Τμήμα Βιοτεχνολογίας Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών

maria el markou

Νεοφερμένος

Η maria el markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ειδα και εγω το νεο προγραμμα σπουδων και θα συμφωνησω με τα παραπανω!Επισης θελω να προσθεσω οτι το προγραμμα φαινεται να ειναι παρα πολυ απαιτητικο και το συγκρινα με το προγραμμα σπουδων του βιολογικου ΕΚΠΑ και βρηκα τρομερες ομοιοτητες(χωρις να θελω να παρεξηγηθουν οι βιολογοι).Τουλαχιστον 70% σε ομοιοτητα αν κανω λαθος τοτε ζητω συγνωμη.Παντως πλεον το τμημα αυτο φαινεται να ειναι πολυ δυνατο σκεφτομαι σοβαρα να το δηλωσω φετος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ειδα και εγω το νεο προγραμμα σπουδων και θα συμφωνησω με τα παραπανω!Επισης θελω να προσθεσω οτι το προγραμμα φαινεται να ειναι παρα πολυ απαιτητικο και το συγκρινα με το προγραμμα σπουδων του βιολογικου ΕΚΠΑ και βρηκα τρομερες ομοιοτητες(χωρις να θελω να παρεξηγηθουν οι βιολογοι).Τουλαχιστον 70% σε ομοιοτητα αν κανω λαθος τοτε ζητω συγνωμη.Παντως πλεον το τμημα αυτο φαινεται να ειναι πολυ δυνατο σκεφτομαι σοβαρα να το δηλωσω φετος.

Και αυτούς βιολόγους τους έκαναν? Ελπίζω όχι, ήδη οι 7 σχολές, έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, είναι πάρα πολλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria el markou

Νεοφερμένος

Η maria el markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Οριστε το προγραμμα σπουδων https://gbt.aua.gr/el/node/15 .Dr. No αν δεν βαριεσαι να το κοιταξεις εκτενως μπορεις να μου πεις κατα ποσο μοιαζει με το βιολογικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
γ) Οι εισαχθέντες του 2014-2015 (φέτος) θα παρακολουθούν το νέο ΠΠΣ (υπάρχει ήδη στην ιστοσελίδα του Τμήματος για όποιον ενδιαφέρεται, το οποίο πρέπει να κυρώθηκε το καλοκαίρι 2014), στο οποίο έχουν αφαιρεθεί τα "γεωπονικά" μαθήματα, αλλά όχι εντελώς.


δ) Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα 100% (βάσει της σχετικής ενημέρωσης από τις διαβουλεύσεις των αρμοδίων) αν από φέτος θα είναι βιοτεχνολόγοι (σκέτο) και άρα (μελλοντικά) θα είναι ΠΕ-Βιολόγοι ή ΠΕ Γεωπόνοι-Βιοτεχνολόγοι.

Από τη μία στο ΠΠΣ έγινε στροφή προς σκέτο βιοτεχνολογία (αλλά όχι απόλυτα βάσει λίστας μαθημάτων), ενώ

από την άλλη διατηρήθηκε η 5ετία (και ορισμένα "γεωπονικά" μαθήματα) και πιθανότατα να υφίσταται νόμος περί ΓΠΑ=Γεωπόνοι μόνο!

Επισης θελω να προσθεσω οτι το προγραμμα φαινεται να ειναι παρα πολυ απαιτητικο και το συγκρινα με το προγραμμα σπουδων του βιολογικου ΕΚΠΑ και βρηκα τρομερες ομοιοτητες(χωρις να θελω να παρεξηγηθουν οι βιολογοι).Τουλαχιστον 70% σε ομοιοτητα αν κανω λαθος τοτε ζητω συγνωμη.

Εγώ από τα λίγα που βλέπω έχω καταλάβει τα εξής:

Ένα καινούργιο τμήμα χωρίς λόγο ύπαρξης και χωρίς σχεδιασμό..Ο λόγος απλος

1ον Ανοίγουν ένα τμήμα χωρίς να έχουν σκεφτεί αρχικά τι πτυχίο θα δίνει

2ον Αφαίρεσαν τα γεωπονικά μαθήματα αλλά όχι όλα

3ον Το πρόγραμμα μοιάζει με αυτό των βιολόγων χωρίς να το καλύπτει ολοκληρωμένα

4ον Είναι 5ετές χωρίς να χρειάζεται αφού η επιστήμη του βιολόγου καλύπτεται στα 4 χρόνια..

