Τμήμα Μαθηματικών ΕΚΠΑ vs Πληροφορικής ΕΚΠΑ vs Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το Επιστήμης υπολογιστών στην Κρήτη τι έχετε να πείτε? βλέπω το πρόγραμμα σπουδών του και φαίνεται πολύ ωραίο στα πλαίσια των αμερικάνικων και ευρωπαικων προγραμμάτων.

*Σκεφτομαι το μαθηματικο επειδη εκτος του οτι μου αρέσουν πολυ ως επιστήμη τα θεωρω τη βάση όλων και με ενα bachelor στα μαθηματικα ευελπιστώ να μυο ανοιχτούν πολλοί δρόμοι. αλλα δεν ξέρω ειμαι σε τρελό δίλλημα

Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα Πληροφορική. Διότι με ένα απλό πτυχίο στην Πληροφορική μπορείς να βρεις πάρα πολύ καλές δουλειές σαν προγραμματιστής, ενώ στο μαθηματικό θα πρέπει αναγκαστικά να κάνεις μεταπτυχιακό για να εξειδικευτείς σε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για το Επιστήμης υπολογιστών στην Κρήτη τι έχετε να πείτε? βλέπω το πρόγραμμα σπουδών του και φαίνεται πολύ ωραίο στα πλαίσια των αμερικάνικων και ευρωπαικων προγραμμάτων.

*Σκεφτομαι το μαθηματικο επειδη εκτος του οτι μου αρέσουν πολυ ως επιστήμη τα θεωρω τη βάση όλων και με ενα bachelor στα μαθηματικα ευελπιστώ να μυο ανοιχτούν πολλοί δρόμοι. αλλα δεν ξέρω ειμαι σε τρελό δίλλημα

Είναι πολύ καλό τμήμα.
Εγώ συμφωνώ με την λογική σου, σχετικά με τα μαθηματικά. Κι έχω δει άτομα από μαθηματικό να κάνουν μεταπτυχιακά όχι απλά στην επιστήμη των μαθηματικών. Επίσης, όταν θα πας να βρεις δουλειά θα κοιτάξουν το τελευταίο πτυχίο, που μπορεί να είναι το μαστερ σου, και δεν θα σου πουν α εσύ είσαι από μαθηματικό δεν σε παίρνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Η φοβία μου ειναι οτι ειμαι απο τη θετική και φέτος δεν ασχολήθηκα με προγραμματισμό αν και στη Β λυκειου διάβασα λιγο python μονος μου ωστόσο δεν προχώρησα πραπέρα γιατί έπιασα τον απειροστικο λογισμό για να εμβαθύνω λίγο. γι'αυτο κολλώνω στην επιλογή της πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η φοβία μου ειναι οτι ειμαι απο τη θετική και φέτος δεν ασχολήθηκα με προγραμματισμό αν και στη Β λυκειου διάβασα λιγο python μονος μου ωστόσο δεν προχώρησα πραπέρα γιατί έπιασα τον απειροστικο λογισμό για να εμβαθύνω λίγο. γι'αυτο κολλώνω στην επιλογή της πληροφορικής

Στην πληροφορική ο προγραμματισμός ξεκινάει από το Α. Δεν χρειάζεται να ξέρεις απολύτως τίποτα από πριν. Τα μαθηματικά όμως όχι, οπότε ορθώς έπραξες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η φοβία μου ειναι οτι ειμαι απο τη θετική και φέτος δεν ασχολήθηκα με προγραμματισμό αν και στη Β λυκειου διάβασα λιγο python μονος μου ωστόσο δεν προχώρησα πραπέρα γιατί έπιασα τον απειροστικο λογισμό για να εμβαθύνω λίγο. γι'αυτο κολλώνω στην επιλογή της πληροφορικής

Στα Γιάννενα στην αντίστοιχη σχολή, γνωρίζω ένα παιδί επίσης από θετική. Σε πληροφορώ ότι χρωστάει ελάχιστα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Επίσης σκεφτόμουν οτι με τον προγραμματισμό θα μπορούσα να ασχοληθώ στον ελεύθερο χρόνο (αν υπάρχει) αλλα και πάλι δεν ειναι το ίδιο. χμμμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pierre Deligne

