Τμήμα Μαθηματικών ΕΚΠΑ vs Πληροφορικής ΕΚΠΑ vs Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Πιθανότατα πιάνω ιατρική Αθήνας αλλά το μόνο κομμάτι που με ενδιαφέρει ειναι η νευροεπιστήμη και η νευρολογία; Αξίζει να επιλέξω ιατρική, βιολογικό ή καποια αλλη στολη?

Η ιατρική σε προετοιμάζει άνετα για ερευνητικό κομμάτι, αν θέλεις να συνεχίσεις, και δεν έχει να ζηλεύει κάτι από το βιολογικό πάνω στο θέμα (πέρα από τα έτη σπουδών). Αντίθετα το βιολογικό δε μπορεί να σε κάνει γιατρό με κανένα τρόπο.

και εγώ αυτό πίστευα, αλλά… όχι. Δεν έχει σχέση η κατάρτηση ενός βιολόγου με ενός ιατρού, συνεπώς διαφέρει το είδος της έρευνας που μπορούν να πραγματοποιήσουν. Σίγουρα από το βιολογικό δε πρόκειται να γίνεις ιατρός, αλλά ούτε και ο ιατρός μπορεί να σταθεί ισάξια απέναντι στον βιολόγο σε έρευνα που απομακρύνεται από το κλινικό κομμάτι. Έρευνα από ιατρό μπορεί να γίνει κάλλιστα μέσω π.χ. ανάπτυξης κάποιου protocol αντιμετώπισης μιας πάθησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Μια ερώτηση ποιά θα ήταν η σείρα "καλύτερης σχολής" ανάμεσα στα: <<πληροφορικής ΕΚΠΑ >>και <<Επιστήμης υπολογιστών Κρήτης>> και <<Μαθηματικό Αθηνών>> ;;
διότι δεν ξέρω αν το πληροφορικής ΕΚΠΑ πέσει κατω απο 16345 που έχω :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Θεωρώ ότι στην ιατρική υπάρχουν πολλά μαθήματα ώστε να μπορείς ένας ιατρός να σταθεί στην έρευνα ισάξια με έναν Βιολόγο όσο αφορά το ερευνητικό κομμάτι. Μια πολύ καλή σχολή επίσης για έρευνα στις νευροεπιστήμες είναι και τα τμήματα Χημείας.

Μετά την ιατιρκή θα μπορείς να κάνεις ειδικότητα στις νευρολογία η οποία διαρκεί πέντε έτη και παράλληλα με την άσκηση της ειδικότητας θα μπορείς να ασχοληθείς με έρευνα είτε σε ερευνητικό είτε κλινικό κομμάτι.

Το μόνο αρνητικό που βλέπω από ιατρική είναι ότι αφού θα δεις ένα σωρό αλλα πράγματα μέσα στην σχολή είναι να αλλάξεις τους στόχους σου μέσα στην σχολή και φυσικά αυτό μπορεί να συμβεί και στα τμήματα Βιολογίας και Χημείας.

Μια ερώτηση ποιά θα ήταν η σείρα "καλύτερης σχολής" ανάμεσα στα: <<πληροφορικής ΕΚΠΑ >>και <<Επιστήμης υπολογιστών Κρήτης>> και <<Μαθηματικό Αθηνών>> ;;
διότι δεν ξέρω αν το πληροφορικής ΕΚΠΑ πέσει κατω απο 16345 που έχω :/

Ανάμεσα σε πληροφορική ΕΚΠΑ και Κρήτης θα έλεγα ΕΚΠΑ. Όσο αφορά το τμήμα των μαθηματικών είναι τμήμα εντελώς διαφορετκό και εξαρτάται από σένα αν θα το προτιμήσεις απέναντι στην πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,828 μηνύματα.
Ο καλύτερος μισθός στην Ελλάδα γiα πολύ καλό Junior προγραμματιστή είναι 900€. Για intermediate 1200€.
Σε εταιρείες τουλάχιστον, αυτά είναι τα ταβάνια.

