Τμήμα Μαθηματικών ΕΚΠΑ vs Πληροφορικής ΕΚΠΑ vs Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δεν έχω σκοπό να κάτσω στην ελλάδα..αλλα και πάλι πιστεύω οτι με τα σωστά μεταπτυχιακά και με καλο βαθμο πτυχίου οι δυνατότηες απο αυτές τις σχολές ειναι πάρα πολλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Αν δεν έχεις σκοπό να κάτσεις Ελλάδα γιατί δεν κάνεις παράλληλα ενέργειες για να εισαχθείς σε κάποιο τμήμα στο εξωτερικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Είναι πολύ αργά ήδη τελειωσα το λύκειο...και για καλο πανεπιστήμιο του εξωτερικού οι προπτυχιακές σπουδές θέλουν αρκετά χρήματα , συντεντευξεις κλπ και φυσικά βαθμό απολυτηρίου που δεν είναι ικανοποιητικός ( αφου τα μαθηματα των πανελληνιων ήταν ήδη αρκετά). Οπότε προπτυχιακό εδώ και μεταπτυχιακό βλέπουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Δεν θες να πας σε κάτι που έχει σχέση με τα παραϊατρικά ή την ειδική αγωγή; Το Μαθηματικό είναι πολύ ζόρικο και σαν σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Τίποτα δεν είναι ζόρικο αν σου αρέσει. Η ειδικη αγωγή δεν ειναι ζορική ας πουμε και τα παραιατρικα? μην τρελαθουμε κ ολας. Αυτη η μαθηματικοφοβια που καλλιεργεί η γεννιά των δασκάλων ειναι το πρόβλημα και όχι ο κορεσμός των επαγγελμάτων. Θα σας πρότεινα να διευρύνετε λίγο τις απόψεις σας περι εργασίας. Η εργασία δεν πρέπει μόνο να προσφέρει λεφτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Άμα το θες τόσο πολύ. Στην τελική το βλέπεις μια χρονιά και μετά υπάρχει και το 10% σαν καβάτζα. Εύχομαι ό,τι καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δε διαφωνώ. ευχαριστώ πολύ απλά ο μαθηματικός/φυσικός/χημικός δεν ειναι κατ'αναγκην εκπαιδευτικος κρατήστε το αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας. Εδωσα πανελληνιες φετος απο θεωρητικη κατευθυνση και συγκεντρωσα 15.300 μορια( 18.1 λατινικα, 17.1 ιστορια, 14.1 εκθεση, 12.9 αρχαια) χωρις φροντιστηριο. Δεν ειμαι ευχαριστημενη καθως δεν φτανουν τα μορια για τις σχολες που με ενδιαφεραν ( ψυχολογια, αγγλικη φιλολογια , νομικη). Δεν ξέρω τι να βαλω στο μηχανογραφικο μου ως πρωτη επιλογη .. απο αυτες που μπορω να εισαχθω με τα μορια μου και να μου αρεσει ειναι η φιλολογια αλλα οχι αθηνας , για την οποια αν την βαλω θα περιμενω για μεταγραφη στην αθηνα. Δεν ξερω τι να κανω να γραφτω στην σχολη της φιλολογιας και να την σπουδασω ( δεν ξερω αν θα μου αρεσει τοσο) ή να ξαναδωσω εχοντας κρατησει θεση στο πανεπιστημιο ?? Οσοι εχετε δωσει 2η φορα πως ήταν? Ειμαι πολυ μπερδευμενη αυτην την στιγμη καθως αν ξαναδωσω δεν ξερω αν θα εχω την απαραιτητη ψυχολογια και δυναμη. :(

Επειδή είδα ότι αρχική σου προτίμηση ήταν η Ψυχολογία και επειδή όπως αναφέρεις αμφιβάλλεις αν θα μπορέσεις να ξαναπεράσεις τη διαδικασία των πανελλαδικών, θα ήθελα να σου προτείνω το επάγγελμα του Κοινωνικού Λειτουργού. Στο τμήμα Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας η περσινή βάση ήταν 14408 μόρια, οπότε νομίζω ότι ακόμα και αν ανέβουν οι βάσεις, με τα μόρια που έχεις συγκεντρώσει την πιάνεις τη σχολή. Βέβαια υπάρχει και η αντίστοιχη σχολή Κοινωνικής Εργασίας Κρήτης (Ηράκλειο) με περσινή βάση 12019 μόρια. Αφού δικαιούσαι μετεγγραφή μπορείς να τη δηλώσεις κι αυτήν. Νομίζω θα καλύψει τα ενδιαφέροντά σου και έτσι δεν θα αναγκαστείς να ασχοληθείς με ένα αντικείμενο που δεν σε ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top