Τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

dimitris-aigio

Νεοφερμένος

Ο dimitris-aigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
καλησπερα!! ειναι το πρωτο μου post στο i-school.. και ελπιζω να μην εχω κανει κανενα λαθος.... :P:P..... Ας μπω στο θεμα.... Στις φετινες πανελλαδικες εβγαλα 17234 μορια στο πρωτο πεδιο χωρις επιπονο διαβασμα, και 16193 στο τριτο....αρχικα ειχα ως στοχο κοινωνικων λειτουργων στη πατρα αλλα με τα μορια που εχω ψηνομαι για κατι καλυτερο,οπως ιστορικο και αρχαιολογικο..τρελαινομαι για ιστορια..και τα υπολοιπα φιλολογικα μαθηματα δν με χαλανε.. και ερχομαι στο ερωτημα αξιζει η σχολη ή θα λιωσω 4 χρονια στο διαβασμα και μετα θα τυλιγω σουβλακια με το πτυχιο?? πολλοι μου λενε <<χαμενος χρονος,ανεργια,πολυ διαβασμα κτλ>> αλλα ειναι η μονη σχολη που την ξεχωριζω απο τις αλλες.....καμμια γνωμη απο καποιον που γνωριζει τα πραγματα??? ελπιζω να μην σας κουρασα!!! ευχαρισω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Εγω παντως ειμαι αναμεσα σε Λογοθεραπεια πιο πολυ κ μετα λιγο Ιστορικο αρχαιολογικο κ Φιλοσοφιας της Πατρας. Πολυ καλη κατα την γνωμη μου απο το τριτο ειναι κ η φυσικοθεραπεια. Το ιστορικο αρχαιολογικο ρε συ θελει πολυ διαβασμα κ καποιος μου ειχε πει πως εχει τρεις με τεσσερις ιστοριες κ θα μαθεις την ιστορια ολων των χρωνων κ εγω τρομαξα μολις το ακουσα αυτο. Αλλα αφου σου αρεσει η ιστορια γιατι δεν πας? Στο δευτερο ετος μου ειπε ο καθηγητης μου πως επιλεγεις αν θα ακολουθησεις τον κλαδο μονο της ιστοριας ή μονο των αρχαιων. Αλλα ενταξει σαν φιλολογος θα δυσκολευτεις μετα να βρεις δουλεις κ σκεψου κ τον ΑΣΕΠ που θε εχεις μετα. Τα παραιατρικα του τριτου εχουν πιο πολλες προοπτικες. Ελπιζω να μη σε μπερδεψα. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
εγω ειμαι στο ιστορικο- αρχαιολογικο ιωαννινων , ρωτα οτι θελεις .
Παντως τα γιαννενα ειναι πολυ ωραια οπως και η σχολη ειναι ωραια και εχει πολυ καλους καθηγητες .
αν ειναι πες τι ζητας και θα σου απαντησω αν εχει αυτα που θελεις πιο ειδικα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
γεια σου!!!καταρχην συγχαρητηρια που εβγαλεσ τοσα μορια χωρισ πολυ διαβασμα...γιαιτ εγω εβγαλα 1000 πιο πανω απο εσενα και ολο τον χειμωνα ειχα πε8ανει στο διαβασμα...νομιζω οτι πρεπει να πασ στην σχολη που σε συγγινει και δνε πρεπει να σκεφτεισ αυτα που σου λενε οι αλλοι..και εγω αυτο 8α κανω!!!μια φιλη μου ειναι ακριβωσ σε αυτο το τμημα στα γιανενα ..ειναι πολυ δυσκολη σχολη αλλα να σ αρεσει δηλωσε την ...και οσο για την ανεργια...το επαγγελμα αυτο μπορει να μην προσφερει αποκατασατση στην δημοσια εκπαιδευση αλλα ενα σου λεω..φρο ντη στη ρι ααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εαν αγαπσ την δουλεια σου και το κυνηγησεισ σιγουρα 8α κατξιω8εισ στην περιοχη που 8α μενεισ ...δεν ειναι λιγα αυτα που 8α παιρνεισ...εγω προσωπικα πιστευω οτι ειναι μια καλη λυση , σιγουρα οχι ευκολη αλλα αφου σ αρεσει κιολασ δεν εχιεσ λογο να το σκεφτεσαι..ασε που και τα γιανενα ειναι σουπερ πολη για φοιτητεσ.....!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris-aigio

