Τομέας Ηλεκτρονικής vs τομέας Πληροφορικής

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε αλλά ο ηλεκτρονικός τομέας είναι ο υπέρτατος σε ΕΠΑΛ . Στην πρώτη ήμουν πληροφορική και κάναμε μόνο Word, Excel και PowerPoint. Ξενέρωσα φοβερά.

Τώρα είμαι ηλεκτρονικών και είναι απλά φοβερή ειδικότητα! Από μικρός είχα το μικρόβιο με τα ηλεκτρονικά γενικότερα αλλά με ενθουσίαζε πολύ ο προγραμματισμός και για αυτό πήγα πέρσι πληροφορικής.Ο προγραμματισμός όμως είναι κάτι που μπορείς να το μάθεις μόνος σου.Σπιτάκι σου, στο pc σου.Ενώ ηλεκτρονικός όσο και να διαβάσεις την θεωρία θέλεις και ένα Α' εξοπλισμό για να τα δεις στην πράξη! Κάτι που το βρίσκεις στο εργαστήριο

Τι υπέρτατος ρε φίλε?Εχεις πάει σε όλoυς τους τομείς και ξέρεις?
Αυτό που λές για τον πρόγραμματισμό είναι epic fail πραγματικά απαξιώ να σου απαντήσω και από αυτό που λές φένεται ότι δεν έχεις ιδέα από προγραμματισμό.
-----------------------------------------
όχι πολύ απλά βρίσκεις tutorias απο ιντερνετ, αγοράζεις κάποιο βιβλίο !! εγώ έτσι μαθαίνω

Συνεχίζουμε να διαλέγουμε στην δευτέρα ! τομέα

Στο δικό μας απο προγραμματισμό κάνουν λίγο HTML αλλά και αυτό κούτσα κούτσα.

Ναι και ηλεκτρονική μαθαίνεις από βιβλία και tutorials αλλά what's your point μέχρι που θα φτάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
τώρα προσπαθώ να φιλοσοφίσω :p την C++ ..ξέρω python πολύ καλά και visual basic.Λίγο ασχολήθηκα με HTML.

Αν εσείς έχετε έμπειρους τότε να έρθω Λάρισα ! στην πληροφορική του ΕΠΑΛ μας μόνο ένας είναι καλός ο οποίος έχει τα ψυχολογικά του και δεν κάνει μάθημα πια ! όλοι οι υπόλοιπο τα λένε καλά και δεν δουλεύουν με τους μαθητές στην πράξη.

Ελα ελα και θα καλοπερασεις..!!! Οσο για τους καθηγητες που λες ειναι αισχος.Καθηγητες να μην θελουν να μαθουνε στα παιδια.Τι να πεις,για λυπηση ειναι.Εστω και ενας ρε γαμωτη να ειναι μεσα στην ταξη που να θελει να παρακολουθησει και να μαθει ειναι υποχρεωση του να του διδαξει ρε.Δεν ειναι κατασταση αυτη.Και δεν αναφερομαι μονο για τα ΕΠΑ.Λ αλλα γενικα.Ας τα να πανε :down:
-----------------------------------------
Ναι και ηλεκτρονική μαθαίνεις από βιβλία και tutorials αλλά what's your point μέχρι που θα φτάσεις?[/quote]


Αυτο ακριβως...Θα μαθει μεχρι ενα σημειο,Και μετα???
Το ιδιο του ειπα και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Για να δουλέψεις στην πράξη ηλεκτρονικά θέλει εξοπλισμό τον οποίο δεν μπορείς να τον έχεις σπίτι σου! Αυτό το βρίσκω στο εργαστήριο!

Όπως είπα και πριν για τον προγραμματισμό έχεις προγραμματάκι σπίτι σου και σύμφωνα με αυτά που διαβάζεις πειραματίζεσαι!

Αυτή είναι η δικιά μου λογική! Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν όλοι μαζί μου..
-----------------------------------------
Τι υπέρτατος ρε φίλε?Εχεις πάει σε όλoυς τους τομείς και ξέρεις?
Αυτό που λές για τον πρόγραμματισμό είναι epic fail πραγματικά απαξιώ να σου απαντήσω και από αυτό που λές φένεται ότι δεν έχεις ιδέα από προγραμματισμό.