Που καταλήγουμε!!! Ότι δημιούργησαν ένα καινούργιο τμήμα και θα δημιουργήσουν μέσα από αυτό μια στρατιά πτυχιούχων οι οποίοι θα διατυμπανίζουν παντού ότι είναι ''καλύτεροι'' από τους βιολόγους γιατί το τμημα τους είναι 5ετές......Θα διατυμπανίζουν παντού τα απεριόριστα επαγγελματικά καταχρηστικά δικαιώματα τους δηλαδή ότι βγαίνουν και βιολόγοι αφού θα κάνουν τα αντίστοιχα μαθήματα αλλά και γεωπόνοι αφού δεν αφαίρεσαν εξολοκλήρου τα μαθήματα.....Φυσικά θα ζητούν και να αναγνωριστεί το πτυχίο σαν master αφού θα είναι 5ετές...

Γνωστή ελληνική πατέντα!!!!!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Οριστε το προγραμμα σπουδων https://gbt.aua.gr/el/node/15 .Dr. No αν δεν βαριεσαι να το κοιταξεις εκτενως μπορεις να μου πεις κατα ποσο μοιαζει με το βιολογικο???

Ναι αν εξαιρέσεις τις ζωολογίες, την φυσιολογία ανθρώπου, την γενετική ανθρώπου και κάτι βιοσυστηματικές απ'ότι θυμάμαι, μοιάζει αρκετά (μέχρι και ανοσολογία έχει), ωστόσο έχει πολλές διαφοροποιήσεις στα επιλογής, αλλά δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Ούτως ή άλλως οι μισοί καθηγητές σε αυτό το τμήμα ήταν και είναι βιολόγοι και απ'ότι φαίνεται το έκαναν το θαύμα τους, αποκτήσαμε 8ο αδερφάκι. Μάλλον δεν το έχει πάρει χαμπάρι ο κόσμος, ούτε εγώ το ήξερα, αλλιώς η βάση του θα ήταν σίγουρα πάνω από το τμήμα της Λάρισας. Αν και οι βάσεις απλά δείχνουν τη ζήτηση, τίποτα άλλο. Οι καραβανοσχολές έχουν πάει στο θεό, αλλά δεν είναι η ΣΜΥ, καλύτερη από το φυσικό Κρήτης π.χ μην τρελαθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria el markou

Νεοφερμένος

Η maria el markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εχει σαν επιλογης μονου εξαμηνου την φυσιολογια και γενετικη ανθρωπου και γεωργικη ζωολογια και εντομολογια(η οποια φανταζομαι θα ειναι παρεμφερης με την κανονικη).Ναι εχεις δικιο λογικα δεν το εχουν καταλαβει ακομα και ελπιζω να μην το καταλαβουν και του χρονου :p.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου με καλυψες πληρως,σε αντιθεση με τον antis που απλα λεει τα δικα του εχοντας καμια σχεση με το θεμα.Το γεωπονικο εχω ακουσει οτι ειναι μια παρα πολυ δυσκολη σχολη οσοι εχουνε φοιτησει ακομη και στο πιο χαμηλοβαθμο τμημα του εχουν κουραστει πολυ για να το βγαλουν(μια ξαδερφη μου εχει περασει ζωικης και μου τα λεει) δεν νομιζω οτι ειναι ασοβαροι οι καθηγητες που το στελεχωνουν αγαπητε antis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
,σε αντιθεση με τον antis που απλα λεει τα δικα του εχοντας καμια σχεση με το θεμα.

Διάβασες τι έγραψα? Αν δεν κατάλαβες τι έγραψα τότε ''πάω πασο''



,Το γεωπονικο εχω ακουσει οτι ειναι μια παρα πολυ δυσκολη σχολη οσοι εχουνε φοιτησει ακομη και στο πιο χαμηλοβαθμο τμημα του εχουν κουραστει πολυ για να το βγαλουν(μια ξαδερφη μου εχει περασει ζωικης και μου τα λεει)
Είπε κανένας ότι είναι εύκολη η σχολή Γεωπονίας ?