Aυτό δεν ισχύει. Ο πρώτος μισθός του δάσκαλου είναι 744 ευρώ του προγραμματιστή θα είναι 900€;
Καταρχάς είναι λάθος η κατηγορποίηση καθώς κάθε προγραμματιστής είναι διαφορετικός.

Μου έχει τύχει σε συνέντευξη να ζητάνε να τα ξέρεις 3 - 4 τεχνολογίες για 600 ευρώ και ταυτόχρονα να θέλουν να είσαι γραμμένος στον ΟΑΕΔ. Προφανώς σε τέτοιες περιπτώσεις κάποιος που σέβεται τον εαυτό του δεν μπαίνει καν στο κόπο να τις συζητήσει.

Ο προγραμματισμός και το development έχει πολύ ψωμί στην Ελλάδα. Το κλειδί είναι να συμμετέχει σε projects και start up προσπάθειες. Ακόμαι και να μην πάνε καλά γεμίζεις το βιογραφικό σου πράγματα που έχουν μεγαλύτερη αξία από ακαδημαικά χαρτιά.

Οι κεντρικοι προγραμματιστές μιας επιτυχημένης πλατφόρμας μπορεί να κερδίζουν >5000 €/μήνα (για τα δεδομένα της Ελλάδας). Για senior developer 1500 -2500 και για junior 568 - 1000 ανάλογα με τις γνώσεις του.

Βλέπω δυστυχώς αρκετούς εδώ στο forum wanable προγραμματιστές να δουλεύουν σε έτοιμες εταιρίες. Όσο καλοι και να είστε δεν προκειται μια εταιρεία να σας δώσει πρόσβαση στο κώδικα του προιόντο της. Μάλιστα πολλές μεγάλες εταιρείες (microsoft, apple, signular logic) προσλαμβάνουν ταλαντούχους προγραμματιστές και τους αφήνουν χωρίς πόστο στις ταράτσες των κτηρίων τους.


Επείσης το καλύτερο που έχει κάποιος προγραμματιστής είναι να κάνει έναρξη επαγγέλματος και να αναλλαμβάνει project ως εξωτερικός συνεργάτης. Ο εργοδότης θα τον προτιμήσει από το να προσλάβει ένα υπάλληλο για κάποια χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,776 μηνύματα.
.
και εγώ αυτό πίστευα, αλλά… όχι. Δεν έχει σχέση η κατάρτηση ενός βιολόγου με ενός ιατρού, συνεπώς διαφέρει το είδος της έρευνας που μπορούν να πραγματοποιήσουν. Σίγουρα από το βιολογικό δε πρόκειται να γίνεις ιατρός, αλλά ούτε και ο ιατρός μπορεί να σταθεί ισάξια απέναντι στον βιολόγο σε έρευνα που απομακρύνεται από το κλινικό κομμάτι. Έρευνα από ιατρό μπορεί να γίνει κάλλιστα μέσω π.χ. ανάπτυξης κάποιου protocol αντιμετώπισης μιας πάθησης.
Όταν μιλάμε για προπτυχιακό επίπεδο, δεν υπάρχει περίπτωση το βιολογικό να προετοιμάζει καλύτερα για νευροεπιστήμες από την ιατρική. Bασικά μαθήματα κορμού της ιατρικής (και σχετικά με νευροεπιστήμες), πχ (νευρό)ανατομία, ο βιολόγος θα τα δει μόνο σε σχετικές μεταπτυχιακές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
.
Όταν μιλάμε για προπτυχιακό επίπεδο, δεν υπάρχει περίπτωση το βιολογικό να προετοιμάζει καλύτερα για νευροεπιστήμες από την ιατρική. Bασικά μαθήματα κορμού της ιατρικής (και σχετικά με νευροεπιστήμες), πχ (νευρό)ανατομία, ο βιολόγος θα τα δει μόνο σε σχετικές μεταπτυχιακές σπουδές.