Απο αυτά που ακούω αυτό το συμπέρασμα βγάζω ! :)

Το αν έχω ιδέα το ξέρω εγώ και όχι εσύ! Άμα εσύ δεν μπορείς να τα "πιάσεις" μόνος σου δεν σου φταίει κανείς. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Για να δουλέψεις στην πράξη ηλεκτρονικά θέλει εξοπλισμό τον οποίο δεν μπορείς να τον έχεις σπίτι σου! Αυτό το βρίσκω στο εργαστήριο!

Όπως είπα και πριν για τον προγραμματισμό έχεις προγραμματάκι σπίτι σου και σύμφωνα με αυτά που διαβάζεις πειραματίζεσαι!

Αυτή είναι η δικιά μου λογική! Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν όλοι μαζί μου..
-----------------------------------------


Απο αυτά που ακούω αυτό το συμπέρασμα βγάζω ! :)

Το αν έχω ιδέα το ξέρω εγώ και όχι εσύ! Άμα εσύ δεν μπορείς να τα "πιάσεις" μόνος σου δεν σου φταίει κανείς. :iagree:

Και εγώ μπορεί να νομίζω ότι είμαι καλύτερος προγραμματιστής τι σημαίνει αυτό ότι είμαι κιόλας?:p
P.S Για πές μου και τι γνώσεις έχεις στον προγραμματισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
:sman: Άκουσα το κάλεσμα :P

Δεν είπα ότι είμαι και expert ούτε ο καλύτερος αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά!! Έχω αφιερώσει πάρα πολλές ώρες για προγραμματισμό όταν είχα την μύγα ! Τώρα που ξεταύλωσα (:p) διαβάζω μόνο αντικειμενοστραφή(c++) όποτε μου έρθει μπας και καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής :p

Έγραψα παραπάνω σε τι γλώσσες ξέρω να γράφω ρε σι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
:sman: Άκουσα το κάλεσμα :P

Δεν είπα ότι είμαι και expert αλλά έχω ασχοληθεί αρκετά!! Έχω αφιερώσει πάρα πολλές ώρες για προγραμματισμό όταν είχα την μύγα ! Τώρα που ξεταύλωσα (:p) διαβάζω μόνο αντικειμενοστραφή(c++) όποτε μου έρθει μπας και καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής :p

Έγραψα παραπάνω σε τι γλώσσες ξέρω να γράφω ρε σι :p

Καλά κοίτα να μην πείς ότι ξέρεις μια γλώσσα δεν μπορείς.Ελάχιστοι είναι αυτοί που ξέρουν όλο το documenation μιας γλώσσας(μάλλον μόνο αυτοί που την έφτιαξαν την ξέρουν τέλεια:P)
P.S πάντως εγώ από ηλεκτρονικά δεν ξέρω τίποτα ελάχιστα πράγματα μόνο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Καλά κοίτα να μην πείς ότι ξέρεις μια γλώσσα δεν μπορείς.Ελάχιστοι είναι αυτοί που ξέρουν όλο το documenation μιας γλώσσας(μάλλον μόνο αυτοί που την έφτιαξαν την ξέρουν τέλεια:P)
P.S πάντως εγώ από ηλεκτρονικά δεν ξέρω τίποτα ελάχιστα πράγματα μόνο:'(

Λίγο άμα ασχοληθείς με ηλεκτρονικά θα πωρωθείς!!μπορείς να ξεκινήσεις με κάποια βασικά ! ένα breadboard, αντιστάτες , πηγή(ότι ποιο εύκολο:p)κοφτάκι, μυτοτσίμπιδο, πολύμετρο, κολλητήρι και ένα utp καλώδιο :P

Δεν είναι λίγα..Και φαντάσου είναι τα βασικά!! :p

Και για θεωρεία-απορίες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Λίγο άμα ασχοληθείς με ηλεκτρονικά θα πωρωθείς!!μπορείς να ξεκινήσεις με κάποια βασικά ! ένα breadboard, αντιστάτες , πηγή(ότι ποιο εύκολο:p)κοφτάκι, μυτοτσίμπιδο, πολύμετρο, κολλητήρι και ένα utp καλώδιο :P