δεν νομιζω οτι ειναι ασοβαροι οι καθηγητες που το στελεχωνουν αγαπητε antis
Μίλησα εγώ για το επίπεδο των καθηγητών?Μίλησα γενικά για καθηγητές???
Μάλλον δυσκολεύεσαι να κατανοήσεις ορισμένα πράγματα...
Ακόμα δεν μπήκατε στη σχολή και αρχισατε τις ανωτερότητες!!!ΟΚ έχουμε δρόμο ακόμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria el markou

Νεοφερμένος

Η maria el markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω πως ενας φοιτητης σε εντελως διαφορετικο κλαδο πεταγεται για να πει τις εικασιες του χωρις να γνωριζει τιποτα.Ο Dr. No που ειναι και ο τομεας του μου εδωσε μια πολυ πιο τεκμηριωμενη απαντηση και εξεφρασε επισης την δικαιολογημενη απορια του γιατι να υπαρχουν 8 βιολογικα στην Ελλαδα.Δεν το παιζω ανωτερη απλα δεν θελω να ακουω μπουρδες απο τον καθε ασχετο!Το θεμα ειναι σοβαρο και κρινεται αμεσα το μελλον των σπουδων μου οποτε αν δεν ξερεις σε παρακαλω να μην πεταγεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω πως ενας φοιτητης σε εντελως διαφορετικο κλαδο πεταγεται για να πει τις εικασιες του χωρις να γνωριζει τιποτα.

Έγραψα την άποψη μου για το συγκεκριμένο τμήμα και γενικά τις ενέργειες του υπουργείου παιδείας στην δημιουργία νέων τμημάτων χωρίς σχεδιασμό..Είμαι φοιτητής στην ανώτατη εκπαίδευση και έχω το δικαίωμα να την κρίνω..
Φυσικά η άποψη μου ήταν αντίθετη σε αυτό που πιστεύεις εσύ γιαυτό το τμήμα γιαυτό και η όλη φασαρία!! Μάθε να σέβεσαι τις απόψεις των άλλων και φυσικά ΠΟΤΕ μην προσθέτεις λόγια και ιδέες που δεν ειπώθηκαν από τους συνομιλητές σου έτσι μόνο για τις εντυπώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εχει σαν επιλογης μονου εξαμηνου την φυσιολογια και γενετικη ανθρωπου και γεωργικη ζωολογια και εντομολογια(η οποια φανταζομαι θα ειναι παρεμφερης με την κανονικη).Ναι εχεις δικιο λογικα δεν το εχουν καταλαβει ακομα και ελπιζω να μην το καταλαβουν και του χρονου :p.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου με καλυψες πληρως,σε αντιθεση με τον antis που απλα λεει τα δικα του εχοντας καμια σχεση με το θεμα.Το γεωπονικο εχω ακουσει οτι ειναι μια παρα πολυ δυσκολη σχολη οσοι εχουνε φοιτησει ακομη και στο πιο χαμηλοβαθμο τμημα του εχουν κουραστει πολυ για να το βγαλουν(μια ξαδερφη μου εχει περασει ζωικης και μου τα λεει) δεν νομιζω οτι ειναι ασοβαροι οι καθηγητες που το στελεχωνουν αγαπητε antis

Ναι έχεις δίκιο τώρα το πρόσεξα, ήταν στα κάτω πατώματα σόρρυ. Αν και ένα μάθημα φυσιολογία και γενετική ανθρώπου είναι λίγο extreme, αλλά ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να είναι και καλύτερα. Είναι δύσκολο το γεωπονικό, αλλά μην νομίζεις ότι το βιολογικό ΕΚΠΑ πάει πίσω. Εχουμε μέσο όρο 6,5 χρόνια και -αν έχει κάποια σημασία- μιλάμε για μαθητές άνω του 18, οι οποίοι εν ολίγοις ξέρουν τι θα πει διάβασμα. Όπως και να'χει καλή τύχη σού εύχομαι και να πετύχεις εκεί που γουστάρεις. Εγώ προσωπικά, πιστεύω πως η συγκεκριμένη σχολή είναι μια καλή επιλογή, αλλά μην με πολυακούς εμένα, είμαι τρελαμένος με μοριακές, βιοτεχνολογίες κλπ.

