Τμήμα Φιλοσοφικών και κοινωνικών σπουδών (Ρέθυμνο)

Evaa:)

Νεοφερμένος

Η Evaa:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
Γραφώ πρώτη φορά εδώ και ήθελα να ρωτήσω κάποιον που είτε σπουδάζει ακόμα ή έχει τελειώσει στο τμήμα φιλοσοφικών και κοινωνικών σπουδών στο Ρέθυμνο για το πως είναι η σχολή , τι ακριβώς βγαίνεις από εκεί και τι επαγγελματική αποκατάσταση έχει...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:):)
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Γραφώ πρώτη φορά εδώ και ήθελα να ρωτήσω κάποιον που είτε σπουδάζει ακόμα ή έχει τελειώσει στο τμήμα φιλοσοφικών και κοινωνικών σπουδών στο Ρέθυμνο για το πως είναι η σχολή , τι ακριβώς βγαίνεις από εκεί και τι επαγγελματική αποκατάσταση έχει...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:):)
Καλησπέρα ! Δεν έχω τελειώσει στο Ρέθυμνο, αλλά το αντίστοιχο καταργηθέν πλέον τμήμα του ΕΚΠΑ Φιλοσοφίας-Παιδαγωγικης και Ψυχολογίας. Αυτό που ξέρω, όμως, είναι ότι στο Ρέθυμνο το τμήμα έχει τις 2 κατευθύνσεις που αναφέρονται στον τίτλο. Η μία ασχολείται με Φιλοσοφία και η κατεύθυνση κοινωνικών σπουδών περιλαμβάνει μαθήματα παιδαγωγικά, ψυχολογίας, κοινωνιολογίας. Επίσης και στις δύο κατευθύνσεις υπάρχουν μαθήματα φιλολογικά, αφού στην ουσία οι απόφοιτοι εντάσσονται στο ΠΕ02 φιλολόγων. Τώρα... βέβαια με μεταπτυχιακό μπορεί κάποιος να έχει και άλλες διεξόδους. Γενικά, έχω ακούσει ότι η κατεύθυνση κοινωνικών σπουδών έχει ενδιαφέροντα μαθήματα και μπορώ να το πιστέψω από το γεγονός ότι τα μαθήματα μου ήταν παρόμοια με αυτά του ΦΚΣ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top