Μάλλον έχουμε διαφορετικού είδους “έρευνα” στο νου. Ας μας πει ο φίλος που ρώτησε τι ακριβώς εννοεί, να καταλάβω. Αν θέλει να γίνει νευρολόγος, τι το θέλει το βιολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Επειδή ο κολλητός μου είναι απόφοιτος ΗΜΜΥ, έχοντας φτιάξει μια πολύ δυνατή εφαρμογή και έψαχνε δουλειά για περίπου 1,5 μήνα πέρασε από συνέντευξη με όλες τις καλές εταιρείες όσο αφορά το development & θέσεις με emphasising στον κώδικα, έχοντας απαιτήσεις, αφού η προηγούμενη θέση του ήταν manager σε μια πολυεθνικη εταιρεία στα πληροφοριακά αλλά και ηλεκτρολογικα συστήματα. Η καλύτερη πρόταση που είχε ήταν 970 καθαρά (μετά μάλιστα από αναπροσαρμογη). Οι περισσοτερες προτάσεις ήταν στα 700-800 καθαρά τις οποίες και απέρριψε και μάλιστα από Καλές εταιρείες.

Όλες αυτές η τιμές ταβανιου είναι διαπιστωμενες και αφορά καθαρά πόσα όχι μεικτά. Οπότε μην λέμε δεν ισχύει.

Τώρα, senior developer για να γινεις θέλεις τεράστια προσπάθεια, γνώσεις, μυαλό και θυσίες χρονών για να φτάσεις στο 1500-1700. Σίγουρα βέβαια έχεις και τη δυνατότητα για πρόσθετα εισοδήματα (ιστοσελίδες, δικές σου εφαρμογές) οι οποίες όμως απαιτούν πολύ χρόνο, ο οποίος σπάνια είναι διαθέσιμος όταν εισαι senior.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,011 μηνύματα.
Μάλιστα πολλές μεγάλες εταιρείες (microsoft, apple, signular logic) προσλαμβάνουν ταλαντούχους προγραμματιστές και τους αφήνουν χωρίς πόστο στις ταράτσες των κτηρίων τους.

bighead φάση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Μια ερώτηση ποιά θα ήταν η σείρα "καλύτερης σχολής" ανάμεσα στα: <<πληροφορικής ΕΚΠΑ >>και <<Επιστήμης υπολογιστών Κρήτης>> και <<Μαθηματικό Αθηνών>> ;;
διότι δεν ξέρω αν το πληροφορικής ΕΚΠΑ πέσει κατω απο 16345 που έχω :/


Καλύτερη ως προς τι; Έτσι γενικά κι αόριστα;
Δεν υπάρχει όρος "καλύτερης" σχολής, ειδικά όταν συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Ένα τμήμα του ΕΚΠΑ και γενικά των Αθηναϊκών σχολών/πανεπιστημίων πιθανών να προσφέρει περισσότερες διεξόδους και περισσότερες συνεργασίες με άλλα τμήματα, ιδρύματα και εταιρίες.
Κατά τ' άλλα δε πιστεύω πως υπερτερούν σε κάτι άλλο έναντι τα πιο περιφερειακά. Ειδικά συγκρίνοντας τα με αυτά της Κρήτης.

Βρες πρώτα τι πραγματικά θέλεις να ακολουθήσεις και μετά διάλεξε το τμήμα.
Αν είσαι "κολλημένος" (με την καλή έννοια πάντα) τόσο πολύ όσο λες με τα μαθηματικά ακολούθησε το. Θα σου ανοίξουν πόρτες για (σχεδόν) οτιδήποτε εν τέλη καταλήξεις ότι σου ταιριάζει περισσότερο. Πληροφορική και μαθηματικά είναι στενά συνδεδεμένα, μπορείς εύκολα να μεταπηδήσεις από το δεύτερο στο πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Απλά σε περίπτωση που δεν πιάνω ΕΚΠΑ πληροφορικής το Επιστημης Υπολογιστών Ηρακλείου είναι δυνατή σχολή με αναγνώριση στο εξωτερικό? (με την προυποθεση καλου βαθμου παντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δον Κιχώτης