Υ.Γ. Ο antis έχει ένα δίκιο και άλλωστε σού το ανέφερα κι εγώ πώς είναι λίγο too much 8 τμήματα βιολογίας, από εκεί που ήταν 4. Αλλά είμαι φύσει αισιόδοξος άνθρωπος και συνεχίζω να πιστεύω πως κάποιος που αγαπά πραγματικά αυτό που κάνει, δεν χάνεται. Το σίγουρο όμως είναι πώς η Ελλάδα δεν μας χωράει όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria el markou

Νεοφερμένος

Η maria el markou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
antis δεν μπορω να σεβαστω την αποψη σου γιατι πετας αερολογιες χωρις να γνωριζεις καθολου τι εστι βιολογια.Και οι φοιτητες νομικης στην ανωτατη εκπαιδευση ειναι αλλα δεν βλεπω να πεταχτηκε κανενας.Ειναι συνετο να μιλαμε μονο για οτι γνωριζουμε και να μην επηρεαζουμε τους αλλους με τις λανθασμενες και αβασιμες πεποιθησεις μας.Dr. No σε ευχαριστω παρα πολυ ακομη μια φορα για την βοηθεια σου.Στοχευω για βιολογικο και εγω φετος αλλα ειναι πολυ λυτρωτικο να γνωριζω πως αν δεν καταφερω να συγκεντρωσω τοσο υψηλη βαθμολογια υπαρχει μια''δικλιδα ασφαλειας'' που ονομαζεται Βιοτεχνολογια Αθηνας για να καταφερω εστω και με ορισμενες διαφοροποιησεις να σπουδασω πανω στο αντικειμενο που αγαπω.Η Λαρισα και τα Γιαννενα βρισκονται πολυ μακρυα και δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να σπουδασω εκτος Αθηνας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
antis δεν μπορω να σεβαστω την αποψη σου γιατι πετας αερολογιες χωρις να γνωριζεις καθολου τι εστι βιολογια.

Εδώ μέσα διάβασα τα εξής:

1ον Καινούργιο τμήμα ανάμεσα στα 430 που έχει η Ελλάδα ή κάπου εκεί ο αριθμός

2ον Δεν έχει ξεκαθαριστεί τι πτυχίο θα παρέχει

3ον Παρέχει πολλά μαθήματα βιολογίας αλλά όχι εξολοκλήρου το πρόγραμμα σπουδών που παρέχουν τα βιολογικά

4ον Αφαιρέθηκαν τα γεωπονικά μαθήματα αλλά όχι όλα

Και όπως προείπα έχουμε ένα τμήμα γέννημα θρέμμα της ελληνικής πατέντας....Θα είναι 5ετές άρα θα πολεμάει για αναγνώριση master θα δίνει πτυχίο βιολόγου αλλά ύπουλα κρατώντας στο πρόγραμμα σπουδών γεωπονικά μαθήματα θα δίνει και επαγγελματικά δικαιώματα γεωπόνου.. Εγώ σχολίασα αυτά!! από εκεί και πέρα στο επίπεδο της σχολής στο επίπεδο των καθηγητών κτλ δεν έκανα καμία αναφορά ;)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αν ήταν το τμήμα να γίνει σκέτο βιοτεχνολογίας χωρίς γεωπονικά μαθήματα, δεν θα ηταν το λογικό να φύγει απ το γεωπονικό πανεπιστήμιο (το θέμα είναι που θα πάει) ; Θα ήταν άκυρο πάντως οι απόφοιτοι να θεωρούνται σκέτο ΠΕ- βιολόγοι και σαν πανεπιστήμιο φοίτησης να έχουν το Γεωπονικό. Η Προσωπική μου άποψη, ακόμα τα πραματα είναι αόριστα και να μη βιάζεστε. Ας ξεκαθαριστεί πρώτα τι επαγγελματικά δικαιώματα θα έχουν οι απόφοιτοι και μετά βλεπετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ελληνες πολιτικοι