Νεοφερμένος

Ο dimitris-aigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω ειμαι στο ιστορικο- αρχαιολογικο ιωαννινων , ρωτα οτι θελεις .
Παντως τα γιαννενα ειναι πολυ ωραια οπως και η σχολη ειναι ωραια και εχει πολυ καλους καθηγητες .
αν ειναι πες τι ζητας και θα σου απαντησω αν εχει αυτα που θελεις πιο ειδικα .

Βασικα εχω ακουσει να λενε πολλα ατομα πως ειναι μια απο τις καλυτερες σχολες στο ειδος της!! αν και δεν ειχα την τυχη να παω ποτε στα Γιαννενα μετα απο μια συντομη ερευνα ανακαλυψα πως η φοιτιτικη ζωη ειναι σημα κατατεθεν της πολης.. δεν εχω καποιες συγκεκριμενες αποριες αν θες μπορεις να μου πεις τις ετυπωσεις σου κατα το πρωτο διαστημα προσαρμογης σου στη σχολη..πιο πολυ ενδιαφερομαι για την ιστορικη κατευθυνση και οχι τοσο για την αρχαιολογικη.... ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
εχω ακουσει απ τους καθηγητες μου φετος οτι το ιστορικο αρχαιολογικο δεν αξιζει ως τμημα!και ελαχιστη επαγγελματικη αποκαταστηση!αξιζει η γνησια φιλολογια!επισης η λογοθεραπεια ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αν σου αρεσει η ιστορια ειναι μια χαρα σχολη , αλλα αν ειναι να το ψιλομετανιωσεις μην ερθεις και προτιμησε την φιλολογια ιωαννινων ( η καλυτερη σιγουρα περι φιλολογιας ) . Γενικα βγαινεις φιλολογος ομως ουτως ή αλλως , αν και φιλολογικα μαθηματα δεν γινονται και παρα πολλα , περιπου το 1/5 ειναι φιλολογικα .
Γενικα τα ωραρια ειναι καλα και η προσαρμογη θα επελθει μεσα σε 2 μηνες το πολυ .
ιστορικη κατευθυνση ειμαι και εγω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris-aigio

Νεοφερμένος

Ο dimitris-aigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
καθε μερα μου αρεσει ολο και πιο πολυ η σχολη αυτη.....90% να ειναι η πρωτη μου επιλογη.... λες να σπασει ο διαβολος το ποδαρι του και να τσιμπησουμε καμια υποτροφιουλα ή εχω ψωνιστει?????:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CONSTANT

Νεοφερμένος

Ο CONSTANT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Μάλλον περνάω σε αυτή την σχολή. Τι πιστεύετε για το επίπεδο σπουδών,τους καθηγητές και τις υποδομές; Επίσης μπορεί κάποιος ο οποίος φοιτεί ή φοιτούσε στο παρελθόν στα Ιωάννινα να μου προτείνει περιοχές για αναζήτηση κατοικίας;

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Είναι πολύ καλή σχολή αλλά δύσκολη από ότι ακούω.... πάντως η φιλοσοφική σχολή των ιωαννίνων έχει πολύ καλούς καθηγήτες και πολλοί την θεωρούν την καλύτερη της ελλάδας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
προσωπικη αποψη-επειδη ετυχε να παρακολουθησω καποια τμηματα στη φιλοσοφικη των ιωαννινων-ειναι μαλλον η καλυτερη φιλοσοφικη στην ελλαδα.εχει παρα πολυ καλη οργανωση.θελει διαβασμα ομωσ γιατι οι καθηγητες εκει κοβουν ευκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CONSTANT

Νεοφερμένος

Ο CONSTANT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.Τελικά πέρασα εκεί, ιστορικό αρχαιολογικό Ιωαννίνων.

Θέλει μήπως κάποιος άλλος να προσθέσει κάτι ;συμβουλές για τους φοιτητές του τμήματος π.χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top