Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας

trelokatastash9

Νεοφερμένος

Η trelokatastash9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γειά σας! Οποίος γνωρίζει ας μου απαντήσει.. Τα εργαστηριακά μαθήματα στο συγκεκριμένο τμήμα είναι πολλά κ καθημερινά; Κ ακόμα, η πρακτική άσκηση πού γίνεται συνήθως;;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αν εννοείς την εξάμηνη, γίνεται σε φορείς που είναι πιστοποιημένοι (όπως πρόνοια, νοσοκομείο).
Αν εννοείς την πρακτική κατά την διάρκεια της φοίτησης, γίνεται σε πλαίσια που σου υποδεικνύουν οι καθηγητές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.srg

Νεοφερμένος

Η christina.srg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ενδιαφερομαι να δωσω κατατακτηριες στο τμημα κοινωνικης εργασιας. Σκεφτομαι για το τμημα της Κρητης. Υπαρχει καποιος που μπορει να με διαφωτισει τι να προσεξω στην υλη? καποιο θεμα που πεφτει συχνα ισως?? Προς το παρον ασχοληθηκα μονο με το μαθημα της κοινωνικης εργασιας ( Θεανω Καλλινικακη). Μπορω να βρω καπου σημειωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Τα μαθηματα ειναι ενδιαφερων? Αξιζει σαν σχολη? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

Η XrysaFreedom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ψυχολογια η αλλιως κοινωνικη εργασια!!!

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα προέρχεται απο το thread< <[Πανελλήνιες 2016] Σε ποια σχολή στοχεύετε;>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ψυχολογια η αλλιως κοινωνικη εργασια!!!

Δεν είναι κοινωνική εργασία γιατί είναι επι πληρωμής υπηρεσίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν είναι κοινωνική εργασία γιατί είναι επι πληρωμής υπηρεσίες

Αναφέρεται στο τμήμα Κοινωνικής Εργασίας (στα ΤΕΙ Αθήνας
, Θεσσαλονίκης και Κρήτης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Αναφέρεται στο τμήμα Κοινωνικής Εργασίας (στα ΤΕΙ Αθήνας
, Θεσσαλονίκης και Κρήτης)


What a fuck? Υπάρχει τέτοιο τμήμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

Η XrysaFreedom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι φυσικά. Δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί ακόμα το τμήμα κοινωνικής εργασίας στο ΑΕΙ Δημοκρίτου Θράκης. Τα υπόλοιπα τμήματα σίγουρα λειτουργούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
What a fuck? Υπάρχει τέτοιο τμήμα?

Στο 1ο Επιστημονικό Πεδίο
Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας https://www.teiath.gr/seyp/socialwork/index.php?lang=el
Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Κρήτης (Ηράκλειο) https://www.teicrete.gr/koinerg/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
και απο αυτα τι βγαινεις κοπελια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XrysaFreedom

Νεοφερμένος

Η XrysaFreedom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Από τα τμήματα κοινωνικής εργασίας βγαίνεις κοινωνικος λειτουργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ναι φυσικά. Δεν ξέρω όμως αν λειτουργεί ακόμα το τμήμα κοινωνικής εργασίας στο ΑΕΙ Δημοκρίτου Θράκης. Τα υπόλοιπα τμήματα σίγουρα λειτουργούν.

Λειτουργει απλα πλεον περιοριζει τον αριθμο ατομων που καθε ετος θα αποκτουν προσβαση στην κατευθυνση Κοινωνικης Εργασιας, απο την οποια αποκτας επαγγελματικα δικαιωματα κοινωνικου λειτουργου.

https://www.socadm.duth.gr/undergraduate/ergasias/

Αυτο που επαψε να λειτουργει ειναι το τμημα Κοινωνικης Εργασιας στο ΤΕΙ Πατρας. Στη Θεσσαλονικη που αναφερθηκε παραπανω, δεν υπηρχε ποτε τετοιο τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντωνίν-α

Νεοφερμένος

Η Αντωνίν-α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Ενδιαφέρομαι να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο ΤΕΙ Κοινωνικής Εργασίας. Γνωρίζετε παρακαλώ ποιός είναι ο αριθμός των εισακτέων με αυτόν τον τρόπο και πού θα μπορούσα να βρω θέματα προηγούμενων ετών ώστε να έχω μια εικόνα; Θεωρείτε ότι αξίζει η προσπάθεια ή είναι πολύ δύσκολη η επιτυχία στις κατατακτήριες; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φέτος έδωσα πανελλήνιες και ως πρώτη επιλογή θα έχω την Κοινωνική Εργασία,μαζί με τις πληροφορίες που έψαχνα είδα και αυτό το σχόλιο και απλά θα ήθελα να μου πεις,αν επιτρέπεται,πως πήγαν τα πράγματα με αυτό το μεταπτυχιακό;Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και μου κίνησε την περιέργεια.