Νεοφερμένος

Ο Pierre Deligne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 106 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λοιπόν Κώστα για να ασχοληθείς με artificial intelligence δεν είναι απαραίτητο να σπουδάσεις σε κάποιο συγκεκριμένο τμήμα.
Πάρε για παράδειγμα τον https://www.robots.ox.ac.uk/~yannis/ που αποφοίτησε ως Μηχανικός Παραγωγής και Διοίκησης από το Πολυτεχνείο Κρήτης. Πρακτικά, από οποιοδήποτε σχολή και αν τελειώσεις θα έχεις δυνατότητα, αν είσαι αφοσιωμένος να πραγματοποιήσεις το όνειρό σου. Το θέμα είναι που θα πάρεις τα περισσότερα ερεθίσματα, φαντάζομαι. Σε αυτόν τον τομέα (των ερεθισμάτων) οι πολυτεχνειούχοι μαζί με τους πληροφορικούς έχουν ένα αρχικό advantage σε σχέση με τους υπόλοιπους, καθώς ο προσανατολισμός των σπουδών τούς προσφέρει παρεμφερή qualities, θεωρητικά.
Για την Πληροφορική Αθήνας: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=4268098#post4268098
Το Μαθηματικό ΕΚΠΑ συνεργάζεται με το ΜΠΛΑ (όπως και η Πληροφορική), έχει αρκετούς αποφοίτους που ασχολούνται με την πληροφορική, εμπεριέχει σχετική κατεύθυνση γεμάτη computer science stuff και είναι μια καλή (όχι η βέλτιστη) επιλογή αν θες να ασχοληθείς με την πληροφορική. Έχει αρκετά rigourous math πρόγραμμα, γι' αυτό αν δε σου αρέσουν ούτε κατα ελάχιστο τα pure maths ΜΑΚΡΥΑ (εκτός αν θές να δίνεις ξανά και ξανά Πραγματική Ανάλυση, I have no problem with that).
Αλλιώς, αν σου αρέσουν και τα δύο και έχεις μεράκι, να σαι σίγουρος πως δε θα χαθείς.
Από κει και πέρα...
Για το ΗΜΜΥ Ξάνθης https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2867457#post2867457
Για την Επιστήμης Υπολογιστών δες τις τελευταίες σελίδες του νήματος: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40147
Για το Ceid: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=4169841#post4169841
Αν θες να ασχοληθείς με Πληροφορική και Οικονομικά (δευτερευόντως), καλή περίπτωση αποτελεί η Πληροφορική ΟΠΑ, λογικά (δεν έχω εικόνα για το τμήμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά είμαι σε μια φάση που ενθουσιάζομαι με το παραμικρό γιάυτο και δυσκολευομαι αν φτανταστώ τον εαυτό μου σε 10 χρόνια. Pure mathematician δε θέλω να γίνω αυτή τη στιγμή αυτή η απομόνωση νομίζω δε μου ταιριάζει αν και δεν έχω κατι με τα pure mathematics μου αρέσουν πολυ!

Δεν ξερω αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα στο πλρηφορικης ΕΚΠΑ, Επιστημης ΥΠολογιστων Κρητης και Μαθηματικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
αυτό είναι το πρότυπο πρόγραμμα σπουδών του πανεπιστημίου Κρήτης. Σκέφτομαι κρήτη επίσης και λόγω του ΙΤΕ

Γνώμη μου είναι πως το μείζον ερώτημα είναι αυτό του κλάδου που θα ακολουθήσεις.
Από 'κει κι ύστερα όποιο τμήμα κι αν ακολουθήσεις τις ίδιες, πάνω-κάτω γνώσεις θα πάρεις.
Η διαφορά έγκειται στο πως θα τις αξιοποιήσει αυτές.
Στο τμήμα της Κρήτης πάντως θα χορτάσεις (και) από μαθηματικά.

Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα Πληροφορική. Διότι με ένα απλό πτυχίο στην Πληροφορική μπορείς να βρεις πάρα πολύ καλές δουλειές σαν προγραμματιστής, ενώ στο μαθηματικό θα πρέπει αναγκαστικά να κάνεις μεταπτυχιακό για να εξειδικευτείς σε κάτι.

Θα συμφωνήσω κι εγώ ως προς αυτό. Αλλά υπό την προϋπόθεση ότι θα ακολουθήσει, τουλάχιστον στα πρώτα του βήματα κάτι πιο γενικό/αφηρημένο.
Αν θέλει κάτι πιο εξειδικευμένο, όπως ενδεχομένως ρομποτική, AI, τηλεπικοινωνίες κλπ ένα μεταπτυχιακό ή τέλος πάντων επιπλέον γνώσεις είναι απαραίτητες.

