1ο Πεδίο Τμήμα Κοινωνικής Διοίκησης στην Κομοτηνή

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Στάση στη Θεσσαλονίκη, αλλάζεις τραίνο και μετά συνεχίζεις Κομοτηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Στάση στη Θεσσαλονίκη, αλλάζεις τραίνο και μετά συνεχίζεις Κομοτηνή.
μαλιστα ωραια....ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ανακοινωθηκαν τα δικαιολογητικα για την εγγραφη των πρωτοετων στο Τμημα Κοινωνικης Διοικησης :clapup::clapup::clapup:

https://www.duth.gr/news/2012-09-06-a.sxhtml

Ανακοινωθηκε το ωρολογιο προγραμμα του χειμερινου εξαμηνου του ακαδημαικου ετους 2012-2013
https://www.socadm.duth.gr/news.txt/2012-09-11-f/_%CE%A9%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF.pdf
:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Ανακοινωθηκε το ωρολογιο προγραμμα του χειμερινου εξαμηνου του ακαδημαικου ετους 2012-2013
https://www.socadm.duth.gr/news.txt/2012-09-11-f/_Ωρολόγιο.pdf
:clapup::clapup::clapup:

βλεπω θα σασ ξυπνανε πουρνο πουρνο!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
βλεπω θα σασ ξυπνανε πουρνο πουρνο!!!:P:P:P

Οντως!:P
Δεν πειραζει ομως!:D

Μηπως ξερει κανεις ποτε ξεκινανε τα μαθηματα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
εγω ρωτησα κατι παιδια στην σχολη....και μου ειπαν οτι τα μαθηματα ξεκινανε πρωτη οκτωβρη.....τωρα οσο για το προγραμμα...ειναι αυτο που εχει βγει αλλα μπορει ν αλλαξει θα μας ενημερωσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Ωραια!:)
Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina P

Νεοφερμένος

Η korina P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα!!!
Ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ποσα τμηματα βρισκονται στο κτιριο της παλιας νομικης (εκτος απο την κοινωνικη διοικηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Αν δεν κανω λαθος εκτος απο το τμημα κοινωνικης διοικησης, στο κτιριο βρισκονται: α)το τμημα ιστοριας και εθνολογιας και β) το τμημα παρευξεινιων σπουδων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ωραια!:)
Ευχαριστω!:)
τπτ βρε..:)
Αν δεν κανω λαθος εκτος απο το τμημα κοινωνικης διοικησης, στο κτιριο βρισκονται: α)το τμημα ιστοριας και εθνολογιας και β) το τμημα παρευξεινιων σπουδων :)

ναι...σωστα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina P

Νεοφερμένος

Η korina P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αν δεν κανω λαθος εκτος απο το τμημα κοινωνικης διοικησης, στο κτιριο βρισκονται: α)το τμημα ιστοριας και εθνολογιας και β) το τμημα παρευξεινιων σπουδων :)

Ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.

nop

Νεοφερμένος

Η nop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια σας παιδια..θελω να σας ρωτησω για την σχολη αν δυσκολευτηκατε πλ με το διαβασμα για να πιασετε τα μορια που χρειαζονται.Δινω φετος,αν και τα μορια ειναι σχετικα χαμηλα ,φοβαμαι μηπως δεν τα πιασω :(...μακαρι να πανε ολα καλα,γιατι πραγματικα το αγαπαω αυτο το επαγγελμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Καλησπερα σας!!
τι γνωμη εχετε για αυτο το τμημα?
να προτιμησω την φιλολογια της κομοτηνης,η καποιο τει κοινωνικης εργασιας?
η επαγγελματικη του αποκατασταση καλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Λοιπόν, με αφορμή το τελευταίο μήνυμα αλλά και γιατί κατά καιρούς έχω δεχθεί προσωπικά μηνύματα που αφορούν το τμήμα, ας γράψω 2-3 πραγματάκια για τους επόμενους που θα μπουν και θα διαβάσουν το θέμα.

Δεν έχω σπουδάσει σε άλλο τμήμα και είμαι τεταρτοετής του τμήματος κοινωνικής διοίκησης και πολιτικών επιστημών, πλέον. Είμαι στην κατεύθυνση της κοινωνικής πολιτικής. Τα περισσότερα παιδιά που μπαίνουν στο τμήμα, σχεδόν όλα θέλουν να πάρουν την κατεύθυνση της κοινωνικής εργασίας. Εδώ, υπάρχει ένα θέμα που δυστυχώς πολλά παιδιά που μπαίνουν στο τμήμα δε γνωρίζουν την κατάσταση. Το τμήμα έχει μόνο 4-5 μέλη ΔΕΠ με επιστημονικό αντικείμενο την κοινωνική εργασία και οι υπόλοιποι περίπου 20 σχετίζονται με την κοινωνική πολιτική.

Το τμήμα έτσι κι αλλιώς δημιουργήθηκε, ως ψυχοπαίδι της νομικής όπως το έχει χαρακτηρίσει κάποια στιγμή ένας καθηγητής. Επομένως, τα μέλη ΔΕΠ και το πρόγραμμα σπουδών αφορούν κατά κύριο λόγο την κοινωνική πολιτική και εδώ είναι που αρχίζει το πρόβλημα αφού το 95% των φοιτητών θέλουν να πάνε κοινωνική εργασία αλλά περίπου το 60-70% καταφέρνει να μπει αφού υπάρχουν 4 μαθήματα κριτήρια που αν δεν τα περάσεις, δεν μπαίνεις στο τρίτο έτος στην κατεύθυνση της κοινωνικής εργασίας. Φυσικά, μπορεί κάποιος να περιμένει αλλά με αυτόν τον τρόπο πάει ένα εξάμηνο ή έτος πίσω.

