεται να είναι μέσα στο λεωφορείο με την μπύρα και ότι έπρεπε να την πετάξει. Ο πακιστανός δεν του έδινε σημασία και μετά από πολλές φωνές του οδηγού την πέταξε από το παράθυρο. Να σημειώσω ότι τα ρούχα του ήταν γεμάτα αίματα και σκισμένα. Μετά από λίγο πήγε και κάθισε δίπλα σε μια κοπέλα, την οποία την είχε πάρει ο ύπνος. Αυτός προσπαθούσε να της κλέψει πράγματα μέσα από την τσάντα. Την τσάντα την είχε από την μέσα πλευρά οπότε φαινόταν ξεκάθαρα ότι προσπαθούσε να την κλέψει. Κανένας στο λεωφορείο δεν έδωσε σημασία σε αυτό που γινόταν. Δε προσπάθησε κανένας να τον εμποδίσει γιατί ήταν φοβισμένοι. Η αδερφή μου πήγε και μίλησε στον οδηγό για το τι γινόταν. Ο οδηγός σταμάτησε και άρχιζε να φωνάζει για να αφήσει την κοπέλα ήσυχη. Ο πακιστανός δεν του έδινε καμία σημασία και συνέχιζε ακάθεκτος. Της είχε πάρει το κινητό αλλά από τις φωνές του οδηγού, το έβαλε πίσω από την πλάτη της κοπέλας. Η κοπέλα ξύπνησε και συνειδητοποίησε τι συνέβαινε και σηκώθηκε να κατέβει νωρίτερα γιατί φοβόταν. Όταν πήγε να κατέβει, ο οδηγός κατάλαβε ότι ο πακιστανός θα κατέβαινε στην ίδια στάση με αυτή, η οποία στάση ήταν μέσα στην ερημιά. Της είπε να κατέβει στην επόμενη στάση για να πάει ήρεμη στο σπίτι της. Τη στιγμή που κατέβηκε ο πακιστανός του έπεσε στην πόρτα μια σύριγγα. Τη μάζεψε και έφυγε τρέχοντας ! Πόσο επικίνδυνα μπορεί να είναι τα πράγματα εκεί έξω...
:worry::worry::worry::worry::worry:θεε μου!!!!!! Ευτυχως που ο οδηγος ηταν καλος ανθρωπος και ευτυχως που η κοπελα ειχε τυχη! Ποιος ξερει τι μπορουσε να της συμβει αν κατεβαινε...
Κοιταξτε,εγω δεν ειμαι ρατσιστρια με κανεναν..ειτε πακιστανο ,ειτε ναρκομανη ,ειτε ιεροδουλη κλπ αρκει να κοιταξουν την δουλεια τους και να μην ενοχλουν τον κοσμο.. επειδη ομως καποιοι ξεφευγουν λογικο και οι ανθρωποι να τους συμπεριφερονται ετσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Οι ουσίες όμως τους κάνουν πολύ αδύναμους,όπλα δεν κουβαλάνε και το μαχαίρι τους το παίρνεις εύκολα.Γενικότερα,ένας νορμάλ νεαρός 15+ χρονών,μπορεί άνετα να βάλει κάτω ένα πρεζάκι σε περίπτωση επίθεσης.

Άμα ο άλλος βγαλει μαχαιρι και ο μιγιαγκι να εισαι θα την φας!
πρεπει να ειναι τελειως λιωμα για να τον αφοπλισεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Άμα ο άλλος βγαλει μαχαιρι και ο μιγιαγκι να εισαι θα την φας!
πρεπει να ειναι τελειως λιωμα για να τον αφοπλισεις...

Μπα αν μιλάμε για μαχαίρι δεν είναι ακατόρθωτο αρκεί να ξέρεις κάποια τεχνική ( με aikido πχ γίνεται απ' ότι έχω δει) σίγουρα όμως εγώ δεν θα καθόμουν να ασχοληθώ και δεν νομίζω πως θα είχα την ψυχραιμία να το κάνω... το καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ είναι ένα δυνατό χτύπημα να τα χάσει (κι αν πέσει κάτω ακόμα καλύτερα) και να τρέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Και μετά λένε ότι η Πάτρα εχει μεγάλη εγκληματικότητα!!! :ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Και μετά λένε ότι η Πάτρα εχει μεγάλη εγκληματικότητα!!! :ο

