Τμήμα Γεωπονίας (ΑΠΘ)

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Κατ αρχας καλη επιτυχία σε όλους τους συμμετεχοντες των Πανελληνίων που περιμενουν με αγωνια τα αποτελεσματα...Ειμαι φοιτητης της Γεωπονιας του ΑΠΘ και θα ηθελα να σας ενημερωσω λιγο για τη σχολή..Εχει αρκετα δυσκολο επίπεδο σπουδών γιατι ειναι μια σημαντική και πολυ σοβαρή επιστήμη..Εχει τρομερα ευρυ φασμα σπουδώΝ και μεσα απο τη σχολη και τις κατευθύνσεις μπορεις να αποφοιτήσεις ως:οικονομολογος,τεχνολόγος τροφίμων(δηλ κατι σα εξειδικευμένος χημικός),να ακολουθήσεις κτηνιατρικη,κλασικός γεωπόνος ασχολούμενος με τα φυτα και αλλα τοσα.....Θεωρω οτι ειναι μια κατι παραπάνω απο εξαιτερική επιλογή και παρ ολη τη δυσκολία της νομίζω οτι αξιζει τον κόπο γιατι ειναι επάγγελμα του μελλοντος...αν καποιος εχει επιτύχει φέτος στη σχολή μπορώ να τ δώσω χρησιμες πληροφορίες για αρχη και αν χρειαστεί να βοηθησω σε οτι ζητησει..γιατι και γω τετοιο καιρο περυσι που πηγα στη σχολη αντιμετωπισα μερικες δυσκολίες ειτε με την εγγραφη ειτε με την προσαρμογη...για αυτο λοιπόν αν χρειαζεστε κατι οτιδηποτε και αν ειναι,μπορουμε να επικοινωνίσουμε με mail h msn...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Άν δε περάσω μηχανικών παραγωγής και δίοικησης στα Χανιά θα είμαι εκεί οπότε θα τα πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Τελικά πέρασα στο στο γεωπονικό απθ με σειρά 86.Όσοι περάσατε εκεί πείτε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Κατ αρχας καλη επιτυχία σε όλους τους συμμετεχοντες των Πανελληνίων που περιμενουν με αγωνια τα αποτελεσματα...Ειμαι φοιτητης της Γεωπονιας του ΑΠΘ και θα ηθελα να σας ενημερωσω λιγο για τη σχολή..Εχει αρκετα δυσκολο επίπεδο σπουδών γιατι ειναι μια σημαντική και πολυ σοβαρή επιστήμη..Εχει τρομερα ευρυ φασμα σπουδώΝ και μεσα απο τη σχολη και τις κατευθύνσεις μπορεις να αποφοιτήσεις ως:οικονομολογος,τεχνολόγος τροφίμων(δηλ κατι σα εξειδικευμένος χημικός),να ακολουθήσεις κτηνιατρικη,κλασικός γεωπόνος ασχολούμενος με τα φυτα και αλλα τοσα.....Θεωρω οτι ειναι μια κατι παραπάνω απο εξαιτερική επιλογή και παρ ολη τη δυσκολία της νομίζω οτι αξιζει τον κόπο γιατι ειναι επάγγελμα του μελλοντος...αν καποιος εχει επιτύχει φέτος στη σχολή μπορώ να τ δώσω χρησιμες πληροφορίες για αρχη και αν χρειαστεί να βοηθησω σε οτι ζητησει..γιατι και γω τετοιο καιρο περυσι που πηγα στη σχολη αντιμετωπισα μερικες δυσκολίες ειτε με την εγγραφη ειτε με την προσαρμογη...για αυτο λοιπόν αν χρειαζεστε κατι οτιδηποτε και αν ειναι,μπορουμε να επικοινωνίσουμε με mail h msn...