Δεν είναι λίγα..Και φαντάσου είναι τα βασικά!! :p

Και για θεωρεία-απορίες εδώ

Καλά έχουμε και στη σχολή μαθήματα ηλεκτρονικών κάποια.Πιο πολύ θεωρία βέβαια.Ευχαριστώ για το λινκ αν είχα χρόνο θα ψαχνόμουνα αλλά τώρα με την εξεταστική άσε.Στο σχολείο εσείς στο εργαστήριο τι κάνετε?φτιάχνετε τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Τα πάντα όλα!!Πριν τα χριστούγεννα μαθαίναμε να σχεδιάζουμε κύκλωμα, πώς να χρησιμοποιούμε τα όργανα και τώρα που γυρίσαμε βλέπουμε ιδιότητες διόδων πάνω σε κυκλώματα, μετράμε το σήμα που βγάζει ο παλμογράφος, φτιάχνουμε κυκλώματα πάνω σε raster με βάσει τις ασκήσεις των βιβλίων, καμία κόλληση πού και πού για να πάρουμε το κολλάει...κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Τα πάντα όλα!!Πριν τα χριστούγεννα μαθαίναμε να σχεδιάζουμε κύκλωμα, πώς να χρησιμοποιούμε τα όργανα και τώρα που γυρίσαμε βλέπουμε ιδιότητες διόδων πάνω σε κυκλώματα, μετράμε το σήμα που βγάζει ο παλμογράφος, φτιάχνουμε κυκλώματα πάνω σε raster με βάσει τις ασκήσεις των βιβλίων, καμία κόλληση πού και πού για να πάρουμε το κολλάει...κλπ κλπ

Ωραία εντυπωσιάστηκα:no1: τώρα πάμε στο κρίσιμο ερώτημα τι πόσοστο είναι αγόρια-κοπέλες στον τομέα σου?:DΦαντάζομαι χειρότερα από εμάς άρα βρήκα ένα σημείο που οι πληροφορικάριοι σας την λένε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ναι όντως !!! 0 κορίτσια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
παντως η μεγαλη διαφορα με τους ηλεκτρονικους ειναι οτι εμεις οι πληροφορικαριοι την εχουμε μεγαλυτερη απο αυτους!!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ναι όντως !!! 0 κορίτσια :p
Χαχα είδες ενώ εμείς είχαμε μία που έγινε και μοντέλο μετά:D
-----------------------------------------
παντως η μεγαλη διαφορα με τους ηλεκτρονικους ειναι οτι εμεις οι πληροφορικαριοι την εχουμε μεγαλυτερη απο αυτους!!!:lol:
Αυτό εννοείται ρε αλλά οκ μην το μαμήσουμε το θέμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Χαχα είδες ενώ εμείς είχαμε μία που έγινε και μοντέλο μετά:D
-----------------------------------------

Αυτό εννοείται ρε αλλά οκ μην το μαμήσουμε το θέμα:P
σοβαρα μιλας η αλλη εγινε μοντελο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο στους ηλεκτρονικούς υπήρχε 1 κορίτσι!!!!Και σε μας μια έγινε μοντέλο και είναι και πολύ γνωστή!!Δεν κάνω πλάκα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο στους ηλεκτρονικούς υπήρχε 1 κορίτσι!!!!Και σε μας μια έγινε μοντέλο και είναι και πολύ γνωστή!!Δεν κάνω πλάκα!!!
καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο στους ηλεκτρονικούς υπήρχε 1 κορίτσι!!!!Και σε μας μια έγινε μοντέλο και είναι και πολύ γνωστή!!Δεν κάνω πλάκα!!!
Χχαχα είδες οι πληροφορικάριοι:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.

χαχαχα!!μια χαρά!!!

Χχαχα είδες οι πληροφορικάριοι:p

Εμ τι!εμείς και η νοσηλευτική είχαν τις καλύτερες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
χαχαχα!!μια χαρά!!!



Εμ τι!εμείς και η νοσηλευτική είχαν τις καλύτερες!!!!
ετσι αυτα θελω να ακουω!!:D και εμεις εχουμε καλα στο σχολειο, στην πληροφορικη εχουμε δυο κοπέλες αλλα ειναι gtp!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Χαχα είδες ενώ εμείς είχαμε μία που έγινε και μοντέλο μετά:D
-----------------------------------------

Αυτό εννοείται ρε αλλά οκ μην το μαμήσουμε το θέμα:P


Κριμα ρε Μαριε Διεγραψες τα Off....:P
-----------------------------------------
Αυτο δεν ειναι σχολειο ειναι το Next top Model ρε Παιδιααααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top