Η πληροφορική είναι μαθηματικά. Συγκεκριμένα η Επιστήμη των Υπολογιστών ανήκει στον κλάδο των εφαρμοσμένων μαθηματικών.

Προσωπικά δε συμφωνώ με αυτήν την άποψη.
Το computer science είναι μια ανεξάρτητη επιστήμη όπου δανείζεται εργαλεία και μεθόδους από άλλες επιστήμες και το αντίστροφο.
Ένα κομμάτι του είναι κοινό με τα εφαρμοσμένα μαθηματικά. Αυτό των μηχανικών.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εγω θα σου ελεγα ,αφου σου αρεσει το αντικειμενο ,να πας κατευθειαν στο μαθηματικο ,και μεσα στην σχολη θα εχεις τον χρονο να ασχοληθεις με πολλους επιμερους τομεις .Ετσι οταν βγεις ,θα εχεις σιγουρεψει την κατευθυνση με την οποια θα θελησεις να ασχοληθεις .Γενικα καλο ειναι το βασικο πτυχιο να ειναι οσο πιο γενικο γινεται ,ωστε να εχεις την δυνατοτητα εξειδικευσης αργοτερα.Παντως τα μαθηματικα σαν βασικη επιστημη εχουν τεραστιο ευρος ,οχι μονο στις φυσικες επιστημες (ακομα και εμεις στο χημικο εχουμε καθηγητες με βασικο πτυχιο μαθηματικου ,που εξειδικευτηκαν σε στατιστικη μηχανικη ,κβαντικη χημεια κλπ) ,αλλα και σε επιστημες μηχανικου αλλα και ανθρωπιστικες (πχ στατιστικα μοντελα στην ψυχολογια)
Πιστευω ειναι πολυ καλη επιλογη ,αμα σου αρεσει δεν θα εχεις κανενα προβλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Πραγματικά ευχαριστώ για την ενασχόληση όλων σας. Η υποβολή του μηχογραφικού είναι μέχρι τις 7 ή 8 ιουλίου. Αυτό που με φοβίζει στης κρήτης (αν και ακούω ότι ειναι το καλυτερο τμημα επιστήμης υπολογιστων στην ελλαδα) ειναι ο μικρός αριθμός μαθημάτων συγκριτικά με τα άλλα τμήματα...αν και καλύτερο φαντάζομαι υπάρχει περισσότερη ύλη. Επίσης τα βιογραφικά των καθηγητών που κοιτατα ειναι απιίστευτα 3/5 έχουν διδακτορικό απο πολυ γνωστό πανεπιστημιο της Αμερικής Columbia,Princeton κλπ. που το θεωρώ ένα ακόμα "+" στην προοπτική να σπουδάσω στο εξωτερικό

Εγω θα σου ελεγα ,αφου σου αρεσει το αντικειμενο ,να πας κατευθειαν στο μαθηματικο ,και μεσα στην σχολη θα εχεις τον χρονο να ασχοληθεις με πολλους επιμερους τομεις .Ετσι οταν βγεις ,θα εχεις σιγουρεψει την κατευθυνση με την οποια θα θελησεις να ασχοληθεις .Γενικα καλο ειναι το βασικο πτυχιο να ειναι οσο πιο γενικο γινεται ,ωστε να εχεις την δυνατοτητα εξειδικευσης αργοτερα.Παντως τα μαθηματικα σαν βασικη επιστημη εχουν τεραστιο ευρος ,οχι μονο στις φυσικες επιστημες (ακομα και εμεις στο χημικο εχουμε καθηγητες με βασικο πτυχιο μαθηματικου ,που εξειδικευτηκαν σε στατιστικη μηχανικη ,κβαντικη χημεια κλπ) ,αλλα και σε επιστημες μηχανικου αλλα και ανθρωπιστικες (πχ στατιστικα μοντελα στην ψυχολογια)
Πιστευω ειναι πολυ καλη επιλογη ,αμα σου αρεσει δεν θα εχεις κανενα προβλημα

Και εγώ αυτό σκέφτομαι φίλε μου. Γενικά τα μαθηματικά τα αγαπώ..έχουν μια ωραία αυστηρότητα δε μπορώ να εξηγήσω τι ειναι αυτό που μου αρέσει σε αυτά μιας και δεν είμαι καμια ιδιοφυια. απλώς μου αρέσουν και τα καταλαβαινω.