μονο που εχει γεμισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleniT

Νεοφερμένος

Η eleniT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
**Λαθος Δν μπορω να κανς Del...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ποιος αλλος περναει στην Γεωπονια στο ΑΠΘ;;;;:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sogertheo20643

Νεοφερμένος

Ο sogertheo20643 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τώρα θα μπω στο 3ο έτος και πρέπει να επιλέξω κατεύθυνση! δεν έχω ιδέα! όποιος μπορεί να με κατατοπίσει θα το εκτιμούσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαλά αν δεν έχεις ιδέα εσύ που σαι μέσα στη σχολή εμείς τι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χμ, γιατί δεν το συζητάς και με τους συμφοιτητές σου;
Αν δεν κάνω λάθος, οι κατευθύνσεις είναι αυτές οπότε επιλέγεις ανάλογα με τις προτιμήσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
Mια κατεύθυνση sogertheo20643, επιλέγεται με βάση 4 πράγματα:

- πόσο καλά κατέχεις κάποιες προαπαιτούμενες γνώσεις των μαθημάτων κατεύθυνσης από κάποια βασικά ενδεικτικά υποχρεωτικά μαθήματα κορμού που πιθανόν να διδάχτηκες στα 2-3 πρώτα έτη σπουδών σου

- αν σου αρέσουν κάποια μαθήματα της επιστήμης σου τα οποία τυγχάνει ομαδοποιημένα και σε προχωρημένο επίπεδο (πιο εξειδικευμένη μορφή) να αποτελούν μια πλήρη κατεύθυνση π.χ. Επιστήμη και Τεχνολογία Τροφίμων

- πόσο συνεργάσιμοι και νορμάλ είναι οι καθηγητές της συγκεκριμένης κατεύθυνσης, αν και όλες οι κατευθύνσεις κρύβουν μαϊντανούς καθηγητές

- τι μεταπτυχιακές προοπτικές σκέφτεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Sorgetheo συμφοιτητης σου ειμαι απο οτι καταλαβα γιατι και γω φετος επελεξα..κοιτα να δεις αν θες κατι ευκολο και χαλαρο πηγαινε Αγροτικη οικονομικη ή ΟΠΑ...απο κει και περα ειναι τι ενδιαφερει εσενα...λ.χ εγω επελεξα Τεχνολογία τροφίμων η οποία ειναι μια τρομερα δυσκολη κατεύθυνση διοτι στα τει και στην τεχνολογια τροφιμων Αθηνας κανουν 5 χρονια ενω εμεις μεσα σε 2,5 πρεπει να εχουμε αποκτησει τις γνωσεις των 5.....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
οσοι περασαν γεωπονια στο απθ ας το γραψουν εδω για να γνωριστουμε..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margooo

Νεοφερμένος

Η Margooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οι δυο μας ειμαστε..... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
η αδερφή μου πάει εκεί και λέει ότι κάθε χρόνο τα πράγματα είναι καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
οι δυο μας ειμαστε..... :/
μπα δεν νομιζω ολο και καποιος αλλος θα περασε.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Eγω παιδια που μπαινω φετος 3ο ετος πιάνομαι..?? (χαχαχαχαχαχα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margooo

Νεοφερμένος

Η Margooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αμεεε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margooo

Νεοφερμένος

Η Margooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
αορ χαιρετω!:) θα ηθελα να μου πεις καποια πραγματα γενικα για τη σχολη που πιστευεις οτι θα βοηθησουν!!! (αν μπορεις!) :redface:
ευχαριστωωωωω!!!:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scoot

Νεοφερμένος

Ο scoot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγω αν και περασα Αγροτικης Αναπτυξης Ορεστιαδα δικαιουμαι μεταγραφη και αν ισχυει οτι παω στο τμημα π ειναι ποιο κοντα στν πολη μου με βλεπω να παω Θεσσαλονικη στο ΑΠΘ με μοναδικη κατευθυνση επιλογης το Αγροτικης Οικονομιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θάλασσα

Νεοφερμένος

Η θάλασσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ειναι μια σχολη που την σκεφτομαι και περναω με τα περσινα δεδομενα, αλλα μηπως θα μπορουσατε να με πληροφορησετε σχετικα με τα μαθηματα της σχολης , το επιπεδο δυσκολιας τους, αν ειναι ενδιαφεροντα η οχι ,πιθανες διεξοδους .Ισως ακομα και σε τι ειδους χαρακτηρες πιστευετε οτι θα ταιριαζε αυτο το τμημα; :-) Ευχαριστω για την βοηθεια σας...:)

κανεις καλοθελητης φοιτητης/τρια του γεωπονικου; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top