Σε γενικές γραμμές, αυτό που συμβαίνει είναι όλοι οι βορειοελλαδίτες που θέλουν να γίνουν κοινωνικοί λειτουργοί να έρχονται σε αυτό το τμήμα, δε νομίζω πάντως να παρέχεται η ίδια γνώση στο επιστημονικό αντικείμενο της κοινωνικής εργασίας, που παρέχεται στα ΤΕΙ κοινωνικής εργασίας. Η δημοσίευσή μου έχει πιο πολύ ενημερωτικό και πληροφοριακό χαρακτήρα αφού τα περισσότερα παιδιά που μπαίνουν στο τμήμα δε γνωρίζουν την κατάσταση.

Από την άλλη μεριά, το τμήμα έχει φανταστικούς επιστήμονες-καθηγητές που θα ζήλευαν και τμήματα των 17-18000 μορίων, δεν θα'θελα να αναφέρω ονόματα, όποιος θέλει ψάχνει και βρίσκει βιογραφικά. Επίσης, ενώ είναι τόσο καλοί στο πεδίο τους και γνωστοί είναι και συγχρόνως άκρως προσιτοί, όποιος παρακολουθεί μαθήματα και είναι κοινωνικός αποκτά άλλη σχέση με τους καθηγητές, είναι σχεδόν φίλοι μας κάποιοι από αυτούς. Επιπροσθέτως, ενώ το τμήμα έχει κακές εγκαταστάσεις έχει τέλεια οργάνωση, ό,τι συμβαίνει ανακοινώνεται εγκαίρως στην ιστοσελίδα του τμήματος και υπάρχει πλήρης υποστήριξη από τους καθηγητές και το λοιπό προσωπικό για θέματα που αφορούν τους φοιτητές.

Σίγουρα, θα έχω ξεχάσει πράγματα που θα ήθελα να αναφέρω αλλά μου είναι δύσκολο να αναφέρω ό,τι έχω βιώσει αυτά τα χρόνια στο τμήμα.

Δεν θέλω το μήνυμα μου να γίνει αιτία να ανέβουν ή να κατέβουν τα μόρια του τμήματος, απλώς αναφέρω την κατάσταση του τμήματος από τη δική μου οπτική γωνία. Να περάσετε σε όποιο τμήμα επιθυμείτε, ωστόσο αν σας αρέσουν θέματα που αφορούν την κοινωνία συνολικά και θέλετε να αποκτήσετε διεπιστημονική γνώση, αυτό το τμήμα ίσως είναι και το καλύτερο σε αυτόν τον τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Από την κατεύθυνση της κοινωνικής πολιτικής ποιές ακριβώς είναι οι προοπτικές και τι επαγγελματικά δικαιώματα αποκτάς;;Είναι η 1η μου επιλογή αυτή η σχολή και δεν μπορώ να βρω πουθενά πληροφορίες παρά μόνο για την κατεύθυνση της κοινωνικής εργασίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Το οτι η βαση ειναι χαμηλη, οφειλεται στο γεγονος οτι δεν εχει υψηλη ζητηση η κατι αλλο;Ειμαι ανιδεος περι τετοιων θεματων.Παντως,με ενδιαφερει αρκετα αυτη η σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Παιδιά προσέξτε διότι η κατεύθυνση κοινωνικής πολιτικής δεν έχει αναγνωρισμένα επαγγελματικά δικαιώματα. Επίσης η κοινωνική εργασία ναι μεν έχει αλλά οι ήδη υπάρχοντες απόφοιτοι είναι πάρα πολλοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ιεκ κομμωτικης..... Αυτο ειναι καλο παραρτημα του οαεδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Παιδιά προσέξτε διότι η κατεύθυνση κοινωνικής πολιτικής δεν έχει αναγνωρισμένα επαγγελματικά δικαιώματα. Επίσης η κοινωνική εργασία ναι μεν έχει αλλά οι ήδη υπάρχοντες απόφοιτοι είναι πάρα πολλοί.

Δεν πειράζει! Ας γίνουμε νούμερα στους στατιστικούς πίνακες γι' ανέργους της ΕΛΣΤΑΤ και επωφελούμενοι/επωφελούμενες στου ΟΑΕΔ το μαγαζί.



Ιεκ κομμωτικης..... Αυτο ειναι καλο παραρτημα του οαεδ

Τι εννοείς; Μένεις κανείς άνεργος βγάζοντας το ΙΕΚ Κομμωτικής; Η Ζαχαρούλα, η γειτόνισσα της απέναντι πολυκατοικίας πλούτισε. Πρόσφατα πήρε οροφοδιαμέρισμα και mini cooper! Μια βόλτα δε με πήγε. :confused:

Το οτι η βαση ειναι χαμηλη, οφειλεται στο γεγονος οτι δεν εχει υψηλη ζητηση η κατι αλλο;Ειμαι ανιδεος περι τετοιων θεματων.Παντως,με ενδιαφερει αρκετα αυτη η σχολη

Καλά κάνει και σ' ενδιαφέρει.
Μια χαρά, αξιόλογο Τμήμα είναι. Είναι μακριά, κι αποτρέπει πολλές/πολλούς υποψήφιες/υποψηφίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top