Λοιπόν Κώστα για να ασχοληθείς με artificial intelligence δεν είναι απαραίτητο να σπουδάσεις σε κάποιο συγκεκριμένο τμήμα.
Πάρε για παράδειγμα τον https://www.robots.ox.ac.uk/~yannis/ που αποφοίτησε ως Μηχανικός Παραγωγής και Διοίκησης από το Πολυτεχνείο Κρήτης. Πρακτικά, από οποιοδήποτε σχολή και αν τελειώσεις θα έχεις δυνατότητα, αν είσαι αφοσιωμένος να πραγματοποιήσεις το όνειρό σου. Το θέμα είναι που θα πάρεις τα περισσότερα ερεθίσματα, φαντάζομαι. Σε αυτόν τον τομέα (των ερεθισμάτων) οι πολυτεχνειούχοι μαζί με τους πληροφορικούς έχουν ένα αρχικό advantage σε σχέση με τους υπόλοιπους, καθώς ο προσανατολισμός των σπουδών τούς προσφέρει παρεμφερή qualities, θεωρητικά.
Για την Πληροφορική Αθήνας: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=4268098#post4268098
Το Μαθηματικό ΕΚΠΑ συνεργάζεται με το ΜΠΛΑ (όπως και η Πληροφορική), έχει αρκετούς αποφοίτους που ασχολούνται με την πληροφορική, εμπεριέχει σχετική κατεύθυνση γεμάτη computer science stuff και είναι μια καλή (όχι η βέλτιστη) επιλογή αν θες να ασχοληθείς με την πληροφορική. Έχει αρκετά rigourous math πρόγραμμα, γι' αυτό αν δε σου αρέσουν ούτε κατα ελάχιστο τα pure maths ΜΑΚΡΥΑ (εκτός αν θές να δίνεις ξανά και ξανά Πραγματική Ανάλυση, I have no problem with that).
Αλλιώς, αν σου αρέσουν και τα δύο και έχεις μεράκι, να σαι σίγουρος πως δε θα χαθείς.
Από κει και πέρα...
Για το ΗΜΜΥ Ξάνθης https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2867457#post2867457
Για την Επιστήμης Υπολογιστών δες τις τελευταίες σελίδες του νήματος: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40147
Για το Ceid: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=4169841#post4169841
Αν θες να ασχοληθείς με Πληροφορική και Οικονομικά (δευτερευόντως), καλή περίπτωση αποτελεί η Πληροφορική ΟΠΑ, λογικά (δεν έχω εικόνα για το τμήμα).

το θέμα με το επιστήμης κρήτης είχε ανοιξει 7 χρόνια πριν. Ισχύει ακόμα η καλή αυτή εικόνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pierre Deligne

Νεοφερμένος

Ο Pierre Deligne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 106 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πιστεύω ότι με το τελευταίο μήνυμα απάντησες στις απορίες σου. Ξέρεις ποια πρέπει να είναι η πρώτη επιλογή σου.
Αφού τα αγαπάς θα σε αγαπήσουν και αυτά.
Καλή σταδιοδρομία συνάδελφε.
"Τελευταίες σελίδες" έγραψα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δε το πρόσεξα ευχαριστώ πολύ! έχω μέρες να αποφασίσω ακόμα..ίσως ξαναποστάρω...ευχαριστώ και πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Για το τμήμα Ηλεκτρονικών μηχανικών υπολογιστών των Χανίων τι έχετε να πείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά δε συμφωνώ με αυτήν την άποψη.
Το computer science είναι μια ανεξάρτητη επιστήμη όπου δανείζεται εργαλεία και μεθόδους από άλλες επιστήμες και το αντίστροφο.
Ένα κομμάτι του είναι κοινό με τα εφαρμοσμένα μαθηματικά. Αυτό των μηχανικών.


Ο Dijkstra διαφωνεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasT98

Νεοφερμένος

Ο KostasT98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Για το τμήμα Ηλεκτρονικών μηχανικών υπολογιστών των Χανίων τι έχετε να πείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick Papanikola

Νεοφερμένος

Ο Nick Papanikola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Βοηθεια στις σχολεεεες!!
Πειτε μου ποια προτινετε:
1)ΗΜΜΥ
2)Φυσικο
3)Εφαρμοσμενα Μαθηματικα
4)Μαθηματικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
To HMMY γιατί πάντα το βάζετε πρώτο στην επιλογή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
To HMMY γιατί πάντα το βάζετε πρώτο στην επιλογή; :P
Για να ζηλεύετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top