Καλησπέρα παιδιά!:) Είμαι απόφοιτη του τμήματος Κοινωνικής εργασίας Κρήτης και τώρα φεύγω Αγγλία για μεταπτυχιακό στην εφαρμοσμένη ψυχολογία. Όποιος θέλει βοήθεια όσον αφορά στη σχολή μπορεί να με ρωτήσει. Όπου μπορώ θα χαρώ να βοηθήσω!

Φέτος έδωσα πανελλήνιες και ως πρώτη επιλογή θα έχω την Κοινωνική Εργασία,μαζί με τις πληροφορίες που έψαχνα είδα και αυτό το σχόλιο και απλά θα ήθελα να μου πειτε,αν επιτρέπεται,πως πήγαν τα πράγματα με αυτό το μεταπτυχιακό;Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και μου κίνησε την περιέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η κοινωνική εργασία με το κοινωνικής διοίκησης τι διαφορά έχουν; Και από τα 2 δε βγαίνεις κοινωνικός λειτουργός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η κοινωνική εργασία με το κοινωνικής διοίκησης τι διαφορά έχουν; Και από τα 2 δε βγαίνεις κοινωνικός λειτουργός;

΄Οχι. Από το Κοινωνικής Διοίκησης δεν αποκτάς επαγγελματικά δικαιώματα κοινωνικού λειτουργού. Μόνο από το Κοινωνικής Εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen45

Νεοφερμένος

Η Elen45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πέρασα Πάτρα κοινωνική εργασία πέρυσι, ήμουν και εγώ δεύτερο εξάμηνο.
Πήγα και βρήκα σπιτι τον Ιανουάριο μετά τις γιορτές.
Υπάρχουν πάρα πολλά σπίτια μην ακούσετε να σας λένε ότι δε θα βρείτε.
Τα μαθήματα είναι ωραία αλλά για να σας πω την αλήθεια η κοινωνιολογία δε μου αρέσει και πολύ.
Ίσως να δυσκολευτείτε λιγάκι στο τηλέφωνο γιατί δεν προλαβαίνει ο ΟΤΕ τις γραμμές, αλλά και πάλι από internet όπου και να πάτε θα πιάσετε ασύρματο τουλάχιστον στην αρχή.
Η περιοχή που είναι τα ΑΤΕΙ λέγεται Κουκούλι.
Έχει πολλά μαγαζιά πάντα γεμάτα από φοιτητόκοσμο.
Εύχομαι σε όλους σας καλή αρχή και να θυμάστε πως αυτό που διαλέξαμε έχει μέλλον.


Χαιρετε!Επειδη ενδιαφερομαι πολυ για αυτη την σχολη που ανοιξε μολις φετος στην Πατρα επιτρεπεται να ρωτησω πως πανε τα πραγματα στον κλαδο καποια χρονια αργοτερα απο αυτο το post?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Αυτο που επαψε να λειτουργει ειναι το τμημα Κοινωνικης Εργασιας στο ΤΕΙ Πατρας. Στη Θεσσαλονικη που αναφερθηκε παραπανω, δεν υπηρχε ποτε τετοιο τμημα.

Το Τμήμα Κοινωνικής Εργασίας του ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας εντάχθηκε εκ νέου στο μηχανογραφικό και θα δέχεται κανονικά επιτυχόντες/επιτυχούσες των Πανελληνίων από το 2017 και εξής.

https://sep4u.gr/25679/ennea-tmimata-mpenoun-sto-michanografiko/
https://www.alfavita.gr/arthron/panellinies/mihanografiko-2017-poia-tmimata-katargoyntai-poia-idryontai-poia-epanerhontai
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top