11 σχολες ΑΕΙ και ΤΕΙ πληροφορικης την δεκαετια του 90,40+ στις μερες μας
4 βιολογικες,8 πλεον
7 σχολη αρχιτεκτονικων στα ιωαννινα(γνωστο επαγγελμα για την χαμηλη του ανεργια :mad: )
πεντακοσιες φιλολογικες
ποσα χημικα δεν ξερω
μα και στις νομικες λες ολοι σχεδον πια ανεργοι ειναι,αλλα ολο κι ολο 3 σχολες ειναι παλι καλα..διαβαζεις αριθμο εισακτεων 400 σε καθεμια !
και κανανε λεει και σχέδιο Αθηνάς,η κριση κ.λπ:rolleyes:

για να μην παρεξηγηθω δεν λεω πως το τμημα εχει τα χαλια του!που να το ξερω αυτο,δεν ασχοληθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

efito

Νεοφερμένος

Η efito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα!!! υπάρχει κάποιος απόφοιτος του τμήματος βιοτεχνολογίας του γεωπονικού πανεπιστήμιου Αθήνας;;; η τέλος πάντων κάποιος που θα μπορούσε να με πληροφορήσει για την παραπάνω σχολή που με ενδιαφέρει;; ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ChrisSfakia

Νεοφερμένος

Ο ChrisSfakia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά απόψεις για Βιοτεχνολογία στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών;;; Μπορεί ο απόφοιτος της Βιοτεχνολογίας στο ΓΠΑ να ασχοληθεί με τον άνθρωπο ( και όχι αποκλειστικά με φυτά-ζώα ). Θα μπορούσα να ασχοληθώ από εκεί με τον κλάδο της υγείας ή αυτό γίνεται μόνο από το Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας στη Θεσσαλία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Επειδη σκεφτομαι για 10% το καλοκαιρι κα ενδιαφερομαι για το τμημα, μπορει καποιος να μου πει τη γνωμη του για το τμημα?Επισης ενημερωτικα,μπηκα στη τωρινη σχολη μ απο τεχνολογικη Α(βιοχημεια,ηλεκτρολογια) οποτε εχω μια σχετικη σχεση με χημεια αλλα η σχολη δεν εχει καμια σχεση(πληροφορικη).Λετε να εχω ελπιδες στο τμημα?Εχω σκοπο να διαβασω το καλοκαιρι απο ενα συγγραμμα πανεπιστημιακο χημειας που μου εχει παραχωρηθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiannam

Νεοφερμένος

Η sofiannam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας!
Γνωρίζω πως είχε γίνει και παλιότερα παρόμοια συζήτηση, αλλά επειδή φαντάζομαι ότι από τότε τα δεδομένα έχουν αλλάξει ανοίγω καινούργια.
Αναρωτιέμαι αν ξέρει κανένας με τι επαγγελματικά δικαιώματα βγαίνει ένας απόφοιτος του Τμήματος Βιοτεχνολογίας του Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών.
Τι αναγράφεται στο πτυχίο του; Ξέρει κανένας αν έχει αλλάξει κάτι τα τελευταία χρόνια; Είναι κανένας που σπουδάζει τώρα στο 1ο, 2ο άντε το πολύ 3ο έτος να μου πει;
Βγαίνεις πια με Γεωπόνου, με Βιοτεχνολόγου, με Βιολόγου, με τι;;;

Όπως καταλαβαίνετε βιάζομαι να μάθω, γιατί έχω κι ένα Μηχανογραφικό να καταθέσω.

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έχει τα επαγγελματικά δικαιώματα Γεωπόνου και στο πτυχίο αναγράφεται "Γεωπόνος του Τμήματος Βιοτεχνολογίας". Το Τμήμα παραμένει με οδηγό σπουδών 5ετίας. Δες και το μήνυμά μου παραπάνω (δεν έχει αλλάξει κάτι).

Επαγγελματικά δικαιώματα Βιοτεχνολόγου δεν υπάρχουν, ή Βιολόγος ή Γεωπόνος υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomasks

Νεοφερμένος

Ο thomasks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γειά σας.Θα ήθελα να μου πείτε εάν το τμήμα αυτό έχει εφαρμογές μετέπειτα στην ιατρική-φαρμακευτική, καθώς ενδιαφέρομαι για την παραγωγή φαρμάκων αλλά και για ιατρικά θέματα περισσότερο από την γεωπονία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top