Παντού υπάρχει εγκληματικότητα. Καλά και η Πάτρα έχει και θέλω να σπουδάσω εκεί να φανταστείς :/:
Δεν είναι να πλησιάζεις το λιμάνι αργά το βράδυ στην Πάτρα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
απλά στο λιμάνι κυκλοφορούν συνεχώς (σχεδόν όλη την μέρα) σε μεγάλη ακτίνα (μέχρι την περιοχή του Πελεκάνου και πιο πέρα..προς το παλιό Κολυμβητήριο) διασκορπισμένοι αλλοδαποί ή άνθρωποι του περιθωρίου μόνοι τους ή με παρέα 2 ή περισσότερων ατόμων

πλέον αυτή η εικόνα συναντιέται σε πολλά σημεία της Πάτρας ειδικά εκεί που δεν έχει πολύ φωτισμό ή είναι λίγο απόμακρα από την κοσμοσυροή..

βραδυνές ώρες, άδειος δρόμος και κοπέλα μόνη της είναι εύκολος στόχος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Εγω μενω στην πιο φιμισμενη περιοχη για τα ναρκωτικα. Η αληθεια ειναι πως εχω μεγαλη ευαισθησια στο θεμα των ναρκωτικων και μου ειναι δυσβασταχτο να βλεπω οποιονδιποτε τοξικομανη, και εδω που μενω εχει παρα παρα πολλους. Μερικες φορες εχουν ασχημη συμπεριφορα αλλα αυτο ειναι σπανιο, εγω δεν ενοχλουμε και ουτε εναντιονομαι γιατι μπορω να καταλαβω τη θεση τους παρολο που μου χει τυχει πιο μικρος να με κυνηγησει ναρκομανης αλλα και παλι ουτε φοβω εχω ουτε αντιπαθεια , λυπαμαι να βλεπω ανθρωπους να κατστρεφονται τοσο αργα και βασανιστικα. Τυχαινει να γνωριζω εναν αστυνομικο απο τη διωξη ναρκωτικων και απ οτι εχω καταλαβει τα ναρκωτικα τα πολεμουν ελεγχομενα, δηλαδη και να μπορουν να τα εξαλειψουν δεν θα το κανουν ,δεν αναφερομαι στους απλους αστυνομικους αλλα στις ανωτερες βαθμιδες δοιηκησης της αστυνομιας και της πολιτικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Άμα ο άλλος βγαλει μαχαιρι και ο μιγιαγκι να εισαι θα την φας!
πρεπει να ειναι τελειως λιωμα για να τον αφοπλισεις...

Και λιώμα να'ναι, σιγά μην το παίξω Μιγιάγκι για 5-10 ευρώ που κουβαλάω πάνω μου. Το πολύ πολύ να έτρεχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
απλά στο λιμάνι κυκλοφορούν συνεχώς (σχεδόν όλη την μέρα) σε μεγάλη ακτίνα (μέχρι την περιοχή του Πελεκάνου και πιο πέρα..προς το παλιό Κολυμβητήριο) διασκορπισμένοι αλλοδαποί ή άνθρωποι του περιθωρίου μόνοι τους ή με παρέα 2 ή περισσότερων ατόμων

πλέον αυτή η εικόνα συναντιέται σε πολλά σημεία της Πάτρας ειδικά εκεί που δεν έχει πολύ φωτισμό ή είναι λίγο απόμακρα από την κοσμοσυροή..

βραδυνές ώρες, άδειος δρόμος και κοπέλα μόνη της είναι εύκολος στόχος..

Άστα να πάνε... Εδώ γύριζα κατά τις 11.20 χτες σπίτι μου από το Θησείο και έπρεπε να μπω σε κάτι στενά για να φτάσω στο Σύνταγμα και να πάρω το λεωφορείο ! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
11.20, χθες Σάββατο και στενά; :confused:

Καμία πρόθεση για ειρωνεία, απλώς μου φαίνεται κάπως κουλό, γιατί για να πας από Θησείο, Σύνταγμα, ανεβαίνεις αναγκαστικά από Μοναστηράκι (Αδριανού και Μητροπόλεως) προς Ερμού και οι συγκεκριμένοι δρόμοι μέχρι τη μία περίπου τα μεσάνυχτα, έχουν κόσμο απ' ό,τι έχω παρατηρήσει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top