Νεοφερμένος

Ο Δον Κιχώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ρώτησα πριν λίγες ώρες σχετικά με σπουδές σε Neuroscience. [FONT=Arial, sans-serif]Κατ’ αρχάς σας ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια μέχρι τώρα.
Συνειδητοποίησα ότι ο τρόπος που έθεσα την ερώτηση ήταν κάπως "παραπλανητικός" οπότε θέλω να εξηγήσω κάποια πράγματα.
Πέρυσι έδωσα πανελλήνιες και πλέον σπουδάζω ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ. Εδώ και αρκετό καιρό παράλληλα με το ενδιαφέρον που έχω για τη μηχανική άρχισα να ενθουσιάζομαι με τη νευροεπιστήμη. Αρχικά σκέφτηκα πως ένα μεταπτυχιακό ή ένα διδακτορικό πάνω σε νευρομορφική μηχανική θα τα συνδύαζε, αλλά προκειμένου να έχω ένα background που εγώ θεωρώ σωστό σκέφτηκα να αφιερώσω κάποια χρόνια για ένα δεύτερο πτυχίο πιο κοντά στον τομέα των νευροεπιστημών (είτε αυτό είναι νευρολογία-νευροανατομία δηλαδή ιατρική είτε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο βιολογικό). Ξέρω πως υποθετικά μιλώντας η καλύτερη περίπτωση είναι τα 5(ΗΜΜΥ)+6(Ιατρική)+2(μεταπτυχιακό)=13 χρόνια σπουδές (δηλαδή στα 31!) αλλά είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει εξίσου με τη σχολή που έχω περάσει τώρα. BTW η έρευνα είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει. Σας ευχαριστώ και πάλι.:D
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Πιθανότατα πιάνω ιατρική Αθήνας αλλά το μόνο κομμάτι που με ενδιαφέρει ειναι η νευροεπιστήμη και η νευρολογία; Αξίζει να επιλέξω ιατρική, βιολογικό ή καποια αλλη στολη?

Πόσο focused και συγκεκριμένο/εξειδικευμένο είναι το κομμάτι που σε ενδιαφέρει;
Αν έχω καταλάβει σωστά τι σε ενδιαφέρει, θα πω Ιατρική. Απλά να ξέρεις ότι θα έχεις κατ' ελάχιστον 11 χρόνια σπουδών (6 το προπτυχιακό, 5 η ειδικότητα). Τώρα ανάλογα και με το τι θέλεις να ασχοληθείς και πού, κοιτάς για Msc/PhD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλησπέρα. [FONT=Arial, sans-serif]Συνειδητοποίησα ότι ο τρόπος που έθεσα την ερώτηση ήταν κάπως "παραπλανητικός" οπότε θέλω να εξηγήσω κάποια πράγματα.
Πέρυσι έδωσα πανελλήνιες και πλέον σπουδάζω ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ. Εδώ και αρκετό καιρό παράλληλα με το ενδιαφέρον που έχω για τη μηχανική άρχισα να ενθουσιάζομαι με τη νευροεπιστήμη. Αρχικά σκέφτηκα πως ένα μεταπτυχιακό ή ένα διδακτορικό πάνω σε νευρομορφική μηχανική θα τα συνδύαζε, αλλά προκειμένου να έχω ένα background που εγώ θεωρώ σωστό σκέφτηκα να αφιερώσω κάποια χρόνια για ένα δεύτερο πτυχίο πιο κοντά στον τομέα των νευροεπιστημών (είτε αυτό είναι νευρολογία-νευροανατομία δηλαδή ιατρική είτε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο βιολογικό). Ξέρω πως υποθετικά μιλώντας η καλύτερη περίπτωση είναι τα 5(ΗΜΜΥ)+6(Ιατρική)+2(μεταπτυχιακό)=13 χρόνια σπουδές (δηλαδή στα 31!) αλλά είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει εξίσου με τη σχολή που έχω περάσει τώρα. BTW η έρευνα είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει.
[/FONT]

Δεν νομίζω ότι θα αποκτήσεις το background που θες με δεύτερο προπτυχιακό (στην ιατρική ή άλλού), αλλά με κάποιο εξειδικευμένο (διατμηματικό) μεταπτυχιακό ή/και phd. Θα είναι βέβαια προσαρμοσμένο στις απαιτήσεις και γνώσεις της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ρώτησα πριν λίγες ώρες σχετικά με σπουδές σε Neuroscience. [FONT=Arial, sans-serif]Κατ’ αρχάς σας ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια μέχρι τώρα.
Συνειδητοποίησα ότι ο τρόπος που έθεσα την ερώτηση ήταν κάπως "παραπλανητικός" οπότε θέλω να εξηγήσω κάποια πράγματα.
Πέρυσι έδωσα πανελλήνιες και πλέον σπουδάζω ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ. Εδώ και αρκετό καιρό παράλληλα με το ενδιαφέρον που έχω για τη μηχανική άρχισα να ενθουσιάζομαι με τη νευροεπιστήμη. Αρχικά σκέφτηκα πως ένα μεταπτυχιακό ή ένα διδακτορικό πάνω σε νευρομορφική μηχανική θα τα συνδύαζε, αλλά προκειμένου να έχω ένα background που εγώ θεωρώ σωστό σκέφτηκα να αφιερώσω κάποια χρόνια για ένα δεύτερο πτυχίο πιο κοντά στον τομέα των νευροεπιστημών (είτε αυτό είναι νευρολογία-νευροανατομία δηλαδή ιατρική είτε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο βιολογικό). Ξέρω πως υποθετικά μιλώντας η καλύτερη περίπτωση είναι τα 5(ΗΜΜΥ)+6(Ιατρική)+2(μεταπτυχιακό)=13 χρόνια σπουδές (δηλαδή στα 31!) αλλά είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει εξίσου με τη σχολή που έχω περάσει τώρα. BTW η έρευνα είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει. Σας ευχαριστώ και πάλι.:D
[/FONT]

Καλά, πέρνα πρώτα σε μια σχολή, δες in real life τι σημαίνουν οι σπουδές και τι σημαίνει η επιστήμη που θα σπουδάσεις, και θα αλλάξεις 15 φορές μυαλά και προτιμήσεις μέχρι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitroula1998

Νεοφερμένος

Η dimitroula1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
λοιπον εβγαλα 14.100 κ ειμαι απο θετικη,απο την αρχη της χρονιας ηθελα αει πληροφορικη,τωρα ομως ειδα οτι δεν τα πιανω,πιανω ομως τει πληροφορικης κ "αγρονομων κ τοπογραφων μηχανικων" αει ,τι μου προτεινετε να διαλεξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
λοιπον εβγαλα 14.100 κ ειμαι απο θετικη,απο την αρχη της χρονιας ηθελα αει πληροφορικη,τωρα ομως ειδα οτι δεν τα πιανω,πιανω ομως τει πληροφορικης κ "αγρονομων κ τοπογραφων μηχανικων" αει ,τι μου προτεινετε να διαλεξω?

Επιστήμης υπολογιστών στην κρήτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitroula1998

Νεοφερμένος

Η dimitroula1998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μενω αθηνα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να μεινω εκτος αθηνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Απλάνα ξέρετε ότι σε σχολές τύπου Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό, Φιλολογίες, Νηπιαγωγών κ.α. οι απόφοιτοι είναι ήδη υπεράριθμοι και λάβετε υπόψη πως όταν βγείτε εσείς από τη σχολή θα έχουν αποφοιτήσει ακόμη τρεις με τεσσερις χιλιαδες. Αν δεν σας ενδιαφερει η επαγγελματική αποκατασταση πηγαίνετε εκεί αλλά καλό είναι να ξέρετε ποια είναι η κατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ναι ειναι υπεραριθμοι οι καθηγητές Μαθηματικών Φυσικής Χημειας Φιλολογικών μαθηματων. Οι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Πέρα από τον εκπαιδευτικό κλάδο το έχεις ψάξει καλά για το αν υπάρχουν άλλες προοπτικές στην Ελλάδα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top